На семінар-нараді з працівниками державних лісових господарств Буковини обговорюються дієві шляхи зменшення виробничого травматизму в галузі
На семінар-нараді з працівниками державних лісових господарств Буковини обговорюються дієві шляхи зменшення виробничого травматизму в галузі
Учора на базі державного підприємства «Сторожинецьке лісове господарство» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства розпочалася семінар-нарада на тему: «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області».
До участі у масштабному заході, співорганізатором якого виступила Державна служба України з питань праці та Управління Держпраці у Чернівецькій області, було запрошено керівників, посадових осіб та фахівців служб охорони праці усіх без винятку структурних підрозділів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства - лісгоспів, спецлісгоспів, лісництв.
Дієву участь у семінар-нараді взяв заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду у промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Державної служби України з питань праці Максим Тягай.
Управління Держпраці у Чернівецькій області на зібранні представляли: Іван Луцак - начальник Управління, Іван Гордей - перший заступник начальника відомства, Микола Остапович -начальник відділу нагляду в АПК та СКС та Ігор Пантело - головний державний інспектор.
До участі у семінар-нараді долучилися також Андрій Мусійовський - головний спеціаліст відділу охорони праці Управління використання лісових ресурсів Держлісагентства України та Іван Паладій – начальник Сторожинецького відділення Управління ФСС у Чернівецькій області.
Виступаючи перед учасниками семінару, Максим Тягай зазначив: питання зменшення виробничого травматизму в лісовому господарстві - надзвичайно важливе й актуальне, адже в останній час Держпраці фіксує збільшення нещасних випадків у лісовій галузі у низці регіонів держави.
За десять місяців 2017 року на підприємствах лісового господарства України, на превеликий жаль, загинуло шістнадцятеро працівників, вісім із них є робітниками підприємств Держлісагентства України. При аналізі причин настання нещасних випадків, визначено основні види подій, при яких травмуються потерпілі. Серед них переважають: падіння деревини на потерпілого, падіння працівників з висоти та дорожньо-транспортні пригоди. Найбільш травмонебезпечними професіями в галузі є лісоруби та водії-трактористи.
Учасників наради докладно поінформовано про заходи, які започаткувала й проводить Держпраці України щодо зменшення травматизму в галузі, вказавши, на переваги превентивної роботи.
Посадовець також повідомив, що фахівцями Держпраці розробляються зміни до Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості.