UP

Презентовано проект Закону «Про працю»

Презентовано проект Закону «Про працю»

На  сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентовано проект Закону «Про працю».

На сайті державного відомства мовиться, зокрема, про те, що трудове законодавство потребує оновлення, оскільки чинний Кодекс законів про працю ухвалений у 1971 році й не відповідає реаліям сучасного життя.

Акцентовано на тому, що лише 12, 8 мільйона осіб із 28,5 мільйона українців працездатного віку сьогодні працюють легально, тобто мають гарантії  захисту своїх трудових прав.

Мета проекту Закону, зазначено на веб - ресурсі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, створити умови для легкого працевлаштування, комфортної праці та збільшення доходів працівників.

Водночас низка українських ЗМІ повідомила, що 28 грудня 2019 року даний проект зареєстровано на сайті Верховної Ради України за №2708.

Нагадаємо, що 27 грудня Уряд схвалив законопроект про підвищення зайнятості населення, розроблений фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. 

Головні 5 переваг, що створить нове законодавство про зайнятість для українців:

зберегти та розширити соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці

збільшити кількість легальних робочих місць

забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці 

підвищити доходи працівників  

гармонізувати законодавство з ЄС 

Підготовка законопроекту тривала з вересня поточного року.

До обговорення і внесення пропозицій були залучені галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу, а також профспілкових організацій.

Закон вступить в силу через шість місяців після розгляду та ухвалення парламентом. Ще впродовж року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин і кадрових документів до нововведень, зазначалося на сайті профільного Міністерства.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка