UP

«Ми повинні викорінити нелегальну працю як явище та формувати культуру захищеної праці», - Міністр соціальної політики України Андрій Рева

«Ми повинні викорінити нелегальну працю як явище та формувати культуру захищеної праці», - Міністр соціальної політики України Андрій Рева

Учора, 28 лютого, відбулося засідання колегії Міністерства соціальної політики України на тему: „Основні досягнення у соціальній сфері та перспективи розвитку”.

Засідання пройшло за участю Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра соціальної політики Андрія Реви, керівників центральних органів виконавчої влади, представників органів соціального захисту населення з усіх регіонів країни, представників місцевого самоврядування.

Участь у засіданні взяли керівники Державної служби України з питань праці та її територіальних органів. Від Управління Держпраці у Чернівецькій області у роботі зібрання взяв участь начальник відомства Іван Луцак.

Під час заходу було обговорено нагальні питання соціальної сфери, підбито підсумки роботи за минулий період та окреслено завдання на перспективу, відбувся обмін думок між учасниками заходу щодо різних соціальних проектів, які впроваджуються в різних регіонах України, повідомляється на сайті Мінсоцполітики.

У своєму виступі перед учасниками зібрання Міністр соціальної політики Андрій Рева окреслив ключові результати роботи підконтрольних відомств  у 2018 - му  та наголосив на актуальних завданнях нинішнього року.

«Реформування сфери праці з огляду на комплекс питань є нагальним для завдань захисту працюючого населення і потребує зближення правового поля України та країн ЄС,- підкреслив очільник Міністерства. - У довгостроковій перспективі приведення умов бізнесу та підприємництва до європейських стандартів сприятиме безумовному дотримання законодавства з праці, що в свою чергу, забезпечить створення безпечних умов праці, легалізацію зайнятості та детінізацію доходів населення, упорядкування та цивілізацію атипових форм зайнятості.

Однак люди потребують захисту вже сьогодні. Уряд починав свою роботу, коли мінімальна заробітна плата становила 1378 гривень. І при зростанні економіки на рівні 3 % досягнення цілей гідної праці ставало малоймовірним.

Уряду за 3 роки своєї роботи вдалося збільшити мінімальну заробітну плату в 3 рази, до 4173 гривні і ми будемо проводити подальшу політику підвищення ціни робочої сили в країні.

Зростала і середньомісячна заробітна плата. У 2018 році вона збільшилась на 24,8 % і становила 8 865 гривень, а реальна за цей час збільшилась на 12,5 %, тобто перевищила зростання споживчих цін».

У виступі Андрій Рева акцентував на наступному:

«Подальшими резервами підвищення рівня оплати праці є пришвидшення розвитку економіки та легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці.

Ми повинні викорінити нелегальну працю як явище, формувати культуру захищеної праці, тим самим надати захист працюючим людям та встановити рівні умови ведення бізнесу.

У минулому році Урядом затверджено заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, впроваджено новий порядок контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість, який передбачає передачу повноважень органам місцевого самоврядування.

Перші результати ми маємо. На кінець 2018 року чисельність застрахованих осіб в Україні становила 13,2 млн осіб, що на 403 тис. осіб більше порівняно з початком року.

Станом на сьогодні працює 564 інспекторів праці органів місцевого самоврядування.

На сьогодні 121 місто обласного значення із 149-ти взяли на себе повноваження з контролю у сфері праці, ще 370 ОТГ.

Але все ще 28 міст обласного значення тримають форпост, не беручи повноважень, і продовжують вголос «захищати» нелегальний бізнес, позбавляючи тисячі людей на соціальний захист та мільйонних доходів міських бюджетів.

Ми продовжимо роботу з легалізації зайнятості, реформуючи трудове законодавство.

Спільно з сторонами соціального діалогу ми завершуємо підготовку нової Генеральної Угоди на термін до 2021 року, де визначені узгоджені цілі та принципи проведення системних реформ у соціальній сфері» - підкреслив на колегії Міністр соціальної політики України Андрій Рева.


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка