UP

Середня зарплата в державі у грудні перевищила десять тисяч гривень

Середня зарплата в державі у грудні перевищила десять тисяч гривень

За даними  Державної служби статистики України, середня заробітна плата в державі у грудні 2018 року сягнула 10 573 гривень, що в 2,8 рази більше за показник мінімальної зарплати.

Зростання реальної зарплати за грудень до листопада склало 14,5%. Зростання по року - 9,7%.

У галузевому розрізі зарплати в промисловості склали у середньому 11 563 гривні.

Суттєво вище за середні були зарплати в секторі ІТ (15 518 гривень), науково-технічній діяльності (15 490 гривень), страховій діяльності (понад 18 000 гривень).

У регіональному розрізі найбільший показник середньої зарплати зафіксовано в Києві - 16,5 тисяч гривень, повідомляється на Урядовому веб - порталі.

Довідково: досягнутий показник середньої зарплати цілком відповідає розрахункам та прогнозам Кабінету Міністрів України.

Глава Уряду Володимир Гройсман  наголошував, що показник у 10 000 гривень - орієнтир, який буде досягнутий за підсумками року.

Він також зазначав, що у 2019 році показник середньої зарплати прогнозується на рівні десяти з половиною тисячі гривень. Хоча при умові зростання економіки він може бути й вищим.

«Середню зарплату прогнозуємо на рівні близько десяти з половиною тисячі гривень , але я переконаний, що цей показник буде вищим»,- відзначав Прем’єр-міністр України.

Цю тенденцію підтверджували у своїх прогнозах представники ділових кіл.

Так, 83% компаній - членів Американської торговельної палати очікують у 2019 році зростання кількості робочих місць та рівня зарплати.  

Представники Європейської Бізнес Асоціації говорили про зростання, в середньому, на 10-15%.


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка