UP

Безпека праці на виробництві - відповідальність роботодавця

Безпека праці на виробництві  - відповідальність роботодавця

«Роботодавець зобов’язаний  створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці» - такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

За недотримання норм статті  44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці», для роботодавця передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна.

Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність роботодавця настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку з працівниками.

Це передбачено статтею 272 Кримінального кодексу України , а саме  - штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

виправні роботи до двох років,

обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обовязки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

Працівник зобов'язаний:
дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка