UP
Фільтр
 • Управління Держпраці розпочало інформаційні заходи, спрямовані на недопущення порушення прав медичних працівників при запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу

  Управління Держпраці розпочало інформаційні заходи, спрямовані на недопущення  порушення прав медичних працівників при  запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу

  Як уже повідомлялося раніше, набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за №12 - « Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я».

  Зокрема, документом зазначено: розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлено у межах фонду оплати праці на 2022 рік:

  на рівні не менше 20 000 гривень лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

  на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства.

  У випадках, коли працівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень, або працівник не в повному обсязі виконує затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюється із встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року за №2 - «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» розміру пропорційно до відпрацьованого часу.

  У Державній службі України з питань праці наразі констатують збільшення  кількості звернень працівників медичних установ про спонукання їх до написання заяв про переведення на неповний робочий день.

  Задля недопущення порушення прав працівників лікувальних установ  при запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу та розмірів нарахованої заробітної плати, Управління Держпраці звертається до медиків Буковини повідомляти про дані факти до територіального органу в письмовій формі.

  Посадовці Управління реагуватимуть на звернення медпрацівників негайно.  

  Про кожний випадок виявлення порушень прав медичних працівників територіальний орган інформуватиме  Держпраці України.

  Наразі ж інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочинають інформаційні заходи у закладах охорони здоров’я з метою недопущення порушення трудових прав та соціальних гарантій медпрацівників.


   

 • Посадовці Держпраці та Держмитслужби провели навчально-методичний семінар з питань ринкового нагляду та контролю продукції

  Посадовці Держпраці та Держмитслужби провели навчально-методичний семінар з питань ринкового нагляду та контролю продукції

  28 січня, посадовці Держпраці та Держмитслужби провели спільний семінар-навчання з питань ринкового нагляду та контролю продукції для територіальних органів обох відомств.

  У заході взяли участь заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов, керівники профільних структурних підрозділів центральних апаратів та територіальних управлінь Держпраці та Держмитслужби.

  Під час семінару посадовці розглянули питання щодо основних векторів взаємодії, проаналізували наявні кейси та результативні перевірки, проведені органом ринкового нагляду на підставі повідомлення про призупинення митного оформлення.

  Окрему частину заходу було присвячено практичним питанням: огляду етапів проведення перевірок залежно від виду продукції, на який поширюється дія технічного регламенту.

  За результатами наради посадовці домовилися про подальші напрями співпраці в межах законодавства про ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

 • Напрацьовано спільні заходи щодо застосування законодавства ринкового нагляду у сфері нехарчової продукції

  Напрацьовано спільні заходи щодо застосування законодавства ринкового нагляду у сфері нехарчової продукції

  Начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош та головний державний інспектор Володимир Черноус взяли участь у розширеній робочій нараді територіальних органів державних відомств, що здійснюють ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції у регіоні.

  Окрім фахівців територіального органу Держпраці, участь у робочій зустрічі, що  відбулася на базі Чернівецької митниці, взяли також представники головних управлінь Держпродспоживслужби, Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, Державної екологічної інспекції, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області,  Укртрансбезпеки та Чернівецької митниці.

  На засіданні обговорювалися питання повної взаємодії відомств  при проведенні спільних превентивних заходів, спрямованих на дотримання суб’єктами господарювання, що є виробниками, уповноваженими представниками, імпортерами та розповсюджувачами нехарчової продукції, законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.

  Представники Держпраці у ході ділового спілкування наголосили, що належна співпраця вибудовується завдяки постійному обміну  інформацією та взаємному сповіщенні про випадки виявлення неякісної нехарчової продукції, збору  та аналізу аналітичної інформації.

  У ході засідання учасники ґрунтовно обговорили низку проблемних питань.

  Серед них, зокрема, питання призупинення митного оформлення нехарчової продукції, що пов’язано  з наданням органами ринкового нагляду (у межах терміну призупинення митного оформлення)  офіційних листів щодо необхідності проведення перевірки нехарчової продукції упродовж термінів, передбачених законодавством. Розглянуто низку інших поточних питань.

  Учасники констатували на необхідності проведення у подальшому спільних нарад, де підсумовуватимуться результати взаємодії та обговорюватимуться актуальні проблемні питання.

  До слова, нещодавно Управління Держпраці й Чернівецька митниця уклали угоду для пожвавлення  взаємодії у рамках здійснення повноважень у сфері державного ринкового нагляду та контролю продукції.

  Принагідно підписанти зазначали, що документ є відкритим для приєднання інших органів державної влади, які здійснюють діяльність у сфері державного ринкового нагляду та контрою продукції.


   

   

 • Роз’яснення Держпраці щодо правового регулювання у галузі реклами у частині оприлюднення вакансій (прийому на роботу)

  Розяснення Держпраці щодо правового регулювання у галузі реклами у частині оприлюднення вакансій (прийому на роботу)

  Управління Держпраці у Чернівецькій області вже повідомляло про те, що  8 січня 2022 року набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі».

  Законом удосконалено правове регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, що відповідає зобов'язанням України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, у тому числі, й у питанні працевлаштування.

  Державна служба України з питань праці підготувала детальне роз’яснення  щодо законодавчого нововведення.

  Хто здійснює контроль за дотриманням законодавства України про рекламу в частині реклами про вакансії?

  Відповідно до ст.26 Закону України “Про рекламу” контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення - щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

  Чи можна в оголошеннях про вакансії вказувати обмеження щодо віку та статті кандидатів?

  Відповідно до ст.24¹ Закону України “Про рекламу” забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

  Яка передбачена відповідальність за порушення ст. 24¹ “Реклама послуг із працевлаштування” Закону України “Про рекламу”?

  Відповідно до п. 3 ст. 24¹ Закону України “Про рекламу” у разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.


   

 • Триває регіональний етап конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей -2022»

  Триває регіональний етап конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей -2022»

  До уваги освітян, школярів, вихованців позашкільних освітніх закладів, студентської молоді Буковини!

  Співорганізатор   конкурсу  Управління Держпраці у Чернівецькій області

  запрошує  до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей -2022».

  Учасниками конкурсу можуть стати діти та шкільна молодь, вихованці позашкільних закладів  віком від 6 до 18 років.

  Тематика творчого змагання: безпека праці та здоров’я працівників у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті, протидія COVID-19 на робочих місцях.

  Вимоги до малюнків!

  На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами,  гуашшю тощо.
  Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.
  На зворотному боці кожної конкурсної роботи потрібно зазначити українською мовою:

  назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;

  місце проживання (повну адресу) автора,

  контактний телефон, електронну адресу; назву навчального закладу;

  прізвище, ім’я, по батькові  вчителя чи методичного керівника, контактні дані.

  Конкурс відбуватиметься у два етапи.

  Перший етап - відбірковий

  до 15 лютого 2022 року слід надіслати малюнок до територіального управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  За результатами оцінювання будуть визначені переможці у трьох вікових групах: 

  перша група - від 6 до 10 років;
  друга група - від 11 до 14 років;
  третя група - від 15 до 18 років.

  Автори творчих робіт, які стали переможцями на регіональному рівні  виходять у  всеукраїнський фінал конкурсу.

  Другий етап - фінальний

  До 15 квітня 2022 року журі Всеукраїнського конкурсу визначає переможців (I, II, III місця) у кожній віковій групі.

  Нагородження переможців відбудеться у рамках Дня охорони праці, яке відзначається  28  квітня.


   

 • Мінекономіки поглиблює співпрацю з Міжнародною організацією праці

  Мінекономіки поглиблює співпрацю з Міжнародною організацією праці

  24 січня 2022 року  в Мінекономіки відбулась робоча зустріч заступника Міністра економіки України Ігоря Дядюри з представниками Міжнародної організації праці (МОП).

  Під час заходу учасники обговорили напрями поглиблення співпраці в рамках проектів, які реалізуються МОП в Україні, а також нові ініціативи щодо розвитку ринку праці та сфери зайнятості в Україні.

  “Поглиблення співробітництва між Урядом України та Міжнародною організацією праці дозволить підвищити рівень зайнятості населення, прискорити працевлаштування безробітних, посилити захист прав працівників, а також покращити рівень послуг, що надають Служба зайнятості та Держпраці робітникам та роботодавцям”, - зазначив Ігор Дядюра.

  Зокрема, реалізація таких проектів МОП як “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”, “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні” та “Права у світі праці: покращення дотримання Україною основних міжнародних трудових норм” буде спрямована, з-поміж іншого, на: поглиблення координації в рамках реформування політики зайнятості, ринку праці та регулювання трудових відносин;

  цифровізацію і покращення якості надання послуг Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці;

  розвиток соціального діалогу та поглиблення тристороннього співробітництва між Урядом та представниками роботодавців і профспілок;

  удосконалення законодавства у сфері безпеки і здоров’я на роботі, приведення його у відповідність до міжнародних стандартів;

  забезпечення ефективного регулювання у сфері оплати праці та погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

  За результатами зустрічі учасники досягли згоди щодо посилення співпраці у цих пріоритетних сферах та визначили першочергові кроки щодо їх реалізації.

  За матеріалами сайту Мінекономіки


   

   

 • Інспектори праці не змогли провести перевірку на підприємстві, що використовує працю іноземців через перешкоджання їхній діяльності

  Інспектори праці не змогли провести перевірку на підприємстві, що використовує працю іноземців через перешкоджання їхній діяльності

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області підводять проміжні підсумки інспекційної кампанії, спрямованої на дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

  Інспекційну діяльність інспектори праці Управління здійснюють на виконання відповідного доручення Прем’єр - міністра України  та доручення Державної служби України з питань праці

  Заходи контролю, які втілюють інспектори праці, дозволяють забезпечити дотримання трудових прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють на Буковині та посилити протидію нелегальній міграції.

  Проте один із позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства про працю і зайнятість населення щодо праці іноземців та осіб без громадянства в одному із  товариств з обмеженою відповідальністю, що згідно відповідних документів здійснює виробничу діяльність у місті Чернівцях, фахівці Управління провести не змогли через створення перешкод у їхній діяльності.  А саме через відсутність об’єкта відвідування за вказаним ним місцем знаходженням.

  Як наслідок, посадовими особами Управління Держпраці винесено постанову про накладення на суб’єкта господарювання штрафної санкції у сумі 18 тисячі гривень.

  Роботодавця ґрунтовно поінформовано про відповідальність за порушення ним трудового законодавства та про необхідність повного дотримання у майбутньому законодавчих норм.


   

   

 • Посадовці Держпраці та Держмитслужби обговорили напрями реалізації спільного Меморандуму

  Посадовці Держпраці та Держмитслужби обговорили напрями реалізації спільного Меморандуму

  В.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера та в.о. Голови Держмитслужби Вячеслав Демченко за участі профільних заступників відомств провели робочу зустріч.

  Під час заходу посадовці узгодили способи реалізації досягнутих домовленостей у межах законодавства та Меморандуму про співробітництво і партнерство, який було укладено 10.12.2021 року.

  Очільники відомств наголосили на потребі проведення спільної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Узгодили формат таких заходів та окреслили проблемні питання, які виникають при здійсненні ринкового нагляду і контролю продукції.

  У результаті зустрічі було визначено конкретні кроки взаємодії Служб щодо недопущення поширення продукції, яка становить загрозу суспільним інтересам, повідомляється на сайті Держпраці України.


 • Виробничий травматизм на Буковині у 2021 році

  Виробничий травматизм на Буковині у 2021 році

  У минулому, 2021, році на підприємствах, в установах та організаціях Буковини   мали місце  35 випадків виробничого травматизму, 4 із них - зі смертельним наслідком.

  Про це повідомляють у секторі розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, випадки виробничого травматизму зі смертельним наслідком мали місце у будівельній галузі, на підприємствах сільського та  лісового господарств, у соціально-культурній сфері.

  Випадки загального виробничого травматизму задокументовано:

  на підприємствах соціально - культурної сфери - загалом  11 випадків;

  на підприємствах пошти за зв’язку -  6;

  на автомобільному транспорті - 3;

  у сфері енергетики, на  підприємствах транспорту, будівництва  та експлуатації магістральних шляхів, а також у закладах торгівлі  - по  2 випадки відповідно.

  По одному випадку загального виробничого травматизму зафіксовано на  залізничному транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та виробів з деревини, у будівництві, сільському господарстві та лісовій галузі.

  Відповідно збільшення виробничого травматизму у минулому році відбулося на підприємствах соціально-культурної галузі, а також пошти та зв’язку.

  Натомість суттєве зменшення травмувань на виробництві фіксується у галузі машинобудування та торгівлі. 


   

   

   

 • Розпочато планову перевірку підрозділів та об’єктів АТ «Українська залізниця»

  Розпочато планову перевірку підрозділів та об’єктів АТ «Українська залізниця»

  Захід державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю у сфері промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, гігієни праці у структурних підрозділах і виробничих об’єктах Акціонерного товариства "Українська залізниця" фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочали 17 січня.

  Перевірка відбувається відповідно до Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю)  на 2022 рік, наказу Державної служби України з питань праці «Про затвердження Річного плану заходів здійснення державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2022 рік» та  окремого доручення в.о. Голови Держпраці.

  Роботу комісії Управління очолив начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович.

  До складу комісії увійшли: начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, головні державні інспектори Микола Бербенюк, Володимир Хіврич, Роман Димнич.

  Комісія працюватиме за деталізованим планом перевірки, складеним, обговореним та затвердженим напередодні початку заходу. Планом конкретизовано виробничі підрозділи та об’єкти, котрі підпадають під заходи контролю, а також відповідальні особи та терміни виконання  завдань.

  Передбачено, що перевірка Управління охопить виробничі підрозділи «Локомотивного депо Чернівці», «Чернівецької дистанції сигналізації і зв’язку" державного територіально - галузевого об’єднання «Львівська залізниця», "Колійної машинної станції 124», «Пасажирського вагонного депо Чернівці».

  Захід державного нагляду триватиме упродовж десяти робочих днів і завершиться наприкінці січня.


   

   

   

   

 • За результатами інспекційних відвідувань та інформаційної роботи між роботодавцями та працівниками укладено 7 797 трудових угод

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційної роботи між роботодавцями та працівниками  укладено  7 797 трудових угод

  У минулому, 2021, році інспекторами праці виявлено 310 працівників,  допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин. 

  Про це повідомляють у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Серед виявлених працівників  268  осіб працювали  без оформлення трудових відносин;

  17 працівників без належного оформлення трудових відносин, а саме на підставі цивільно-правових угод, що мали ознаки трудових;

  14 фізичних осіб-підприємців, які виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових;

  11 працівників, з якими роботодавці уклали трудові договори, але допустили до виконання роботи без повідомлення про це територіальний орган Державної податкової служби.

  За звітний період інспектори праці здійснили 2 316 відвідувань суб’єктів господарювання Буковини з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.   

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи між роботодавцями та найманими працівниками у 2021 році було укладено 7 797 трудових угод.


   

   

 • Обговорено шляхи взаємодії Держпраці та Держпродспоживслужби у питаннях ринкового нагляду

  Обговорено шляхи взаємодії Держпраці та Держпродспоживслужби  у питаннях ринкового нагляду

  Учора, 17 січня,  в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера взяв участь в онлайн нараді Держпродспоживслужби України з керівниками її територіальних органів.

  Оскільки, на минулому тижні між Держпраці та Держпродспоживслужбою було підписано Меморандум про співпрацю та партнерство, то під час онлайн заходу очільники відомств обговорили шляхи взаємодії, зокрема щодо здійснення ринкового нагляду у межах та спосіб визначений законодавством.

  Ігор Дегнера підкреслив, що розбудова спільної роботи сприятиме підвищенню ефективності виявлення невідповідної продукції та контролю виконання обмежувальних заходів.

  За результатами наради посадовці домовилися про налагодження взаємодії у регіонах, зокрема, шляхом укладання двосторонніх меморандумів про співпрацю між територіальними управліннями обох Служб, повідомляється на сайті Держпраці України.


   

 • Фахівець Управління у складі робочої групи бере участь у заходах з протидії правопорушенням у сфері незаконного обігу пального в області

  Фахівець Управління у складі робочої групи бере участь у заходах з протидії правопорушенням у сфері незаконного обігу пального в області

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці  у  Чернівецькій області Костянтин Соболевич увійшов до складу робочої групи, організованої Головним управлінням Національної поліції у Чернівецькій області задля проведення цільових заходів з протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу пального.

  Робоча група з проведення спільних перевірок працює з метою вжиття дієвих заходів щодо протидії кримінальним проявам у сфері незаконного пального й здійснює перевірки на АЗС та АЗГП Буковини.

  Загалом фахівець Держпраці взяв участь у чотирьох спільних заходах.

  Водночас у відділі нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління повідомляють, що продовжують здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням  суб’єктами господарювання  промислової безпеки та стану охорони праці на автозаправних станціях, авто газозаправних пунктах, автозаправних комплексах на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.03.2021 року та окремого доручення Держпраці.

  Державним інспекторським складом профільного напряму загалом проведено 232  позапланових заходи у місцевих  суб’єктів господарювання,  до складу яких входили  обєкти підвищеної небезпеки - автозаправні станції, авто газозаправні пункти, автозаправні комплекси.

  За результатами позапланових заходів державного нагляду виявлено 655 порушень вимог законодавства з питань охорони праці

  Проведено також 28 заходів контролю виконання суб'єктами господарювання раніше виданих інспекторами Держпраці приписів.


   

   

 • Держпраці та Держпродспоживслужба зафіксували попередньо досягнуті домовленості у двосторонньому меморандумі про співпрацю

  Держпраці та Держпродспоживслужба зафіксували попередньо досягнуті домовленості у двосторонньому меморандумі про співпрацю

  В.о. Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера та Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька підписали Меморандум про співпрацю.

  Метою підписання угоди є консолідація зусиль обох відомств з питань здійснення державного ринкового нагляду та недопущення поширення на вітчизняному ринку небезпечної харчової продукції.

  У рамках Меморандуму  передбачено взаємодію та обмін інформацією про стан додержання законодавства, контроль за яким належить до повноважень відомств, та про проведення роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання, повідомляється на сайті Держпраці України.


   

   

   

 • Уряд удосконалив регіональну структуру Держпраці

  Уряд удосконалив регіональну структуру Держпраці

  12 січня 2022 року, на черговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реформу регіональної структури Державної служби з питань праці шляхом утворення міжрегіональних управлінь, юрисдикція яких буде поширюватись на територію кількох областей.

  Скорочення кількості територіальних управлінь та забезпечення можливості реалізації повноважень інспекторів за міжрегіональним принципом дозволить оптимізувати кількість адміністративного персоналу та вивільнити додаткові ресурси для збільшення ефективності роботи органу в цілому.

  “Рішення Уряду дозволить підвищити ефективність роботи служби та її прозорість. Зокрема, більше ресурсів будуть зосереджені на здійсненні безпосередніх функцій Держпраці з концентруванням інспекторського складу в залежності від оперативних завдань. Наприклад, якщо в одному регіоні бракує інспекторів, ми можемо оперативно спрямовувати сюди фахівців з іншого регіону. Таким чином можливо збільшити як інспекторський склад, так і фонд оплати праці. Подібний досвід у нас уже є: в одному теруправлінні об’єднані Київ і Київська область, а також Луганська і Донецька області”, - зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Дядюра.

  Документом передбачається ліквідація обласних територіальних управлінь і утворення нових міжрегіональних територіальних органів Держпраці:

  Західне міжрегіональне управління Держпраці (Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська області);

  Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька області);

  Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Житомирська, Хмельницька, Вінницька області);

  Центральне міжрегіональне управління Держпраці (Чернігівська, Київська, Черкаська області, м. Київ);

  Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Сумська, Полтавська, Харківська області);

  Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька області);

  Південне міжрегіональне управління Держпраці (Одеська, Миколаївська, Херсонська області).

  За інформаційним повідомленням Урядового порталу

   

     

   

   

 • Кампанія декларування – 2022: підготовлено оновлену редакцію роз’яснень

  Кампанія декларування – 2022: підготовлено оновлену редакцію роз’яснень

  Для того, щоб суб’єктам декларування було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року, Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших запитань.

  З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК.  

  У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні запитання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати у суб’єктів декларування лише минулого, 2021, року: наприклад, чи потрібно декларувати тисячу гривень, яку декларант отримав від держави за вакцинацію;  як дізнатися назву  територіальної громади для заповнення адресних блоків; як декларувати майно, яке взято в лізинг, чи потрібно декларувати аліменти, та інші.

  У НАЗК нагадують, що з  1 грудня запрацювала нова форма декларації.

  У роз’ясненнях можна знайти як заповнювати змінені чи нові блоки, що з’явилися у формі. Наприклад, НАЗК розповідає, як правильно заповнити блок «Для ідентифікації за межами України», де потрібно буде декларувати документи для посвідчення особи за кордоном.

  Для того, щоб ознайомитися з новими блоками та правилами їх заповнення, можна також скористатися Порядком заповнення.

  За інформаційними матеріалами НАЗК


   

   

   

 • Розширено перелік підприємств та організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19 до 31 січня

  Розширено перелік підприємств та організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19 до 31 січня

  31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

  Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:

  органів місцевого самоврядування;

  закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;

  комунальних підприємств, установ та організацій.

  Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

  Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

  У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що в Україні щеплення від COVID-19 вже є обов’язковими для працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів освіти всіх рівнів та форм власності, підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 4 березня 2015 року №83.


   

 • До уваги керівників та відповідальних за стан охорони праці у лікувальних закладах посадових осіб: методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем

  До уваги керівників та відповідальних за стан охорони праці у лікувальних закладах  посадових осіб: методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем

  Загальні положення

  Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі – підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

  Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

  Кисневі балони, що були виготовлені з 2011 року повинні відповідати вимогам Технічного регламенту пересувного обладнання, що працює під тиском з маркуванням національним знаком відповідності обладнання, відповідність якого підтверджена в установленому порядку.
  Починаючи з 01.01.2020, кисневі балони повинні відповідати вимогам Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском з маркуванням знаком Пі обладнання, відповідність якого підтверджена в установленому порядку.

  Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:
  – за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;
  – за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

  До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення. Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців.

  Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання. Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

  Вимоги до кисневих балонів

  Перед початком використовування балоном необхідно переконатися в наявності на кисневому балоні чітко видимих даних, вибитих на заводі-виробнику:

  товарний знак підприємства-виробника;

  заводський номер балона;

  фактична маса порожнього балона з точністю до 0,2 кг;

  дата (місяць, рік) виготовлення та наступного технічного огляду;

  робочий тиск (кг/ см2, бар, МПа);

  пробний гідравлічний тиск (кг/ см2, бар, МПа);

  місткість балона з точністю до 0,3 л;

  тавро організації, що провела технічний огляд;

  тавро підприємства-виготовлювача;

  знак Пі (починаючи з 2020 року).

  Транспортування

  Автомобілем:
  Балони укладають горизонтально в межах висоти борту не більше ніж в 3 ряди.

  На автокарі:
  Балони укладають горизонтально в один ряд, вентилями в один бік – праворуч від кабіни.

  У спеціальному контейнері:
  Балони перевозяться у вертикальному положенні.

  Підкладки для транспортування газових балонів

  Дерев’яний брусок з вирізаними під балон гніздами

  Оббивка гнізд: повсть, гума або інший м’який матеріал

  Ковпаки повинні бути закручені до кінця, штуцери заглушені

  Мотузяні або гумові кільця завтовшки не менше 25 мм (по два кільця на балон)

  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ перевозити кисневі балони з балонами, що наповнені іншими газами, а також порожні разом з наповненими!

  Під час навантаження або розвантаження забороняється:

  Працювати одному (повинні брати участь не менше 2-х працівників).

  Працювати в промасленому одязі, рукавичках зі слідами масла, жиру.

  Вантажити балони з киснем до кузова зі слідами масла, ПММ, бруду, сміття.

  Переносити балони на руках або на плечах.

  Перекочувати балони по землі.

  Скидати балони та вдаряти один об інший.

  Подавати або утримувати балон вентилем донизу.

  Вантажити і розвантажувати балони без ковпаків та заглушок.

  Зберігання балонів

  Ковпаки і заглушки на штуцерах повинні бути закручені.

  Відстань до опалювальних приладів не менше 1 м.

  Відстань до джерел тепла з відкритим вогнем не менше 5 м.

  Балони повинні бути захищені від сонячних променів і опадів (максимальна температура корпусу балона +45 градусів С).

  У горизонтальному положенні балони зберігають на дерев’яних рамах або стелажах.

  Вентилі повинні бути спрямовані в одну сторону, висота штабелів не більше 1,5 м.

  Забороняється зберігати кисневі балони в одному приміщенні з балонами з горючими газами.

  Наповнені та порожні балони зберігають окремо, місця зберігання позначають відповідними табличками.

  Забороняється в місцях зберігання балонів розміщувати легкозаймисті та горючі речовини.

  Уникайте контакту балонів з електричними проводами.

  Експлуатація кисневих балонів

  Балони встановлюються вертикально і закріплюються ланцюжком або хомутом. Кисневий балон допускається укладати похило – таким чином, щоб вентиль розташовувався вище башмака.

  Відкрутити ковпак і заглушку штуцера.

  Увага: переконайтеся, що на кисневому балоні (а також на руках і спецодязі) немає слідів масла і жиру.

  Користуватися балоном зі слідами масла або жиру ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

  Короткочасним (1-2 с) обертом маховичка на півоберта продути штуцер для видалення з нього вологи, бруду тощо. Стояти необхідно позаду або збоку від штуцера. Газ не можна пробувати рукою.

  Приєднати вручну накидну гайку. Затягнути гайку ключем.
  Перевіряйте можливі місця витоку газу мильним розчином.

  Основні дефекти балона, через які він повинен бути відбракований:

  Несправність вентиля.

  Знос різьби горловини.

  Вибиті не всі дані або закінчився термін технічного огляду.

  Сильна зовнішня корозія.

  Тріщини.

  Фарбування і напис не відповідають нормі.

  Вм’ятини.

  Раковини та риски глибиною понад 10% номінальної товщини стінки.

  Косо насаджений або пошкоджений башмак.

  Забороняється витрачати кисень з балона повністю! Залишковий тиск повинен становити не менше 0,05 МПа (0,5 кг/см2, бар)

  Вимоги безпеки до трубопроводів з киснем

  Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх, та відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

  Під час експлуатації систем подачі кисню не допускається:

  проведення ремонтних робіт, зокрема зварювальних робіт, підтягування елементів ущільнень, заміни арматури тощо у разі знаходженні системи під тиском і наявності в системі кисню;

  використання забрудненого (замасленого) ганчір’я та застосування інструменту, що викликає іскріння під час удару;

  появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

  Під час експлуатації систем подачі кисню необхідно:

  постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки арматури;

  контроль витоків проводити тільки методом намащування мильним розчином.

  перед початком роботи переконатися в достатній кількості кисню на проведення запланованих заходів;

  кисень подавити в систему тільки після включення відповідного устаткування, вентиляції і освітлення;

  підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми;

  припинити подачу кисню після закінчення роботи системи.

  Забороняється:

  здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з’єднання;

  прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;

  паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

  Подача кисню повинна проводитися після перевірки на знежирення деталей і вузлів, а також випробування систем подачі кисню із складанням відповідних актів. Знежирення трубопроводів проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів – не рідше 1 разу на 6 місяців.

  У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція із безпечного проведення робіт із знежирення кисневих трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом-допуском.

  Заправку кисневих подушок слід здійснювати у відокремленому приміщенні. Заправлені подушки повинні зберігатися на стелажах, встановлених не ближче 1 м від опалювальних приладів.

  Основні небезпеки під час роботи з киснем -

  спалах устаткування, що задіяно в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;

  спалах одягу і волосся обслуговуючого персоналу, що знаходиться в середовищі газоподібного кисню або повітря з підвищеним вмістом кисню;

  вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в зрідженому кисні;

  вибух у разі просякненні рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);

  конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;

  встановлені в приміщенні балони мають бути закріплені до стіни або стійкі за допомогою хомутів або ланцюжків.

  Повітря з підвищеним вмістом кисню (більше 23%) та чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Та, оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів у його середовищі або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють ситуацію з підвищеною вибуховою та пожежною небезпекою.

  Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути куріння, розряд електрики, нагрів механічних частинок під час тертя тощо. Багато матеріалів, які не здатні до горіння на повітрі – як листова сталь, сталеві труби, горять у кисні. Здатність матеріалів до загоряння зростає у разі підвищення тиску і температури кисню.

  Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання розроблено Державною службою України з питань праці відповідно до:

  Закону України „Про охорону праці”,

  Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 № 536,

  Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 97/31549,

  Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за № 433/31885,

  Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2015 за № 231/10511,

  інших нормативно-правових актів з охорони праці.


 • Експлуатація кисневого обладнання у медичних закладах Буковини й надалі під посиленим контролем фахівців Держпраці

  Експлуатація кисневого обладнання у медичних  закладах Буковини й надалі під посиленим контролем фахівців Держпраці

  Про результати посилених  превентивних заходів, організованих та проведених фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області обговорено на нараді з керівниками закладів охорони здоров’я  Буковини цими днями.

  Розширена робоча зустріч відбувалася у Чернівецькій ОДА під головуванням директора департаменту охорони здоров’я відомства Олега Чорного.

  Від територіального органу Держпраці участь у засіданні взяли перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей та головний державний інспектор Дмитро Паламарчук. 

  Посадовці Держпраці повідомили про результати першого етапу кампанії, спрямованої на запобігання виникненню нещасним випадкам та аваріям при використанні  кисневого обладнання у лікувальних закладах обласного центру та регіону загалом.

  «Превентивна робота фахівців Держпраці відбувається з урахуванням ризиків, що виникають, або можуть виникнути під час експлуатації та транспортування кисневих балонів, а також систем трубопроводів подачі кисню безпосередньо для лікування пацієнтів.  Особлива увага інспекторського складу спрямована на лікувальні установи, які надають невідкладну допомогу пацієнтам, хворим гострою респіраторною хворобою COVID -19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2»,- підкреслив під час обговорення перший заступник начальника Управління Іван Гордей.

  Акцентовано на тому, що відповідна робота триватиме до квітня нинішнього року на виконання Окремого доручення керівництва Держпраці та з урахуванням доручення Прем’єр-міністра України.

  За результатами наради, представникам медичних установ рекомендовано вчергове провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з персоналом, що працює безпосередньо з кисневим обладнанням та у разі необхідності звернутися за методичною допомогою до фахівців територіального органу Держпраці.


 • Ринок праці: набули чинності зміни до законодавства щодо протидії дискримінації за ознакою статі

  Ринок праці: набули чинності зміни до законодавства щодо протидії дискримінації за ознакою статі

  З 8 січня набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі».

  Законом удосконалено правове регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, що відповідає зобов'язанням України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, у тому числі, й у питанні працевлаштування.

  Зокрема, в рекламі про вакансії (прийом на роботу) роботодавцям забороняється:

  пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;

  висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).

  У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, повідомляється на сайті відомства.


 • Мінімальна заробітна плата зросла до 6 500 гривень

  Мінімальна заробітна плата зросла до 6 500 гривень

  1 січня 2022 року набув  чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

  Головним фінансовим  документом встановлено мінімальну заробітну плату працюючим, а саме:  з 1 січня 2022 року  вона становить – 6500 гривень.

  Чергове підвищення передбачено 1 жовтня  2022 року – 6700 гривень.

  У погодинному розмірі мінімальна оплата праці зафіксована відповідно:  з 1 січня – 39,26 грн, з 1 жовтня – 40,46 грн.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.


   

   

   

 • Заявники скерували до Управління минулоріч майже дві з половиною сотні звернень

  Заявники скерували до Управління минулоріч майже дві з половиною сотні звернень

  У минулому, 2021, році до  Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 245 звернень.

  Переважна більшість звернень, а саме 238  стосувалися  питань додержання трудового законодавства.

  У  семи зверненнях порушувалися питання дотримання законодавства з питань охорони праці.

  У частині звернень з питань дотримання законодавства про працю, заявники найчастіше

  порушували:

  проблему невиплати заборгованої заробітної плати;

  невиплату розрахункових коштів при звільненні;

  правомірність укладання трудових угод;

  незаконне звільнення з роботи в період карантину та надання відпусток без збереження заробітної плати;

  невидачу трудових книжок при звільненні;

  дотримання трудових гарантій військовозобов’язаних, тощо.

   


   

 • Минулоріч середня зарплата зросла майже на 20%

  Минулоріч середня зарплата зросла майже на 20%

  У листопаді 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні  становила 14,3 тис. грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

  Згідно з даними Держстату, позитивна тенденція зі зростання заробітної плати спостерігалась в усіх видах економічної діяльності. Зокрема, найбільшими темпами - у сферах тимчасового розміщення й організації харчування (на 39,4%), сільського, лісового та рибного господарства (на 30,6%), інформації та телекомунікації (на 28,8%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 25,8%),  освіти (на 24,6%).

  Середня зарплата зросла також і в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Сумській (22,1%), Київській (21,2%), Вінницькій (21,1%) областях.

  Загалом найвищий рівень оплати у листопаді мали працівники сфери інформації та телекомунікацій - 27,1 тис. грн, фінансової та страхової діяльності - 23,4 тис. грн, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування - 19,9 тис. грн, професійної, наукової та технічної діяльності - 19,1 тис. грн. 

  Найбільше заробляли в Києві (21,1 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,8 тис. грн), Дніпропетровській (13,9 тис. грн), Запорізькій (13,8 тис. грн) областях, уточнюється на сайті  Міністерства економіки.


   

 • Розпочалася кампанія декларування - 2022

  Розпочалася кампанія декларування - 2022

  У Національному агентстві з питань запобігання корупції зазначають, що цього річ декларантам забезпечено автозаповнення деяких полів у декларації та можливість перевірити, чи коректно заповнені дані.

  Також оновлено розділ роз’яснень, доповнено питаннями, з якими зверталися заявники у 2021 році.

  У НАЗК звертають увагу, що через додану функцію автозаповнення  деякі дані у чернетці створеної на основі попередньої декларації можуть зникати. Цілком зрозуміло, що  під час першого використання оновлених функцій можуть виникнути незручності. Проте більшість інформації у наступних деклараціях декларанти зможуть додавати автоматично.

  Нагадуємо перелік важливих посилань, які можуть стати у нагоді упродовж цієї кампанії декларування: 

  Порядок заповнення декларації: повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації:  bit.ly/3pFRwkA.

  Контакт-центр НАЗК: якщо  виникли проблеми під час заповнення декларації, необхідно зателефонувати за номером +38(044) 200–06–94

  Технічна підтримка: якщо під час заповнення декларації виникнуть технічні проблеми, слід звернутися на електронну пошту  support@nazk.gov.ua та надіслати скріншот помилки. 

  Важливо! Колишні посадовці, які звільнилися з публічної служби у 2021 році, повинні востаннє подати щорічну декларацію.


 • Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування групового нещасного випадку , в якому постраждали двоє працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Галс-2000»: менеджер зі збуту та водій вантажного автомобіля. Обоє потерпілі - 1989 року народження.

  Груповий нещасний випадок трапився внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на відтинку траси міжнародного значення  поблизу села Лашківка Кіцманського району.

  Потерпілих оперативно було доправлено до лікарні швидкої медичної допомоги міста Чернівці. Наразі один із них  перебуває на стаціонарному лікуванні  у цьому медичному закладі через тяжку  травму хребта, інший постраждалий проходить лікування амбулаторно.

  Комісія зі спеціального розслідування   Управління Держпраці у Чернівецькій області почала зясування обставин та причин настання групового нещасного випадку.

  Довідково:  у 2017 році на підприємствах  Чернівецької області зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники місцевих підприємств, установ, організацій. Четверо потерпілих  загинули.  Смертельні нещасні випадки у 2017-у  мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1), на автомобільному транспорті (1).


   

 • «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  Учора, 24 січня, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав Харківську область, повідомляє сайт Держпраці. Основною метою візиту стало  представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Володимира Рожанського.

  На представлені посадовця, що відбулося у Харківській обласній державній адміністрації, були присутні перший заступник Голови обласної державної адміністрації Марк Беккер, заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, представники правління Харківського об’єднання роботодавців Харківської області «Граніт», управління Служби безпеки України, Прокуратури Харківської області, Головного управління національної поліції, Обласного центру зайнятості, Державної фіскальної служби.

  Під час представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Голова Держпраці Роман Чернега окреслив основні пріоритети в роботі служби.

  "Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці. Бізнес має усвідомити свою соціальну відповідальність і діяти у правовому полі. Недобросовісний роботодавець відповідатиме за законом", - наголосив керівник Держпраці.

  У своєму виступі Володимир Рожанський зазначив, що на територіальні відомства Держпраці покладається велика відповідальність, зокрема, у частині дотримання законодавства про працю, формування у суспільстві культури праці, створення безпечних і здорових умов праці. Посадовець підкреслив, що у досягненні цих цілей важливе значення матимуть превентивні заходи.

  На зустрічі з колективами Головного управління Держпраці та Східного експертно-технічного центру Голова Держпраці зупинився на поточних завданнях Служби. Він поінформував працівників про щорічне оцінювання роботи держслужбовця, яке цьогоріч проводитиметься за новим порядком, і закликав насамперед оцінювати свою роботу за тим критерієм, наскільки якісно вирішено питання людини, яка звернулася за допомогою до Держпраці.

  "Ми прагнемо. щоби довіра людей до чиновників зростала, і ми повинні повернути довіру громадян до нашої держави. Також нашою метою є боротьба з корупцією. А, отже, наголошую та застерігаю від будь яких корупційних діянь, закликаю дотримуватися етики державних службовців", - зазначив у своєму виступі Роман Чернега.   


    

 • В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  Кабінет Міністрів України прогнозує зростання показника середньої заробітної плати в Україні за підсумками року до 10 тисяч гривень. Про це в інтерв’ю одному із видань  наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зазначається на Урядовому порталі .

  «Ми вийшли на середню зарплату по країні (за підсумками 2017 року) в 7,4 тисячі гривень. Зараз уже більше 8 тисяч. Вважаємо, що цього року заробітна плата працівників зросте до 10 тисяч гривень», - підкреслив  Глава Уряду.

  При цьому Володимир Гройсман зауважив, що зростання доходів громадян відбувається і відбуватиметься швидше за ріст цін.


   

 • Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  «За даними Держпраці та Пенсійного фонду, кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб». Про це Голова Держпраці Роман Чернега повідомив у радіоефірі «Голосу столиці».

  Неофіційна праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки). Також він втрачає можливість користуватися такими гарантіями як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії, а також трудовий стаж, від якого залежить розмір пенсії.

  Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення таких працівників до роботи, ризикує застосуванням штрафної санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неофіційного працівника.

  «Держпраці не каральний орган, – наголосив Роман Чернега. – В основному ми проводимо превентивну роз’яснювальну роботу, проте недобросовісні роботодавці мають відповідати за нехтування вимогами законодавства».


   

 • Суб’єкти господарювання області зобов’язані вжити додаткових заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  Суб’єкти господарювання області зобов’язані  вжити додаткових заходів  для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  На найближчі кілька діб в Україні очікується різке погіршення погодних умов, зокрема, зниження температури повітря, шквалисті пориви вітру, заметілі, хуртовини.

  У зв’язку із цим Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання краю  щодо проведення ними низки додаткових заходів, спрямованих на організацію безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Так, на підприємствах автомобільного транспорту за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з'являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

  Для зменшення впливу несприятливих умов на працюючих та техніку, роботодавцям  необхідно виконати низку організаційних та технічних заходів з підготовки пунктів технічного обслуговування, майстерень, транспортних засобів та механізмів до роботи в складних погодних умовах, створення певного запасу матеріально-технічних ресурсів.

  За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох,  водії повинні пройти інструктаж з охорони праці.

  На підприємствах будівельної галузі  у разі погіршення погодних умов категорично забороняється:

  виконувати зовнішні будівельні роботи  на самопідіймальних колисках у разі, якщо сила вітру сягає швидкості  від 10 м/с;

  здійснювати монтаж риштувань:  при температурі -30°С та швидкості вітру 0^-2 м/с;  при температурі -20°С і швидкості вітру 10^-15 м/с;  під час інтенсивних снігопадів і вітру.

  У зимовий час на будівельному майданчику риштування, драбини, робочі місця і підходи до них мають бути очищені  від снігу, льоду та посипані піском.

  Працівники, котрі виконують роботи  у зимовий період, мають бути забезпечені роботодавцем спецодягом, спецвзуттям та іншими  засобами індивідуального захисту.

  Роботодавець зобов’язаний встановити додаткові перерви у роботі для обігріву працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі, організувати для них гаряче харчування.

  Керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій несуть особисту відповідальність за дотримання з боку підлеглих працівників вимог безпеки під час роботи в складних погодних умовах.

 • При проведенні перевірок виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці

  При проведенні перевірок  виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці 

  Загалом у минулому, 2017, році головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили 847 заходів державного нагляду, у тому числі, 193 позапланових.

  Під час проведення перевірок головними державними інспекторами відомства було виявлено 6652  порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, повідомила начальник  відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош. Із них – 4390 порушень організаційного характеру, 2262 порушення безпеки машин, механізмів та устаткування.

  У ході виконання заходів державного нагляду (контролю) роботодавцям видано 728 розпорядчих документів. До адміністративного суду направлено чотири позовні заяви щодо тимчасового призупинення  (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт.   

  У чотирьох  випадках тимчасове зупинення  (обмеження) виробництва, виконання робіт здійснювалося за рішенням судової інстанції, у 14 - за власними бажаннями суб’єктів господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності  через недотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці притягнуто 268 працівників, у тому числі, 153 керівників підприємств, установ, організацій регіону.


   

 • Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці організовує та проводить у 2018 році Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя».

  Учасниками творчого змагання можуть стати школярі та студенти вищих, середніх навчальних закладів.

  Для участі у конкурсі необхідно  до 31 березня 2018 року надіслати заявку разом із відеороликом в редакцію журналу «Охорона праці».

  Усю необхідну інформацію щодо участі у конкурсі потенційні учасники можуть отримати за телефоном (096) 377 78  60.

  Організатори зазначають, що метою цього творчого змагання є формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці у різних сферах суспільного життя, акцентування уваги юного покоління як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках, а також популяризація сучасних підходів до управління охороною праці та формування превентивної культури охорони праці.

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газ у у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців краю  й застерігає: порушення вимог  безпечного використання газу у побуті може призвести до фатальних наслідків.

  Аби уникнути випадків отруєння газом  у побуті, користувачі зобов’язані дотримуватися відповідних правил, а саме:   

  користуватися лише технічно справними газовими приладами;

  у жодному разі не проводити  самовільного встановлення газових приладів, не здійснювати їх самовільного переміщення, або заміни;

  вдаватися до послуг  винятково спеціалізованих підприємств, що мають відповідні дозвільні документи на виконання робіт з монтажу та проектування газового  обладнання, видані територіальним органом Держпраці.  

  При користуванні опалювальними газовими приладами користувачі мають дотримуватися основних вимог:

  забезпечити надійну вентиляцію приміщення:

  не закривати отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщення;

  перевірити наявність тяги.

  У разі відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими приладами, адже це може призвести до тяжких наслідків.  Подальше користування газом у побуті  можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами.

  Не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію.

  Не користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки газового обладнання.

  Не залишати без нагляду газові  прилади у робочому стані.

  Не використовувати газові плити для обігріву приміщення.

  Якщо користувачі відчули запах газу, забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення. Слід негайно перекрити запобіжні крани пальників газової апаратури та провітрити приміщення. А також терміново викликати на місце події фахівців аварійної служби.


   

   

   

   

 • Представників підприємств, установ, організацій запрошують до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018»

  Представників підприємств, установ, організацій запрошують до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018»

  23 - 25 травня 2018 року відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція "Охорона праці 2018", яку проводить ДП "Редакція журналу "Охорона праці" за підтримки Державної служби України з питань праці.

  Основною метою конференції є окреслення основних пріоритетів запровадження ризик-менеджменту та пов’язаної з цим імплементацією директив Європейського Союзу у законодавчому, науковому та практичному полі. Конференція передбачає проведення пленарних і секційних засідань, «круглого столу», а також практичних тренінгів.

  Планується обговорення сучасного досвіду щодо управління ризиками на робочих місцях провідних компаній, формування позитивного поля з найкращих практик українських підприємств, що вийшли на європейський ринок чи наближаються до цього.

  Запрошуємо представників підприємств, установ, організацій взяти участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018».

  З питань участі звертатися до редакції журналу «Охорона праці» за телефоном: (044) 559-19-51.

  Довідково: у 2017 році під час науково-практичної конференції Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега представив Концепцію реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні.

   

 • Посадові особи зобов’язані повідомити про зміни у майновому стані

  Посадові особи зобов’язані повідомити про зміни у майновому стані

  Першого січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», положеннями якого було встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, а саме: з першого січня 2018 року - 1762 гривні.  

  Таким чином, з першого січня 2018 року посадові особи зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання ними  доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, тобто 88 100 гривень.

  Водночас слід пам’ятати: посадові особи Управління зобов’язані подати до першого квітня декларацію особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення документа на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

  До  уваги суб’єктів декларування: при заповнені декларації за 2017 рік, необхідно користуватися розміром прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року, - тобто 1600 гривень.


   

 • Практику онлайн - прийомів громадян Головою Держпраці продовжено

  Практику онлайн - прийомів громадян Головою Держпраці продовжено  

  Онлайн-прийоми  громадян Головою Державної служби України з питань праці  Романом  Чернегою у нинішньому, 2018, році стартують  у лютому. Кожен охочий може потрапити на скайп-з'вязок до керівника державного відомства, звернувшись до Управління Держпраці у своєму регіоні.

  Спілкування буковинців з Романом Чернегою заплановано на 28 листопада 2018 року.

  Щоби поспілкуватися особисто з Головою Державної служби України з питань праці, необхідно у зазначений день та час прибути до Управління Держпраці у Чернівецькій області, попередньо повідомивши про це фахівців Управління, відповідальних за організацію прямої лінії.

  Довідково: роботу онлайн-приймальні громадян організовано Державною службою України з питань праці з метою економії часу та коштів заявників з лютого 2016 року.

 • Діє Урядова «гаряча лінія»

  Діє Урядова «гаряча лінія»

  Урядова лінія допомагає взаємодіяти Уряду з громадянами й  оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

  Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

  Урядова "гаряча лінія" 1545 працює цілодобово.

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  Працює "гаряча лінія" для підприємців: 0 800 503 045!

  Режим роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45.

  У вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника цілодобово переадресовуються на урядову «гарячу лінію».

  На базі Урядового контактного центру цілодобово працює спеціалізована "гаряча лінія" з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах, на яку можна звернутися за номерами телефонів: 1545, +38 (044) 284 19 15 (для громадян  України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру.


   

 • Результати конкурсу на заміщення посад державної служби

  Результати конкурсу на заміщення посад державної служби за 26-28 грудня 2017 року

   

  П.І.Б.

   

  № посади

   

  Найменування посади

  Кількість набраних балів

  МАРЯН

  Степан Андрійович

  56177

  завідувач сектору юридичного забезпечення

  5,9

  ЧЕРНОУС

  Володимир Миколаойвич

  56183

  головний державний інспектор відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг

  3,6

             

  Комісією не визначено кандидатів на зайняття вакантних посад:

   

  № посади

  Найменування посади

   

  56174

  Начальник відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні

  та енергетиці

  Відсутні претенденти

  56175

  Завідувач сектору гірничого нагляду

  Відсутні претенденти

  56176

  Завідувач сектору розслідування, аналізу і обліку аварій

  і виробничого травматизму

  Відсутні претенденти

  56178

  56179

  56180

  Головний державний інспектор

  відділу з питань гігієни праці

  Відсутні претенденти

  56181

  Головний державний інспектор

  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

  Не пройшла тестування

  56182

  Головний державний інспектор

  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

  Відсутні претенденти

  56184

  56185

  56186

  Головний державний інспектор

  відділу нагляду в будівництві, котлонагляді,

  на транспорті та зв’язку

  Відсутні претенденти

  56187

  58188

  Головний державний інспектор

  Відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці

  Відсутні претенденти

  56189

  Головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення

  Не пройшла співбесіду

  56190

  Головний спеціаліст сектору персоналу

  Відсутні претенденти

 • Про перенесення робочих днів у 2018 році

  Про перенесення робочих днів у 2018 році

  Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

  Зокрема з: п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;

  понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;

  п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;

  понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;

  понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

  Це дозволить українцям у 2018 році відсвяткувати 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 травня - День праці, 28 червня - День Конституції України, 25 грудня -Різдво Христове та у 2019 році 1 січня - Новий рік, повідомляється на Урядовому порталі.


   

 • Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю посилилася - штрафні санкції зросли

  Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю посилилася - штрафні санкції зросли

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює: юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу якщо:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.

  Дані порушення караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  - 111 690 гривень.

  Якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі - накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.

  Недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень.

  Через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати - 37  230 гривень.

  Порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства тягне фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто,   3 723 гривні.

  Через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

  У разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю,  штрафна санкція нараховуватиметься  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати - 372 300 гривень.      

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й наголошує:

  у разі необхідності отримання фахової консультації щодо дотримання законодавства  про працю, юридичним та фізичним особам - підприємцям, котрі використовують найману працю, необхідно звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  за адресою:

  м. Чернівці, вул. Поповича, 2, або зателефонувати за номером: (0372) 52 56 67.


   

 • Організатори VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» закликають юних буковинців долучитися до творчого змагання

  Організатори VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» закликають юних буковинців долучитися до творчого змагання

  VII регіональний відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»  проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2018 році.

  1. Цілі та завдання Конкурсу

  Головна мета - привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці.

  Основними завданнями  творчого змагання є:

  формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя;

  акцентування уваги школярів  та учнівської молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках;

  профілактика виробничого травматизму за допомогою наголошення на важливості формування високої культури безпеки праці та оцінки ризиків, що супроводжують трудову діяльність дорослих;

  активізація творчого потенціалу  школярів та учнівської молоді, сприяння розвитку дитячої творчості;

  виявлення, відбір та підтримка талановитих учнів та студентів.

  2. Організація регіонального відбіркового туру та Конкурсу загалом

  Загалом конкурс організовує і проводить Державне підприємство «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці (далі - Держпраці).

  У Чернівецькій області  тур конкурсу організовують та проводять Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці  України»

  Конкурс проводиться у  два етапи:

  Перший етап -  відбірковий регіональний тур;

  Другий етап -  фінал та оголошення переможців.

  3. Умови участі в Конкурсі

  3.1. Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, у трьох вікових групах:

  перша група – діти віком від 6 до 10 років;

  друга група – школярі віком від 11 до 14 років;

  третя група – школярі та учнівська молодь віком від 15 до 18 років.

  Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

  Конкурсні роботи мають висвітлювати тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому, ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  До участі у Конкурсі приймаються та розглядаються членами журі  лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам творчого змагання.

  Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензують і не повертають авторам.

  Наданням роботи на Конкурс автор підтверджує цілковиту згоду з умовами Конкурсу, а також свою згоду на використання твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права надалі.

  Роботи можуть використовувати ДП «Редакція журналу «Охорона праці» для виготовлення друкованих матеріалів і тиражування, Держпраці України, Управління Держпраці у Чернівецькій області,  ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці України»   під час організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок, для реалізації на благодійних аукціонах, транслювання на телебаченні та передачі до дитячих будинків, реабілітаційних центрів, соціальних закладів тощо.

  4. Вимоги до малюнків

  Малюнки  мають подаватися у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, фломастерами,  олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

  Розмір роботи не має бути більшим за формат А-2.

  Роботи не потрібно оформлювати рамкою, наклейками тощо.

  На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або як додаток до неї) потрібно зазначити розбірливо українською мовою:

  назву роботи;

  прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора;

  місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу;

  сферу діяльності батьків;

  назву навчального закладу;

  прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника, або ж учителя, під керівництвом котрого було створено малюнок.

  5. Критерії оцінювання конкурсних робіт

  5.1. Конкурсні роботи оцінюють за такими критеріями:

  відповідність роботи тематиці конкурсу;

  актуальність теми;

  втілення творчої ідеї та задуму автора;

  оригінальність та оформлення;

  ступіньсамостійності автора під час виконання роботи.

  Творчі роботи, які не відповідатимуть критеріям оцінювання, до розгляду журі не братимуться.

  6. Відбіркові регіональні тури Конкурсу (І етап)

  6.1. Відбіркові тури Конкурсу проводять в областях та м. Києві впродовж листопада 2017 року - лютого 2018 року.

  До організації проведення відбіркових регіональних турів Конкурсу залучають керівників територіальних органів Держпраці за сприяння керівників підприємств, установ, що належать до сфери управління Держпраці (за згодою).

  Конкурс проводиться за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, дитячих і молодіжних громадських організацій, благодійних фондів, мереж та об'єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіма, хто опікується питаннями виховання молоді в Україні й небайдужий до вирішення проблем у сфері охорони праці.

  Для підбиття підсумків Конкурсу на регіональних рівнях роботи мають бути надіслані до територіальних органів Держпраці не пізніше 3 березня 2018 року.

  Для оцінки й відбору найкращих робіт і визначення переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу організовують засідання регіонального журі.

  Склад регіонального журі визначають керівники територіальних органів Держпраці. До його складу включають працівників територіальних органів Держпраці та підприємств, установ, що належать до сфери управління Держпраці, представників спілок, закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери, громадських об'єднань, підприємств, установ і організацій, що сприяють соціальному становленню та розвитку дітей і молоді (за згодою).

  Результати засідань регіонального журі оформляють відповідними протоколами, які підписують усі члени журі.

  Регіональне журі визначає роботи, що посіли I, II і III місця, до 10 березня 2018 року.

  Переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу нагороджують відповідними дипломами, відзнаками, цінними подарунками, їх список оприлюднюють у засобах масової інформації та на офіційних сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Держпраці, її територіальних органів і підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

  Нагородження проводить керівництво територіальних органів Держпраці (за згодою) із залученням спонсорів і співорганізаторів Конкурсу.

  Автори робіт, що посіли I, II і III місця у відбіркових регіональних турах Конкурсу, стають лауреатами Конкурсу.

  Для участі у фіналі Конкурсу до 15 березня 2018 року твори переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу, що посіли I, II і III місця у трьох вікових групах не більше ніж дев'ять художніх робіт, разом із відповідними копіями протоколів журі територіальні органи Держпраці направляють до офісу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» на адресу:

  02100, м. Київ, вул. Попудренка, 10/1

  Контактні телефони: (044) 296-82-56, 559-19-51

  Роботи, які надійдуть на адресу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» самостійно, не розглядатимуться.


   

 • Мінімальний розмір допомоги з безробіття змінено

  Мінімальний розмір допомоги з безробіття змінено

  Відповідною Постановою Фонду соціального страхування на випадок безробіття (документ датований 15.12.2017 р. №149) установлено мінімальний розмір допомоги з безробіття з першого січня 2018 року для застрахованих осіб, страховий стаж яких впродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше 6 місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у розмірі 1440 гривень (до 01.01. 2018 року - 1280 гривень).

  Для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи, державна допомога, як і раніше, становить 544 гривні.


   

 • «У 2018 році соціальні стандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція»

  «У 2018 році соціальні стандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція»

  Про це в інтерв’ю одному із загальноукраїнських каналів  заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал.

  «Для нас головне – забезпечити, щоб рівень соціальних стандартів (насамперед зарплат і пенсій) зростав більш високими темпами, ніж інфляція. Це наша принципова позиція, це є одним із пріоритетів, в тому числі бюджету 2018 року», - зазначив посадовець.

  Павло Розенко нагадав, що у 2017 році зростання реальної заробітної плати на 20% випередило рівень інфляції. «У минулому році ми мали зростання реальної заробітної плати (це вже мінус інфляційні процеси) приблизно на 20%. Це величезний показник. Тобто у 2017 році зростання зарплат на 20% випередило рівень інфляції», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Він також зазначив, що внаслідок підвищення мінімальної зарплати до 3 200 гривень та підвищення зарплат всіх категорій працівників зросли доходи до бюджету Пенсійного фонду України, що дало можливість позапланово, з 1 жовтня 2017 року, здійснити осучаснення пенсій.

  «Так само ми будемо діяти і в 2018 році: є прогнозовані параметри Державного бюджету, є прогнозоване зростання соцстандартів, але як тільки ми побачимо, що економіка зростає енергійніше, що у нас з’являється додатковий ресурс у бюджеті Пенсійного фонду і Державному бюджеті, ми, безумовно, ці додаткові кошти відразу спрямуємо на підвищення зарплат і пенсій», - запевнив Павло Розенко.


   

 • Вітання з Різдвом Христовим

  Шановні буковинці!

  Прийміть найщиріші  вітання з Різдвом Христовим!

  Щастя, радості, любові, тепла, добра бажаю вам і вашим родинам.

  Хай Всевишній щедро обдаровує усіх нас довголіттям і міцним здоров’ям, вірою у завтрашній день і щирими помислами.

  Нехай запанують  мир і злагода у кожній родині  і в усій Україні.

  Христос рождається!

  Славімо Його!

  З повагою - Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Як відпочиватимемо у 2018 році

  Як відпочиватимемо у 2018 році

  Згідно із статтею 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів, у 2018 році  встановлено такі святкові  та неробочі дні:

  1 січня - Новий рік,

  7 січня - Різдво Христове,

  8 березня - Міжнародний жіночий день,

  1 травня  - День праці,

  9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),

  28 червня - День Конституції України,

  24 серпня - День незалежності України,

  14 жовтня - День захисника України,

  25 грудня - Різдво Христове  (за Григоріанським календарем).

  Оскільки Різдво 7 січня припадає цьогоріч на неділю, тому понеділок, 8 січня, буде неробочим днем. Таким чином вихідні українців триватимуть з шостого по восьме січня включно.