UP
Фільтр
 • Специфіку здійснення державного ринкового нагляду щодо нехарчової продукції, яка належить до сфери відповідальності Держпраці обговорено на всеукраїнському вебінарі

  На вебінарі  - про специфіку здійснення державного ринкового нагляду щодо нехарчової продукції, яка належить до сфери відповідальності Держпраці

  Посадові особи Держпраці взяли участь у вебінарі на тему: «Бізнесу про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?», який було організовано Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

  Захід відбувся з метою інформування громадськості про вимоги законодавства у сфері державного ринкового нагляду, обговорення проблемних питань, які виникають у малого та середнього бізнесу, пов’язаних з виконанням вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції».

  Участь у вебінарі взяли понад 200 учасників – це і посадові особи органів державного ринкового нагляду, і представники асоціацій бізнесу, і експерти центрів стандартизації та оцінки відповідності продукції, а також представники Німецького товариства міжнародного співробітництва та інші зацікавлені особи. Велика кількість учасників свідчить про інтерес громадськості до поширення безпечної нехарчової продукції.

  Про специфіку здійснення державного ринкового нагляду щодо нехарчової продукції, яка належить  до сфери відповідальності Держпраці, розповіла начальник управління експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Харківській області Оксана Дудка.

  Під час вебінару обговорено найактуальніші питання ринкового нагляду, зокрема:

  • Як плануються перевірки органами ринкового нагляду?

  • Яка роль малого бізнесу у забезпеченні безпечності продукції та підтриманні чесної конкуренції на ринку?

  • Чи є відмінності перевірок продукції від перевірок суб’єктів господарювання?

  • Яка процедура проведення перевірок та виконання приписів (рішень) органів ринкового нагляду?

  • Які документи повинні зберігати підприємці для виконання вимог ринкового нагляду?

  • Як визначити відповідність продукції вимогам технічних регламентів?

  • Яке значення впроваджених у 2020 році змін до законодавства про державний ринковий нагляд?


   

   

   

   

   

   

 • Проаналізовано результати заходів державного нагляду (контролю) у медичних установах Буковини

  Проаналізовано результати заходів державного нагляду (контролю) у медичних установах Буковини

  Фахівцями відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області  ґрунтовно проаналізовано результати проведення заходів державного нагляду (контролю) у медичних установах регіону у минулому, 2020, році та визначено низку типових порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці.

  Так, за словами головного державного інспектора Дмитра Паламарчука, найтиповішими порушеннями, виявленими у ході проведення заходів контролю,  є:  не проведення спеціального навчання  працівників з питань  охорони праці;  персонал не забезпечено  в повному обсязі  спецодягом та інструментом;  відсутні попереджувальні написи та знаки  на обладнанні підвищеної небезпеки; нерегулярно  оформляються протоколи  засідань комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

  Не формуються належним чином плани - графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;  журнали інструктажів у закладах  ведуться з порушеннями;  не для всіх робіт та професій  розроблено інструкції з охорони праці.

  Загалом  у 2020 році здійснено 10 планових та 45 позапланових заходів контролю у лікувальних закладах, виявлено понад 90 порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці.

  За результатами перевірок видано 17 приписів. Притягнуто до адміністративної відповідальності трьох посадових осіб.

  Дмитро Паламарчук також констатував, що минулоріч значна увага фахівців  територіального органу Держпраці була націлена на здійснення превентивних заходів щодо безпечного функціонування обладнання кисневого постачання у лікувальних установах в умовах надання допомоги пацієнтам, хворим на гостру респіраторну хворобу СOVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

  Для цих цілей було створено мобільні робочі групи, до складу яких увійшли фахівці Управління Держпраці, Управління ДСНС України у Чернівецькій області та представники департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

  Превентивна робота щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання  проведена в усіх госпітальних базах Чернівецької області.


   

   

   

   

   

 • Ухвалено рішення, яким продовжено забезпечення права медиків на додаткові соціальні гарантії на грошові виплати через COVID-19

  Ухвалено рішення, яким продовжено забезпечення права медиків на додаткові соціальні гарантії на грошові виплати через COVID-19

  Кабінетом Міністрів України 27 січня ухвалено постанову  „Про внесення змін до Порядку використання фінансової допомоги Фондом соціального страхування України для проведення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2”.

  Отже, у нинішньому році продовжено страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я та членам їхніх сімей.

  Рішенням забезпечено право медичних працівників на одноразову страхову виплату у разі встановлення їм інвалідності та ступеня втрати працездатності внаслідок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, під час виконання професійних обов’язків у розмірі не меншому від 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, та право членів сімей медиків, смерть яких настала через інфікування коронавірусною хворобою, на разову страхову виплату в розмірі, кратному 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, повідомляється на Урядовому порталі.


   

 • Погіршення погодних умов – суттєве підвищення ризиків виробничого травматизму

  Погіршення погодних умов – суттєве підвищення ризиків виробничого травматизму

  За інформацією Чернівецького гідрометцентру, 28 січня на території Чернівецької області та місту Чернівці північно-західний вітер посилюватиметься до 15-20 м/с.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає : при складних погодних умовах  суттєво підвищуються ризики виробничого травматизму

  Зокрема, підвищується ризик виникнення нещасних випадків у дорожньо-транспортних пригодах, травмування працівників під час пересування.

  Основними причинами травмування може стати падіння потерпілих.

  З метою запобігання виробничого травматизму, Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Керівникам підприємств, установ, організацій рекомендується, при виробничій можливості, обмежити відрядження працівників на період погіршення погодних умов.

  Відповідальні посадові особи зобов’язані організувати та провести заходи щодо утримання в належному стані територій, будівель та споруд, інженерних мереж відповідно до діючих стандартів, норм і правил з охорони праці;

  організації роботи з прибирання снігу та льоду з дахів будівель та споруд виробничих приміщень;

  забезпеченню необхідним для прибирання ручним інвентарем у справному стані та достатнім запасом матеріалів для посипання.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на необхідності організувати проведення з працівниками підприємств позапланових інструктажів з охорони праці та виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Розслідується випадок травмування працівниці підприємства поштового зв’язку

  Розслідується випадок травмування працівниці підприємства поштового зв’язку  

  Нещасний випадок під час виконання трудових обов’язків стався з листоношею одного із відділів  поштового зв’язку Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта». Під час рознесення поштової кореспонденції та  періодичних видань за адресами абонентів, працівниця 1972 року народження посковзнулася й отримала перелом ноги.

  Каретою швидкої допомоги жінку було оперативно доправлено до Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги. Наразі потерпіла перебуває на лікуванні у травматологічному відділенні.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, розслідування обставин та причин даного  нещасного випадку здійснюватиме комісія підприємства.

  Довідково: у 2020 році  на підприємствах пошти та зв’язку в області  мав місце  один випадок загального  виробничого травматизму, в якому травмувався один працівник.


   

   

 • Щодо обладнання ліфтів диспетчерським зв’язком - роз’яснює Держпраці

  Щодо обладнання ліфтів диспетчерським зв’язком - роз’яснює Держпраці

  Відповідно до пункту 9.8.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 01.09.2008 № 190, зареєстрованого в Мін’юсті 07.10.2008 за № 937/15628 (далі – НПАОП 0.00-1.02-08), пасажирські, вантажопасажирські ліфти, встановлені в житлових будинках, повинні обладнуватись двостороннім зв’язком з диспетчерським пунктом або пунктом розміщення  обслуговуючого персоналу на весь строк їх експлуатації.

  Згідно з пунктом 9.8.2 НПАОП 0.00-1.02-08 диспетчерський контроль за роботою ліфтів повинен відповідати таким вимогам:

  для всіх ліфтів, крім вантажних малих, між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта обладнується двосторонній переговорний зв’язок;

  для пасажирських ліфтів з обертально-розкривними дверима, крім двостороннього переговорного зв’язку, на диспетчерському пункті повинна забезпечуватись сигналізація зачинення всіх дверей шахти і в разі наявності пасажира в кабіні.

  Диспетчерський зв’язок визначається в проектній документації на вимогу замовника. Вимоги до проектування, будови та виготовлення ліфтів визначені Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2018 № 438.


   

 • Обговорено шляхи взаємодії щодо забезпечення дотримання прав найманих працівників

  Обговорено шляхи взаємодії щодо забезпечення дотримання прав найманих працівників

  У Будинку профспілок у Києві відбулася робоча зустріч заступника Голови Держпраці Ігоря Дегнери з Головою Федерації профспілок України Григорієм Осовим щодо узгодження можливих механізмів взаємодії у сфері забезпечення дотримання прав найманих працівників.

  У заході взяли участь директор департаменту з питань праці Держпраці Володимир Гончарук, заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий та Олександр Шубін, голова Профспілки працівників соціальної сфери України Володимир Тьоткін, заступник голови Профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України Богдан Оверковський, заступник голови Профспілки працівників державних установ України Наталія Титаренко, керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях, заступник головного правового інспектора праці Ірина Сидоряк.

  За результатами зустрічі було досягнуто ряд домовленостей щодо посилення взаємодії, зокрема щодо захисту найманих працівників та взаємодії за результатами громадського контролю профспілкових організацій, повідомляється на сайті Держпраці України.


 • Черговий крок до уніфікації підходів до здійснення державного нагляду (контролю)

  Черговий крок до уніфікації підходів до здійснення державного нагляду (контролю)

  Цього року набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 27.10.2020  № 2161 «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці», яким, зокрема, затверджена форма Акту, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду.

  26 січня за дорученням т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка, в режимі відеоконференції відбулося навчання інспекторів праці всієї країни з питань використання затверджених форм документів з метою забезпечення єдиних підходів до оформлення документів, які складаються за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю).

  Захід проведено під головуванням заступника Голови Держпраці Ігоря Дегнери та за участі начальника управління інспекційної діяльності Держпраці Олега Гнатюка, директора департаменту з питань праці Держпраці Володимира Гончарука.

  Під час навчання обговорено підходи до формування документів та проблемні питання, що виникають під час оформлення результатів контрольних заходів.

  Довідково: упродовж 2020 року пройшли навчання 1509 інспекторів праці. Результатом проведеного навчання став новий універсальний інспектор праці, який у повному обсязі володіє всіма необхідними знаннями та навичками як у сфері законодавства про працю, так і з питань безпеки та гігієни праці, та у повній мірі реалізує завдання, що ставляться перед інспекцією праці, для досягнення високого рівня захищеності працівників під час їхньої роботи, підвищення продуктивності та ефективності бізнесу, досягнення практичного балансу у відносинах між працівниками та роботодавцями.


   

   

 • До уваги заявників! Діє сервіс «Інтерактивний інспектор»

  До уваги заявників! Діє сервіс «Інтерактивний інспектор»

  Державна служба України з питань праці перебуває у постійному контакті із працівниками та роботодавцями, у тому числі за допомогою консультаційної телефонної лінії, запровадженої у Держпраці на початку 2020 року.

  Запровадження жорстких карантинних обмежень у минулому році суттєво обмежило можливість безпосереднього спілкування інспекторів праці з громадянами - заявниками та суб’єктами господарювання.

  У той же час це призвело до зростання запиту на методичну допомогу та консультації інспекторів праці.

  Така ситуація стала передумовою і поштовхом для створення у службі сервісу «Інтерактивний інспектор», за допомогою якого працівники і роботодавці у будь-який зручний для них спосіб (через засоби телефонного зв’язку, соціальні мережі, комунікаційні засоби) можуть отримати необхідну їм інформацію.

  Якщо проаналізувати звернення, які надійшли до Держпраці України та її територіальних органів, то найбільше звернень надходило з питань оплати праці;

  надання відпусток, у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати; 

  належного оформлення трудових відносин;

  звільнення, зокрема щодо примушення роботодавцями написання заяв на звільнення.

  Найчастіші питання громадян знаходять своє відображення у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Держпраці за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/, що додатково спрощує одержання інформації та відповідей на питання.

  Головне досягнення запроваджених сервісів - наближення консультаційних послуг Держпраці до їх споживачів, недопущення порушення прав працівників та виникнення ситуацій, в яких  роботодавець наражається на ризики штрафних санкцій.

  Шановні буковинці! Поставити свої запитання фахівцям  територіального органу Держпраці та отримати вичерпні відповіді на них можливо наступними засобами комунікації:

  телефоном - (0372) 55 37 24;

  поштою - 58 003,  м. Чернівці, вул. Зелена, 3;

  e-mail: 24cv@dsp.gov.ua

  та іншими комунікаційними засобами, інформація про які розміщена на головній сторінці сайту Управління Держпраці у Чернівецькій області:   http://cv.dsp.gov.ua/


   

   

 • Актуальна інформація щодо захворювань працівників медичних установ хворобою СOVID-19

  Актуальна інформація щодо захворювань працівників медичних установ  хворобою СOVID-19

  786 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, надійшло до Управління Держпраці у Чернівецькій області. 19 випадків захворювань мають летальні наслідки. Такими є дані на 22.01.2021 року.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, триває робота комісій розслідувань.

  Завершено роботу 426 комісій. Пов’язано з умовами праці 200 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 226 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків, про що повідомляють у відділі з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом до територіальних органів Державної служби України з питань праці надійшло 37 381 повідомлення про захворювання працівників медзакладів гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.


   

   

   

 • Роз'яснює Держпраці: чи підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам підйомники автомобілів

  Чи підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам підйомники автомобілів?

  У пункті 2.15 глави 2 розділу VIII Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС України від 09.07.2012 № 964, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.08.2012 за № 1299/21611, зазначається, що підйомники підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 687 (далі – Порядок).

  Згідно з пунктом 1 Порядку його дія поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності і господарювання та фізичних осіб, що використовують найману працю, які мають намір розпочати або здійснюють експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України.

  Переліки машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки визначено у додатках 3 та 7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107.

  Підйомники автомобілів у цих переліках не зазначені.

  Разом з цим, згідно з Вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затвердженими наказом Мінсоцполітики від 28.12.2017  № 2072, зареєстрованого  в Міністерстві юстиції  України 23.01.2018 за № 97/31549(далі – НПАОП 0.00-7.14-17), роботодавець повинен вживати необхідних заходів, щоб виробниче обладнання, яке використовується працівниками, відповідало виконуваній роботі або було належним чином пристосоване для виконання роботи та не становило загрози їхньому життю або здоров’ю.

  Виробниче обладнання, що надається працівнику та використовується ним, має бути технічно справним і відповідати:

  1) вимогам відповідних технічних регламентів, якщо виробниче обладнання виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами;

  2) мінімальним вимогам безпеки, наведеним у розділі ІІІ цих Вимог, а також нормативно-правовим актам з охорони та гігієни праці, якщо виробниче обладнання виготовлене до дати набрання чинності відповідними технічними регламентами, дія яких поширюється на таке виробниче обладнання, або технічні регламенти щодо відповідного виробничого обладнання відсутні.

  Роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів для забезпечення використання виробничого обладнання відповідно до вимог безпеки, зазначених у розділі ІV цих Вимог, нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці та технічних документів щодо експлуатації конкретного виробничого обладнання, які виробник зобов’язаний надати разом з виробничим обладнанням.

  Роботодавець повинен здійснювати моніторинг, оцінку технічного стану такого виробничого обладнання, як машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки (первинний, періодичний, позачерговий технічні огляди, експертне обстеження), та нагляд за їх безпечною експлуатацією відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці.

  За матеріалами Держпраці

   


   

   

 • З 25 січня розпочали діяти правила загального карантину

  З 25 січня розпочали діяти правила загального карантину

  Відучора в Україні завершився посилений карантин й розпочали діяти обмежувальні умови, визначені так званим помаранчевим рівнем небезпеки.

  Згідно із пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України за №1236 від  09.12.2020 року - «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зокрема,  заборонено:

  - перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

  - перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;

  - самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

  -  проведення масових (культурних, у тому числі концертів, спортивних, соціальних, рекламних тощо) заходів за участю більш як 20 осіб (у разі проведення заходів за участю до 20 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менш як 1,5 метра);

  -  діяльність культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення; проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;

  -  приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у кожному окремому кінозалі або залі;

  - робота після 23-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 22-ї години, суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і діяльності після 23-ї години 31 грудня 2020 р. до 1-ї години 1 січня 2021 р.;

  - діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких:

  не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менш як 1,5 метра;
  не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, що закривають ніс та рот, та не здійснюється належний контроль за їх використанням;
  обслуговуються покупці без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
  не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни);
  - діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв. метрів загальної площі приміщення;

  -  здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.

  Деталі:https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zaprovadzhennya-obmezhuvalnih-protiepidemichnih-zahodiv-1236-091220


   

 • Травмування лісоруба розслідуватиме комісія підприємства

  Травмування лісоруба розслідуватиме комісія підприємства

  Виробничої травми зазнав учора, 21 січня, лісоруб Берегометського лісомисливського господарства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

  Випадок виробничого травматизму стався на території Долішньо - Шепітського лісництва під час виконання робіт з обрізування гілок зі стовбурів дерев.

  За попередніми даними, потерпілий 1967 року народження послизнувся під час роботи, внаслідок чого ліва нога на грунті зсунулася вперед і бензомоторна пила травмувала на ній великий палець. Як наслідок, неповна ампутація травмованого пальця.   

  Згідно із Класифікатором травм за ступенем тяжкості, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України  від 04.07.2007 року за №370, дана травма належить до розряду легких.

  Розслідування обставин та причин даного нещасного випадку здійснюватиме комісія підприємства.

  Оскільки, відповідно до пункту 12 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, розслідування нещасного  випадку, що не підлягає спеціальному розслідуванню (тобто, з тяжким наслідком), здійснює  комісія підприємства.

  Довідково: у 2020 році на підприємствах лісової галузі області сталися два нещасні випадки, один із них - зі смертельним наслідком.

  Загалом у минулому році зафіксовано 33 випадки виробничого травматизму, 7 із них - зі смертельним наслідком.


   

 • Привітання Держпраці з Днем Соборності України!

  Привітання Держпраці  з Днем Соборності України!

  Шановні українці!

  Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. Урочистий Акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став символом віковічного прагнення нашого народу жити у єдиній соборній незалежній державі.

  Ми маємо пам’ятати, що лише в єдності дій та соборності душ можемо перетворити нашу країну в могутню державу, де кожен громадянин почуватиметься впевнено та захищено, якою будуть пишатися наші нащадки.

  Бажаю усім міцного здоров’я, мудрості та наснаги у праці на благо держави, оптимізму та родинного затишку, впевненості у завтрашньому дні!

  Нехай любов до рідної землі згуртовує нас задля здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної заможної України!

  Т.в.о. Голови Держпраці   Віталій Сажієнко


   

   

 • З Днем Соборності України! Тільки в єдності сила і перемога

  З Днем Соборності України!

  День Соборності є одним із найважливіших пам’ятних днів для нашої країни.

  22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

  “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”, - йшлося в Універсалі Директорії УНР.

  Ми повинні уважніше ставитися до історичних уроків та робити належні висновки.

  Головний висновок Злуки - розуміння, що тільки в єдності сила і перемога!

  Сьогодні нам потрібно бути єдиними в прагненні досягнути великої мети для нашої держави та для кожного з нас – це успішна, щаслива, незалежна, суверенна і єдина країна.

  Команда Уряду  України


   

 • На засіданні робочої групи обговорено заходи, спрямовані на мінімізацію виробничого травматизму

  На засіданні робочої групи обговорено заходи, спрямовані на мінімізацію виробничого травматизму  

  Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області розроблено профіль безпеки праці в регіоні.

  Документ, який покликаний мінімізувати ризики виробничого травматизму на місцевих підприємствах, в установах, організаціях обговорено та узгоджено учора, 20 січня,  на засіданні постійно діючої робочої групи.

  Засідання відбулося  під головуванням першого заступника керівника територіального органу Державної служби України у Чернівецькій області Івана Гордея.

  До складу робочої групи увійшли профільні фахівці відділу нагляду в АПК та СКС, управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА,  департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради, Чернівецького обласного центру громадського здоров’я,  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області, Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Чернівецької обласної ради профспілок та Ради Федерації роботодавців Чернівецької області.

  Під час спільного засідання робочої групи зазначено, що  переважну більшість превентивних заходів Управління передбачає  провести на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, енергетичної галузі, машинобудування,  будівництва, автомобільного транспорту, соціально-культурної сфери, у сільському та лісовому господарствах.

  Саме у цих галузях у минулому, 2020, році зафіксовано випадки виробничого травматизму (загалом 33 епізоди), у  тому числі, 7 - зі смертельним наслідком.

  Превентивна діяльність фахівців Держпраці стосуватиметься, зокрема, виконання суб’єктами господарювання  робіт підвищеної небезпеки,   безпечної експлуатації об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; автотранспортних засобів;  безпечного зберігання та застосування  на підприємствах АПК пестицидів, мінеральних добрив, у  тому числі, аміачної селітри і таке інше.


   

   

   

 • Працівникам бюджетної сфери підвищено заробітну плату

  Працівникам бюджетної сфери підвищено заробітну плату

  Під час чергового засідання 20 січня Кабінет Міністрів України затвердив нові оклади єдиної тарифної сітки для розрахунку заробітних плат працівників бюджетних установ.

  Зокрема, Уряд підвищив з 1 січня і з 1 грудня 2021 року розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, на основі якого визначаються посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

  “Вже в січні зарплати працівників бюджетної сфери зростуть на 20 %. Ще одне підвищення відбудеться наприкінці року. Це рішення пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати та необхідністю збереження досягнутого співвідношення її до ставки першого тарифного розряду і є фінансово обгрунтованим”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

  Так, з 1 січня встановлюється посадовий оклад працівника першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки (ЄТС) у розмірі – 2 670 грн, а з 1 грудня – 2 893 грн.

  Крім того, Уряд доручив керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити диференціацію заробітної плати шляхом встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці, повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.


   

   

 • Середня заробітна плата в області - майже 9 тисяч гривень

  Середня заробітна плата в області - майже 9 тисяч гривень

  Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) за січень - листопад 2020 року становила 8 917 гривень і збільшилася порівняно з січнем - листопадом 2019 року на понад 12%. Про це інформують у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

  У листопаді 2020 року середній розмір заробітної плати  в Україні становив 12 тисяч гривень. Такі дані оприлюднила Державна служба  статистики України.

  Найвищий рівень заробітної плати -  у галузі авіаційного транспорту. Середня заробітна плата працівників - майже 22 тисячі гривень.

  Заробітні плати у понад 20 тисяч гривень  отримують працівники фінансових установ, страхової діяльності, інформаційних галузей та комунікації.  

  За видами промислової діяльності  найвищу заробітну плату отримують працівники фармацевтичних підприємств - понад 21 тисячу гривень, працівники добувної промисловості - понад 17 тисяч, персонал компаній з постачання електроенергії, газу та пари отримують у середньому 16 тисяч гривень.

  Водночас у Державній службі зайнятості повідомляють, що затребуваними на ринку праці залишаються електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, муляри, швачки та інші робітничі спеціальності.


   

 • Створено робочу групу, діяльність якої направлена на зменшення неофіційної праці в регіоні

  Створено робочу групу, діяльність якої направлена на зменшення неофіційної праці в регіоні

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено  постійно діючу робочу групу з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня не задекларованої зайнятості в області.

  Відповідний робочий орган утворено на виконання  Окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці щодо виконання рішень робочої наради з питань запобігання використанню незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки, із заінтересованими органами виконавчої влади та із залученням соціальних партнерів.  Нарада за участю фахівців Держпраці України відбулася у грудні 2020 року.

  До складу постійно діючої робочої групи, організаційне засідання якої відбулося учора, 18 січня, увійшли фахівці територіального органу Держпраці, територіальних  управлінь Пенсійного фонду,  Державної податкової служби, Держпродспоживслужби, Національної поліції у Чернівецькій області, Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, фахівці Чернівецького обласного центру зайнятості, представники профспілкових органів, зокрема, Чернівецької обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу та представник Ради Федерації роботодавців Чернівецької області.

  Роботу групи очолила заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.  


   

   

 • Фахівці Держпраці виявили у 2020 - у понад дві сотні працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Фахівці Держпраці виявили у 2020 - у понад дві сотні працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин

  У 2020  році інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  виявили на місцевих підприємствах  209 працівників,  допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин.

  Так, 139 працівників  працювали  без оформлення трудових відносин;

  24 працівники були зайняті роботодавцями без належного оформлення трудових відносин (цивільно-правові угоди мали ознаки трудових);

  15 фізичних осіб - підприємців виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових;

  31 працівника суб’єкти господарювання допустили до роботи, уклавши з ними трудовий договір, але не повідомивши про факти працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби.

  Довідково: за порушення роботодавцями трудового законодавства накладаються фінансові санкції.

  Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Передбачена додаткова відповідальністьу разі вчинення порушення  повторно упродовж двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

  За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на суб’єкта господарювання  накладається штрафна санкція у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожного працівника щодо якого скоєно порушення трудового законодавства.

  Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», передбачає штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  За порушення інших вимог законодавства про працю передбачений штраф за кожне таке порушення у розмірі мінімальної заробітної плати  та доповнено відповідальністю за повторне вчинення порушення у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.


   

   

 • Заборгованість по заробітній платі в Україні за місяць скоротилась майже на 700 млн грн завдяки її скороченню на підприємствах держсектору

  Заборгованість по заробітній платі в Україні за місяць скоротилась майже на 700 млн грн завдяки її скороченню на підприємствах держсектору

  За оперативними даними Державної служби України з питань праці сума заборгованості підприємств по заробітній платі по всій Україні зменшилась майже на 700 млн грн, або на 18%, з 3,8 млрд грн станом на 07.12.2020 до 3,1 млрд грн станом на 11.01.2020.

  Так, нагадаємо, що 17 грудня 2020 року у Мінекономіки було проведено чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, на якій прийнято рішення щодо запровадження негайних заходів для скорочення заборгованості на підприємствах державного сектору економіки.

  Найбільший внесок у покриття заборгованості зробили Донецька (299 млн грн), Львівська (169 млн грн) та Харківська (97 млн грн) області. Найбільшим боржником все ще залишається Донецька область з показником 719 млн грн.

  У Києві, який є п’ятою адміністративною одиницею за розміром заборгованості по заробітній платі (337 млн грн), показник зменшився лише на 10,2 млн грн.

  Левова частка (89,1%) або 623,8 млн грн погашення заборгованості з заробітної плати припадає на підприємства державної форми власності. З них, підприємства Міненерго скоротили заборгованість на 535 млн грн, підприємства Укравтодору - на 54 млн грн, та підприємства Укроборонпрому - майже на 43 млн грн, який є найбільшим боржником (587 млн грн) в розрізі центральних органів влади України.  

  За матеріалами сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України


   

   

 • Уряд розпочинає широке обговорення Національної економічної стратегії-2030

  Уряд розпочинає широке обговорення Національної економічної стратегії-2030

  З 22 січня до 10 лютого у Кабінеті Міністрів проходитиме широке обговорення напрацювань Національної економічної стратегії-2030, що розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення.

  Під час публічних заходів за участю представників Уряду, Верховної Ради та Офісу Президента відбудеться публічне представлення ключових ідей НЕС-2030 та обговорення шляхів її імплементації.

  Ключова мета заходів — за результатами обговорення розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів проект рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, обговорити пріоритетні заходи в Плані дій Уряду на 2021-2023 роки та перелік пріоритетних законів, що мають бути прийняті Верховною Радою України протягом наступних трьох років.

  Тематика обговорення протягом запланованих зустрічей:

  Інвестиційна привабливість, ринки капіталу та макроекономічна стабільність;

  Підтримка креативних індустрій та індустрії гостинності;

  Розвиток підприємницької культури та регуляторна політика;

  Розвиток енергетичного сектору, видобувна промисловість та ефективний захист довкілля;

  Промисловість, транспорт та інфраструктура;

  Міжнародна економічна політика та торгівля (Експортно-кредитне агентство); Цифрова економіка та Інформаційно-комп’ютерні технології;

  Управління державною та комунальною власністю;

  Реінтеграція тимчасово окупованих територій України;

  Розвиток агросектору.

  Національна економічна стратегія — це головні вектори, за якими розвиватиметься економіка України у найближчі 10 років: стимули для промисловості, агросектору, видобування, IT та R&D, інфраструктури та внутрішніх перевезень, енергетичного сектору.

  Процес створення НЕС-2030 був безпрецедентно відкритим та прозорим. Над документом працювали близько 400 фахівців з різних сфер — як бізнесу, так і відомих аналітичних центрів, think-tanks, неурядових організацій, державних органів тощо.

  Задля розроблення НЕС-2030 аналітики провели понад 500 інтерв’ю з експертами та десятки стратегічних сесій, вивчили досвід Великої Британії, Німеччини, Польщі, Австралії, арабських країн, де подібні довгострокові економічні стратегії вже успішно реалізовані. Цей документ не тільки відображає економічний потенціал держави, але й пропонує  конкретні механізми для його реалізації з чіткими строками та KPI. Це — підхід розвинутих країн до створення подібних стратегічних документів.

  За матеріалами Урядового порталу


   

   

 • У Мінекономіки відбулася робоча зустріч із заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

  У Мінекономіки відбулася робоча зустріч із заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

  У Мінекономіки відбулася робоча зустріч керівництва Держпраці із заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігорем Дядюрою, який за дорученням Міністра Мінекономіки Ігоря Петрашка віднині відповідатиме за напрям роботи Держпраці.

  У ході зустрічі обговорено концепцію та основні напрями подальшої роботи Держпраці, у тому числі щодо налагодження ефективної взаємодії Держпраці та Мінекономіки у сфері формування державної політики з питань, віднесених до повноважень Держпраці. Наголошено на важливій ролі інформаційних та роз’яснювальних заходів у роботі Служби.

  За результатами зустрічі визначено ряд першочергових питань, що потребують вирішення, зокрема опрацювання окремих нормативно-правових актів у сфері охорони праці, повідомляє сайт Держпраці.


   

 • До проявів корупційних діянь - нульова толерантність

  До проявів корупційних діянь - нульова толерантність

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася робоча нарада, на якій обговорювалися  факти затримання та оголошення  підозри посадовцям відомства за вчинення корупційних діянь, передбачених частиною 3 статті  368 Кримінального Кодексу  України - «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».

  «Наполегливо наголошую на недопустимості ганебних фактів корупційних діянь та зловживання своїм службовим становищем. Вчергове підкреслюю: будуть вжиті усі  необхідні заходи для очищення територіального органу Держпраці від корупціонерів, котрі псують ділову репутацію доброчесних працівників», - зазначив у виступі керівник територіального органу Держпраці Іван Луцак.

  Начальник Управління акцентував присутнім  на  беззаперечному виконанні державними службовцями  вимог  чинного законодавства, зокрема Закону України «Про державну службу»,  Закону України «Про запобігання корупції»,  інших нормативно-правових актів та етичного кодексу державного службовця .

  У свою чергу головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції   Яна  Яковчук  зазначила на необхідності дотримання державними службовцями Присяги, сумлінного виконання службових обов’язків,  чіткого додержання вимог законодавства у сфері запобігання, виявлення та протидії корупції, добросовісного виконання своїх посадових обов’язків та суворої  відповідальності за вчинення корупційних дій .

  За рішеннями наради начальників структурних підрозділів  зобов’язано  проводити постійну роз’яснювальну роботу з інспекторським складом щодо дотримання антикорупційного законодавства.
  Головного  спеціалістом  з питань запобігання та виявлення корупції зобов’язано повторно провести ґрунтовну роботу з посадовими особами Управління щодо дотримання антикорупційного законодавства в частині порушення обмежень та дотримання  доброчесності державних службовців.


   

 • У конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021» впроваджено спеціальну номінацію

  У конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021» впроваджено спеціальну номінацію

  X Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2021 оголошує про запровадження спеціальної номінації компанії DEZEGA «Використання засобів індивідуального захисту органів дихання під час проведення гірничих робіт».

  Найкращий малюнок у цій номінації буде визначено у фіналі Конкурсу. Переможець отримає цінний приз від компанії DEZEGA.

  Усі малюнки, надіслані до Управління Держпраці, візьмуть участь у Конкурсі на загальних підставах.

  Творчі роботи дітей потрібно надіслати поштою до Управління Держпраці  до 15 лютого 2021 року за адресою: 58 003 м.Чернівці, вул. Зелена, 3.

  Додатково серед малюнків, які відповідатимуть умовам участі у спеціальній номінації, представники компанії DEZEGA виберуть найкращий і відзначать переможця нагородою у фіналі Конкурсу.

  УМОВИ УЧАСТІ У СПЕЦІАЛЬНІЙ НОМІНАЦІЇ

  На приз від компанії DEZEGA претендуватимуть усі малюнки, в яких буде розкрито тему захисту органів дихання під час проведення гірничих робіт. Зокрема, на малюнку має бути серед іншого зображено:

  ● шахтний ізолюючий саморятівник, або

  ● ізолюючий респіратор для гірничорятувальних робіт.

  Шановні учасники творчого змагання! Організатори регіонального туру конкурсу закликають до активної участі!


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Малюнки дітей роблять Україну безпечнішою

  Малюнки дітей роблять Україну безпечнішою 

  Триває Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ – 2021"

  Запрошуємо до участі в конкурсі дітей від 6 до 18 років:

  • учнів середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, ліцеїв;

  • вихованців позашкільних навчальних закладів.

  Тематика

  • Безпека праці та здоров’я працівників у будь-яких галузях і сферах діяльності: вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  • Протидія COVID-19 на робочих місцях та в побуті.

  Вимоги до малюнка

  На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю тощо.

  Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.

  Конкурс проводиться у два етапи

  I ЕТАП (у регіонах)

  До 15 лютого 2021 року малюнки учасників потрібно надіслати поштою до Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою: 58 003 м.Чернівці, вул. Зелена, 3.

  Обласне журі визначає переможців (I, II і III місця) у трьох вікових групах:

  • перша група – від 6 до 10 років;

  • друга група – від 11 до 14 років;

  • третя група – від 15 до 18 років.

  Автори робіт, які посіли I, II і III місця в областях, виходять у фінал конкурсу, а їхні малюнки направляються до редакції журналу «Охорона праці».

  II ЕТАП (фінал)

  До 15 квітня 2021 року Держпраці та редакція журналу «Охорона праці» організовують засідання журі фіналу, яке визначає переможців (I, II і III місця) у кожній віковій групі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2021.

  До Дня охорони праці в Україні, який відзначають щороку 28 квітня, переможців нагороджують цінними подарунками, дипломами і медалями.

  Докладніше про конкурс – на сайті журналу «Охорона праці» в розділі КОНКУРСИ/ДИТЯЧИЙ МАЛЮНОК https://ohoronapraci.kiev.ua/article/ditacij-malunok 

  та на сайті Управління Держпраці  у Чернівецькій області:  http://cv.dsp.gov.ua/component/content/article/11-articles/565-rozpochynaietsia-rehionalnyi-tur-vseukrainskoho-konkursu-dytiachoho-maliunka-okhorona-pratsi-ochyma-ditei-2018.


   

   

   

 • Оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю»

  Оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю»

  Директоратом  розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  України  оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю».

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю»

  На офіційному сайті державного відомства також розміщено додаткові матеріали

  Проектом акта передбачено внесення змін до Кодексу законів про працю України та Законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про Національну поліцію», якими пропонується визначити правовий статус державної інспекції праці, права та обов’язки інспекторів праці, форми здійснення контролю, підстави та порядок проведення інспекційних відвідувань та інші питання функціонування системи державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю, а також систему винагород та відповідальності інспекторів праці, що дозволить підвищити інституційну спроможність Державної служби України з питань праці виконувати покладені на неї повноваження.


   

   

 • Виробничий травматизм у регіоні у 2020 році

  Виробничий травматизм у регіоні у 2020 році

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  за 12 місяців 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях регіону мали місце 213 випадків професійних захворювань та виробничого травматизму, 16 із них - зі смертельним наслідком.

  Загалом зафіксовано 180 випадків професійних захворювань та 33 випадки  виробничого травматизму.

  Випадки виробничого травматизму та професійних захворювань зі смертельним наслідком мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 180 випадків, 10 із них - зі смертельним наслідком);

  у сфері енергетики (двоє загиблих);

  у машинобудуванні, лісовому господарстві, на залізничному транспорті, на підприємстві котлонагляду -  по одному випадку смертельного виробничого травматизму.

  Випадки загального виробничого травматизму сталися у сфері машинобудування (13 випадків), на автомобільному транспорті (3), в установах торгівлі (4), на підприємствах та об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства (2), на підприємствах з виробництва деревини та виробів з деревини, енергетики, пошти та зв’язку , у лісовому господарстві - по одному випадку.  


   

   

 • Спрощено механізм страхових виплат членам сімей медиків, які померли від COVID-19

  Спрощено механізм страхових виплат членам сімей медиків, які померли від COVID-19

  За активної та стійкої позиції т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка щодо нагальної необхідності своєчасного завершення розслідування випадків інфікування COVID-19 медичних працівників, Держпраці спільно з МОЗ, Мінсоцполітики та Фондом соціального страхування України напрацьовано пропозиції, направлені на спрощення процедури розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають екстрену медичну та стаціонарну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, внаслідок інфікування цією хворобою.

  За результатами спільної роботи було розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників», який 05.01.21 було схвалено на засіданні Уряду.

  Зазначеним актом врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, яка застосовується до таких випадків смертей, що виникли упродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та упродовж  трьох місяців з дати його завершення. Визначено порядок створення та роботи комісії щодо розслідування таких випадків, термінів надання висновків тощо.

  Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2021 №1 "Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників" ,  передбачено, що розслідування проводитимуться комісією закладу охорони здоров'я, де працював померлий медпрацівник, без залучення представників Держпраці та Фонду соціального страхування.

  Також скорочено строки проведення таких розслідувань - упродовж 5 робочих днів з моменту утворення комісії замість 15, як було до цього часу.


   

   

 • Актуально! Чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Роз’яснює Держпраці: чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Державна служба України з питань праці інформує: при укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.

  Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами. (Суб’єктами організації оплати праці є: органи державної влади та місцевого самоврядування; роботодавці, організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців або їх представницькі органи; професійні спілки, об’єднання професійних спілок або їх представницькі органи; працівники).

  Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

  У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

  Таким чином, зміна умов оплати праці можлива за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

  При цьому також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, яка потребує повідомлення працівників не пізніше ніж за два місяці, а також надає право працівнику припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погоджується на продовження роботи з новими умовами оплати праці.


   

   

 • Роз’яснює Держпраці: чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Роз’яснює Держпраці: чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Державна служба України з питань праці інформує: при укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.

  Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами. (Суб’єктами організації оплати праці є: органи державної влади та місцевого самоврядування; роботодавці, організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців або їх представницькі органи; професійні спілки, об’єднання професійних спілок або їх представницькі органи; працівники).

  Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

  У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

  Таким чином, зміна умов оплати праці можлива за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

  При цьому також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, яка потребує повідомлення працівників не пізніше ніж за два місяці, а також надає право працівнику припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погоджується на продовження роботи з новими умовами оплати праці.

  За інформаційними матеріалами Держпраці України • Посилені карантинні обмеження в Україні діятимуть незмінно до 24 січня

  Посилені карантинні обмеження в Україні діятимуть незмінно до 24 січня

  Кабінетом Міністрів України  затверджено продовження карантину до 28 лютого 2021 року. Щодо посилених карантинних обмежень,  то вони діють з 8 до 24 січня включно. Жодних змін щодо термінів Урядом не вносилися. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоровя України.

  “Позиція Міністерства охорони здоров’я щодо посилених карантинних обмежень на території держави залишається незмінною. Вони мають діяти до 24 січня - так, як це було визначено постановою Уряду від 9 грудня 2020 року» - зазначив Міністр охорони здоровя України Максим Степанов.

  Заявлено про доцільність введення посилених обмежень - під час святкувань відбулося активне переміщення людей на території України та за її межами.  Через це значно підвищується ризик поширення небезпечної інфекції.

  Посилені карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня 2021 року, це вимушений захід, який допоможе запобігти екстреному введенню жорсткого локдауну в Україні, зазначають у відомстві.


   

 • Роз’яснює Держпраці: чи можна оплачувати час простою із розрахунку середньої заробітної плати?

  Розяснює Держпраці: чи можна оплачувати час простою із розрахунку середньої заробітної плати?

  Державна служба України з питань праці роз’яснює: простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

  Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

  За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

  В той же час, норми і гарантії в оплаті праці, передбачені Кодексом законів про працю, є мінімальними державними гарантіями.

  Додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги може передбачати колективний договір.

  Таким чином, оплата часу простою із розрахунку середньої заробітної плати проводиться у випадках, передбачених законодавством та/або відповідно до колективного договору.


   

   

 • При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог безпеки

  При користуванні газом у побуті необхідно дотримуватися правил безпечної експлуатації газових приладів

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини й застерігає про неухильне дотриманнями правил експлуатації  газових приладів.

  При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог, а саме:

  забезпечувати надійну вентиляцію приміщень: відчиняти кватирки вікон, не закривати отвори та решітки  вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщень;

  перевірити наявність тяги; при відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими  приладами, адже це може бути смертельно небезпечно; подальше  користування газом  можливе тільки  після перевірки  і очистки  димоходів та вентиляційних  каналів  відповідними службами;

  не дозволяється встановлювати  в приміщенні, де є  газові прилади  з відведенням продуктів згоряння   в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
  не
  користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
  не залишат
  и без нагляду прилади у робочому стані:
  не використовувати для сну  та відпочинку приміщення, де встановлено  газові прилади;
  не використову
  вати газові плити для обігріву приміщення;
  перекриват
  и крани після користування газовими приладами.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює!

  Аналіз проведених технічних розслідувань аварій та нещасних випадків при використанні газу у побуті засвідчує:

  основними  причинами настання таких подій є втручання споживачами у систему газопостачання  шляхом самовільного встановлення опалювальних приладів;

  втручання у систему  вентиляції та систему відведення продуктів згорання у житлових приміщеннях;

  порушення вимог безпеки під час користування побутовими газовими приладами;

  несправність автоматики безпеки побутових газових приладів.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  У разі виникнення  загрозливих ситуацій для споживачів при використанні газу у побуті, слід негайно повідомити про це аварійну службу, зателефонувавши за номером 104. 


   

   

   

   

   

   

   

 • Виробничий процес на підприємстві, в установі, організації може бути безпечним лише за умови дотримання законодавства про працю, охорону та гігієну праці

  Виробничий процес на підприємстві, в установі, організації  може бути безпечним лише за умови дотримання законодавства про працю, охорону та гігієну праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  нагадує: роботодавці і працівники зобов’язані  неухильно дотримуватися чинного законодавства  про працю та охорону праці. Лише тоді виробничий процес на підприємстві, в установі, організації  може бути безпечним.

  Кожен роботодавець згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» зобов’язаний створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі безпечні та нешкідливі умови праці.

  Суб’єкт господарювання повинен забезпечити на підприємстві установі, організації функціонування системи управління охороною праці.

  Виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.   

  На експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки підприємство зобов’язане отримати дозвільні документи, видані територіальним органом Державної служби України з питань праці.

  Для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, роботодавець повинен щороку  проводити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових  актів з охорони праці.

  Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично один раз на три роки проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  Роботодавець зобов’язаний належним чином оформити трудові відносини з працівниками.

  У відносинах «працівник – роботодавець» завжди має укладатися трудовий договір.

  Цивільно-правова угода укладається  між фізичною і юридичною особою лише у разі виконання одноразових робіт.

  Тільки належним чином укладені трудові відносини гарантують працівнику право на гідні, здорові та безпечні умови праці.


   

   

   

 • Потрібна термінова інформація чи порада? Вихід – «інтерактивний інспектор»!

  Потрібна термінова інформація чи порада? Вихід – «інтерактивний інспектор»!

  Державна служба України з питань праці перебуває у постійному контакті із працівниками та роботодавцями, у тому числі за допомогою консультаційної телефонної лінії, запровадженої у Держпраці на початку 2020 року.

  Так, впродовж 2020 року безпосередньо посадовими особами Держпраці надано консультацій, роз’яснень з питань законодавства про працю, охорону, гігієну праці та надання адміністративних послуг 4 554 громадянам та представникам підприємств, зокрема, з питань:

  -        -  праці – 4 тис. 212;

  -        - охорони та гігієни праці – 174;

  -        -  надання адміністративних послуг – 168.

  Запровадження жорстких карантинних обмежень у 2020 році суттєво обмежило можливість безпосереднього спілкування інспекторів праці та громадян і суб’єктів господарювання. В той же час це призвело до зростання попиту на поради та консультації інспекторів праці.

  Така ситуація стала передумовою і поштовхом для створення сервісу «інтерактивний інспектор», за допомогою якого працівники і роботодавці у будь-який зручний для них спосіб (через засоби телефонного зв’язку, соціальні мережі, комунікаційні засоби) можуть отримати необхідну їм інформацію.

  З моменту впровадження сервісу посадовими особами територіальних управлінь Держпраці надано консультацій, роз’яснень з питань законодавства про працю, охорону, гігієну праці та надання адміністративних послуг 144 тис. 653 громадянам та представникам підприємств, зокрема з питань:

  – праці – 80 тис. 237;

  – охорони та гігієни праці  – 58 тис. 934;

  – надання адміністративних послуг  – 5 тис. 482.

  Найбільше звернень надходило з питань оплати праці – 28 тис. 999, надання відпусток, у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати  – 13 тис. 967, оформлення трудових відносин – 9 тис. 964, звільнення, зокрема щодо примушення до написання заяв на звільнення – 7 тис. 490.

  Найчастіші питання громадян знаходять своє відображення у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Держпраці за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/, що додатково спрощує одержання інформації та відповідей на питання.

  Головним досягненням запроваджених сервісів є наближення консультаційних послуг Держпраці до їх споживачів, недопущення порушення прав працівників та виникнення ситуацій, коли роботодавець наражається на ризики штрафних санкцій.

  Шановні буковинці !

  Поставити свої запитання та отримати відповіді на них можливо засобами телефонного зв’язку, на електронну пошту та інших комунікаційних засобів, інформація про які розміщена на офіційному сайті територіального органу Державної служби України з питань праці -  Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

   

   

   

 • Діють посилені карантинні обмеження

  Діють посилені карантинні обмеження

  До 24 січня включно 2021 року в Україні діють посилені карантинні обмеження.

  Відповідну постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів ще 9 грудня 2020 року.

  Рішення прийняте для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних та різдвяних свят.

  Відповідно до ухваленого документа, з 8 до 24 січня 2021 року заборонено роботу кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).

  Заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослинна торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;

  Дозволено торгівлю пальним.

  Також в зазначений період можна надавати фінансові послуги, дозволена діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

  Заборонено  роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.

  На період дії посиленого карантину заборонено відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

  Продовжує працювати громадський транспорт.

  За матеріалами Урядового порталу


   

   

 • Христос рождається! Славімо Його!

  З Різдвом Христовим!

  Шановні буковинці!

  У переддень Різдва Христового сердечно вітаю вас з цим величним християнським святом - народженням Сина Божого й людського.

  Хай яскраво засяє над  нашою Україною й над кожним із нас Різдвяна зірка.

  Хай світло Святої вечері збере за щедрим столом найдорожчих для нас людей.

  Здоровя ірадості вам і вашим рідним, миру і Божого благословення Україні!

  Христос рождається!

  Славімо Його!

  Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області   


    

   

 • Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19

  Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19

  Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, внаслідок захворювання на цю недугу. Ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників», повідомляється на Урядовому порталі. 

  Проект акта розроблено на виконання доручення Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля за результатами селекторної наради, проведеної під головуванням Президента України 21 грудня 2020 року.

  Так, врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, яка застосовується до таких випадків смертей, що виникли упродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та упродовж трьох місяців з дати його завершення. Зокрема, визначено порядок створення та роботи комісії щодо розслідування таких випадків, термінів надання висновків тощо.

  Також внесено зміни до Порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів.

  Врегулювання процедури розслідування випадків смерті медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, під час виконання професійних обов'язків, забезпечить дотримання державних гарантій, передбачених статтею 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Також реалізація рішення Уряду забезпечить спрощення отримання страхових виплат, передбачених статтею 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».


   

 • Дані щодо захворювань на СOVID-19 працівників медзакладів

  Дані щодо захворювань на СOVID-19 працівників медзакладів

  Станом на 05.01.2021 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 759 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, триває робота комісій розслідувань.

  На сьогодні роботу 398 комісій завершено. Пов’язано з виробництвом 187 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 211 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків, про це повідомляють у відділі з питань гігієни праці.

  Оскільки, 18 випадків захворювань  медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, мають летальні наслідки (медпрацівники померли), територіальним органом Державної служби України з питань праці було утворено 18 комісій зі спеціальних розслідувань.

  Роботу 14 із них вже завершено. У п’яти  випадках комісіями встановлено, що смерті працівників сталися внаслідок виконання своїх посадових обов’язків.


   

   

 • Середня заробітна плата в області перевищила 10 тисяч гривень

  Середня заробітна плата в області перевищила 10 тисяч гривень

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у листопаді 2020 року  становила 10 065 гривень. Про це повідомляють у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

  Індекс реальної заробітної плати у листопаді  порівняно з жовтнем 2020 року становив 100,0%.

  Станом на 01.12.2020 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати підприємств, установ та організацій становила 5,3 мільйона гривень, що на 36,5% більше, ніж на 01.11.2020 року.

  Майже вся сума заборгованості (97,6%) припадала на економічно активні підприємства, повідомляють у відомстві.


   

 • Про відрахування із заробітної плати - розміри, податки, підстави: роз’яснює Держпраці

  Про відрахування із заробітної плати - розміри, податки, підстави: роз’яснює Держпраці   

  На підставі яких документів може здійснюватись відрахування із заробітної плати?

  Конкретними документами, на підставі яких здійснюється відрахування із заробітної плати, можуть бути:

  наказ (розпорядження) роботодавця (у разі покриття заборгованості працівника підприємству, на якому він працює);

  будь-які виконавчі документи — наприклад, виконавчі листи, що видаються судами, ухвали та постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах, виконавчі написи нотаріусів;

  письмове доручення працівника роботодавцю на перерахування частини свого заробітку на користь суб’єкта підприємницької діяльності, що продав працівникові товар у кредит.

  Як відрахувати виплачену заробітну плату за час щорічної відпустки, якщо на підприємстві відбувається скорочення штату працівників, а деякі працівники вже отримали відпустку “наперед”?

  Відповідно до статті 127 КЗпП України  при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні відпустки – відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5, 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв’язку з переходом на пенсію.

  Який загальний відсоток податків може утримувати (відраховувати) роботодавець при кожній виплаті заробітної плати?

  При кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен утримувати (відраховувати) по кожному працівнику наступні податки – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) 18% та військовий збір (ВЗ) 1,5%.

  Який розмір відрахувань може утримувати роботодавець із заробітної плати?

  Відповідно до статті 128 КЗпП України  при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 %, а у випадках, передбачених законодавством (при стягненні аліментів; відшкодуванні шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, а також втратою годувальника; відшкодуванні збитків, заподіяних злочином; у разі коли особи, які купують товари у розстрочку, здійснюють виплати за виконавчими документами)- 50% заробітної плати.

  Обмеження, встановлені частиною другою цієї статті, не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні покарання у вигляді виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 %.

  За інформаційними матеріалами Держпраці


   

   

 • З 1 січня 2021 року зросла мінімальна заробітна плата

  З 1 січня 2021 року зросла мінімальна заробітна плата

  Законом «Про державний бюджет України на 2021 рік» установлено новий розмір мінімальної заробітної плати, а саме:

  у місячному розмірі - 6 000 гривень;

  у погодинному - 36 гривень 11 копійок.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області зазначає:

  мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

  Роботодавець  зобов’язаний пам’ятати: згідно із Законом України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника  для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровя, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  Якщо нарахована заробітна плата працівника, котрий виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець  зобов’язаний провести  доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

  Водночас суб’єкти господарювання мають дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією  в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.


   

 • Стартувала кампанія декларування -2021

  Стартувала кампанія декларування -2021

  1 січня 2021 року розпочалася щорічна кампанія декларування, яка триватиме до 31 березня 2021 року.

  Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує, як можливо отримати роз’яснення для заповнення декларації:

  Слід звернутися до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції в установі, де працює декларант за консультацією. Контакти можливо знайти за посиланням на мапі, яку розробили у 2020 році:  https://nazk.gov.ua/uk/katalog-upovnovazhenyh/.

  Зателефонувати до  Контакт-центру: +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

  Ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у базі знань за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/. Працює зручний пошук за ключовим словом.

  Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром слід звернутися за адресою support@nazk.gov.ua або заповнити форму зворотного зв’язку на вебсайті.

  У НАЗК зазначають, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, декларант  знову може подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій.

  За інформацією НАЗК

   


   

   

   

 • У рамках інформаційної кампанії поінформовано понад п'ять тисяч роботодавців області

  У рамках інформаційної кампанії поінформовано понад п'ять тисяч роботодавців області

  Це відбулося у рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії на тему легалізації зайнятості.
   
  Інформаційними заходами, які здійснюють фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці , на сьогодні вже охоплено понад 5 000 роботодавців міста та області.
   
  Заходи проводилися спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   
  Робота проводилася на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.


 • На Новоселиччині проведено заходи з детінізації праці

  Проведено заходи з детінізації праці

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області взяв участь у засіданні круглого столу для роботодавців щодо легалізації найманої праці у Новоселицькому районі.

  Захід відбувся на базі Новоселицької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

  У заході взяли участь чотирнадцятеро роботодавців Новоселиччини - фізичні особи підприємці, котрі використовують найману працю у сферах торгівлі, надання послуг, організації харчування.

  Виступаючи перед підприємцями, керівник територіального органу Державної служби України з питань праці наголосив на неприпустимості порушення законодавства про працю, зокрема, у частині оформлення трудових відносин, деталізував на відповідальності суб’єктів господарювання за такі дії.

  Учасникам зібрання Іван Луцак повідомив, що на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року  щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення, в регіоні проводиться інформаційна кампанія.

  Інформаційними заходами вже охоплено понад 5 000 роботодавців міста та області.

  Заходи проводяться спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.


   

 • Анонс! Сьогодні у прямому ефірі у програмі «Суть речей» на Радіо 10 - фахівці Управління Держпраці

  Анонс! Сьогодні у прямому ефірі у програмі «Суть речей» на Радіо 10 - фахівці Управління Держпраці

  Заступник начальника Галина Кушнір та начальник  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч візьмуть сьогодні участь у програмі «Суть речей» на хвилях Радіо 10.

  О 19.00 у прямому ефірі популярної радіопрограми посадовці Держпраці говоритимуть про ризики і наслідки неоформлених трудових відносин  та про детінізацію зайнятості в регіоні загалом.

  «Галина Кушнір та Юрій Пуріч розкажуть про масштаби нелегальної зайнятості на території Чернівецької області, штрафи, які загрожують роботодавцям, якщо люди працюють без трудового договору та яке покарання чекає на роботодавців, якщо вони затримують виплату зарплатні, більше, ніж на місяць.

  Запрошуємо приєднуватися до нас в ефірі. Вмикайте приймачі, налаштовуйтесь на хвилю 103,2 FМ, у Вижниці це хвиля: 104,4 FM, або шукайте нас на radio10.ua.

  Питання залишайте в коментарях або телефонуйте в студію: 58-10-32 та 050-103-103-2», -  зазначають автори програми «Суть речей» на Радіо 10 на своїй сторінці у мережі Фейсбук.