UP
Фільтр
 • До уваги роботодавців та працівників краю! Субота, 3 березня, - робочий день

  До уваги роботодавців та працівників краю! Субота, 3 березня, - робочий день

  Задля створення сприятливих умов для святкування 8 березня - Міжнародного жіночого дня, на виконання розпорядження  Кабінету Міністрів України від 11.01.2018р. №1-р «Про перенесення робочих днів у 2018 році» та наказу Держпраці України від 15.01.2018 №8 «Про перенесення робочих днів у 2018 році», п’ятницю 9 березня - перенесено на суботу, 3 березня.  

  Це зроблено з метою раціонального використання роботодавцями та працівниками робочого часу.


   

 • Увага! Відбудеться семінар-навчання «Підготовка аудиторів систем менеджменту професійного здоров’я та безпеки ISO 45001:2017»

  Увага! Відбудеться семінар-навчання «Підготовка аудиторів систем менеджменту професійного  здоров’я та безпеки ISO 45001:2017»

  Державне підприємство «Головний навчально-методичний центр» 21-23 березня проводить семінар-навчання на тему: «Підготовка аудиторів систем менеджменту професійного  здоров’я та безпеки ISO 45001:2017».

  Цільова аудиторія семінару - навчання: перші керівники,  керівники з питань охорони праці, керівники підрозділів підприємств, установ та організацій.

  Захід передбачає отримання теоретичних знань щодо структури та вимог стандарту ISO 45001:2017, а також отримання практичних навичок з розробки документації систем менеджменту професійного  здоров’я та безпеки праці.

  Усі учасники отримають матеріали семінару - навчання та відповідні сертифікати.
  Важливо! Сертифікат ДП «ГНМЦ» є підтвердженням підвищення кваліфікації учасників заходу.

  Організатори просять потенційних учасників заходу надсилати  свої заявки до 20 березня 2018 року на адресу: 04060, м. Київ, вул. Вавілових, 10-А.

  Усі організаційні моменти заходу можна уточнити за телефонами: (044) 453-75-96, 440-14-77, 453-96-92, 453-97-37.


   

 • Розширено перелік професій, які є дефіцитними і отримають підтримку держави

  Розширено перелік професій, які є дефіцитними і отримають підтримку держави 

  До переліку професій загальнодержавного значення, підготовка на які тепер відбуватиметься за кошти держбюджету, Кабінетом Міністрів України додано ще шість професій, зокрема, професії зварника, машиніста дорожньо-будівельних машин, монтажника систем утеплення будівель, слюсаря з механоскладальних робіт, слюсаря-інструментальника, слюсаря-ремонтника.

  Так, на цей рік у держбюджеті закладено майже 120 мільйонів гривень  для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення. З них потреба у коштах на підготовку тих фахівців, які вже були в переліку, становить 103,7 мільйона гривень. Решта, а це майже 16 мільйонів буде використана на підготовку за доданими професіями, повідомляється на Урядовому порталі.

  Професії, які треба додати до переліку, визначило МОН, провівши у вересні-жовтні 2017 року моніторинг найбільш затребуваних на ринку праці професій. До нього долучилися місцеві органи управління освітою, роботодавці, Мінсоцполітики, центри зайнятості, ДК «Укроборонпром».

  Довідково.

  Перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, був затверджений постановою КМУ від 16 листопада 2016 р. № 818.

  Початково Перелік містив 19 професій, зокрема, токар, фрезерувальник, монтер колій, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, верстатник широкого профілю тощо. Підготовка кадрів за цими професіями здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.


   

 • До ганебних проявів корупційних діянь - нульова толерантність

  До ганебних проявів корупційних діянь - нульова толерантність    

  На робочій нараді в Управління Держпраці у Чернівецькій області, що відбулася учора під головуванням керівника Івана Луцака, вчергове детально наголошено на недопустимості ганебних фактів корупційних діянь у практиці посадових осіб відомства.  

  Водночас керівник територіального органу Держпраці наголосив на  беззаперечному виконанні працівниками Управління  вимог чинного законодавства України, зокрема Закону України «Про державну службу» та Закону «Про запобігання корупції», інших чинних нормативно-правових актів.

  Головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції Яна  Яковчук  акцентувала увагу учасників наради  на необхідності дотримання  Присяги державного службовця, сумлінного виконання службових обов’язків,  чіткого додержання вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції, добросовісного виконання своїх посадових обов’язків. Посадовець також озвучила тези про кримінальну відповідальність, яка загрожує у разі вчинення корупційних діянь.                

  «Політика Державної служби України з питань праці щодо протидії корупційним діянням  чітка й однозначна: таким проявам не місце у структурах Держпраці. Голова Служби Роман Чернега свого часу підкреслив: керівництвом Держави вибрано й послідовно впроваджується курс на нещадну боротьбу з проявами корупції й хабарництва, зокрема, й в органах державного управління, тому ганебні випадки, в яких окремі працівники Держпраці, забувши про відповідальність перед українськими законами, шукають корисливої вигоди для себе, викорінюватимуться нещадно. До проявів корупційних діянь - нульова толерантність»  - підкреслила посадовець.

  За підсумками наради, керівник Управління зобов’язав начальників відділів, завідувачів секторів Управління проводити постійну роз’яснювальну роботу серед інспекторського складу.

  Колектив відомства повторно ознайомлений  з попередженнями про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про державну службу» та Законом України  «Про запобігання корупції» у частині зобов’язань  щодо сумлінного проходження державної служби.   


   

 • Послідовне впровадження заходів із виявлення та запобігання випадків виробничого травматизму сприятиме викоріненню проблеми

  Послідовне впровадження заходів  із виявлення  та запобігання  випадків виробничого травматизму сприятиме викоріненню  проблеми

  Серед  ключових завдань, які  сьогодні постають  перед керівниками та інспекторським складом Управління Держпраці у Чернівецькій області  -  організація та втілення заходів з недопущення виробничого травматизму, незважаючи на те, що загалом на Буковині досягнуто певне зниження рівня загального виробничого травматизму та суттєве зниження (більше, ніж на третину) смертельного виробничого травматизму.

  «Реальним критерієм  стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях будь якої форми власності  є стан виробничого травматизму. Аналіз нещасних випадків, що мали місце у минулому, 2017, році засвідчує: основні причини  їх настання – організаційні. Травмування на виробництві стаються , зокрема, через  невиконання працівниками посадових та інструкцій з охорони праці, порушення технологічного процесу, недосконалість системи управління охороною праці», - ці дані навів учора на розширеній нараді з підведення підсумків роботи в Управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області начальник Управління Держпраці  Іван Луцак.

  Керівник відомства, зокрема, зазначив:  Управлінням розроблено низку дієвих заходів, серед яких чільне місце посідають, зокрема,  заходи, спрямовані на виявлення та запобігання  випадків прихованого травмування на виробництві.

  Так, у позаминулому  2016, році в області було зафіксовано чотири випадки прихованого виробничого травматизму ( в агропромисловому  комплексі та соціально-культурній сфері, житлово-комунальному господарстві), у минулому, 2017, році - один випадок (у сфері АПК та СКС).

  Керівник підрозділу Держпраці підкреслив:  лише тісна взаємодія між територіальними органами державних відомств, широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія серед роботодавців та працівників краю, втілення запланованих превентивних заходів сприятиме усуненню проблеми виробничого травматизму, у тому числі, й прихованого.

  У ході наради вирішено посилити спільний контроль  відомствами за роботою  місцевих підприємств, де вже мали місце нещасні випадки,  за станом проведення медичних оглядів працівників певних категорій, зайнятих на  роботах із шкідливими  та небезпечними  умовами праці та за проведенням атестації робочих місць за умовами праці на виробництві, де існують шкідливі та небезпечні  виробничі фактори.

  Втілення таких заходів, вважають учасники наради, однозначно сприятиме покращенню умов праці та її безпеки на підприємствах, активізує діяльність служб охорони праці та формуватиме культуру охорони праці у трудових колективах.  


   

 • Голова Держпраці: «Дерегуляція господарської діяльності вимагає особливої відповідальності учасників процесу»

  Голова Держпраці: «Дерегуляція господарської  діяльності вимагає особливої відповідальності учасників процесу»

  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега презентував представникам  громадськості та засобам масової інформації публічний звіт щодо роботи Держпраці за підсумками 2017 року, повідомляє сайт державного відомства.

  Роман Чернега озвучив основні показники, які стосуються пріоритетних напрямів діяльності, зокрема, сфери дотримання законодавства про працю, боротьби з незадекларованою працею, контролю за дотриманням роботодавцями розміру мінімальної заробітної плати, контролю за виплатою заробітної плати, захисту трудових прав учасників АТО, сфери охорони праці, гігієни праці, гірничого нагляду, ринкового нагляду та зупинився на новаціях у державному нагляді.

  Голова Держпраці зазначив, що з метою удосконалення дозвільних процедур у сфері охорони праці скасовано  необхідність отримання документів дозвільного характеру у сфері ОП на 18 видів робіт, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та розширено сферу застосування декларативного принципу в галузі ОП на 14  видів робіт, машин, механізмів, устаткування.

  «У контексті реалізації державної політики з питань дерегуляції господарської діяльності в Україні для Держпраці важливим є дотримання таких принципів, як збереження життя та здоров’я працівника, задіяного у виробничому процесі, оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту, добровільне страхування роботодавцями  своєї відповідальності  та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці. Подальше законодавче закріплення цих принципів дозволить повністю відмовитися  від отримання дозволів та перейти на декларативний принцип», - зазначив Роман Чернега.     

  У 2018 році Держпраці планує продовження роботи, у тому числі превентивної, яка покликана спрацювати на  зниження рівня незадекларованої праці, зменшення заборгованості по заробітній платі, забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців, учасників АТО. А також зменшення виробничого травматизму шляхом запровадження ризик-орієнтованого підходу.

  Державна служба України з питань праці розробила проект Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні та План заходів  до її реалізації.

  Концепція стане основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничих ризиків та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

  Продовжується робота у напрямі скорочення переліку видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, удосконалення механізмів налагодження діалогу Держпраці з інститутами громадянського суспільства та суб’єктами господарювання, міжнародна співпраця.


   

 • Специфікою об’єктів нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства є висока концентрація травмонебезпечних виробництв

  Специфікою об’єктів нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства є висока   концентрація травмонебезпечних виробництв

  У семінар-нараді з організації проведення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про охорону праці на виробництвах нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства України участь взяв Голова Держпраці -  Роман Чернега, заступник Голови - Ігор Шумелюк, директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Йосип Радецький та фахівці апарату Держпраці, повідомляє сайт Держпраці України.

  Нарада проводилася для начальників та спеціалістів територіальних управлінь Служби. Участь у нараді від Управління Держпраці у Чернівецькій області взяв заступник начальника відділу  нагляду на  виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні  та енергетиці Костянтин Соболевич.

  Голова Держпраці зазначив, що специфікою об’єктів нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства є висока концентрація травмонебезпечних виробництв та робіт підвищеної небезпеки, що вимагає особливого ставлення до охорони праці як роботодавців, так і виконавців робіт.

  На семінар-нараді фахівці Держпраці проаналізували питання концентрації травмонебезпечних виробництв, підвищення безпеки під час виконання тих чи інших робіт, стан виробничого травматизму, у тому числі, за видами подій, визначалися з причинами настання нещасних випадків. А також обговорили питання проведення превентивної роботи, інспекційних відвідувань, які проводять інспектори праці та імплементації національного законодавства до європейських норм.

  «У будь якому виробництві, промисловій діяльності «головними» є не машини та механізми, а люди, які на них працюють. Наша повсякденна робота повинна бути направлена на проведення якомога більшої кількості превентивних заходів, направлених на збереження життя та здоровя працюючого населення України та на запровадження ризик-орієнтованого підходу у системі управління охороною праці», - наголосив під час зібрання Роман Чернега.


   

 • Держпраці України виведено з під дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

  Держпраці України виведено з під дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

  Кабінет Міністрів України затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.”

  До переліку включено органи, на сфери діяльності яких не поширювалася дія мораторію на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у 2017 році, а також додатково виводяться з-під дії мораторію органи державного ринкового нагляду, сфери ветеринарної медицини, карантину та захисту рослин, санітарного нагляду, Держспецзв’язку, Держлікслужби, Держгеонадра, Держгеокадастр, частково - ДСНС.

  Такий підхід до формування переліку органів державного нагляду (контролю) застосовано з метою забезпечення розвитку підприємництва, а також забезпечення контролю за найбільш вразливими та ризикованими сферами суспільних відносин та виконання міжнародно-правових зобов'язань України, повідомляється на Урядовому порталі.

  Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності:

  Національний банк

  Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення

  НКРЕКП та її територіальні органи

  НКЦПФР та її територіальні органи

  Антимонопольний комітет та його територіальні відділення

  Державіаслужба

  Держархбудінспекція та її територіальні органи

  Держатомрегулювання та її територіальні органи

  Держаудитслужба  та її територіальні органи

  Держекоінспекція та її територіальні органи (в частині здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства щодо екологічної та радіаційної безпеки)

  Держекспортконтроль

  Держлікслужба та її територіальні органи

  Адміністрація Держспецзв’язку та її територіальні органи

  Мінприроди

  Держгеонадра

  Держгеокадастр та його територіальні органи

  Держпраці та її територіальні органи

  Держпродспоживслужба та її територіальні органи (у частині заходів із здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин)

  ДСНС та її територіальні органи (в частині здійснення державного нагляду (контролю) стосовно закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних закладів, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, спеціалізованої освіти, а також суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику (у тому числі об’єктів паливно-енергетичного, військово-промислового комплексів, об’єктів підвищеної небезпеки, хімічно-небезпечних об’єктів та об’єктів висотного будівництва)

  ДФС та її територіальні органи

  Структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

  Виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад

  Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (в частині заходів із здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю)

  Органи державного ринкового нагляду у межах сфер своєї відповідальності, визначених постановою Кабінету Міністрів України від    28 грудня 2016 р. № 1069 “Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд” (Офіційний вісник України, 2017 р., №  50, ст. 1550.


   

 • У ТОВ «Експріелтсервіс» поінформовано про вимоги трудового законодавства

  У ТОВ «Експріелтсервіс» поінформовано про вимоги трудового законодавства

  З метою посилення інформаційно – роз’яснювальної роботи щодо дотримання роботодавцями законодавства про працю, зокрема, оплату праці,  забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці,  недопущення використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, ухилення від сплати податків, зборів та єдиного внеску при виплаті заробітної плати найманим працівникам,  фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують здійснювати на місцевих підприємствах, в установах та організаціях  превентивні заходи.

  Днями такий захід відбувся на підприємстві «Експріелтсервіс»  у Чернівцях,  організувала та провела його  заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Валентина Панчишина.

  Під час спілкування з керівниками та працівниками підприємства посадовець Держпраці поінформувала  про вимоги трудового законодавства, наголосивши на  внесених  нещодавно змінах, роз’яснила умови та механізми накладення штрафних санкцій, надала практичні поради задля недопущення роботодавцем  порушень чинного законодавства про працю.


            

 • З фахівцями Управління проведено профільне навчання

  З фахівцями  Управління проведено профільне навчання

  Участь у навчанні взяли посадові особи структурних підрозділів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Під час навчання опрацьовану низку тем, зокрема, детально опрацьовано інструкції щодо заповнення даних в пілотному модулі ІАС ДНК під час проведення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання та підпорядкованих ним об’єктах.

  Координаторами  в опрацюванні даної теми стали  начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Олена Дорош та провідний інженер Сергій Загорський.

  Учасникам навчання, зокрема керівникам структурних підрозділів та інспекторському складу відповідних відділів та секторів, які курують напрям промислової безпеки та охорони праці, детально роз’яснено про методику та порядок  роботи із системою, законодавчі норми, на яких вона ґрунтується та надано практичні поради.

  У ході навчання вирішено, що для інспекторського складу буде організовано  додаткові технічні навчання  з даної тематики. Навчання відбудуться за окремим графіком у відповідних структурних підрозділах Управління. Відповідальним за їх проходження визначено провідного інженера Управління Сергія Загорського.

  Під час зібрання також опрацьовувалася методологія корупційних ризиків у діяльності органів влади.

  Доповідачем виступила головний спеціаліст  з питань запобігання та протидії корупції Управління Яна Яковчук. Посадовець детально роз’яснила тези  документа, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.12.2016 року за №126. Було зазначено, що найбільш поширеними корупційними  ризиками у діяльності державних службовців є: їхня не доброчесність, виникнення конфлікту інтересів, безконтрольність з боку вищого керівництва та наявність дискреційних повноважень.

  «Усунення корупційних ризиків  у діяльності державних службовців виключить можливість порушення ними чинного законодавства, відповідним чином вплине на діяльність відомства в цілому і покращить результати роботи», - підкреслила доповідач.

  Принагідно головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції нагадала учасникам навчання  про те, що триває кампанія декларування доходів і зазначила, що порушення термінів подачі декларацій неприпустиме.

  Наступне профільне навчання з посадовим складом Управління Держпраці заплановано на 26 березня. Основна тема наступного зібрання – «Атестація робочих місць за умовами праці». Доповідачем з даного питання  стане начальник сектору з питань експертизи умов праці Ярослав Савко.


   

 • Посилюватиметься контроль за смертністю та травматизмом на виробництві

  Посилюватиметься контроль за смертністю та травматизмом на виробництві

  Уряд України в рамках політики оновлення промисловості і захисту працівників приділяє окрему увагу посиленню контролю за смертністю та травматизмом на підприємствах держави.

  Таке рішення ухвалено з огляду на зафіксоване збільшення нещасних випадків на виробництві, повідомляє Урядовий портал.

  Так, у січні 2018 року кількість нещасних випадків із смертельним наслідком зросла на 50% - порівняно з аналогічним періодом 2017 року. На об’єктах вугільної промисловості було зафіксовано 73 нещасні випадки (у січні 2017р. – 59), на об’єктах котлонагляду та підйомних споруд – 8 (у січні минулого року – жодного), на підприємствах машинобудівної промисловості – 35 (проти 29), на транспорті - 37 (проти 31).

  З початку року на виробництві вже загинуло 39 осіб.

  Однією з причин збільшення кількості травмованих і померлих став мораторій на перевірки умов праці. Не випадково 15 лютого Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до законів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці  №8045.

  Законопроект передбачає зняття мораторію на перевірки підприємств у контексті дотримання трудового законодавства, охорони і гігієни праці та гірничого нагляду, а також виконання вимог низки міжнародних договорів. Основною метою перевірок буде виконання роботодавцем своїх обов’язків із створення належних, безпечних і здорових умов праці своїм працівникам.

  Правом проводити такі перевірки наділяється Державна служба України з питань праці. Порядок проведення перевірок має визначити Кабінет Міністрів України. Аби запобігти корупції під час проведення перевірок, Уряд чітко визначить предмет і частоту перевірок, а також сформує індивідуальний перелік вимог щодо безпеки праці для кожного виду бізнесу - так званий чек-лист. Це означає, що замість тисячі сторінок профільних законодавчих актів підприємцю достатньо буде вивчити всього один документ, в якому зібрані конкретні вимоги, в тому числі до створення безпечних умов праці конкретного виду бізнесу. За таким чек-листом підприємство зможе самостійно контролювати дотримання вимог щодо безпеки праці, а також запобігти перевищенню повноважень з боку контролюючого органу при проведенні перевірок, зазначається на сайті Кабміну.

  Відновлення можливості проводити перевірки дотримання законодавства з питань праці має захистити права найманих працівників, зменшити кількість нещасних випадків на особливо небезпечних виробництвах. Йдеться про недопущення у майбутньому трагедій, одна із яких сталася  минулого року на шахті «Степова ДП «Львіввугілля», коли під час видобутку вугілля травмувалося 36 шахтарів, восьмеро із них - загинули.


   

   

   

 • Зареєстровано законопроект, ухвалення якого сприятиме створенню безпечних і здорових умов праці на виробництві

  Зареєстровано законопроект, ухвалення якого сприятиме створенню безпечних і здорових умов праці на виробництві

  У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №8045 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці".

  Автор законопроекту - Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Як зазначено у пояснювальній записці до документа, "…мета прийняття проекту - відновлення повноцінного державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці відповідно до вимог Конвенцій Міжнародної організації праці",  повідомляється на сайті Верховної Ради України.

  Як повідомив всеукраїнський інтернет-ресурс «Дебет-Кредит» запропоновані зміни, стосуються, зокрема,

  - статті 260 Кодексу законів про працю, якими уточнено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативних актів про охорону праці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, гігієни праці, у визначеному КМУ порядку, а також враховується оптимізація системи центральних органів виконавчої влади 2014 року (стосовно покладання на Держпраці функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці);

  - статті 38 Закону «Про охорону праці», відповідно до якої конкретизується норма Закону, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, гігієни праці, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку, а також враховується оптимізація системи центральних органів виконавчої влади 2014 року (щодо покладання на Держпраці функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці);

  - частини четвертої статті 2 Закону №877, відповідно до яких здійснення заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення  охорону та гігієну праці, державного гірничого нагляду буде здійснюватися у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами;  

  - статті 52 Закону «Про зайнятість населення», у  якій частину першу після слів „контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення” доповнено словами „у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України”.

  У разі ухвалення змін до  Закону, вони наберуть чинності з дня, наступного за днем його оприлюднення.


   

   

 • Сьогодні у програмі «Прайм-тайм» на радіо «Буковина» - керівник Управління Держпраці Іван Луцак

  Сьогодні у програмі «Прайм-тайм» на радіо «Буковина» - керівник Управління Держпраці Іван Луцак

  Сьогодні  в ефір радіо «Буковина» вийде популярна програма «Прайм – тайм», учасником якої стане начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Автор і ведучий програми «Прайм – тайм» Тарас Лазарук запросив до студії керівника Держпраці  - не випадково, оскільки проблема виробничого травматизму  в області залишається однією із актуальних тем, адже лише у минулому, 2017, році на підприємствах Буковини сталося 34 випадки виробничого травматизму, четверо працівників – загинули.

  Про рейтинг найбільш травмонебезпечних професій,

  про випадки прихованого виробничого травматизму,

  про відповідальність перед Законом і працівників, і роботодавців,

  і про те, як  стан промислової безпеки та охорони праці на буковинських підприємствах, в установах та організаціях належить саме від тих, хто там працює.

  А ще про дієві методи, як уникнути випадків травмувань на виробництві,

  що мають знати й пам’ятати  роботодавці і працівники, аби убезпечити себе і створити гідні та безпечні умови праці.

  Про все це слухайте сьогодні, 22 лютого у програмі "Прайм-тайм" в ефірі радіо "Буковивна" на частоті  "91,8 ФМ" та о цій же порі в ефірі проводового радіо "Буковина". 


   

 • Творчі роботи регіонального відбіркового туру конкурсу «Охорона праці очима дітей – 2018» оцінюватиме новий склад журі

  Творчі роботи регіонального відбіркового туру конкурсу «Охорона праці очима дітей – 2018» оцінюватиме новий склад журі

  Склад  журі цьогорічного регіонального відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018» очолюватиме  Іван Луцак -  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області.  

  Співголовами журі стали   директор Учбово-методичного центру культури Буковини, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член президії Львівського регіонального відділення  Спілки дизайнерів України, етнограф, журналіст, Заслужений діяч мистецтв України  Микола Шкрібляк та  начальник ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці» Ігор Лехіцький.

  До складу журі також увійшли:

  Інна Григорян – методист художньо-естетичного циклу міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради;

  Степан Щербанович  - фахівець з охорони праці комунальної установи «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації»;

  Лариса Артеменко - головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції Управління Держпраці у Чернівецькій області

  Валентина Сіманюк -  головний спеціаліст зі звернень громадян  та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Чернівецькій області

  Олександра Захарова  - юрисконсульт ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці». 

  Детальніше про перебіг творчого змагання переглядайте на нашому сайті  у рубриці "Конкурс дитячого малюнка".


   

 • Для фахівців медичної галузі провели семінар з актуальних питань трудового законодавства

  Для фахівців медичної галузі провели семінар з актуальних питань трудового законодавства

  Начальник відділу з питань законодавства про працю,зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч взяв участь  у семінарі, що відбувся у департаменті праці та соціального захисту населення  Чернівецької міської ради для представників закладів охорони здоров’я міста. Загалом участь у заході взяли 36 учасників. 

  Під час роботи форуму розглянуто низку актуальних питань. Так, керівник структурного підрозділу Управління поінформував присутніх про останні зміни у законодавстві  про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Юрій Пуріч детально  роз’яснив  новації законодавчих актів у сфері, зокрема,  трудових відносин, наголосивши на тому, що саме легальна зайнятість працівників - запорука їхніх соціальних гарантій.

  «Кожен працівник має бути належним чином оформлений на роботі, - підкреслив посадовець. - Тобто,  має бути відповідний наказ про прийняття працівника на роботу,  внесення запису до його трудової книжки, ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими, робочими інструкціями.  Про факт працевлаштування  відповідне повідомлення має бути направлено роботодавцем до органів Державної фіскальної служби».

  Посадовець звернув увагу учасників семінару на типові порушення вимог чинного законодавства про працю, що виявлялися  у минулому, 2017, році головними державними інспекторами відділу  у ході інспекційних відвідувань підприємств, установ, організацій області . Представникам медичних закладів  Чернівців наголошено на  відповідальності  роботодавців у разі виявлених порушень та механізму накладання фінансових санкцій.

  Звертаючись до учасників семінару Юрій Пуріч наголосив на необхідності дотримання законодавства про працю, зокрема,  у частині нарахування мінімальної заробітної плати, додержання мінімальних гарантій  в оплаті праці, адже законодавцем  чітко роз’яснено, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України і на підприємствах, в установах, організаціях різних форм власності.    

  У ході роботи семінару  представник Управління Держпраці відповів на низку  запитань  учасників семінару.


   

   

 • Голова Держпраці: «Впровадження єдиної інформаційно-аналітичної системи посилить ефективність роботи інспекторів праці»

  Голова Держпраці: «Впровадження єдиної інформаційно-аналітичної системи посилить ефективність роботи інспекторів праці»

  У рамках проекту «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», який реалізовує Держпраці спільно з Міжнародною організацією праці, Голова Держпраці Роман Чернега провів робочі зустрічі з міжнародним консультантом Мануелем Карбахо Аміго – радником з питань ІС  Інспекції праці (Міністерство праці та соціальної безпеки, Іспанія), а також представниками МОП.  Зокрема, в обговореннях взяли участь Антоніу Сантуш – менеджер зазначеного Проекту та Софія Литвин – національний координатор Проекту, повідомляється на сайті Держпраці України.

  Основною темою обговорення стало удосконалення та модернізація системи управління інформацією, яка використовується працівниками відомства.

  "Держпраці постійно удосконалює ефективні механізми роботи інспекторів праці, одним із яких є впровадження єдиної інформаційно-аналітичної системи. ми цінуємо досвід роботи у цьому напрямі і проаналізуємо кожну пропозицію міжнародних експертів, які впровадили подібні системи у своїх країнах" - наголосив Роман Чернега, звертаючись до Мануеля Карбахо Аміго.

  Також Голова Держпраці акцентував на важливості подальшої інтеграції ІС Держпраці з інформаційними системами Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби, з метою налагодження конструктивного діалогу та стабільної роботи відомств, які покликані працювати на користь громадян.


   

 • Вклонімося подвигу Героїв Небесної Сотні

  Вклонімося подвигу Героїв Небесної Сотні

  Сьогодні вся країна вшановує Героїв Небесної Сотні – незламних патріотів, чиєю кров’ю була омита столиця держави, котрі поклали своє життя заради майбутнього нашої країни.

  Вони виборювали своє конституційне право на мирний протест, постали проти ворожої системи, хотіли змін, вірили у справедливість, натомість кулі вогнепальної зброї забрали життя відданих українців, а з тим – ранили серце всієї України.

  Найтяжчий урок для держави втрачати своїх громадян у мирний час. Сила духу Героїв Небесної Сотні змінила нас і країну раз і назавжди.  Ідеали свободи, цілеспрямованості та стійкості українців не зламати нікому і ніколи!

  Залишаючись у пам’яті народу назавжди, Герої Небесної Сотні - наша гордість та взірець!

  У гіркій жалобі схиляємо голови перед загиблими, з вірою у справедливість вшановуємо їхній подвиг.

  Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні.

  Слава Україні!

  Героям слава!

  Голова Держпраці Роман Чернега


   

   

 • Голова Держпраці України прозвітує публічно 22 лютого

  Голова Держпраці України прозвітує публічно 22 лютого

  22 лютого відбудеться публічний звіт Голови Державної Служби України з питань праці Романа Чернеги.

  Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їхні результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності Держпраці у 2017 році.

  Регламент заходу:

  11:00–11:45 – презентація публічного звіту Головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою;

  11:45 – 12:15 – запитання та відповіді.

  Запрошуються: представники громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, профільні експерти та представники засобів масової інформації.

  Місце проведення заходу: м. Київ, вул. Десятинна, 14, адміністративна будівля Державної служби України з питань праці, зала для нарад № 319.


   

 • Розроблено План спільних дій, спрямований на подолання не задекларованої зайнятості у регіоні

  Розроблено План  спільних дій, спрямований на подолання не задекларованої зайнятості у регіоні  

  Управління Держпраці у Чернівецькій області долучилося до розробки Плану спільних дій з виявлення фактів мінімізації заробітної плати найманим працівникам та використання  праці неоформлених працівників на 2018 рік.

  Документ є так званою дорожньою картою розробленою задля подолання нелегальної зайнятості у Буковинському регіоні.

  Впроваджуватимуть розроблені заходи  Управління Держпраці, Головне Управління Державної фіскальної служби та Головне Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

  Спільний документ підписали керівники територіальних органів державних відомств:  Іван Луцак, Михайло Романів та виконуючий обов’язки керівника Головного Управління фіскальної служби Віталій Шпак.

  Згідно із планом, фахівці відомств беруть на себе зобов’язання,  які,  у підсумку, мають позитивно вплинути на подолання нелегальної зайнятості населення.

  Так,  Управління Держпраці зобов’язується інформувати колег про результати здійснення заходів державного нагляду (контролю)  і у разі встановлення використання праці неоформлених найманих працівників, матеріали перевірки оперативно надавати до органів Державної фіскальної служби.

  Головне управління Державної фіскальної служби та Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області надсилатимуть низку інформацій щодо роботодавців, дії яких мають ознаки порушення трудового законодавства, до Управління Держпраці та об’єднаних територіальних громад. На підставі зазначених інформацій інспектори праці мають право здійснювати інспекційні відвідування у суб’єктів господарювання області .

  Відповідні матеріали надаватимуться  для розгляду робочим групам з питань легалізації заробітної плати та детінізації зайнятості  для заслуховування спільно з органами місцевої виконавчої влади керівників підприємств, які порушують законодавство про оплату праці та зайнятість.

  Відомства також беруть на себе зобов’язання повсякчас проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення регіону  щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів та, власне, серед  роботодавців - щодо наслідків порушення законодавства про працю.


   

   

 • Через недотримання порядку оформлення працівників на роботу на приватне підприємство накладено 384 тисячі гривень штрафу

  Через недотримання порядку оформлення працівників на роботу на приватне підприємство накладено 384 тисячі гривень штрафу

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  здійснив інспекційне відвідування приватного підприємства, котре спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. Суб’єкт господарювання розташовується у Кіцманському районі.

  При здійсненні інспекційного відвідуваннябуло виявлено грубі  порушення при оформленні роботодавцем  працівників на роботу.

  У порушення низки статей Кодексу законів про працю України, з працівниками (четверо осіб), котрі виконували  роботи на будівництві, роботодавцем укладалися цивільно-правові договори.

  Згідно з вимогами Кодексу законів про працю України  роботодавець зобов’язаний був укласти з працівниками трудовий договір, адже працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Відповідно до чинного законодавства, у тому числі, й Порядку  накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, на роботодавця накладено штрафну санкцію  у сумі 384 тисячі гривень.

  Варто зазначити, що інспекційне відвідування головний державний інспектор здійснював у грудні 2017 року, тому сума штрафної санкції розраховувалася від суми мінімальної заробітної плати у 3 200 гривень.

  У зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати (із першого січня 2018 року вона складає 3 723 гривні)  допущення на сьогодні роботодавцем працівників до роботи  без укладання з ними трудового договору  караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, тобто, 111 690 тисяч гривень.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  Дана штрафна санкція накладається на  юридичних та фізичних осіб - підприємців, якщо вони:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.


   

 • З аграріями Буковини проведено тематичні семінари

  З аграріями Буковини проведено тематичні семінари

  Головні державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС  Управління Держпраці у Чернівецькій області Володимир Хіврич, Регіна Задоровська, Іван Мохнатий,  Ігор Пантело,  Дмитро Паламарчук провели низку превентивних заходів за участю сільгоспвиробників області.

  Навчальні семінари проводилися спільно з фахівцями департаменту агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації.

  Посадовці  Управління наголосили учасникам семінарів на необхідності  повного дотримання працівниками агропромислових обєднань , колективних селянських спілок, фермерських господарств Закону України «Про охорону праці».

  Зокрема, наголошено на тому, що згідно із чинним законодавством «…роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці  в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці».

  У свою чергу керівники агропідприємств зобов’язані розтлумачити працівникам про їхні обов’язки щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема у частині поводження з машинами, механізмами, устаткуванням  та іншими засобами виробництва, користування засобами колективного та індивідуального захисту, проходженні попередніх та періодичних медичних оглядів.   

  Під час зібрань вказано також на те, що  керівники підприємств зобов’язані пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Спеціальне навчання також повинні пройти працівники, котрі задіяні  на роботах підвищеної небезпеки.

  Окремими тезами головні державні інспектори Управління роз’яснили учасникам форумів Порядок отримання документів дозвільного характеру та Порядок реєстрації технологічних транспортних засобів.


   

   

 • Управління Держпраці відстоює трудові права працівника, призваного на військову службу

  Управління Держпраці відстоює трудові права працівника, призваного на військову службу

  До Управління Держпраці у Чернівецькій області звернулася скаржниця із заявою про те, що її сина на час призову на строкову військову службу до Збройних Сил України, було незаконно звільнено з роботи  фізичною особою – підприємцем. До звільнення призовник  працював оператором автозаправної станції у Заставнівському районі.

  За твердженням заявниці, роботодавець, довідавшись про призов, змусив працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням.

  У ході інспекційного відвідування головним  державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області встановлено: військовозобов’язаний був звільнений з роботи, проте з відповідним наказом про своє звільнення ознайомлений не був,  роботодавцем  також не представлено доказів видачі працівнику трудової книжки.

  Такі дії роботодавця є порушенням статті 119 Кодексу законів про працю України - «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обовязків», зокрема, осіб, призваних на військову службу.

  Як наслідок, на фізичну особу – підприємця, котрий порушив законні трудові права  призваного на строкову військову службу працівника, накладено штрафну санкцію у розмірі 32 тисяч гривень.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців краю  й наголошує на необхідності  дотримання  ними гарантованих прав мобілізованих працівників.

  Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених Законами України « Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються  гарантії та пільги.

  За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  нагадує: у разі недотримання роботодавцями встановлених законом гарантій та пільг працівникам , які залучаються до виконання військового обов’язку, штрафна санкція, накладена на порушника, складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати, а саме 37 320  гривень.


      

   

   

   

   

   

 • Встановлюються обставини та причини смерті працівника водозабору

  Встановлюються обставини та причини смерті працівника водозабору

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування причин та обставин смерті працівника Новодністровського регіонального управління водними ресурсами та експлуатації Дністровських водосховищ Держводагенства України.

  Померлий 1956 року народження працював сторожем Михалківської експлуатаційної дільниці водозабору. За попередніми даними, працівника було знайдено на прохідній підприємства без ознак життя.

  Комісія зі спеціального  розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочала роботу. Очолив комісію головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Дмитро Паламарчук.


     

 • Роботодавцям Кельменецького району наголошено на перевагах легальної зайнятості

  Роботодавцям Кельменецького району  наголошено на перевагах легальної зайнятості

  Головний державний інспектор відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович взяла участь у семінарі, організованому для роботодавців Кельменецького району.

  Посадовець поінформувала про новації у трудовому законодавстві та зосередила увагу учасників робочого зібрання, зокрема, на необхідності дотримання легальної зайнятості працівників, адже проблема для українського суспільства - надзвичайно гостра. Наслідком не задекларованого працевлаштування громадян є не лише відсутність відповідних платежів до бюджету, але й гарантований державою соціальний захист самих працівників.

  «Роботодавці, котрі не мають на меті  укладання з працівниками офіційних трудових правовідносин, повинні усвідомлювати усю відповідальність за свої дії, - підкреслила головний державний інспектор. – Управління  Держпраці у Чернівецькій області наголошує : працівник не може бути допущений до роботи  без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби».

  Було підкреслено, що юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу якщо:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.

  Дані порушення караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення – 111 690 тисяч гривень.

  Посадовець  вчергове наголосила, що лише офіційно працевлаштований працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску в розмірі, не меншому за мінімальний,  набуває страхового стажу, необхідного для призначення у майбутньому соціальних чи пенсійних виплат.


   

   

 • З інспекторським складом Управління Держпраці щомісяця організовуватимуться профільні навчання

  З інспекторським складом Управління  Держпраці щомісяця організовуватимуться профільні навчання

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області й надалі впроваджуватиметься у практику проведення щомісячних профільних навчань. Участь у них  братимуть посадові особи Управління.

  Мета навчальних практик - поглиблення фахових знань працівників відомства.

  Начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Олена Дорош повідомила про розроблений тематичний план навчання на 2018 рік.

  Так, перше  профільне навчання  у нинішньому році заплановано на 19 лютого.

  Під час тренінгу опрацьовуватиметься інструкція щодо заповнення даних в пілотному модулі ІАС ДНК під час проведення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання та їх об’єктів, а також опрацювання, в разі наявності, вимог щодо внесення відомостей до інтегрованої системи. Відповідальний  за висвітлення теми  - провідний інженер Управління Сергій Загорський.

  Наступне питання, що розглядатиметься під час навчання, - опрацювання методології корупційних ризиків в діяльності органів влади. Модератором з цього питання стане головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відомства Яна Яковчук.    


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу "Охорона праці" (2/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (2/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Життя, присвячене іншим. Цикл нарисів про жінок в охороні праці до головного жіночого свята 8 Березня підготували Володимир Терещенко та Олександр Фандєєв.

  Сергій Колесник. Територіальні громади та охорона праці: що не так? Децентралізація надала громадам права, якими на місцях не користуються

  Сергій Колесник. Охорона праці на Миколаївщині. Аналіз, пріоритети, проблеми

  Олександр Фандєєв. 2017: Події & Realities. Реалії минулого року, що вплинули на розвиток працеохоронної сфери

  Дмитро Матвійчук, Олег Моісеєнко. Європейські практики в енергетиці. Досвід ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго». Частина II: про психофізіологічний контроль, використання відеокамер та ін.

  Олег Моісеєнко. Навіщо інспектору відеореєстратор? Про використання технічних засобів для здійснення контролю на робочих місцях

  Сергій Колесник. Небезпечні польоти над полями. Аналіз аварій в АПК із повітряними суднами малої авіації

  Алла Панчук. У своїй справі сам не суддя. Як оскаржити рішення інспектора Держпраці в територіальному органі й суді

  Микола Федоренко. Безпека ділових заходів. Вимоги будівельних норм, пожежної безпеки та електробезпеки

  Ольга Стефанець. На лаві підсудних… фреза. Чому на одному підприємстві сталося два схожих нещасних випадки

  Микола Федоренко. Нова рубрика: Неоднозначності в законодавстві. Допомагаємо фахівцям з ОП орієнтуватися в мінливому нормативно-правовому полі. Починаємо зі зварювальних робіт

  Марія Алієва. Зварники-Свароги у справі своїй боги. Про профілактику профзахворювань і вимоги до робочих місць зварників

  Ярослав Драб. Психолог на підприємстві. Про організацію системи психофізіологічного забезпечення

  Зінаїда Купира. Втрата годувальника: як жити далі? Установлення факту перебування на утриманні загиблого

   У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»

  Новини законодавства

  Інформаційні повідомлення

  Зінаїда Купира. Хто перевірятиме у 2018 році? Рішення – за Кабміном. Дію Закону про мораторій подовжено на 2018 рік. Підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду

  Олена Зіміна. Новації щодо норм електромагнітного випромінювання. Про зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань

  Онлайн-прийом громадян у 2018 році. Додано графік онлайн-прийомів

  Зінаїда Купира. Українські суди: складно й дорого. Через зміни в законодавстві суди стають для громадян менш доступними

  Календар міжнародних виставок і конференцій у сфері безпеки праці на 2018 рік.

  Лариса Сербінова, Вікторія Побережна. Нормотворення2018. Результати нормотворчої діяльності Держпраці у 2017 році і плани на 2018 рік

  Наталя Ємельянова. Про стан виробничого травматизму в Україні. Статистичний аналіз, причини, розподіл за галузями, регіонами тощо

  Запитували – відповідаємо. Матеріали онлайн-прийомів голови Держпраці та відповіді фахівців Служби на запитання громадян.


   

   

 • Удосконалено Порядок видачі дозволів (доповнено)

  Удосконалено Порядок видачі дозволів (доповнено)

  Ухваленою на засіданні Кабінету Міністрів України сьомого лютого Постановою „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107” приведено у відповідність до чинного законодавства України Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки”, повідомлено на Урядовому порталі.

  У Державній службі України з питань праці зазначають, що удосконалений Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки передбачає скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, з 26 видів до 18 видів, переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявності дозволів, з 21 позиції до 11 позицій; розширення переліку робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації, з 8 видів до 19 видів, переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації, з 3 позицій до 5 позицій.

  Проект зазначеного акта був розроблений Державною службою України з питань праці з метою оптимізації дозвільних процедур шляхом переведення на декларативний принцип провадження господарської діяльності, зменшення кола роботодавців, яким необхідно отримувати дозвіл Держпраці, та розширення кола суб’єктів господарювання, які можуть експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства про охорону праці; спрощення процедури видачі дозволів, надання адміністративних послуг в електронній формі та розширення повноважень територіальних органів Держпраці щодо видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, повідомляється на сайті державного відомства.

  У контексті прискорення процесу євроінтеграції, імплементації європейського права до законодавства України та реалізації державної політики з питань дерегуляції господарської діяльності в Україні для Держпраці винятково важливим є дотримання таких принципів, як збереження життя та здоров’я працівника, задіяного у виробничому процесі, оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту, добровільне страхування роботодавцями своєї відповідальності та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці. Подальше законодавче закріплення цих принципів дозволить повністю відмовитися від отримання дозволів та перейти на декларативний принцип, зазначають у Держпраці.


   

 • Команда ВRDO високо оцінила взаємодію Держпраці з Інформаційною автоматизованою системою держнагляду

  Команда ВRDO високо оцінила взаємодію Держпраці з Інформаційною автоматизованою системою держнагляду

  Команда BRDO (Офіс ефективного регулювання), що працює в Україні за підтримки Єврокомісії, оцінила і присвоїла Держпраці чемпіонський титул щодо співпраці з ІАС (Інформаційна автоматизована система держнагляду), повідомляють у секторі взаємодії зі ЗМІ Державної служби України з питань праці.

  Так, на офіційній фейсбук-сторінці BRDO зазначено, що Державна служба України з питань праці однією з перших внесла до онлайн-системи ІАС результати перевірок підприємств.

  Держпраці працює на випередження і прагне виправдовувати довіру бізнесу і працівників до Служби, - зазначається на сайті відомства.


   

 • Голова Держпраці: «Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади»

  Голова Держпраці: «Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади»  

  У рамках спільного проекту Міжнародної організації праці та Держпраці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» днями розпочався семінар-тренінг на тему «Кадрова політика Державної служби України з питань праці стосовно інспекторів праці».

  У роботі семінару взяли участь міжнародні представники: Арсеніо Фернандес Родрігес - спеціаліст з питань безпеки та гігієни праці відділу адміністрації праці та інспекції МОП, Сільвія Труфасіла - міжнародний експерт, Антоніу Сантуш - менеджер Проекту ЄС-МОП, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці. 

  Національний координатор проекту МОП Софія Литвин наголосила на важливості роботи інспекторів праці саме в контексті посилення механізмів соціального діалогу.

  "На результативність чи нерезультативність будь якої структури впливають працівники цієї структури, у нашому випадку інспектори праці, котрі, відвідуючи підприємство, певною мірою є обличчям Служби, демонструють свою компетентність та допомагають підприємству ставати кращим", - підкреслила Софія Литвин.

  Мета семінару - визначення пріоритетів у діяльності інспекторів праці, їхніх ключових завдань, правозастосування, забезпечення ефективного додержання законодавства, нагляду за дотриманням прав працівників. Ефективна робота інспекторів праці позитивно впливатиме на економічний розвиток та соціальну політику держави.

  Директор департаменту норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовой акцентував увагу на запровадженні нової якості кадрової політики стосовно інспекторів праці і заходів для наймання і збереження у штаті кваліфікованих кадрів.

  Голова Держпраці Роман Чернега зупинився на ключових завданнях Уряду України, який, починаючи з 2014 року, проводить глибинну реформу системи адміністрації та інспекції праці з метою повноцінного забезпечення  дотримання трудових прав працівників.

  "Сьогоднішній захід покликаний допомогти відділам персоналу Держпраці розробити належну політику відповідно до міжнародних стандартів праці та кращого досвіду держав- членів ЄС для подальшого запровадження єдиної кадрової стратегії", - зазначив Роман Чернега.

  Сільвія Труфасілапредставила рекомендації щодо кадрової політики Держпраці, зупинилася на оцінках потреб, координації в роботі центрального апарату  та територіальних органів Служби.

  Антоніу Сантуш поділився міжнародним досвідом роботи інспекторів праці, зокрема в Португалії.

  Голова Держпраці Роман Чернега наголосив на важливості роботи інспекторів праці у виявленні незадекларованих працівників, адже неофіційно оформлені працівники не мають жодних соціальних гарантій від держави, особливо в контексті проведеної Урядом пенсійної реформи.

  "Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади", - цитує керівника Держпраці сайт відомства.


   

 • Посвідчення інспекторів праці вручено представникам п’яти громад

  Посвідчення інспекторів праці вручено представникам п’яти громад

  Це відбулося під час проведення навчального семінару - практикуму.

  Так,  посвідчення інспекторів праці отримали: Володимир  Гнатишин  - спеціалісту першої категорії відділу фінансів та аудиту з повноваженнями інспектора праці Вашківецької міської ради Вижницького району, 

  Василь Осташек -  спеціаліст першої категорії відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв’язків з громадськістю Вижницької об’єднаної територіальної громади,

  Василь Падурі - заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Чудейської сільської ради Сторожинецького району,  

  Алла Колотило - спеціаліст-юрист відділу організаційно-кадрової роботи, документообігу та правового забезпечення Вашковецької сільської ради Сокирянського району та

  Тоадер Панчук - заступник Тереблечанського сільського голови Глибоцького району.        

  Посвідчення інспекторам праці вручив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  


   

 • Фахівці Держпраці організували цикл навчальних семінарів для інспекторів праці органів місцевого самоврядування області

  Фахівці  Держпраці організували цикл навчальних семінарів для інспекторів праці органів місцевого самоврядування області

  Семінари - навчання з інспекторами праці та посадовими особами,  які виконують обов’язки інспекторів праці органів місцевого самоврядування, організували  фахівці  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, під час проходження нинішнього (другого за рахунком) навчального семінару-практикуму слухачам  було роз’яснено, як організовуватиметься взаємодія Управління Держпраці та місцевих територіальних громад задля забезпечення ефективного контролю за дотриманням законодавства про працю.

  «Наразі в області утворено 26 обєднаних територіальних громад, - зазначила у ході роботи семінару Галина Кушнір. - В окремих громадах  інспектори праці вже почали роботу, в  інших  такі посади -  на етапі створення. Тобто, робота у цьому напрямі триває і вона однозначно матиме певний результат: в усіх територіальних громадах краю трудитимуться  фахівці такого профілю. Цю вимогу декларує Постанова  Кабінету Міністрів України  « Деякі питання реалізації  статті 295 Кодексу законів  про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».  Місія ж Управління Держпраці полягає у наданні різнопланової методичної допомоги, аби діяльність інспекторів праці органів місцевого самоврядування відбувалася якісно, ефективно й у правовому полі».

  Для цього інспекторам праці, зокрема, ґрунтовно розтлумачено Порядок складання документів при здійсненні заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю, відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України від 18.08.2017 року  №1338 - «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість  населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів».

  Як юридично грамотно випрацювати та заповнити відповідні форми документів  слухачам навчального семінару роз’яснили начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч та заступник начальника даного відділу Валентина Панчишина. Фахівці Держпраці наголосили перед інспекторів праці на необхідності самоосвіти, активнішого опрацювання чинних  норм трудового  законодавства,  дотримання термінів звітності та постійного діалогу з інспекторами-кураторами від  Держпраці.

  На запрошення фахівців  Управління участь у зібранні взяла заступник начальника фінансово -економічного управління - начальник відділу моніторингу та аналізу звітності Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Майя Філіпець.  Посадовець наголосила перед учасниками тренінгу щодо проблеми мінімізації зайнятості та заробітної плати суб’єктами господарювання області та повідомила, що управління Пенсійного фонду України   надає всім  новоствореним громадам регіону  аналітичну інформацію про роботодавців, які здійснюють свою виробничу  діяльність на тій чи іншій території з явними ознаками порушення трудового законодавства.

  «Надана Інформація  містить  підстави для проведення відповідних  контрольних заходів реагування», - підкреслила Майя Філіпець.


   

 • Це має знати кожен декларант

  Це має знати  кожен декларант

  Національне агентство із запобігання корупції нагадує, що Закон України «Про запобігання корупції» визначає обов’язок подання та оприлюднення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Декларація подається щорічно до 1 квітня кожного поточного року за минулий рік шляхом оприлюднення інформації про майно та фінансові зобов’язання в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  З 1 січня 2018 року розпочався етап декларування за 2017 рік.

  Яка інформація зазначається у полі «Ідентифікаційний номер» у розділі декларації «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»?

  У цьому полі слід зазначити ідентифікаційний номер транспортного засобу, якщо він наявний. Наприклад, для автомобіля слід вказати ідентифікаційний номер, тобто вказаний у технічному паспорті на транспортний засіб номер шасі (кузова, рами).

  Чи слід декларувати транспортний засіб, якщо суб’єкт декларування користувався ним упродовж року, але станом на 31 грудня вже не користується?

  Транспортні засоби декларуються відповідно до їх наявності станом на останній день звітного періоду.

  Що охоплює поняття «Доходи, у тому числі подарунки» (розділ 11 декларації)?

  Згідно з пунктом 7 частини першої статті 46 Закону у декларації зазначаються відомості про отримані (нараховані) доходи, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи.

  Такі відомості включають дані про вид доходу, джерело доходу та його розмір.

  Інформацію про які доходи необхідно зазначати в декларації?

  Доходи включають: заробітну плату (грошове забезпечення), отриману як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом; гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами; дохід від підприємницької або незалежної професійної діяльності; дохід від надання майна в оренду (користування); дивіденди; проценти; роялті; страхові виплати;    виграші (призи) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора;    призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях; благодійну допомогу; пенсію; спадщину; доходи від відчуження цінних паперів чи корпоративних прав; подарунки та інші доходи.

  Що необхідно зазначати у полі «Джерело доходу»?

  У більшості випадків джерелом доходу є організація, в якій було отримано такий дохід. Водночас в деяких випадках джерелом доходу суб’єкт декларування може зазначити себе, якщо такий дохід було отримано від підприємницької діяльності.

  Що слід вносити до розділу 13 «Фінансові зобов’язання» декларації?

  Згідно з пунктом 9 частини першої статті 46 Закону у декларації зазначаються відомості про фінансові зобов’язання, у тому числі отримані кредити, позики, зобов’язання за договорами лізингу, розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) та процентів за позикою (кредитом), зобов’язання за договорами страхування та недержавного пенсійного забезпечення, позичені іншим особам кошти.

  Відомості щодо фінансових зобов’язань включають дані про вид зобов’язання, його розмір, валюту зобов’язання, інформацію про особу, стосовно якої виникли такі зобов’язання, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та дату виникнення зобов’язання. Такі відомості зазначаються лише у разі, якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. У разі якщо розмір зобов’язання не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, зазначається лише загальний розмір такого фінансового зобов’язання.

  Які фінансові зобов’язання відображаються у декларації?

  У декларації відображаються фінансові зобов’язання суб’єкта декларування та членів його сім’ї, які є дійсними станом на останній день звітного періоду.

  Під фінансовими зобов’язаннями у цілях декларування розуміються:

  отримані кредити, позики;

  інші кошти, які були позичені суб’єкту декларування або члену його сім’ї іншими особами, зокрема поворотна безвідсоткова фінансова допомога, отримана і не повернена у звітному періоді суб’єктом декларування або членом його сім’ї;

  зобов’язання за договором лізингу;

  зобов’язання за договором страхування;

  зобов’язання за договором недержавного пенсійного забезпечення;

  несплачені податкові зобов’язання;

  інші зобов’язання (у декларації необхідно зазначити, які саме).

  У розділі «Фінансові зобов’язання» відображаються також відомості про розмір сплачених суб’єктом декларування або членом його сім’ї коштів в рахунок основної суми.

  Що означає «цінне рухоме майно - транспортні засоби» (розділ 6 декларації)?

  Відповідно до підпункту «б» пункту 3 частини першої статті 46 Закону у декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, що належить суб’єкту декларування або членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають дані щодо транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також щодо їх марки та моделі, року випуску, ідентифікаційного номера (за наявності). Відомості про транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми зазначаються незалежно від їх вартості.


   

   

 • 15-16 лютого Головний навчально-методичний центр Держпраці організовує семінар-навчання

  15-16 лютого Головний навчально-методичний центр Держпраці організовує семінар-навчання

  У зв'язку з набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 року №438 "Про затвердження Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів ДП "ГНМЦ" 15-16 лютого цього року організовує семінар-навчання на тему: "Здійснення ринкового нагляду у сфері відповідальності Держпраці та застосування вимог Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів".

  Дія Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів поширюється на нові ліфти, що введені в обіг після набрання ним чинності, які постійно обслуговують будівлі та споруди та призначені для перевезення.

  Цільова аудиторія семінару-навчання: керівники та відповідні фахівці підприємств, установ та організацій.

  Під час семінару-навчання основну увагу буде зосереджено на питаннях застосування вимог Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів.

  До проведення заходу запрошені представники  Держпраці та фахівці-практики. Усі учасники отримають  сертифікати семінару-навчання.

  Заявки щодо участі у семінарі-навчанні надсилати до 13 лютого 2018 року.

  Контактний телефон — (044) 453-97-37, 095-805-72-04.


   

 • Оголошено конкурс, яким визначать лідерів року у сфері управління ризиками

  Оголошено конкурс, яким визначать лідерів року у сфері управління ризиками

  Редакція журналу «Охорона праці» проводить конкурс «Лідер року у сфері управління ризиками» присвячений Всесвітньому Дню охорони праці, який відповідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/2006 «Про День охорони праці» щорічно відзначають в Україні.

  Метою конкурсу є популяризація впровадження ризик-менеджменту в систему охорони праці й промислової безпеки на підприємствах України як головного складника управління, запобігання виробничому травматизму й професійній захворюваності, а також:

  заохочення підприємств, установ, організацій, які впровадили міжнародні стандарти з оцінки та управління ризиками в системі охорони праці й промислової безпеки;

  заохочення керівників підприємств, їхніх менеджерів з охорони праці, які спільними зусиллями всієї команди змогли побудувати ефективну систему управління ризиками;

  сприяння впровадженню на підприємствах сучасних методів управління охороною праці й, відповідно, зниженню рівня виробничого травматизму через превентивні заходи з використанням процедури оцінки ризиків («Risk Assessment»);

  поширення найуспішніших міжнародних і національних практик з упровадження на виробництві систем управління ризиками.

  Конкурс проводять серед підприємств, незалежно від сфери діяльності й форми власності, кількості працівників і територіального розташування.

  Конкурс передбачає вибір лідера у двох номінаціях:

  краще підприємство з упровадження системи управління ризиками;

  кращий керівник з упровадження системи управління ризиками на підприємстві.

  Документи подаються до 1 квітня 2018 р. конкурсній комісії особисто або надсилають поштою з позначкою «На конкурс ЛІДЕР» на адресу: вул. Попудренка, 10/1, м. Київ, 02100, ДП «Редакція журналу «Охорона праці»  та на електронну адресу редакції.

  З детальною інформацією, положенням про конкурс можна ознайомитися на сайті журналу «Охорона праці».


   

 • Виробничий травматизм у Чернівецькій області за січень 2018 року

  Виробничий  травматизм у Чернівецькій області  за січень 2018 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за січень 2018  року зареєстровано три нещасних випадки на виробництві, в яких постраждало троє осіб.  

  Випадки виробничого травмування сталися з працівниками галузі легкої текстильної промисловості та галузі будівництва доріг і автострад.

  Випадки виробничого травматизму мали місце: 

  у результаті дорожньо-транспортної пригоди (постраждало двоє осіб);

  внаслідок вибуху  (постраждала одна особа).


   

 • До уваги керівників та працівників агропромислових підприємств Буковини!

  До уваги керівників та працівників агропромислових підприємств Буковини!

  З метою широко інформування суб’єктів господарювання, які здійснюють виробничу діяльність в агропромисловому комплексі краю, започатковано навчальні семінари - тренінги, участь у яких братимуть  фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, головні державні інспектори відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері детально інформуватимуть учасників форумів щодо питань промислової безпеки та охорони праці на підприємствах АПК та СКС ; головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  - про новації у законодавстві  про працю.  

  Навчальні семінари  відбуватимуться в актових залах районних державних адміністрацій.

  Розклад проведення семінарів-тренінгів у районах області:

  Вижницький та Путильський райони  - 1.02. ( м.Вижниця , вул.Українська, 88-А);

  Герцаївський район – 2.02. (м.Герца, вул.Шевченка, 9);

  Кіцманський район – 06.02. (м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83);

  Заставнівський район – 07.02. (м. Заставна, вул. Чорновола,6);

  Хотинський район – 08.02. (м. Хотин, вул. Кобилянської,2-А);

  Новоселицький район – 09.02. (м. Новоселиця, вул. Центральна,37);

  Сокирянський район -20.02. (м.Сокиряни, вул. Шевченка,3);

  Кельменецький район – 21.02. (смт. Кельменці, вул. Центральна,2);

  Глибоцький район – 22.02. (смт. Глибока, вул. Грушевського, 2-А).

  Початок роботи семінарів - тренінгів о 10.30.  


   

 • На семінарі для бухгалтерів підприємств торгівлі та громадського харчування роз’яснено про відповідальність за порушення трудового законодавства

  На семінарі для бухгалтерів підприємств торгівлі та громадського харчування роз’яснено про відповідальність  за порушення трудового законодавства

  Участь у навчальному семінарі для бухгалтерів закладів  торгівлі, ресторанного бізнесу, ринків та мікроринків  Чернівців взяли відповідальні особи 28 підприємств галузі.

  Про останні  зміни у законодавстві про працю на семінарі детально розповів головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Олег Гончар.

  Фахівець Держпраці, найперше, акцентував  увагу присутніх на підвищенні розміру мінімальної заробітної плати , яка згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» на перше січня становить у місячному розмірі - 3 723 гривні, а в погодинній оплаті -  - 22,41 гривні.

  «Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання області, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією працівника на підприємствах  усіх форм власності господарювання, а також  для фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю», - зазначив  слухачам семінару Олег Гончар.

  Водночас державний інспектор детально поінформував присутніх про посилення відповідальності роботодавців у разі порушення чинних законодавчих норм.

  «Штрафні санкції суттєво зросли, - підкреслив фахівець Держпраці. - Максимальна штрафна санкція, котра  накладається за перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю, становить 372 тисячі гривень».

  Під час виступу було зазначено, що окрема увага органу  державного нагляду за дотриманням законодавства про працю привернута сьогодні  до питання легалізації зайнятості.

  Головний державний інспектор закликав у разі необхідності отримання фахової консультації  юридичних та фізичних осіб - підприємців, котрі використовують найману працю, звертатися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  й відповів на низку  запитань учасників семінару.


   

 • На деревообробному підприємстві працівник отримав тяжку травму руки

  На деревообробному підприємстві працівник отримав тяжку травму руки

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку, що мав місце з працівником  деревообробного приватного підприємства, розташованого у селі Остриця Герцаївського району. Верстатник отримав травму лівої руки.

  Потерпілому 1976 року народження оперативно було надано медичну допомогу й  доставлено до лікарні швидкої медичної допомоги Чернівців, де було проведено хірургічну операцію.

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці розпочала роботу. Очолює її головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу і обліку аварій і виробничого травматизму Алла Грубляк.  

  Довідково: у минулому, 2017, році у деревообробній  галузі області сталися три нещасні випадки, в яких постраждали троє працівників. Один із потерпілих отримав травму зі смертельним наслідком.


      

 • Найвищий рівень оплати праці - у сферах державного управління, оборони та соцстраху

  Найвищий рівень оплати праці  - у сферах державного управління, оборони  та соцстраху

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій  області Чернівецької області у грудні минулого, 2017, року становила 7265 грн і порівняно з листопадом 2017 року збільшилася на 20,2%, констатують у Головному управлінні статистики  у Чернівецькій області.

  Серед видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці -  державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування (14 697 грн), будівництво (10 342 грн); серед промислових видів діяльності - постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (11 335 грн).

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (5 032 грн), у закладах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (5 144 грн); серед промислових видів діяльності - на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (5 156 грн).

  Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області упродовж грудня 2017 року зменшилася у понад два рази й станом  на початок січня  становила 1,8 мільйона гривень.

  Найбільше заборгували працівникам підприємств транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (94,7% від загальної суми боргу). За територіальним розподілом найбільші обсяги боргів з виплати заробітної плати зафіксовано в Чернівцях (56,0% від загальної суми боргу по області) та Сокирянському районі (10,3%).


   

 • За останній тиждень лютого на підприємствах України смертельно травмовано дев’ятеро працівників

  За останній тиждень лютого на підприємствах України смертельно травмовано дев’ятеро працівників  

  По дві особи  на підприємствах Львівської та Харківської областей;  

  по одній особі  на підприємствах Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Київської та Рівненської областей.  

  Випадки травмування сталися:

  на підприємствах транспорту -  загинуло троє осіб,

  у житлово-комунальному господарстві - двоє осіб,

  у будівництві, котлонагляді, машинобудуванні та металургії - поодній особі.

  З початку лютого на підприємствах України смертельно травмовано 19 осіб, за аналогічний період 2016 року  загинуло 24 особи.

  За даними оперативного обліку, з початку  року,  на  підприємствах України смертельно травмовано 48 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 53 особи.

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті  загинуло 20 осіб;

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 10 осіб;

  при падінні потерпілих - 8 осіб;

  через дію предметів та деталей, що рухаються - 4 осіб.


   

 • Оприлюднено проект наказу Мінсоцполітики України

  Оприлюднено проект наказу Мінсоцполітики України

  Державною службою України з питань праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» опрацьовано регуляторний акт: проект наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження змін до Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів».

  Проект наказу розроблено з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 18.06.2007 № 132 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції 09.07.2007 за № 784/14051 (НПАОП 0.00-1.01-07).

  Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу:

  Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: dsp@dsp.gov.ua.

  Регуляторний акт та аналіз регуляторного впливу оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держпраці в мережі Інтернет www.dsp.gov.ua.

  Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.


   

 • Семінар-навчання на тему: «Зміни у законодавстві, що регулюють трудові відносини з найманими працівниками. Зарплатні нововведення, індексація заробітної плати»

  Семінар-навчання на тему: «Зміни у законодавстві, що регулюють трудові відносини з найманими працівниками. Зарплатні нововведення, індексація заробітної плати».

  Заявити про свою участь у заході можна до десятого березня.

  На чисельні звернення керівників підприємств, 13-15 березня 2017 року у ДП "Головний навчально-методичний центр Держпраці" відбудеться семінар-навчання на тему: "Зміни у законодавстві, що регулюють трудові відносини з найманими працівниками. Зарплатні нововведення, індексація заробітної плати".

  Цільова аудиторія семінару: керівники і фахівці кадрових служб та відділів оплати праці підприємств.

  Під час семінару детально розглядатимуться наступні питання:
   державний контроль за додержанням законодавства про працю;
   оформлення та припинення трудового договору;
   робочий час та час відпочинку;
   індивідуальні трудові спори;
   гарантії окремим категоріям громадян;
   реорганізація, ліквідація, перепрофілювання, злиття, роз’єднання, поділ, виділення підприємства;
   трудовий договір та цивільно-правові договори: відмінності і ризики;
   документальне оформлення у разі виклику працівника на навчальні військові збори та у зв’язку з мобілізацією; зміни у правовому регулюванні питань нормування та оплати праці;
   організація оплати праці на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності;
   мінімальна заробітна плата у 2017 році;
   основні поняття для нарахування індексації: базовий місяць, поріг інфляції, поріг нарахування індексації, фіксована і поточна сума індексації;
   проведення індексації під час відрядної системи оплати праці;
   виплати, які не підлягають індексації;
   особливості організації оплати праці окремих категорій працівників;
   порядок розрахунку середньої заробітної плати, оплата роботи у святкові і неробочі дні, у вихідні дні, у нічний час, надурочно;
   індексація зарплати в 2017 році;
   визначення умов та систем оплати праці, встановлення надбавок та доплат, премій;
   відповідальність за порушення законодавства про оплату праці.

  Заплановано практичне заняття «Індексація заробітної плати на конкретних прикладах».

  До проведення занять залучається Коновалова Олена Анатоліївна, заступник директора департаменту з питань праці Держпраці та головні спеціалісти відділів з питань трудових відносин та з питань оплати праці Держпраці.

  Всі учасники отримають  матеріали семінару та відповідні сертифікати.

  Реєстрація учасників з 9.00 до 11.00. Початок семінару об 11.00.

  Заявки просимо надсилати до 10 березня 2017 року на бланку підприємства на адресу: м. Київ, вул. Вавілових, 10-А, факс: (044) 453-75-96, 440-14-77, 453-96-92, 453-97-37, а також за допомогою електронної пошти.


   

 • Світ побачив другий у 2017-у номер «Технополісу»

  Читайте у свіжому номері журналу «Технополіс»

  «Спільні наміри - спільні дії».
  На Волині між Управлінням Держпраці та обласним військовим комісаріатом підписано Угоду про співпрацю.

  «Болючі точки гірничої галузі».
  Про проблеми державного гірничого нагляду та ведення гірничих робіт підприємствами гірничодобувної промисловості.

  «Не позбавляйте людей віри у справедливість та законність».
  Про роботу, що ведеться Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області щодо легалізації трудових відносин і заробітної плати, ліквідації прихованої зайнятості у регіоні.

  «Рушійна сила попередження виробничого травматизму - превентивні заходи».
  Про стан справ на підприємствах Полтавщини та шляхи вирішення проблемних питань у сфері праці та її охорони.

  «Безпека в мотоспорті».
  Вимоги, яких повинні дотримуватися спортсмени, які беруть участь у перегонах.

  У додатку «Партнер «Технополіса» опубліковано:
  - захист прав строковиків - на контролі Держпраці.
  - зміни щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції

  А також  роз’яснення:
  - яка відповідальність роботодавця за порушення законодавства щодо працівників, котрі проходять військову службу?
  - які загальні правила і строки накладання адміністративних стягнень за порушення актів законодавства з охорони праці?
  - чи необхідно проходити попередній і періодичний медичні огляди працівникам, що працюють з рідкокристалічними моніторами?


   

 • Інформаційно-роз’яснювальна робота та консультативна допомога фахівців відділу з питань гігієни праці спрямована на недопущення порушень законодавства

  Інформаційно-розяснювальна робота та консультативна  допомога фахівців відділу з питань гігієни праці спрямована на недопущення порушень законодавства

  Задля недопущення порушень законодавства з питань гігієни праці у минулому, 2016, році фахівцями відділу з питань гігієни праці  Управління було охоплено превентивними заходами 101 підприємство Буковини.

  За результатами проведених заходів, суб’єктам господарювання надано розширені інформаційні довідки.

  Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, фахівці відділу проводять вивчення показників стану  здоров’я працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими  чи небезпечними  умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком від 21 року, а саме:

  за заявкою роботодавця визначають категорії працівників, котрі підлягають медичним оглядам;

  узгоджують поіменні списки працівників, котрі підлягають медичним оглядам;

  беруть участь у складанні Заключного акту та розробці санітарно-протиепідемічних заходів.

  Фахівцями відділу складено 65 актів визначення категорій працівників, котрі підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам,  узгоджено 111 поіменних списків працівників, котрі підлягають медичним оглядам.

  Варто зазначити, що у  2016 році  10929 осіб підлягало проходженню попередньому (періодичним)  медичним оглядам,  3338 із них - жінки.

  Охоплено медичним оглядом – 10577 осіб з них жінок – 3329.

  За результатами медичних оглядів, виявлено одну особу з підозрою на профзахворювання.

  На виконання наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці» та Постанови Кабінету міністрів України «Про деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків , професійних захворювань і аварій на виробництві» складено санітарно-гігієнічну характеристику умов праці та проведено розслідування обставин та причин  виникнення хронічного професійного захворювання.


   

 • Державні службовці мають можливість отримати інформацію про свої доходи з веб-порталу Пенсійного фонду

  Державні службовці мають можливість отримати інформацію про свої доходи з веб-порталу Пенсійного фонду

  Інформацію про заробітну плату (дохід), з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, можна отримати у персональному кабінеті веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

  На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції повідомляється: для користувачів, котрі використовують електронний цифровий підпис, реєстрація на веб-порталі електронних послуг ПФУ здійснюється автоматично.

  У звітності щодо єдиного внеску суми допомоги з тимчасової втрати працездатності (лікарняні), відпускні зазначаються у місяці, за який їх нараховано, у податковій звітності зазначені суми включаються  до місяця, в якому їх нараховано, у звітності щодо єдиного внеску, зазначаються лише ті суми, що враховуються при нарахуванні єдиного внеску, вказується в інформації Національного агентства з питань запобігання корупції.


   

 • На колегії Чернівецької ОДА обговорено низку важливих для області питань

  На колегії Чернівецької ОДА обговорено низку важливих для області питань 

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у засіданні колегії Чернівецької обласної державної адміністрації, яке відбулося учора.

  Порядок денний засідання передбачав розгляд низки важливих для забезпечення життєдіяльності області питань.  

  Так, члени та учасники колегії розглянули та обговорили підсумки виконання зведеного бюджету області з минулий, 2016, рік; стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни та забезпечення ефективності використання бюджетних коштів в області; проходження опалювального сезону 2016-2017 років та визначення завдань з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону 2017-2018 років; забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Буковини та низку інших важливих для життєдіяльності краю питань.

  Провів засідання колегії голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук.

  Під час роботи колегії відзначено, зокрема, що за минулий рік до місцевих бюджетів області надійшло доходів (без трансфертів) у сумі 2 529, 9 мільйона гривень. Це на 307 мільйонів гривень більше  від плану, затвердженого місцевими радами з урахуванням змін.  А також майже на  874 мільйона гривень  більше, ніж торік.

  До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 1 886 мільйона гривень, що  на 180 мільйонів гривень  більше від плану, затвердженого органами місцевого самоврядування з урахуванням змін.

  Порівняно з минулорічним, надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на загальну суму 628,8 мільйона гривень.


   

 • З початку лютого на українських підприємствах загинуло десятеро працівників

  З початку лютого на українських підприємствах загинуло десятеро працівників

  У період з тринадцятого  по дев’ятнадцяте  лютого на підприємствах України смертельно травмовано троє осіб. Нещасні випадки зі смертельним наслідком сталися на підприємствах Волинської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей. 
  Випадки травмування мали місце в агропромисловому комплексі (загинуло двоє осіб), будівництві (одна особа).
  З початку лютого на підприємствах України смертельно травмовано 10 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 19 осіб. 
  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 39 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 48 осіб.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю

  З першого січня 2017 року статтею 265 Кодексу законів про працю України запроваджено фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення – 9 600 гривень.
  У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення – 320 000 гривень.
  Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3 200 гривень Законом України „Про державний бюджет на 2017 рік“ значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.
  Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо котрого скоєно порушення.
  За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9 600 гривень.
  Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо котрого скоєно порушення.
  У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, штраф складатиме 32 000 гривень за кожного працівника, щодо котрого скоєно порушення.
  Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3 200 гривень.
  У разі необхідності отримання фахової консультації щодо застосування законодавства про працю, необхідно звертатися до відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою:

  м. Чернівці, вул. Поповича, 2,

  або зателефонувати за номером: (0372) 52 56 67.


   

 • Основні причини нещасних випадків на виробництві – організаційні

  Основні причини нещасних випадків на виробництві – організаційні

  Загалом торік, у 2016 році, на підприємствах області сталося сім нещасних випадків зі смертельним наслідком.

  Зростання  смертельного виробничого травматизму  у 2016-у відбулося у будівельній галузі та житлово-комунальному господарстві.

  Натомість зниження виробничого травматизму зі смертельним наслідком досягнуто на підприємствах енергетики, автомобільного транспорту, у лісовій галузі.

  Основні причини настання нещасних випадків на виробництві – організаційні.


   

 • Під час науково-практичного семінару садівникам Буковини роз’яснено зміни у законодавстві щодо оплати праці

  Під час науково-практичного семінару садівникам Буковини роз’яснено зміни у законодавстві щодо оплати праці 

  Науково-практичний семінар з питань садівництва на тему «Садівництво: пошук можливостей» відбувся днями на базі фермерського господарства «Тодосійчук В.І.» в селі  Недобоївці Хотинського району.

  Слухачами семінару стали представники садівничих підприємств та фермерських господарств області.

  Участь у заході  взяли  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, директор департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Олександр Варжевський, керівники низки інших державних відомств, фахівці  корпорації «Дністер», ТОВ «Адама України», представники торговельних фірм-дистриб’юторів засобів захисту рослин та інші учасники.

  Насичений порядок денний роботи семінару передбачав розгляд низки актуальних тем, серед них - зміни у законодавстві про працю, зокрема, у частині нарахування заробітної плати за новими соціальними стандартами.

  Про недопустимість нарахування мінімальної заробітної плати нижчою від 3200 гривень у своєму виступі перед садівниками краю наголосив начальник Управління Держпраці Іван Луцак.

  Посадовець інформував учасників семінару про новації у системі нарахування заробітної плати наголосивши на тому, що у разі,  якщо зарплата працівнику  нарахована у меншому розмірі, роботодавець зобов’язаний здійснити доплату до розміру мінімальної заробітної плати.

  «Порушення при виплаті заробітної плати  є грубим порушенням трудового законодавства», - підкреслив керівник Управління. Звертаючись до роботодавців, він також наголосив  на недопустимості необґрунтованих скорочень трудових колективів, переведення працівників підприємств на часткову зайнятість.

  Учасників семінару також було поінформовано про збільшення штрафних санкцій. Водночас Іван Луцак наголосив на тому, що застосування штрафних санкцій до порушників трудового законодавства - не є метою роботи інспекторського складу Управління Держпраці.

  «Основна мета - забезпечення  працівникам підприємств, установ, організацій області  законних трудових прав щодо нарахування заробітної плати», - підсумував керівник Управління.   

  Довідково: землі Чернівецької області - 1,3% землеволодінь країни. У краї росте й плодоносить 4%  від загальної кількості садів вирощених у державі.

  Питома вага виробленої плодово-ягідної продукції в загальних обсягах складає 8,4%. Виробництвом плодів в області займається понад 200 підприємств та фермерських господарств.


   

 • У телеефір вийшла програма "Діалоги" за участю заступника начальника Управління Держпраці Галини Кушнір

  У телеефір вийшла програма "Діалоги" за участю заступника начальника Управління Держпраці Галини Кушнір

  Гостем  студії програми «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» стала заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

  Автор і ведуча популярної програми - Наталія Гатеж.

  Тема розмови - зміни у законодавстві про працю, повна й об’єктивна інформація щодо нарахування мінімальної заробітної плати за новими соціальними стандартами, що почали діяти з першого січня 2017 року, детально про збільшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства , а, отже і посиленні відповідальності  роботодавців, практичні поради всім, чиї трудові права порушуються.

  Програма «Діалоги» вийшла в ефір у п’ятницю, 17 лютого, о 19.30 на телеканалі «Чернівецький промінь».


   

 • Вшанували учасників бойових дій

  Вшанували учасників бойових дій

  Сьогодні представники Управління Держпраці  у Чернівецькій області взяли участь у мітингу - вшануванні учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану.

  Велелюдне зібрання відбулося біля символічного пам’ятника воїнам-афганцям на проспекті Незалежності у Чернівцях.

  Участь у мітингу взяли солдати й офіцери, котрим довелося пройти випробування чужою війною, їхні родини,  воїни, котрі  сьогодні захищають цілісність і незалежність вже Української держави, представники виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатського корпусу Чернівецької обласної та Чернівецької  міської рад, духовенство, члени громадських організацій, молодь, школярі.

  Мітинг розпочався  поминальною панахидою за загиблими солдатами.

  З вітальним словом до присутніх звернулися керівники владних структур, ветеранських організацій, громадськості.

  Було відзначено, що ветерани-афганці сьогодні серед тих, хто першим  взяв у руки зброю, аби захистити свою рідну землю від російського агресора, а  їхній військовий  досвід - безцінний. Саме ветерани -афганці продемонстрували  приклад справжнього патріотизму й любові до Батьківщини.  Це пам’ятатимуть всі прийдешні покоління.

  Згодом урочистості з нагоди вшанування учасників бойових дій продовжилися у Центральному палаці культури Чернівців.


   

 • День охорони праці в Україні у 2017 році відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

  День охорони праці в Україні у 2017 році відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

  Цьогоріч за рекомендацією Міжнародної організації праці Україна відзначатиме 28 квітня День охорони праці під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

  Свою діяльність у 2017 році МОП спрямувала на підвищення інформованості про розміри і наслідки пов’язаних з роботою нещасних випадків і хвороб. Оскільки дані про такі нещасні випадки і хвороби мають важливе значення для профілактики, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.

  Країни з більш надійними показниками ефективності національних систем з охорони праці зможуть отримати допомогу у визначенні їхніх пріоритетів, що належать до охорони праці, а також ресурси, необхідні для вирішення зазначених питань.

  Оптимізація збору достовірних даних сприятиме встановленню пріоритетів та ефективній реалізації національних профілактичних програм на робочих місцях. Крім того, гармонізація національних систем реєстрації і повідомлення дозволить отримати більш точне уявлення про прогрес, досягнутий у цій галузі.


   

 • Буковина у числі регіонів, де за останній тиждень зафіксовано випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком

  Буковина у числі регіонів, де за минулий тиждень зафіксовано випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком

  У період з шостого по дванадцяте лютого на підприємствах України смертельно травмовано шестеро осіб:

  двоє осіб  на підприємствах Дніпропетровської області; 
  по одній  особі на підприємствах Донецької, Київської, Сумської та Чернівецької областей. 

  Випадки травмування сталися:
  на підприємствах транспорту - загинуло 2 особи, 
  у вугільній промисловості, гірничорудній, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері - по 1 особі ( у тому числі одна особа загинула внаслідок ведення бойових дій).
  З початку року на підприємствах України смертельно травмовано 36 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 42 особи .

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 15 осіб;
  унаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 7 осіб; 
  при падінні потерпілих - 6 осіб.


   

 • Фахівці сектору з питань експертизи умов праці охопили превентивними заходами у минулому році понад понад сотню підприємств Буковини

  Фахівці сектору з питань експертизи умов праці охопили превентивними заходами у минулому році понад понад сотню підприємств Буковини

  Керівниками та головними державними інспекторами сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у минулому, 2016, році надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи з питань соціального захисту працівників зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 112 підприємствах, із них:
  під час проведення комплексних перевірок з питань дотримання статті 7 Закону України „Про охорону праці” та статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” здійснено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 76 підприємствах.

  Надано методичну та консультативну допомогу 36 підприємствам (за листами) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

  За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено 112 довідок з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування), у тому числі, право на пенсію за віком на пільгових умовах.

  Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні 23 засідань комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 118 заяв громадян.

  У 2016 році до сектору звернулося 170 громадяни з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці.


   

 • «Перед нашими відомствами стоять надважливі завдання, тому наші професійні зусилля має бути направлено на їх виконання»

  «Перед нашими відомствами стоять надважливі завдання, тому наші професійні зусилля має бути направлено на їх виконання»

  Це головна теза виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, який було виголошено днями  на засіданні підсумкової колегії в Головному управлінні  Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

  Участь у зібранні взяли:  Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний,  керівник Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Михайло Романів, начальники структурних підрозділів відомства, заступник голови - керівник апарату  Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Стецевич, представники обласної ради федерації роботодавців, Чернівецької обласної ради профспілок, інших  громадських організацій краю.

  Під час засідання колегії обговорювалися  підсумки діяльності  пенсійної служби краю у минулому, 2016, році, взаємодія з соціальними партнерами, органами державної  та місцевої влади.

  На спільних цілях роботи наголосив у своєму виступі на колегії  керівник Управління Держпраці Іван Луцак.

  Він окреслив результати роботи Управління Держпраці у минулому, 2016, році. Так, головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  проведено 452 перевірки з питань додержання законодавства про працю.

  У результаті заходів державного нагляду на 376 керівників-порушників подано матеріали до судових інстанцій для притягнення їх  до адміністративної та дисциплінарної відповідальності.

  У результаті проведеної роботи  до  адміністративної та дисциплінарної відповідальності притягнуто 212 осіб.

   Матеріали перевірок щодо 15 керівників підприємств, установ, організацій передано до правоохоронних заходів, порушено чотири кримінальні справи.

  Окремий пласт взаємодії між відомствами, на якому акцентував увагу присутніх на колегії керівник Управління Держпраці  - підготовка та проведення засідань комісій при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області  з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах. Фахівці сектору з питань експертизи умов праці взяли  участь у засіданні  комісій, на яких розглянуто 118  заяв громадян.  

  «Взаємодія наших відомств вибудувана роками. Перед нами стоять надважливі завдання і всі наші професійні зусилля має бути направлено на їх стовідсоткове  виконання, - констатував Іван Луцак.- Так, у найближчій перспективі зусилля фахівців Управління Держпраці у Чернівецькі області буде направлено на вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони та гігієни праці;  додержання роботодавцями законодавства про працю, особливо у  частині виплати мінімальної заробітної плати, виявленні неоформлених трудових відносин». 


   

 • Увага: спеціальні перерви для обігріву та відпочинку включаються у робочий час

  Увага: спеціальні перерви для обігріву та відпочинку включаються у робочий час

  Державна служба України з питань праці надає роз’яснення стосовно правомірності надання спеціальних перерв для обігріву та відпочинку, які включаються у робочий час.

  Відповідно до статті 168 Кодексу законів про працю України працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час.

  Власник або уповноважений ним орган, зобов'язаний обладнувати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.

  Статтею 66 Кодексу законів про працю передбачено, що працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.

  Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

  На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.


   

 • Держпраці залучено до участі у формуванні проектів технічного співробітництва

  Держпраці залучено до участі у формуванні проектів технічного співробітництва

  На виконання програми Гідна праця для України на 2016-2019 роки, Міжнародна організація праці ініціювала консультації з тристоронніми партнерами щодо формування відповідних проектів технічного співробітництва, зокрема у сфері вдосконалення системи охорони праці у гірничо-видобувній промисловості (за фінансовою підтримкою уряду Канади).

  Так, з сьомого по десяте лютого 2017 року в Україні перебуває технічна місія МОП у складі Кенічі Хіросе -  старшого спеціаліста з соціального захисту Групи з питань технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи; Мартіна Хана - технічного спеціаліста з питань охорони праці на шахтах Відділу секторальної діяльності МОП.

  Учора в Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки відбулася зустріч, участь у якій взяв Голова Держпраці Роман Чернега та фахівці Служби, представники професійних спілок України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

  Сторони домовилися і надалі співпрацювати над вдосконаленням системи охорони праці у гірничо-видобувній промисловості. 

   

  За матеріалами - сайту Держпраці


   

 • Експлуатацію ліфтів у Кіцманській районній лікарні та КП «Новодністський житловик» зобов’язано припинити

  Експлуатацію ліфтів  у Кіцманській районній лікарні та  КП «Новодністський житловик» зобовязано припинити  

  Свого часу під час планової  перевірки з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, гігієни та умов праці  у комунальній установі «Кіцманська районна лікарня» комісією Управління Держпраці  виявлено низку суттєвих порушень  вимог нормативно-правових актів у сфері промислової безпеки  та охорони праці.

  Загалом комісія Управління зафіксувала 48 порушень, у тому числі й такі, що можуть створювати потенційну небезпеку життю та здоров ‘ю працюючих та пацієнтів лікарні.

  Йдеться, зокрема, про експлуатацію трьох ліфтів, яким  після закінчення граничного терміну роботи зазначеного у паспорті, не проведено позачергові технічні огляди та не проведено заміну необхідних робочих  деталей.

  Як наслідок, відповідний позов щодо заборони використання ліфтових установок Управління Держпраці направило до Чернівецького окружного адміністративного суду, який задовольнив його повністю. Постанову звернуто до негайного виконання.

  Аналогічний адміністративний позов щодо необхідності заходів  реагування у сфері державного нагляду щодо комунального підприємства «Новодністровський житловик» Управління Держпраці теж скерувало до судової інстанції.

  Вимоги позову обґрунтовувалися тим, що під час перевірки комунального підприємства виявлено низку суттєвих порушень вимог нормативних актів  у сфері промислової  безпеки та охорони праці, зокрема, щодо експлуатації ліфтових установок.

  Члени комісії, котрі здійснювала перевірку, виявили: позачерговий технічний огляд ліфтів після закінчення граничного терміну роботи зазначеного  у паспорті, не проведено; не здійснено заміну необхідних   деталей; ліфти не оснащено двостороннім зв’язком з диспетчерським  пунктом.

  Комісія Управління Держпраці попередила  керівництво підприємства «Новодністровський житловик»  про необхідність негайного зупинення роботи двох пасажирських ліфтів.

  Даний позов Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив повністю. 


   

 • У Берегометському лісництві смертельно травмувався лісоруб

  У Берегометському лісництві  смертельно травмувався лісоруб

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування  нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з лісорубом Берегометського лісництва  ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

  За попередніми даними, потерпілий разом із іншими працівниками підприємства проводили валку лісу в урочищі Лекече Берегометського лісництва. Під час звалювання дерева породи бук,  стовбур відколовся й травмував лісоруба. Від удару потерпілого  відкинуло вниз по схилу урочища. Працівнику намагалися оперативно надати медичну допомогу, але чоловік 1962 року народження помер.

  Комісія спеціального розслідування  нещасного випадку зі смертельним наслідком Управління Держпраці у Чернівецькій області почала роботу. Очолює комісію начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці Микола Остапович.  

  Для довідки: у січні 2017 року в області на виробництві  сталося три нещасні випадки, в яких постраждали троє працівників.

  Нещасних випадків зі смертельним наслідком на виробництві у січні  не зафіксовано. 


   

 • Триває регіональний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей». Організатори запрошують до участі

  Триває регіональний етап  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей». Організатори запрошують до участі 

  Організатори регіонального етапу  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей» - Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр»  - нагадують буковинським школярам, слухачам та вихованцям  мистецьких студій, гуртків, студентам місцевих коледжів та профтехучилищ про чудову  можливість проявити свої  здібності та взяти участь у творчому змаганні - відбірковому регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей».

  Творче змагання наразі триває. 

  Надсилати роботи на конкурс можна до десятого березня.

  Обовязкова умова: дотримання вимог Положення про конкурс.    

  Ознайомитися з Положенням може кожен потенційний учасник творчого змагання.

  Документ розміщено на нашому сайті у рубриці «Конкурс дитячого малюнка».

  У рубриці розміщено й інші матеріали, що стосуються перебігу конкурсу.

  Нагадуємо адресу, куди учасникам  необхідно направити свої малюнки:

  58003

  Управління Держпраці у Чернівецькій області

  вул.Зелена, 3,

  м.Чернівці


   

 • До уваги призваних на військову службу, мобілізованих та контрактників

  Чи коригується середня заробітна плата для розрахунку середнього заробітку призваним на військову службу, мобілізованим та контрактникам при підвищенні посадових окладів, чи потрібно проводити доплату цій категорії працівникам до розміру мінімальної заробітної плати, якщо виплата менше 3200 гривень

  Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

  Розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу військової служби здійснюється відповідно до вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують призову.
  Відповідно до пункту 10 зазначеного Порядку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.


   

 • У районах Буковини головні державні інспектори Управління Держпраці продовжують надавати детальні роз’яснення щодо новацій у трудовому законодавстві

  У районах Буковини  головні державні інспектори Управління Держпраці продовжують надавати детальні  роз’яснення щодо новацій у трудовому законодавстві

  Розширені  робочі наради та зустрічі з підприємцями за участю керівників та головних державних інспекторів відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  продовжуються.

  Так, днями  детальні роз’яснення щодо новацій у трудовому законодавстві, зокрема, у  частині нарахування мінімальної заробітної плати надано на круглих столах у районних центрах зайнятості області.

  Головний державний інспектор Управління Валентина Моргоч у рамках проведення  такого заходу проінформувала про зміни у трудовому законодавстві роботодавців Кіцманщини, головний державний інспектор Степан Цуркан роз’яснив нововведення роботодавцям Заставнівщини, головний державний інспектор Параска Митрофан поінформувала про зміни у трудовому законодавстві керівників підприємств, установ, організацій  та  підприємців Путильського району. 

  Розяснення нововведень у трудовому законодавстві  отримали роботодавці Глибоцького та Кельменецького районів. Участь у роботі круглих столів у цих районних центрах взяв головний державний інспектор Управління Іван Дамаскін.

  Низка аналогічних  заходів, на яких ключовим розглядалося питання щодо змін у нарахуванні мінімальної заробітної плати та посиленні відповідальності за порушення трудового законодавства, відбулася й в обласному центрі.

  Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Юрій Пуріч проінформував про зміни трудового законодавства представників Чернівецької обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, а заступник керівника відділу Валентина Панчишина – Чернівецької обласної ради профспілок. 


   

 • З початку року на українських підприємствах смертельно травмувалося понад два десятки працівників

  З початку року на українських підприємствах смертельно травмувалося понад два десятки працівників

  За перші п’ять днів лютого 2017 року на  підприємствах України смертельно травмувалася одна особа. Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався на Львівщині  на одному із підприємств  житлово-комунального господарства.

  З початку року на українських підприємствах вже смертельно травмувався (станом на 5.02.2017р.) 21  працівник.

  Через дорожньо-транспортні пригоди, наїзд транспортних засобів та події на залізничному транспорті загинуло 13 осіб. 

  При падінні потерпілих смертельно травмувалося п’ятеро осіб, а внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, ґрунту - троє осіб.


   

 • Роз’яснення щодо нарахування мінімальної заробітної плати

  Розяснення щодо нарахування мінімальної заробітної плати

  Державна служба України з питань праці надає роз’яснення щодо того, чи включаються до мінімальної заробітної плати доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати?

  Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2017 року становить 1600 гривень.

  Вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений статтею 3 Закону України «Про оплату праці». Це доплати за:

  роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

  роботу в нічний та надурочний час;

  роз’їзний характер робіт;

  премії до святкових і ювілейних дат.

  Таким чином, доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати включаються до розміру мінімальної заробітної плати.


   

 • На сайті Держпраці оприлюднено проект наказу «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

  На сайті Держпраці оприлюднено проект наказу «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

  Проект наказу Міністерства соціальної політики України  «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» (далі – Проект наказу) розроблений Державною службою України з питань праці на виконання пункту 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою кабінету міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107.

  Проект наказу підготовлено з метою правового регулювання питань здійснення суб’єктами господарювання експертної діяльності у сфері охорони праці, промислової безпеки та реалізації цієї діяльності на законодавчо врегульованих засадах.

  Зауваження та пропозиції  до Проекту слід надсилати на адресу:

  Державна служба України з питань праці,

  01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14,

  Проект наказу оприлюднений на офіційному веб-сайті Державної служби України  з питань праці  у розділі «Діяльність» - підрозділі «Регуляторна діяльність.

  Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, обєднань  приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.


   

 • За останній тиждень січня на українських підприємствах загинуло шестеро працівників

  За останній тиждень січня на українських підприємствах загинуло шестеро працівників

  За повідомленням Державної служби України з питань праці, з початку року на підприємствах держави  загинуло 25 працівників.

  За аналогічний період минулого, 2016, року - 27 осіб. Зафіксовано незначне зниження смертельного травматизму.   

  У період останнього тижня місяця, а саме  з 23 по 29 січня, на українських підприємствах смертельно травмувалося шестеро працівників.

  Зокрема, випадки травмування сталися на підприємствах Київської, Запорізької, Черкаської, Львівської та Харківської областей.

  Випадки смертельного травмування мали місце на будівництві, у машинобудуванні,  житлово-комунальному господарстві, соціально-культурній сфері.


   

 • Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до безоплатної правової допомоги

  Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до безоплатної правової допомоги

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» у частині розширення кола осіб, котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

  Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

  Насамперед йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які донедавна лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1 700 000 людей - саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

  Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова доп