UP

Роботодавцям надано необхідні консультації

Роботодавцям надано необхідні консультації

Двох  суб’єктів господарювання релокованих підприємств відвідали та проконсультували фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Так, одне із товариств з обмеженою відповідальністю здійснює виробництво виробів із пластмаси, зокрема, виготовляє спеціальні полістирольні плити, які є необхідним матеріалом для утеплювання будівель.

Наразі роботодавець зумів перевести з одного із населених пунктів Київщини, де відбувалися важкі бої з російськими загарбниками, частину виробничого обладнання. Підприємству вдалося швидко  налагодити виробничий процес та створити робочі  місця  для десятьох осіб. За словами керівника, незабаром планується налагодження роботи другої зміни працівників.   

Ще один роботодавець, котрий перемістив своє виробництво зі столиці до буковинського регіону, спеціалізується на виготовленні харчових сумішей. Такі суміші є необхідними компонентами  у харчовій промисловості. Продукція, яка виготовляється цією компанією значно покращує якість, зокрема, борошняних виробів.

Під час спілкування з керівниками товариств фахівці Управління, найперше, наголосили на тому, що Держпраці не має на меті проведення жодних контрольних чи інспекційних заходів.  

 Адже відповідно до постанови Кабінету Міністрів України « Про припинення заходів державного контролю та державного ринкового нагляду у умовах правового режиму воєнного стану» наглядові органи сьогодні не проводять ні інспекційні відвідування, ні інші заходи державного нагляду. Мета таких відвідин релокованого  бізнесу суто консультаційна та  інформаційна.

У жвавому спілкуванні з інспекторами Держпраці у  суб’єктів господарювання виникли питання, на які їм необхідно було почути відповіді, зокрема, у частині дотримання норм Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Також у виробників виникли питання  щодо отримання ними державної компенсації у сумі однієї мінімальної заробітної плати ( 6 500 гривень) за працевлаштування на виробництві внутрішньо переміщених осіб.

Інспектори Держпраці надали фахові відповіді й готові надалі здійснювати консультаційний супровід роботодавців.


 

Інформкампанія

Конкурс дитячого малюнку