UP

На ярмарку вакансій у Чернівцях потенційним шукачам роботи роз’яснили усі ризики неофіційного працевлаштування

На ярмарку вакансій у Чернівцях потенційним шукачам роботи роз’яснили усі ризики неофіційного працевлаштування

Фахівці  Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли активну участь у ярмарку вакансій, зорганізованому у Чернівецькій міській філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

Зазвичай такі масштабні ярмарки вакансій у місті організовуються двічі на рік з метою допомогти численним шукачам роботи працевлаштуватися. Великий інтерес до участі у заході проявляють і роботодавці.   

Цього разу до участі у масштабному заході зголосилися 29 місцевих роботодавців – найбільші комунальні підприємства обласного центру, підприємства - виробники легкої та текстильної промисловості,  підприємства - надавачі комунальних послуг, крупні банківські установи, фізичні особи-підприємці, які успішно розвинули власний бізнес. До участі у заході організатори  запросили  понад 500 потенційних шукачів роботи.

Під час відкриття ярмарку вакансій,  заступник начальника відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Панчишина звернулася до роботодавців - учасників  заходу :

«Шановні роботодавці, вже  певний час Управління Держпраці у Чернівецькій області проводить широку  інформаційно - роз’яснювальну кампанію, направлену  на подолання не задекларованої зайнятості в регіоні. Думаю, переважна більшість  учасників  масштабного заходу усвідомлює, наскільки небезпечною для громади є проблема неофіційного працевлаштування. Для вас, як суб’єктів господарювання, які забезпечують виконання соціальних зобов’язань перед працівниками, сплачують  податки, піклуються про рівень промислової безпеки та охорони праці на підприємствах і таке інше проблема не задекларованої зайнятості відчутна насамперед тим, що створює недобросовісну конкуренцію», - підкреслила Валентина Панчишина.

Посадовець Держпраці застерегла роботодавців від використання не задекларованої праці у будь яких проявах, наголосивши та тому, що вони у такий спосіб наражають себе на достатньо вагомі штрафні санкції. Адже сьогодні штраф  за одного нелегального працівника становить 30 мінімальних заробітних плат, а саме 111 690 гривень.

«Чи варто ризикувати? Кожен вирішує сам. Але Управління Держпраці наголошує:  задекларованою вважається  та праця, при виконанні якої роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про факт працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок», - акцентувала Валентина Панчишина.

Серед потенційних шукачів роботи фахівці Держпраці розповсюдили друковану актуальну тематичну продукцію. У спілкуванні з респондентами, надаючи консультаційні послуги, представники відомства  роз’яснювали  переваги легального працевлаштування, що забезпечить  працівнику гідні  та безпечні умови праці, можливість захистити свої права у разі конфлікту з роботодавцем, отримати у повній мірі  соціальні гарантії  – оплачувані відпустки, оплату лікарняних,  нарахування страхових виплат у разі настання нещасного випадку на виробництві, чи у разі безробіття.  


 

Ми на YouTube

Важливо