UP

На зустрічі з учнями ВПХУ №5 обговорено найактуальніші вимоги законодавства України про працю та охорону праці

На зустрічі з учнями ВПХУ №5 обговорено найактуальніші вимоги законодавства України про працю та охорону праці

Зустріч з учнями Вищого професійного художнього училища №5 Чернівців  відбулася у рамках відзначення Тижня охорони праці. На спілкування до навчального закладу прийшли фахівці Управління Держпраці, зокрема, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Дмитро Паламарчук, а також  головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Олег Гончар.

Розпочинаючи тематичну бесіду - лекцію, керівник навчального закладу Василь Андрусяк зазначив, що питання, які обговорюватимуться  за участю фахівців Держпраці, актуальні не лише у переддень відзначення Дня охорони праці, адже мовиться про забезпечення здорових і безпечних умов праці.

На цьому наголосив і керівник структурного підрозділу Управління Держпраці Микола Остапович.

«Уберегти себе від ризиків виробничої діяльності - обов’язок кожного працівника, - підкреслив фахівець Держпраці. - Безперечно, роботодавець зобов’язаний створити гідні, безпечні і здорові умови трудової діяльності для працівників, але кожному трудівникові слід пам’ятати про обов’язок додержуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці, регламентований статтею 14 Закону України «Про охорону праці», в якому чітко вказано, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоровя, а також про безпеку і здоровя оточуючих у процесі виконання будь яких робіт».

Вихованцям закладу детально розтлумачено норми чинного  законодавства про промислову безпеку та охорону праці та надано відповіді на уточнюючі запитання студентів.

Під час просвітницького заходу  з присутніми поспілкувався головний  державний інспектор Держпраці Олег Гончар.

Посадовець наголосив на тому, що незабаром розпочнеться літня оздоровча кампанія для школярів та студентів. «Чимало із вас  улітку мають бажання попрацювати. Що повинні знати молодів люди, аби їхні трудові права не були порушені і що повинні пам’ятати роботодавці, використовуючи, зокрема, працю неповнолітніх - тема на часі», - підкреслив головний державний інспектор.

Під час зустрічі також наголошено на ризиках   нелегальної зайнятості. Чи можна уявити масштаби цієї проблеми; чи свідомі роботодавці відповідальності у разі використання ними не задекларованої праці; чим ризикують працівники, особливо молодь, коли погоджуються на неофіційну зайнятість і чи  можливо відстояти свої соціальні й трудові права у разі,  коли людина, у силу різних причин погодилася на неофіційну працю - основні тези виступу фахівця Держпраці перед вихованцями училища.

Насамкінець зустрічі фахівці Держпраці привітали цьогорічних учасників регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці - очима дітей» із числа вихованців училища й повідомили про те, що учениця закладу Єлизавета Іонашку стала переможцем туру творчого змагання. Її роботу відзначено, як одну із кращих. Переможницю запрошено  на урочисте нагородження, а також керівника роботи Валентину Трандафір –Лисак.     


    

Ми на YouTube

Важливо