UP

Виробничий процес на підприємстві, в установі, організації може бути безпечним лише за умови дотримання законодавства про працю, охорону та гігієну праці

Виробничий процес на підприємстві, в установі, організації  може бути безпечним лише за умови дотримання законодавства про працю, охорону та гігієну праці

Управління Держпраці у Чернівецькій області  нагадує: роботодавці і працівники зобов’язані  неухильно дотримуватися чинного законодавства  про працю та охорону праці. Лише тоді виробничий процес на підприємстві, в установі, організації  може бути безпечним.

Кожен роботодавець згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» зобов’язаний створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі безпечні та нешкідливі умови праці.

Суб’єкт господарювання повинен забезпечити на підприємстві установі, організації функціонування системи управління охороною праці.

Виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.   

На експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки підприємство зобов’язане отримати дозвільні документи, видані територіальним органом Державної служби України з питань праці.

Для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, роботодавець повинен щороку  проводити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових  актів з охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично один раз на три роки проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Роботодавець зобов’язаний належним чином оформити трудові відносини з працівниками.

У відносинах «працівник – роботодавець» завжди має укладатися трудовий договір.

Цивільно-правова угода укладається  між фізичною і юридичною особою лише у разі виконання одноразових робіт.

Тільки належним чином укладені трудові відносини гарантують працівнику право на гідні, здорові та безпечні умови праці.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка