UP

Підприємствам будівельної галузі Буковини наголошено на належній організації безпечного виконання робіт на висоті

Підприємствам будівельної галузі Буковини наголошено на належній організації  безпечного виконання робіт на висоті

Онлайн - семінар для підприємств сфери будівництва на тему - «Профілактика виробничого травматизму  у будівельній галузі за результатами розслідування нещасних випадків» організували та провели посадовці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці  у Чернівецькій області.

До участі в онлайн - форумі організатори запросили 15 субєктів господарювання галузі.

Від територіального органу Державної служби України з питань праці участь взяли начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, головні державні інспектори Олег Матвєєв та Дмитро Костюк.

Найперше, фахівці Держпраці акцентували на тому, що організація виконання будівельних робіт має відбуватися відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.

Особливо детально у ході семінару обговорено питання виконання робіт на висоті.

Основний спікер зібрання - керівник відділу Юрій Кудлик зазначив, що  єдиний порядок організації і виконанні такого виду робіт регламентують «Правила охорони праці при роботі на висоті», затверджені Наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 року за №62.    

Посадовець Держпраці ґрунтовно зупинився на виконанні  такого виду робіт з використанням вантажопідіймальних кранів та інших механізмів підвищеної небезпеки -  будівельних колисок, вантажних лебідок, стаціонарних платформ  і таке інше.

Керівник відділу акцентував на належній підготовці персоналу до виконання такого виду робіт.

«Наголошую на тому, що роботодавці  зобов’язані організувати виробничий процес належним чином. Так, працівники мають пройти  медичні огляди, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, цільові інструктажі. Їх має бути належним чином забезпечено засобами колективного та індивідуального захисту, спецодягом та спецвзуттям. В обов’язковому порядку  за організацію та безпечне виконання робіт на висоті роботодавець має призначити відповідальну особу», - акцентував у  виступі Юрій Кудлик.   

Якщо ж під час виконання робіт  виникають небезпечні та шкідливі фактори, роботи на об’єкті мають бути негайно зупинені, їх відновлення можливе лише у разі усунення небезпеки у повному обсязі, зазначено у ході семінару.

У свою чергу, головний державний інспектор Дмитро Костюк наголосив на вимогах до засобів колективного та індивідуального захисту, які забезпечують виконання робіт працівниками, а головний державний інспектор Олег Матвєєв - на вимогах до виконання робіт з підйомників та автомобільних драбин.

Принагідно слід зазначити, що  вже найближчим часом Управління організує ще один онлайн - семінар для підприємств будівельної сфери з питань безпечного виконання  робіт. Матеріали  ж нинішнього форуму організатори надішлють усім суб’єктам господарювання для додаткового ознайомлення.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка