UP

Належний технічний стан димових та вентиляційних каналів - запорука безпеки використання газу у побуті

Належний технічний стан димових та вентиляційних каналів - запорука безпеки використання газу у побуті

Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує надавати мешканцям області роз’яснення щодо необхідності дотримання норм безпечного використання газу у побуті.

Слід зазначити: окремі нещасні випадки та аварії при використанні споживачами  газу у побуті упродовж останніх років  сталися через неналежний технічний  стан димових та вентиляційних каналів у житлових спорудах.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

Доволі часто власники домогосподарств  експлуатують у побуті газові прилади з відводом продуктів згорання у димохід.

Тому при роботі таких газових приладів, особливу увагу слід приділяти технічному стану  димових та вентиляційних каналів.

Через це димові та вентиляційні канали підлягають періодичним перевіркам  фахівцями  та щорічному прочищенню  перед початком кожного опалювального сезону.

Абоненти мають знати!

У разі несвоєчасного обстеження, ремонту та прочищенню димовентканалів , газові прилади можуть бути відключені від  газопостачання.

Особливо небезпечною є відсутність тяги у димоходах, що призводить до неповного згорання газу та утворення у помешканні чадного газу.

Тому користувачам газових приладів перед їхнім розпалюванням  і періодично під час роботи необхідно перевіряти наявність тяги.

Для цього необхідно взяти запалений сірник, або тонку смужку паперу та піднести до отвору тягового віконця газових приладів.

Якщо полум’я, або смужка паперу затягується в отвір віконця - це свідчить про наявність тяги, якщо залишається нерухомою - тяга відсутня, відхиляється від газового приладу - тяга зворотна.

При відсутності чи зворотній тязі, а також під час сильних поривів вітру, інтенсивному випаданні атмосферних опадів, різкому перепаді температур повітря користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання у димохід категорично забороняється.       

Важливою умовою  при користування газовими приладами є контроль за повнотою згорання газу.

При повному згоранні газу полум’я має фіолетово - голубий  колір, при неповному згоранні  -жовтувато - червоний.

Неповне згорання газу у помешканні небезпечне інтенсивним виділенням чадного газу, який несе потенційну загрозу для людини.


Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка