UP

Держпраці активно взаємодіятиме з територіальними органами державних відомств у рамках проведення операції «Мігрант» у регіоні

Держпраці активно взаємодіятиме з територіальними органами державних відомств у рамках проведення операції «Мігрант» у регіоні

Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у розширеній робочій нараді, що відбулася учора в Управлінні Державної міграційної служби у Чернівецькій області.

Учасники наради обговорили організацію цільових профілактичних заходів у рамках проведення операції «Мігрант», що триватиме в регіоні з вісімнадцятого  жовтня до дев’ятнадцятого листопада.

У рамках проведення заходів, направлених на запобігання порушення законодавства у міграційній сфері, зокрема, щодо протидії нелегальному працевлаштуванню іноземців, передбачається, що територіальний орган Державної служби України з питань праці, Управління Державної міграційної служби, Головного управління Національного поліції у Чернівецькій області, інших територіальних органів державних відомств активно взаємодіятимуть між собою.

У ході наради вирішено створити міжвідомчі координаційні групи задля ефективної співпраці, активного обміну  оперативною інформацією, своєчасного доступу до оперативних баз даних.

Одним із питань, що розглядалося під час робочої наради, обговорено заходи протидії не задекларованій зайнятості громадян інших держав. Опрацьовано та узгоджено дії відомств  у цьому напрямі.

Начальник Управління Держпраці Іван Луцак зазначив, що досвід співпраці вже є, адже аналогічні заходи відбуваються кілька років поспіль. Керівник територіального органу Державної служби України з питань праці наголосив, що загалом проблема тіньової зайнятості в регіоні значна.

Так, головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління з початку 2019 -го виявлено 172 випадки не задекларованої зайнятості.

Водночас на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2018 року за №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», фахівцями Управління спільно із територіальними органами Пенсійного фонду України, Державної податкової служби, іншими структурами, органами місцевого самоврядування проводилися спільні комплексні заходи з питань легалізації зайнятості, у ході яких виявлено 298 осіб, допущених до роботи без оформлення трудових відносин.

За видами економічної діяльності найбільше нелегальних працівників в області виявлено на будівництві, в торгівлі, у закладах ресторанного та готельного бізнесів, на підприємствах автотранспорту.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка