UP

Законопроект, за яким суттєво зменшуються фінансові санкції за порушення законодавства про працю, ухвалено за основу

Законопроект, за яким суттєво зменшуються фінансові санкції за порушення законодавства про працю, ухвалено за основу

Верховна Рада України підтримала у першому читанні й ухвалила за основу  законопроект №1233 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України». Про це повідомляє низка українських видань.

Водночас депутати ухвалили скорочену процедуру підготовки документа до другого читання.

Так, документом пропонується внести зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України – «Відповідальність за порушення законодавства про працю», а саме зменшити розмір штрафних санкцій за порушення суб’єктами господарювання трудового законодавства.

Замість накладення штрафу до роботодавців, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, пропонується застосовувати письмове попередження. Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, повідомляє сайт «Дебет - Кредит».

При цьому розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій та пільг працівників, залучених до виконання обов’язків за законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Крім того, зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. Так, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка