UP
Фільтр
 • Увага! В області розпочато інформаційну кампанію з детінізації зайнятості у транспортній галузі та кур’єрській діяльності

  Увага! В області  розпочато інформаційну кампанію з детінізації зайнятості  у транспортній галузі та кур’єрській діяльності

  Інформаційна кампанія  щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин  суб’єктами господарювання, зокрема, у транспортній сфері та кур’єрській діяльності триватиме в регіоні до 15 листопада.

  Інформаційна робота Управління Держпраці у Чернівецькій області  відбувається з метою  виконання доручення Прем’єр - міністра України  Дениса Шмигаля від 17.02.2020 року про вжиття заходів  щодо продовження  роботи з детінізації ринку праці та неприпустимості  допуску до роботи працівників  без оформлення трудових відносин та на виконання Окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці України Віталія Сажієнка від 28.10.2020 року.  

  Роз’яснювально - інформаційні заходи серед роботодавців та працівників галузей Держпраці проводитиме спільно з органами місцевого самоврядування, територіальними органами Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості, місцевими органами виконавчої влади.

  Заходи відбуватимуться відповідно до чинних карантинних норм, оскільки епідеміологічна ситуація з поширенням корона вірусної інфекції на Буковині залишається складною.   

  Принагідно Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання й наголошує на необхідності повного впорядкування трудових відносин зі своїми  працівниками.


 • Нещасний випадок, в якому загинула працівниця підприємства та травмувалося ще 11 осіб, пов’язано з виробництвом

  Нещасний випадок, в якому загинула працівниця та травмувалося ще 11 осіб, пов’язано з виробництвом

  Груповий нещасний випадок, в якому смертельно травмувалася одна особа та зазнали травм різного ступеня тяжкості ще 11 працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Аутомотів Електрік Україна», пов’язано з виробництвом.

  Таким є висновок комісії спеціального розслідування групового нещасного випадку Державної служби України з питань праці.

  «Комісія зі спеціального розслідування одноголосно ухвалила:  визнати факт смертельного травмування однієї особи та травмування різного ступеня складності 11 працівників підприємства такими, що пов’язано з виробництвом, - зазначив сьогодні, 29 жовтня,  на черговому засіданні голова комісії - перший заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Гоцул. -Рішення ухвалено на підставі підпункту 8 пункту 52 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року за №337. Порядком чітко регламентовано, що проїзд на роботу чи з роботи на транспортному засобі, що належить підприємству (установі, організації), або на іншому транспортному засобі, наданому роботодавцем відповідно до укладеного договору з іншим підприємством (установою, організацією), є обставиною , за якою нещасний випадок визнається пов’язаними з виробництвом».

  Слід зазначити, що дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждали працівники підприємства  сталася  19.09.2020 року на відтинку автошляху  Житомир - Чернівці поблизу села Недобоївці Хотинського району. Внаслідок аварії потерпіло 13 осіб: 12 працівників підприємства та водій перевізника, котрий здійснював їх перевезення.

  Пасажирський мікроавтобус, яким, власне, й доправляли  після закінчення зміни працівників, зазнав зіткнення з іншим транспортним засобом.

  «Наразі комісія Держпраці достатньо ефективно попрацювала і сьогодні є всі підстави для ухвалення проміжного рішення: складання  тимчасових актів за формою Н-1 та подальшої видачі документів постраждалим для отримання належних соціальних виплат», - підкреслив під час засідання заступник голови комісії - начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк.

  Посадовець Держпраці уточнив, що робота спеціальної комісії буде завершена остаточно після отримання відповідних матеріалів розслідування даного ДТП від органів досудового розслідування, або рішення судових органів. Тоді ж комісія ухвалить рішення щодо водія перевізника та складе відповідний акт за формою Н-1.

  Такою є норма пункту  39 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.  

  Водночас Олег Гнатюк детально роз’яснив потерпілим та їх представникам, котрі були присутні на засіданні комісії, що тимчасові акти за формою Н-1 та ті, що будуть складені у перспективі, мають однакові правові наслідки. Тобто, тимчасові акти за формою Н-1, що вже складені та незабаром будуть затверджені,  дають повне право для подальшого звернення до органів управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області для отримання відповідних соціальних виплат.


   

    

   

   

 • Буковинці мають змогу потрапити на онлайн-прийом до фахівців Держпраці України

  Буковинці мають змогу потрапити на онлайн - прийом до фахівців Держпраці України

  18 листопада 2020 року  буковинці мають змогу потрапити на онлайн-прийом до фахівців Державної служби України з питань праці.

  Розпочати онлайн-прийом планується об 11 годині.

  Про свою участь в онлайн-прийомі громадяни  мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області, а саме до 09.11.2020 року.

  Звернення мають  стосуватися  питань трудового законодавства,  законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці.  

  У своєму зверненні заявник має коротко вказати його суть.  Це можна зробити  наступним чином:

  надіслати листа на адресу : 58 003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, вул. Зелена, 3, м. Чернівці.

  Надіслати електронне звернення на адресу: 24cv@dsp.gov.ua.

  Або у телефонному режимі: (0372) 55 37 24.

  Довідково:роботу онлайн - приймальні громадян Державна служба України з питань праці впровадила з 11 лютого 2016 з метою економії часу та коштів заявників.


   

 • Оновлено дані щодо захворювань працівників медичних установ на коронавірусну інфекцію

  Оновлено дані щодо захворювань працівників медичних установ на коронавірусну інфекцію

  Станом на 26.10.2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 612 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, триває робота комісій розслідувань.

  На сьогодні роботу 133 комісій завершено. Пов’язано з виробництвом 55 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 78 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків.

  Наразі також триває робота п’яти комісій Управління Держпраці у Чернівецькій області, які проводять спеціальні розслідування  випадків гострих професійних захворювань зі смертельними наслідками працівників медичних закладів Буковини.


   

 • Оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19

  Оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19

  На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Також Комісія розглянула питання щодо обмежень в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Новий розподіл набув чинності  сьогодні, 26 жовтня 2020 року.

  У так званій червоній зоні залишаються Чернівці, Новодністровськ, Кельменецький, Кіцманський райони. Також до цього списку включено й Хотинський район.

  До списку районів із помаранчевим рівнем небезпеки включено  Вижницький, Герцаївський, Глибоцький, Заставнівський, Новоселицький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький райони.


   

   

 • Відбувся вебінар щодо безпечного використання газу в побуті

  Відбувся вебінар щодо безпечного використання газу в побуті

  Державна установа «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» провела вебінар на тему: «Технічне розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті. Безпека використання газу в побуті».

  У заході взяли участь посадові особи територіальних органів Держпраці, представники спеціалізованих підприємств газового господарства, житлово-комунальних підприємств, експертно-технічних центрів та суб’єкти господарювання, які задіяні у проведенні технічних розслідувань аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.

  Учасники вебінару розглянули питання щодо безпечного використання газу, процедури розслідування аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, запобігання їх виникненню у майбутньому.

  Зокрема головний спеціаліст відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Андрій Кузьмяк розповів про: причини та облік нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті;

  аналітичний огляд інформації щодо нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті;

  нормативно-правова базу з питань безпеки використання газу в побуті;

  організацію та проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті;

  контроль за виконанням рішень комісій з технічних розслідувань;

  аналіз типових помилок при оформленні документів за результатами технічних розслідувань.


   

   

 • Інспектори праці виявили у підприємця 16 неоформлених працівників

  Інспектори праці виявили у підприємця 16 неоформлених працівників

  Інспекційне відвідування фізичної - особи - підприємця, що здійснює підприємницьку діяльність у Хотинському районі у галузі садівництва,  провели посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області.  

  Відвідування здійснено з метою інформування роботодавця про найбільш ефективні способи додержання законодавства, зокрема, у частині  оформлення трудових відносин, зазначають у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці.

  При відвідуванні суб’єкта господарювання, на ділянках саду, що перебуває у його приватній власності, відбувався збір яблук.  Роботу зі збору врожаю виконували 16 працівників.  Усі працівники були допущені до роботи без  укладення трудового договору.

  Так само роботодавець не повідомив про їхнє працевлаштування територіальний орган Державної фіскальної служби.

  Інспектори праці зафіксували порушення статті 21 Кодексу законів про працю України - «Трудовий договір», статті 24 - «Укладання трудового договору» та Постанову Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року за №413 «Про порядок повідомлення ДПС та її територіальним органом про прийняття працівника на роботу».

  За результатами інспекційного відвідування до суб’єкта господарювання застосовано попередження.

  Довідково: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Передбачена додаткова відповідальність у разі вчинення порушення  повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.


   

   

 • Чернівецький окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Управління Держпраці

  Чернівецький окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Управління Держпраці

  Днями Чернівецький окружний адміністративний суд  ухвалив рішення, яким підтримав правову позицію Управління Держпраці у Чернівецькій області   щодо притягнення до відповідальності  одного із суб’єктів господарювання, який здійснює виробничу діяльність у Хотинському районі.

  Заявник  - фермерське господарство - звернулося до даної судової інстанції з позовом щодо відміни постанови про накладення на нього штрафної санкції Управлінням Держпраці за порушення чинного трудового законодавства у сумі 1 126 710 грн. (один мільйон сто двадцять шість тисяч сімсот десять  гривень).

  Саме таку штрафну санкцію було накладено на суб’єкта господарювання у 2019 році за використання праці дев’ятьох  неоформлених працівників: роботодавець допустив найманий персонал до роботи без укладання трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та без повідомлення територіального органу Державної податкової служби про прийняття працівників на роботу, підмінивши трудові договори цивільно-правовими.

  У ході засідання суд дійшов висновку: наявні у справі докази свідчать про доведеність факту виконання трудових обов`язків працівниками. А це, у свою чергу, вказує на порушення позивачем вимог законодавства про працю, зокрема статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», за що Законом передбачено відповідальність.

  Суд підтвердив, що накладення Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  штрафної санкції  на роботодавця (позивача) є правомірним. 

  Суд ухвалив рішення, яким визнав позовні вимоги позивача необґрунтованими, а адміністративний позов  фермерського господарства  таким, що не підлягає задоволенню. 


   

 • Офіційне працевлаштування гарантує громадянину право на безпечні та здорові умови праці

  Офіційне працевлаштування гарантує громадянину право на безпечні та здорові умови праці

  Чернівецький обласний центр зайнятості інформує потенційних шукачів роботи  про наявність вакансій.

  Найбільша база вакансій Чернівецької області тут.

  Щоб дізнатися більше про пропозицію роботи звертайтеся до найближчої філії Чернівецького обласного центру зайнятості, повідомляють у відомстві.

  Принагідно Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

  працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе

  гарантованого державою розміру заробітної плати;

  виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;

  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

  допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;

  соціального страхування.

  До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

  Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  наголошує: лише  офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.


   

   

   

   

 • Суб’єктам декларування: щодо окремих аспектів подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані

  Субєктам декларування: щодо окремих аспектів подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані

  Окремі суб’єкти декларування мають інформувати про свої доходи, видатки або придбане майно, якщо вони перевищують 50 прожиткових мінімумів.

  У Національному агентстві з питань запобігання корупції роз’яснюють щодо окремих аспектів подання такого повідомлення.

  Як вирахувати 50 прожиткових мінімумів?

  Під час розрахунку використовується прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року. У цьому році він складає 2102 грн.

  Отже, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається при одноразовому доході, видатку або придбанні майна на суму від 105 100 грн.

  Що розуміється під «одноразовим доходом/видатком»?

  Одноразовий дохід - той, який нарахований та виплачений одним джерелом доходу та має визначену дату отримання. Повідомлення подається в разі одноразового доходу/видатку, що перевищує 50 прожиткових мінімумів.

  Уявімо, що суб’єкт декларування продає машину за 300 000 грн:

  якщо оплата здійснюється єдиним платежем, тоді це вважається одноразовим доходом і суб’єкт декларування має проінформувати про це НАЗК;

  якщо оплата здійснюється двома частинами протягом двох місяців по 150 000 грн, то про кожен такий дохід треба повідомляти НАЗК.

  Аналогічний підхід слід застосовувати і для видатку (витрати).

  Важливо зазначити, що у випадку із доходом мова йде про суму до вирахування податків (нараховану), а не фактично отриману.

  Що робити, якщо вам не відома вартість відповідного майна?

  Такі ситуації є виключними та трапляються, наприклад, коли декларант отримав у спадок нерухоме майно, грошова оцінка якого не проводилася. У такому разі вам не потрібно повідомляти НАЗК про суттєву зміну в майновому стані.

  Водночас пам’ятайте: подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не звільняє від обов’язку зазначити відповідну інформацію в декларації.

  За інформаційними матеріалами НАЗК


   

   

 • Держпраці змінює підходи до формування планів перевірок

  Держпраці змінює підходи до формування планів перевірок

  Сьогодення вимагає від органів державної влади змін в організації діяльності та плануванні контрольних заходів для підвищення їх ефективності та не втручання у господарську діяльність суб’єктів господарювання, які не допускають порушень законодавства. З цією метою Держпраці вдосконалює процес відбору суб’єктів господарювання з урахуванням ризикоорієнтованого підходу для планування контрольно-наглядової діяльності на 2021 рік.

  Принциповою відмінністю у методах визначення першочерговості проведення планових перевірок суб’єктів господарювання стали нові Критерії ризику від провадження господарської діяльності*.

  Планові контрольні заходи першочергово орієнтовані на тих роботодавців, які підпадають під такі критерії:

  – настання нещасних випадків, наявність випадків гострого або хронічного професійного захворювання у працівника, особи суб’єкта господарювання протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду тощо;

  – наявність об’єктів підвищеної небезпеки без зареєстрованої у встановленому порядку декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки;

  – наявність заборгованості з виплати заробітної плати або порушення строків її виплати;

  – виплата працівникам заробітної плати на рівні або нижче встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати;

  – наявність звернень фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, проте позапланові заходи державного нагляду (контролю) не були проведені через недостатність підстав для їх проведення тощо.

  З метою забезпечення належного та об’єктивного формування Плану заходів державного нагляду (контролю) Держпраці на 2021 рік керівники територіальних органів Держпраці особисто погоджували Плани заходів з керівництвом Держпраці.

  Планування наглядової діяльності на підставі зазначених критеріїв дозволяє забезпечити адресність перевірок суб’єктів господарювання, віднесених переважно до високого ступеня ризику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), та досягти підвищення ефективності роботи Держпраці, направленої на забезпечення конституційних прав та свобод працівників в Україні.

  *Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 383.


   

 • За результатами інспекційного відвідування роботодавець уклав трудові договори з 12 найманими працівниками

  За результатами інспекційного відвідування роботодавець уклав трудові договори з 12 найманими працівниками

  Факти працевлаштування 20 неналежно оформлених працівників виявили головні державні інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у фізичної особи - підприємця, що здійснює підприємницьку діяльність у деревообробній галузі у Путильському районі Буковини.

  Посадовці територіального органу Державної служби України з питань праці провели інспекційне відвідування та обстеження двох лісопильно-столярних цехів,  де суб’єкт господарювання здійснює виробничу діяльність.

  Так, в одному з них було виявлено (при виконанні роботи)  чотирьох працівників.

  В іншому  - інспектори Держпраці зафіксували восьмеро працівників, які були допущені суб’єктом господарювання  до роботи без оформлення трудових відносин. Роботодавець також не повідомив про факти їхнього працевлаштування територіальний орган Державної фіскальної служби.

  У цьому ж таки цеху підприємцем використовувалася наймана праця восьми громадян, котрі були зареєстровані як фізичні особи - підприємці.

  Факти неоформлених трудових відносин та неналежно оформлених трудових відносин є грубим порушенням чинного трудового законодавства, а саме статті 24 Кодексу Законів про працю України - « Укладення трудового договору».

  Як наслідок, за результатами інспекційного відвідування, проведеного інспекторами Управління,  роботодавець уклав трудові договори з 12 найманими працівниками.

  Довідково: з початку інспекційної кампанії головні державні інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили за серпень - вересень 2020 року 76 неналежно оформлених працівників.

  Найбільшу кількість працівників без неналежного оформлення трудових відносин фахівці Держпраці виявили на підприємствах деревообробної галузі, у закладах громадського харчування, торгівлі, сільському господарстві.


   

   

   

   

   

 • COVID-19: окремі райони Буковини та міста увійшли до червоної зони епідемічної небезпеки

  COVID-19: окремі райони Буковини та міста увійшли до червоної зони епідемічної небезпеки

  За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС, відсьогодні, 19 жовтня, у Чернівцях, Новодністровську, Кіцманському та Кельменецькому районах встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Відповідно до правил карантину, у даних населених пунктах діють додаткові обмеження.

  Інші райони області залишаються у так званій помаранчевій зоні.

  Таким є рішення Державної комісії ТЕБ та НС щодо обмежень в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки .

  Довідково: засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося 15 жовтня. На ньому затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Також Комісія розглянула питання щодо обмежень в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.


   

   

 • У 2020-му Управлінням видано 75 дозволів

  У 2020-му Управлінням видано 75 дозволів

  У відділі інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду  та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють:

  на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року за №1107 «Про порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», територіальним органом Державної служби України з питань праці  упродовж трьох кварталів 2020 року видано 75 документів дозвільного характеру, за бажанням суб’єктів господарювання анульовано дію двох дозволів, продовжено термін дії 5 документів, зареєстровано 105 декларацій. 

  Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 року за №8 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації  та ведення обліку великотоннажних  та інших технологічних транспортних засобів» зареєстровано 24 ТТЗ, знято з обліку -8. Проведено технічний огляд 87 одиниць.

  Наразі (дані за три квартали 2020 року) на обліку знаходиться 974 технологічні транспортні засоби.    


   

   

 • Ухвалено рішення про продовження дії адаптивного карантину до кінця року

  Ухвалено рішення про продовження дії адаптивного карантину до кінця року

  Уряд України подовжив  дію адаптивного карантину до кінця цього року, оскільки це потрібний крок, щоб гарантувати більш безпечне середовище для українців.

  Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час позачергового засідання Уряду. За його підсумками Кабінет Міністрів України підтримав внесення змін до постанови №641.

  Як наголосив Денис Шмигаль, адаптивний карантин - це найбільш дієвий механізм від поширення коронавірусної інфекції. «Світ продовжує бити рекорди захворюваності та посилювати карантинні заходи. В Україні ми також діємо відповідно до епідемічної ситуації. Ці заходи спрямовані, перш за все, для безпеки українців», - зазначив Глава Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, змінами до постанови №641 запроваджується низка нововведень. Зокрема, змінюються правила щодо дозволеної кількості людей у масових зібраннях.

  Очільник Уряду зазначив, що в зеленій зоні пропонується дозволити масові заходи у кількості не більше 50 осіб, за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра й маскового режиму. У «жовтій» - не більше 30 осіб, у «помаранчевій» - не більше 20 осіб.

  «При цьому на території регіонів із відповідними обмеженнями дозволяється проведення спортивних заходів, але без глядачів. Окрім міжнародних змагань, за окремим погодженням Міністерства охорони здоров’я», — сказав Прем’єр-міністр.

  Також Денис Шмигаль зауважив, що під час засідання Державної комісії ТЕБ та НС напередодні було підтримано позицію Міністерства освіти і науки рекомендувати закладам загальної середньої освіти встановити канікули з 15 до 30 жовтня. Після їх закінчення, за словами Прем’єр-міністра, можливе переведення на дистанційну форму навчання. Цю пропозицію також врахував Уряд у внесенні змін до постанови.

  Прем’єр-міністр додав, що закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти рекомендується перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада.

  «Зазначу, що запровадження додаткових обмежень - це абсолютно зважене рішення. Ми керуємось розрахунками наших експертів, медиків, наукового середовища. Українські провідні науковці Академії наук наголошують, що при збереженні теперішніх темпів зростання кількості хворих і не дотриманні встановлених карантинних обмежень - медична система може не витримати і лікарі будуть вимушені обирати, кого рятувати, а кого ні», - підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд робить все можливе для посилення спроможності медичної системи, щоби бути готовими до найгірших сценаріїв.

  Крім того, Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову поставлене завдання збільшити кількість тестувань до 50 тисяч на добу.Акцентовано, що Україна має вийти на 75 тисяч тестувань на добу.

  За інформацією Урядового порталу


   

   

 • Анонс: вебінар на тему «Технічне розслідування обставин і причин настання аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті. Безпека використання газу в побуті»

  Анонс:  вебінар на тему «Технічне розслідування обставин і причин настання аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті. Безпека використання газу в побуті».

  22 жовтня 2020 року об 11:00 в ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» відбудеться вебінар на тему «Технічне розслідування обставин і причин настання аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті. Безпека використання газу в побуті», повідомляється на сайті Держпраці України.

  Спікерами вебінару будуть Василь Лісовик, начальник відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці, Владислав Мартиненко, начальник відділу нагляду на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці в Київській області.

  Завантажити заявку на участь у вебінарі


   

 • З’явився портал з інформацією про всі державні послуги

  З’явився портал з інформацією про всі державні послуги

  Міністерство цифрової трансформації України запустило портал з інформацією про всі державні послуги.

  Гід з державних послуг — це інформаційний онлайн портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Сьогодні на сервісі доступна інформація про 1170 послуг — місце, строки, вартість, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні.

  Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та за 36 життєвими подіями. Придбати нерухомість, змінити місце прописки чи відкрити бізнес — усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді.

  Гід з державних послуг — це офіційне джерело інформації. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування під час надання певної послуги вимагатиме довідку, яку не згадано на Гіді, посилання на Гід є аргументом для громадян — не надавати відповідні документи.

  На Гіді з державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатись зворотним зв’язком — і послуга обов’язково з’явиться на сервісі. Зворотний зв’язок допомагає покращити сервіс, виявити проблемні напрями та найбільш популярні послуги.


   

   

 • Щирі вітання з Днем захисника України!

  Шановна буковинська громадо!

  Щиро вітаю вас з Днем захисника України.

  Це велике свято, у день якого кожен із нас може віддати шану і повагу  нашим відважним воїнам, котрі боронять рубежі Української держави.

  Доземний уклін вам, дорогі захисники Вітчизни.

  Від імені та за дорученням колективу Управління Держпраці у Чернівецькій області бажаю усім витримки, мужності, міцного здоров’я, радості та довгого віку.

  Слава Україні!

  Героям слава! 

  Іван Гордей, перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

   

 • Дані щодо захворювань працівників медичних установ на СOVID-19

  Дані щодо захворювань працівників медичних установ на СOVID-19             

  Станом на 13.10.2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області  надійшло 612 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, закладами охорони здоров’я утворено 600 комісій розслідувань.

  На сьогодні роботу  104 комісій завершено. Пов’язано з виробництвом  42 випадки захворювань.

  Комісіями  також встановлено, що у 62 випадках захворювання  не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків.

  Оскільки, 12 випадків захворювань  медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, мають летальні наслідки (медпрацівники померли), територіальним органом Державної служби України з питань праці утворено 12 комісій зі спеціальних розслідувань.

  Роботу семи із них вже завершено. У двох випадках комісіями встановлено, що смерті працівників сталися внаслідок виконання своїх посадових обов’язків.

  Робота п’яти комісій зі спеціальних розслідувань  Управління Держпраці триває.


   

   

   

 • До відома суб’єктів господарювання! Роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів для забезпечення використання виробничого обладнання

  До відома суб’єктів господарювання!

  Роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів для забезпечення використання виробничого обладнання

  Згідно з Правилами охорони праці на автомобільному транспорті, затвердженими наказом МНС України від 09.07.2012 року, підйомники підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядом відповідно до вимог Порядку проведення  огляду, випробування та експертного обстеження(технічного діагностування)  машин, механізмів  устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою Кабміну від 26.05.2004 року за №687.

  Дія Порядку поширюється  на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичних осіб, що використовують найману працю, які мають намір розпочати, або здійснюють  експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України.

  Переліки машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки визначено у Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року за №1107.

  Підйомники автомобілів у цих переліках не зазначені.

  Відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець   зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації, на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Згідно з Вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затвердженого наказом  Мінсоцполітики від 28.12.2017 року за №2072, роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів, щоби виробниче обладнання , яке використовується  працівниками, відповідало  виконуваній роботи або було належним чином пристосоване для виконання роботи та не становило загрози їхньому життю або здоров’ю.

  Виробниче обладнання, що надається працівнику та використовується ним, має бути технічно справним і відповідати:

  Вимогам відповідних технічних регламентів, якщо виробниче обладнання виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами;

  Мінімальним вимогам безпеки, а також нормативно-правовим актам  з охорони та гігієни праці, якщо виробниче обладнання виготовлене до дати набрання чинності відповідними  технічними регламентами, дія яких поширюється на таке виробниче обладнання, або технічні регламенти  щодо відповідного виробничого обладнання відсутні.

  Роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів для забезпечення використання виробничого обладнання, нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці та технічних документів  щодо експлуатації  конкретного виробничого обладнання, які виробник зобов’язаний  надати разом з виробничим обладнанням.


   

   

 • Притягнення до відповідальності за недостовірне декларування: основні етапи

  Притягнення до відповідальності за недостовірне декларування: основні етапи

  Національне агентство з питань запобігання корупції інформує  про основні етапи притягнення до відповідальності у разі недостовірного декларування посадовцями своїх статків.

  Етап 1. Якщо сума невідповідних даних у декларації перевищує 250 прожиткових мінімумів, НАЗК складає обґрунтований висновок про виявлення ознак кримінального правопорушення. Адже за декларування недостовірної інформації на таку суму передбачена відповідальність за ст. 366-1 Кримінального кодексу України.

  При визначенні суми недостовірних відомостей застосовується розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на дату подання декларації. Таким чином, для декларацій за 2018 рік сума недостовірної інформації повинна становити понад 480 тис. грн, а для декларацій за 2019 рік - понад 525 тис. грн.

  Етап 2. Складений обґрунтований висновок НАЗК направляє за підслідністю до таких правоохоронних органів:

  Національного антикорупційного бюро України;

  Державного бюро розслідувань;

  Національної поліції України.

  Так, з початку проведення перевірок декларацій за новим Порядком НАЗК направило до правоохоронних органів вже 66 обґрунтованих висновки про виявлення ознак злочинів.

  Етапи 3 та 4. Після цього правоохоронні органи проводять розслідування та, у разі наявності підстав, направляють справу до Вищого антикорупційного суду (якщо справа стосується високопосадовців) або до інших судів.

  Етап 5. Якщо після завершення розгляду справи суд визнає особу винною у недостовірному декларуванні, то покарання може передбачати:

  позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;

  громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;

  штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 тис. грн до 51 тис. грн).

  Також інформацію про особу, яку суд визнав винною, НАЗК вносить до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів).

  Крім того, під час перевірки декларації НАЗК може виявити ознаки незаконного збагачення, що може мати наслідком конфіскацію відповідного майна та карається позбавленням волі  терміном до 10 років.

  За повідомленням НАЗК


   

   

 • За порушення трудового законодавства роботодавець понесе відповідальність - постанова Верховного Суду України

  За порушення трудового законодавства роботодавець понесе відповідальність - постанова Верховного Суду України

  Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу підприємця, котрого Управління Держпраці у Чернівецькій області  притягнуло до відповідальності за використання праці неоформлених працівників.

  Підприємець налагодив бізнес у сфері деревообробки. У  ході позапланового  заходу головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів   Управління Держпраці у Чернівецькій області (при інспектуванні пилорами підприємця) виявив двох осіб, котрі виконували роботу.

  Інспектор праці  встановив порушення статті 24 Кодексу законів про працю України, згідно якої  роботодавець мав врегулювати з найманим персоналом трудові відносини через укладання трудових договорів, однак цього не зробив  та не повідомив про факти працевлаштування територіальний орган Державної фіскальної служби.

  Окрім неоформлених трудових відносин, посадовець Держпраці також встановив у суб’єкта господарювання інші порушення трудового законодавства, а саме:  працівники не були ознайомлені  з правилами внутрішнього трудового розпорядку (стаття  142 КЗпПУ); відсутні докази нарахування та виплати заробітної плати найманому персоналу (стаття 21 Закону України «Про оплату праці»).

  Як наслідок, посадові особи територіального органу Державної служби України з питань  праці наклали  на суб’єкта господарювання штраф у розмірі  87 тисяч гривень.

  Роботодавець не погодився з постановою Управління про накладення штрафу й звернувся до  судових інстанцій.

  Проте постанова Чернівецького окружного адміністративного суду та ухвала  Вінницького апеляційного адміністративного суду засвідчили правильність дій Управління та лише підтвердили правову позицію відомства.

  Ухвалою Верховного Суду України рішення даних судових інстанцій залишено без змін. Водночас касаційну скаргу підприємця Верховний Суд  залишив без задоволення. 

  Дана постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.


   

 • При користуванні газом у побуті слід дотримуватися правил безпечної експлуатації газових приладів

  При користуванні газом у побуті необхідно дотримуватися правил експлуатації газових приладів

  З початком опалювального сезону Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини й застерігає про неухильне дотриманнями правил експлуатації  газових приладів.

  При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог, а саме:

  забезпечувати надійну вентиляцію приміщень: відчиняти кватирки вікон, не закривати отвори та решітки  вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщень;

  перевірити наявність тяги; при відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими  приладами, адже це може бути смертельно небезпечно; подальше  користування газом  можливе тільки  після перевірки  і очистки  димоходів та вентиляційних  каналів  відповідними службами;

  не дозволяється встановлювати  в приміщенні, де є  газові прилади  з відведенням продуктів згоряння   в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
  не
  користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
  не залишат
  и без нагляду прилади у робочому стані:
  не використовувати для сну  та відпочинку приміщення, де встановлено  газові прилади;
  не використову
  вати газові плити для обігріву приміщення;
  перекриват
  и крани після користування газовими приладами.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює!

  Аналіз проведених технічних розслідувань аварій та нещасних випадків при використанні газу у побуті засвідчує: основними  причинами настання таких подій є втручання споживачами у систему газопостачання  шляхом самовільного встановлення опалювальних приладів; втручання у систему  вентиляції та систему відведення продуктів згорання у житлових приміщеннях; порушення вимог безпеки під час користування побутовими газовими приладами; несправність автоматики безпеки побутових газових приладів.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  У разі виникнення  загрозливих ситуацій для споживачів при використанні газу у побуті, слід негайно повідомити про це аварійну службу, зателефонувавши за номером 104. 


   

   

   

   

   

   

 • Відбулося друге засідання комісії спецрозслідування групового нещасного випадку

  Відбулося друге засідання комісії спецрозслідування групового нещасного випадку

  Сьогодні в режимі онлайн відбулося друге засідання комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, що стався з працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Аутомотів Електрік Україна».

  Тоді внаслідок  дорожньо-транспортної пригоди  постраждали 13 осіб - 12 працівників підприємства, котрих доправляли після робочої зміни додому  та перевізник, котрий здійснював їх перевезення. Внаслідок зіткнення з іншим транспортним засобом одна людина загинула, решта отримали травмування різного ступеня тяжкості.

  Наразі роботу другого засідання комісії очолив заступник Голови комісії - начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк.

  Участь у роботі другого засідання комісії спецрозслідування взяли: начальник сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Грубляк, страховий експерт з охорони праці  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області Георгій Сопівник, заступник керівника Департаменту охорони праці - завідувач відділу охорони праці  ФПУ Валентин Маціяшко,  представники департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА та ТОВ «Аутомотів Електрік Україна». 

  У ході засідання обговорено організаційні питання

  Довідково: комісія спеціального розслідування групового нещасного випадку Державної служби України з питань праці розпочала роботу 1 жовтня.

  Комісію Держпраці утворено відповідно до Порядку розслідування  та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за №337 та з метою розслідування обставин та причингрупового нещасного випадку.


   

   

 • На семінарі роз’яснено особливості ведення документів з обліку робочого часу працівників

  На семінарі розяснено особливості ведення документів з обліку робочого часу працівників

  Спільний захід за участі представника Управління Держпраці у Чернівецькій області та фахівців Кельменецької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся на Кельменеччині. До участі було запрошено  суб’єктів господарювання району, котрі використовують найману працю.

  Тема семінару -  «Легальна зайнятість - гарантія соціального захисту працівників».

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці Алла Попович, найперше, наголосила на перевагах офіційного працевлаштування.

  Посадовець Держпраці звернула увагу роботодавців на негативні фактори незадекларованої зайнятості та констатувала на відповідальності роботодавців  за використання неоформлених трудових відносин.

  Інспектор праці також відповіла на численні запитання учасників робочої зустрічі, зокрема, щодо особливостей ведення документів з обліку робочого часу найманого персоналу у нічні зміни, надурочні години, святкові та неробочі дні.

  У свою чергу, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Кельменецької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Микола Панчук поінформував присутніх про послуги служби зайнятості, подання звітності та зміни у чинному законодавстві.


   

   

   

 • Між Держпраці та Державною податковою службою України підписано Меморандум про співробітництво

  Між Держпраці та Державною податковою службою України підписано Меморандум про співробітництво

  Відбулося підписання Меморандуму про співробітництво та партнерство між Державною службою України з питань праці та Державною податковою службою України.

  Меморандум підписали т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко та Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

  Підписання Меморандуму є черговим кроком в напрямі детінізації ринку праці та доходів населення.

  Документ дозволить консолідувати зусилля щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечити ефективну реалізацію державної політики з питань здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та вдосконалити контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.


   

   

 • Про стан виробничого травматизму в області за 9 місяців 2020 року

  Про стан виробничого травматизму в області за 9 місяців 2020 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: за 9 місяців 2020 року на підприємствах регіону сталося 33 нещасні випадки. Сім із них - зі смертельним наслідком.

  Випадки виробничого травматизму мали місце у соціально-культурній сфері (загалом постраждали 22 осіб, п’ятеро із них загинули);

  у галузі торгівлі (3 постраждалих);

  у машинобудуванні (3 травмованих, один із них смертельно);

  на підприємствах автомобільного транспорту (двоє потерпілих);

  на залізничному транспорті (один смертельно травмований);

  На підприємства та об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства, а також на підприємстві пошти та зв’язку - по одному нещасному випадку.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:  

  згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації, на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Згідно зі статтею 14 Закону України «Про охорону праці», кожен працівник зобов'язаний  дбати про безпеку праці на своєму робочому місці.


 • Громадянину гарантовано право звернутися до суду щодо оформлення трудових відносин

  Громадянину гарантовано право звернутися до суду щодо оформлення трудових відносин

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

  згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», роботодавець не вправі допустити до роботи працівника без укладення  з ним  трудового договору та відповідного повідомлення про факт працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово повідомляло: допуск працівника до роботи без належного оформлення  - грубе порушення законодавства про працю, що тягне за собою накладення на роботодавця фінансової, адміністративної, а в окремих випадках навіть кримінальної відповідальності.

  Так, суб’єкти господарювання, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,

  та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

  Водночас згідно з окремими статтями Кодексу законів про працю України, зокрема, статтею 232 -  «Трудові спори, що підлягають безпосередньому розглядові в районних, районних у місті, міських  чи міськрайонних судах» - та статтею 235 - «Поновлення на роботі, зміна формулювання причин звільнення, оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи», кожен громадянин, у разі порушення його соціальних та трудових прав, має можливість звернутися до судової інстанції  з повідомленням щодо оформлення трудових відносин та встановлення періоду роботи.

  При винесенні рішення щодо оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, при направленні заяви у відповідні органи, суд одночасно ухвалює рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у даному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

  Для встановлення факту трудових відносин  у судовому порядку, позивачу слід мати докази, що підтверджують його роботу у суб’єкта господарювання. Це можуть бути письмові, фото, аудіо та відео докази, покази свідків.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Про перенесення робочих днів у 2021 році

  Про перенесення робочих днів у 2021 році

  Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2021 році.

  Керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні з:

  п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня;

  понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;

  п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

  Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Національний банк України.

  Таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів та завчасному плануванню працівниками свого відпочинку та дозвілля, а також створить сприятливі умови для святкування у 2021 році 7 січня - Різдва Христового, 24 серпня - Дня незалежності України та 14 жовтня = Дня захисника України.

  Також це не призведе до зменшення тривалості робочого часу впродовж року і не спричинить змін щодо фонду заробітної плати, обсягів виробництва та надходжень до бюджету, повідомляє Урядовий портал.


   

   

 • З початку інспекційної кампанії виявлено 66 неналежно оформлених працівників

  З початку інспекційної кампанії виявлено 66 неналежно оформлених працівників

  Головні державні інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили з початку інспекційної кампанії, яка стартувала 25.08.2020 року (станом на 30.09.2020 року) 66 неналежно оформлених працівників.

  Найбільшу кількість працівників без неналежного оформлення трудових відносин фахівці Держпраці виявили на підприємствах деревообробної галузі, у закладах громадського харчування та торгівлі, сільському господарстві.

  Загалом з початку року інспектори Управління виявили в регіоні у 29 роботодавців 128 працівників, котрих допустили до роботи без належного оформлення трудових відносин.

  Так, 76  осіб роботодавці забезпечили роботою без офіційного працевлаштування; 31 працівника суб’єкти господарювання допустили до роботи без повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби: виявлено 9 працівників, котрі трудилися  на підставі цивільно-правових угод, що мали ознаки трудових  та 12 осіб, котрі були оформлені як  фізичні особи - підприємці. 


   

   

 • Попередні результати інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених трудових відносин

  Попередні результати інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених трудових відносин

  Проблема неформальної економіки і незадекларованої праці є однією із головних перешкод для всіх країн у забезпеченні гідної праці та високих темпів зростання, а криза COVID-19 вкотре оголила вразливість мільйонів, які працюють неформально або у неформальній економіці, та служить нагадуванням про вирішальну необхідність зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості пріоритетним напрямом національної політики.

  З початку року інспектори праці невпинно інформують роботодавців про ризики використання незадекларованої праці та переваги оформлення трудових відносин.

  Так, з початку року з метою попередження таких порушень інспектори безпосередньо відвідали більше 330 тисяч роботодавців, проте, з огляду на динаміку застрахованих осіб, значна частина роботодавців не дослухалась до застережень інспекторів.

  З метою сприяння переходу до задекларованої праці з 1 вересня поточного року Держпраці проводиться інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників, за участі та сприяння інших органів (Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо).

  Упродовж вересня інспектори праці територіальних органів Держпраці України провели 576 інспекційних відвідувань, ще 571 розпочато та на разі триває.

  У ході 534 проведених відвідувань інспектори виявили 2 тис. 202 незадекларованих працівників, при цьому більше ніж з половиною (1 тис. 130 працівників) роботодавці оформили трудові відносини під час інспектування.

  Загалом 92 % від загальної кількості завершених відвідувань завершились виявленням незадекларованої праці.  При цьому, середня кількість незадекларованих, яка виявлялась у ході 1 відвідування, становить близько 4 працівників.

  Зазначене свідчить про досить високу ефективність проведеної інспекторами праці підготовчої роботи, яка, зазвичай, займає ледь не вдвічі більше часу, ніж безпосередньо саме відвідування.

  Головна увага інспекторів при проведенні інспекційних відвідувань прикута до роботодавців найризикованіших згідно з даними Держстату сфер господарювання: сільського господарства, торгівлі, готельно-ресторанного комплексу, будівництва, транспорту.

  До 16 роботодавців, що не дослухались до рекомендацій інспекторів про оформлення найманої праці та у яких були виявлені такі випадки у ході інспектування, вже застосовано штрафні санкції на загальну суму 3 млн 924 тис. грн. Відносно решти тривають процедури, необхідні для прийняття відповідних рішень щодо притягнення їх до відповідальності.

  У черговий раз звертаємо увагу роботодавців, що незадекларована праця, незважаючи на можливу короткострокову вигоду, негативно впливає на всіх.

  Наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання - досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

  За інформаційними матеріалами сайту Держпраці України


   

   

 • До недобросовісних роботодавців будуть застосовуватися заходи фінансової відповідальності

   

  Донедобросовісних роботодавців будуть застосовуватися заходи фінансової відповідальності

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Дамаскін  та заступник директора Глибоцької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості  Мар’яна Кузик провели робочу зустріч, на якій обговорили проміжні підсумки інформаційної кампанії, націленої на легалізацію зайнятості.

  Фахівці територіальних органів державних відомств також обговорили подальше проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців об’єднаних територіальних громад  щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

  Іван Дамаскін наголосив, що за порушення вимог трудового законодавства до суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та фізичних осіб-підприємців, котрі використовують найману працю, застосовуватимуться заходи фінансової відповідальності.


   

 • Очільники Держпраці та ФПУ підписали угоду про співпрацю

  Очільники Держпраці та ФПУ підписали угоду про співпрацю

  Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко та Голова ФПУ Григорій Осовий підписали Угоду про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Федерацією профспілок України.

  Метою підписання документу є забезпечення спільними зусиллями конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, повідомляє сайт державного відомства.

  У рамках Угоди сторони посилюють діалог та співробітництво щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального діалогу, соціального захисту, соціального залучення, гендерної рівності та недискримінації.

  Спільні зусилля спрямовуються на забезпечення безпечних умов праці, зокрема шляхом проведення навчань і тренінгів для посадових осіб Держпраці та представників профспілкових організацій, на реалізацію превентивних заходів стосовно упередження ризиків великих аварій та управління професійними ризиками.

  «Держпраці зацікавлена у поглибленні та підвищенні ефективності співпраці з Федерацією профспілок України і бачить в ФПУ надійного партнера у важливій справі забезпечення гідних та безпечних умов праці» – зазначив т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко, подякувавши представникам профспілок за конструктивну позицію та підтримку ініціатив Держпраці.

  Голова Федерації профспілок України наголосив, що Держпраці та ФПУ мають спільні цілі та спільні завдання щодо захисту законних прав та інтересів працюючих громадян. Тому співпраця вже традиційно буде ефективною на благо громадян.


   

   

   

 • В області з робочою поїздкою перебував перший заступник Голови Держпраці України Ігор Гоцул

  В області з робочою поїздкою перебував перший заступник Голови Держпраці України Ігор Гоцул

  За дорученням т.в.о Голови Держпраці Віталія Сажієнка перший заступник Голови Ігор Гоцул перебуває сьогодні у Чернівецькій області з робочою поїздкою. 

  Разом із ним в області перебувають  начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк та головний спеціаліст відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку департаменту нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Дригуля.

  Посадовці Держпраці взяли участь у роботі комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, що стався з працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Аутомотів Електрік Україна».

  У рамках робочого візиту керівники центрального апарату Служби провели розширену робочу нараду з представниками структурних підрозділів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Це зроблено з метою якіснішої комунікації між Службою та її територіальним органом.

  На зустрічі перший заступник Голови Держпраці Ігор Гоцул анонсував певні  зміни правового поля, над якими зараз працюють у центральному відомстві.

  Деталізовано на тому, що на фінальній стадії зараз перебуває розробка уніфікованого акту заходів державного нагляду (контролю) та допрацьовується відповідні інструкції щодо проведення перевірок

  Начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк, у свою чергу, зазначив на стратегічних цілях та викликах, які наразі стоять перед Службою.

  Оскільки основна місія Держпраці - здійснення державного контролю  за дотриманням законодавства про працю, промислову безпеку та охорону праці, тому проведення таких заходів має бути комплексним та якісним, наголошено  у ході наради.

  Акцентовано на необхідності ретельнішого планування інспекційної роботи Управління на наступний, 2021 рік та системного аналізу вже проведених заходів.


   

 • Розпочато роботу комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, в якому внаслідок ДТП постраждало 13 осіб

   

  Розпочато роботу комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, в якому внаслідок ДТП постраждало 13 осіб

  Сьогодні, 1 жовтня 2020 року, відбулося перше засіданні  комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, що стався з працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Аутомотів Електрік Україна» та спричинив тяжкі наслідки.

  Роботу комісії зі спеціального розслідування очолив перший заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Гоцул.

  Заступник Голови комісії - начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк.

  Участь у роботі комісії беруть фахівці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці України;  сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області; управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області; департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА,; Федерації профспілок України.

  До роботи долучено представників підприємства - начальника відділу охорони праці, цивільного захисту та екологічної безпеки  ТОВ «Аутомотів Електрік Україна»  та уповноваженого  трудовим колективом з питань охорони праці.

  Також на засіданні були присутні потерпілі та представники потерпілих.

  Нагадаємо:  дорожньо-транспортна пригода сталася  о першій годині ночі 19.09.2020 року на відтинку автошляху  Житомир - Чернівці поблизу села Недобоївці Хотинського району. Внаслідок аварії постраждали 13 осіб: 12 працівників даного підприємства та перевізник, котрий здійснював їх перевезення.

  Пасажирський мікроавтобус марки «VOLKSWAGENLT 35», яким, власне, й доправляли  після закінчення зміни працівників, зазнав зіткнення з іншим транспортним засобом, внаслідок чого одна людина загинула (жінка 1971 року народження працювала електромонтажником - схемником), решта отримали травмування різного ступеня тяжкості.

  Відповідно до Порядку розслідування  та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року за №337, з метою розслідування обставин та причин  групового нещасного випадку, Державною службою України з питань праці й було  утворено комісію зі спеціального розслідування.

  Комісія  Держпраці має встановити остаточні  обставини  та  причини настання групового нещасного випадку та сприяти, у першу чергу,  допомозі потерпілим щодо забезпечення соціального захисту, зокрема, в одержанні визначених законодавством виплат у системі соціального страхування. 

  На цьому під час засідання наголосив заступник Голови комісії Олег Гнатюк.

  «Діяльність комісії має бути чіткою й оперативною, аби потерпілі працівники змогли отримати відповідні соціальні виплати для проведення їхнього належного лікування та реабілітації», - підкреслив посадовець Держпраці.

  Наступне засідання комісії планується на 9 жовтня. Передбачається, що воно відбудеться в режимі онлайн на платформі ZOOM.


   

 • Держпраці вживає усіх заходів для очищення системи від корупціонерів

  Держпраці вживає усіх заходів для очищення системи  від корупціонерів

  29 вересня правоохоронними органами викрито під час одержання неправомірної вигоди 5 тисяч доларів США головного державного інспектора управління з питань праці ГУ Держпраці в Одеській області.

  За попередньою інформацією Офісу Генерального прокурора, посадовець вимагав від представника підприємства хабар за непроведення інспекційної перевірки щодо додержання законодавства про працю на автогазозаправній станції. Нині тривають невідкладні слідчі дії, повідомляє сайт Держпраці України.

  Якщо вина підозрюваного буде доведена, посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

  Керівництво Держпраці і надалі вживатиме заходи для очищення системи Держпраці від корупціонерів, які псують репутацію доброчесних працівників Служби.

  Якщо вам стало відомо про можливі порушення працівниками Держпраці вимог антикорупційного законодавства, ви можете зателефонувати за номером 044-248-74-35 (головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Олександр Гарбар) або надіслати повідомлення Harbar@dsp.gov.ua.

  Примітка: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


   

   

 • Підстави проведення інспекційних відвідувань фахівцями Держпраці

  Підстави проведення інспекційних відвідувань фахівцями Держпраці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє суб’єктам господарської діяльності Буковини щодо підстав проведення інспекційних  відвідувань.

  Так, згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року за №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», інспекційні відвідування роботодавців фахівцями Держпраці проводяться з наступних підстав:

  1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;

  2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;

  3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;

  4) за рішенням суду;

  5) за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів про виявлені в ході виконання ними повноважень ознак порушення законодавства про працю щодо неоформлення та/або порушення порядку оформлення трудових відносин;

  6) за інформацією:

  Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

  Державної податкової служби та її територіальних органів про:

  невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;

  факти порушення законодавства про працю, виявлені в ході здійснення повноважень;

  факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання;

  Пенсійного фонду України та його територіальних органів про:

  роботодавців, які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;

  роботодавців, в яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;

  роботодавців, в яких упродовж місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;

  фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;

  роботодавців, в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;

  роботодавців, в яких упродовж року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;

  роботодавців, в яких 30 і більше відсотків фізичних осіб працюють на умовах цивільно-правових договорів;

  роботодавців із чисельністю 20 і більше працівників, в яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників;

  7) за інформацією профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлених у ході здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю;

  8) за дорученням Прем’єр-міністра України;

  9) за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

  10) за запитом народного депутата;

  11) у разі невиконання вимог припису.


   

   

   

   

 • Середня заробітна плата перевищила десять тисяч гривень

  Середня заробітна плата перевищила десять тисяч гривень

  Такими є дані Державної служби статистики України.

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємства, установи, організації в Україні у вересні 2019 року  становила 10 687 гривень, цитують Держстат низка українських засобів масової інформації.

  Підкреслено, що це у понад два з половиною рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати.

  Серед регіонів - лідерів, де працівники отримують найвищі заробітні плати, - Київська (11 166 гривень), Донецька (11 907 гривень), Дніпропетровська (11 078 гривень) областях та місті Києві (15 626 гривень).  

  Найвищі зарплати працівників зафіксовано у наступних економічних галузях: промисловості (12 100 гривень), на транспорті (11 879 гривень), у фінансовій та страховій діяльності (17 929 гривень), сфері інформації та телекомунікації (17 072 гривні).

  Нагадаємо, мінімальна заробітна плата становить 4 723 гривні.


   

 • До уваги суб’єктів декларування: розширено коло близьких осіб та членів сім’ї декларантів

  До уваги суб’єктів декларування: розширено коло близьких осіб та членів сімї декларантів 

  Національне агентство з питань запобігання корупції інформує: розширено коло близьких осіб та членів сім’ї суб’єктів декларування відповідно до змін, внесених в Закон України “Про запобігання корупції”.

  Зміни набрали чинності 18 жовтня.

  Відтепер термін «близькі особи» в Законі застосовується до племінника і племінниці, а також до батька та матері дружини (чоловіка), сина (дочки).

  Для вимог фінансового контролю членами сім’ї суб’єкта декларування тепер вважаються його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.

  Нагадаємо, що на коло близьких осіб поширюються обмеження щодо спільної роботи: публічним службовцям заборонено мати таких осіб у прямому службовому підпорядкуванні.

  Нові правила декларування та подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (зміни до статей 46, 52 Закону України “Про запобігання корупції”) набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

  За матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції


   

 • Актуально! Інформація для користувачів газу у побуті

  Актуально! Інформація для користувачів газу у побуті

  Управління Держпраці  у Чернівецькій області звертається до споживачів побутового газу та роз’яснює:

  для того, аби використання цього блага було безпечним, абоненти мають дотримуватися наступних вимог.

  У жодному разі не проводити самочинну  газифікацію житлового помешкання, перестановку, заміну і ремонт газового обладнання.

  Не проводити перепланування приміщень, де встановлено газові прилади  без узгодження з підприємствами газового постачання.

  Не вносити зміни у конструкцію газових приладів, не змінювати димові і вентиляційні системи, не заклеювати та не замуровувати вентиляційні канали.

  Не відмикати автоматику безпеки і регулювання на газових приладах.

  Не користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури та газових балонів.

  Не користуватися газом при порушенні щільності кладки газифікованих печей і димоходів.

  Не користуватися газом при засміченні димоходів і вентиляційних каналів, відсутності  їх щільності, обмерзанні і закупорці оголовків димоходів.

  Не проводити прочистку, перевірку димових та вентиляційних каналів, заміну балонів, газобалонних установок без проходження навчання і одержання дозволу від підприємства газового господарства.

  Не користуватися газовими приладами при перекритих квартирках, жалюзійних решітках, решітках вентиляторів, щілинах під дверима ванних кімнат і кухонь, відсутності тяги у димоходах та вентиляційних каналах.

  Не залишати увімкненими без нагляду газові прилади, окрім розрахованих  на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою.

  Не допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, котрі не контролюють свої дії та не пройшли відповідний інструктаж на спеціалізованих підприємствах газового господарства.

  Не прив’язувати до газопроводів мотузки та не навантажувати газопроводи.

  Не використовувати газ і газові прилади не за призначенням.

  Не застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу.

  Не зберігати у приміщеннях і підвалах житлових будинків  порожні і наповнені зрідженим газом балони.

  Не розміщувати у газифікованому приміщенні більше одного балону місткістю 50 (55) літрів, або двох балонів місткістю 27 літрів кожний. Балони не повинні знаходитися у тому ж приміщенні, що й газові прилади.

  Не встановлювати балони з газом у газифікованому приміщенні на віддалі менше одного метра від радіатора опалення або печі. Не розміщувати  балони навпроти печей на віддалі менше двох метрів.

  Не вмикати та не вимикати електроосвітлення, не користуватися відкритим вогнем, електронагрівальними приладами і опалювальними печами під час заміни, встановлення балона у приміщенні.

  Не замінювати балони у присутності осіб, котрі не пов’язані з виконанням роботи.

  Управління Держпраці  у Чернівецькій області звертається до користувачів побутового газу та нагадує!

  При виявленні запаху газу у приміщенні необхідно:

  закрити крани перед газовими приладами і на приладах, вентиль на балонах зі  зрідженим газом, чи на трубопроводах, через які до помешкання постачається газ;

  відчинити двері та вікна, створивши протяг для провітрювання приміщення;

  не допускати у приміщенні відкритого вогню, куріння, не вимикати та не вмикати електроприлади та освітлення;

  негайно повідомити про витік газу аварійну службу за номером 104. 


   

   

 • Держпраці роз’яснює: на час стажування працівника між ним та роботодавцем має бути укладено трудовий договір

  Держпраці роз’яснює: на час стажування працівника між ним та роботодавцем має бути укладено трудовий договір 

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: згідно із Законом України «Про вищу освіту», Законом України «Про освіту», Законом України «Про зайнятість»,  у більшості випадків, мета стажування працівника  - набуття ним досвіду виконання завдань та обов’язків певної спеціальності.

  Стажування є складовою післядипломної освіти нарівні з перепідготовкою, спеціалізацією, розширенням профілю, підвищення кваліфікації.

  Також трудовим законодавством визначено таке поняття, як навчання на виробництві.

  Наказом Міністерства праці та Міністерства освіти від 26.03.2001 року за номером  №127/151 затверджено Положення про професійне навчання кадрів на виробництві.

  Положенням визначено, що таке стажування передбачає набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

  Нормами цього положення визначено: стажування, як один з видів підвищення кваліфікації керівних працівників,  проводиться на підприємствах, в установах, організаціях за індивідуальним планом, який затверджується керівником підприємства чи підрозділу, що направляє працівника на стажування.

  За результатами стажування за місцем його проведення видається довідка довільної форми про проходження стажування.

  Відповідні записи про професійне навчання робітників, підвищення кваліфікації працівників та спеціалістів  вносяться окремим записом у трудову книжку.

  Слід зазначити, що проходження стажування при прийнятті на роботу законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб, наприклад, державних службовців, майбутніх юристів, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, тощо.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: якщо ж посада працівника не належить до перелічених категорій, то такий працівника має бути прийнятий на роботу за правилами Кодексу законів про працю України,  у разі необхідності - із випробувальним терміном.

  Відповідно до статті 24  Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень.


   

   

   

 • Суб’єкт господарювання туристичної галузі грубо порушив законодавство про працю

  Субєкт господарювання туристичної галузі грубо порушив законодавство про працю

  Постанову про накладення штрафної санкції у сумі 125 190  гривень винесено в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Штраф накладено на суб’єкта господарювання,  що працює у туристичній галузі у Чернівцях за використання найманої незадекларованої праці.

  Фізична особа - підприємець допустила до роботи без укладення трудового договору працівницю  у порушення статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладання трудового договору».

  Підприємець  також не повідомив до територіального органу Державної податкової служби за місцем обліку його, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, про прийняття  даної особи на роботу.

  Факт незадекларованої зайнятості виявлено фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці у співпраці з представниками Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області.

  Прикметно, що у ході здійснення інспекційного відвідування, фахівці Держпраці встановили ту обставину, що працівниця здійснювала трудову діяльність у процесі стажування.  

  Субєкти господарювання  Буковини зобов’язані знати: проходження стажування при прийнятті на роботу законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб.

  Якщо ж посада працівника не належить до певних  категорій, то такий працівника має бути прийнятий на роботу за правилами Кодексу законів про працю України.

  У разі необхідності - із випробувальним терміном.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: 

  працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення  формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Довідковоголовні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління  Держпраці з початку 2019 року виявили в регіоні 172 випадки не задекларованої зайнятості.

  Водночас на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2018 року за №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», фахівцями Управління спільно із територіальними органами Пенсійного фонду України, Державної податкової служби, іншими структурами, органами місцевого самоврядування проводилися спільні комплексні заходи з питань легалізації зайнятості, у ході яких виявлено 298 осіб, допущених до роботи без оформлення трудових відносин.

  За видами економічної діяльності найбільше нелегальних працівників в області виявлено на будівництві, в торгівлі, у закладах ресторанного та готельного бізнесів,  на підприємствах автотранспорту та сільського господарства.