UP
Фільтр
 • Переведення трудових книжок у цифровий формат можливе через створення єдиного реєстру працівників

  Переведення трудових книжок у цифровий формат можливе через створення єдиного реєстру працівників

  Начальник відділу з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч відповів на запитання журналістів програми «Новини» телеканалу «Чернівецький промінь» щодо доцільності відміни трудових книжок та переведення документів у цифровий формат.

  Насамперед посадовець Держпраці акцентував на тому, що наразі чимало ЗМІ обговорює тему так званої ліквідації трудових книжок.

  «Держава не ставить собі за мету  ліквідацію трудових книжок, як таких. Держава ставить собі за мету  переведення документів у цифровий формат, створивши єдиний реєстр працівників, - підкреслив в інтерв’ю журналістам «Новин» Юрій Пуріч. - У такий реєстр має бути внесено повну  інформацію щодо трудової діяльності громадян».

  «Слід також зазначити, що наразі електронні дані трудового стажу працівників зберігаються у Пенсійному фонді України. Але ці відомості вносяться в електронний формат відомства, починаючи з 2000 року. Облік трудового стажу працівників, які працювали до 2000-го, підтверджуються винятково записами трудових книжок. Тобто, є багато нюансів, які необхідно спочатку врегулювати на законодавчому та технічному рівні», - наголосив у коментарі журналістам посадовець територіального органу Державної служби України з питань праці.  


   

   

 • Прогнозовано ріст середньої заробітної плати

  Прогнозовано ріст середньої заробітної плати

  Згідно з новим макроекономічним прогнозом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, упродовж трьох наступних років передбачено зростання середньої заробітної плати у сумі приблизно дві тисячі гривень щорічно.

  Про це повідомили низка українських засобів  масової інформації з посиланням на Міністра профільного відомства Тимофія Мілованова.

  Так, планується, що середня зарплата в 2020 році зросте до 12 497 гривень.

  У 2021 році, згідно з прогнозом, середня зарплата зросте ще на 1 690 гривень і складе суму у 14 187 гривень.

  Анонсується, що у 2022 році середня зарплата складе 16 047 гривень.

  На сьогодні, за даними Державної служби статистики України, середня зарплата в державі становить суму у понад десять тисяч гривень.


   

 • Онлайн - прийом: заявникам надано роз’яснення щодо проблемних питань

  Онлайн - прийом: заявникам надано роз’яснення щодо проблемних питань    

  На онлайн-прийом до Голови Держпраці України Романа Чернеги звернулися громадяни Хмельниччини з проблемними питаннями, які виникають у їхній роботі.

  Директор ТзОВ «Яблуневий дар»  Євген Краснопортко, звернувся з проханням роз’яснити, чи потрібно подавати Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці щоразу як підприємство змінює місце проведення зварювальних робіт?

  Голова Держпраці зазначив, що загальний порядок щодо повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. №922.

  Декларування відповідності матеріально-технічної бази законодавчим та нормативно-правовим актам з охорони праці щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки здійснюється відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки затвердженого Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. №1107. Так, згідно з вимогами п.21 Порядку, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці складається за формою, що міститься у додатку №8 до Порядку та подається за місцезнаходженням або у випадках, передбачених законом – за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідного об’єкта.

  Роман Чернега наголосив, що форма декларації передбачає зазначати місце виконання робіт підвищеної небезпеки, але не зобов’язує вказувати його з точністю до адреси. Наприклад, якщо у декларації зазначено, що місцем виконання робіт є територія Хмельницької області, то при виконанні робіт працівниками підприємства в різних куточках області інших декларацій реєструвати не потрібно. Також в одній декларації можна вказувати декілька адрес проведення робіт, які виконуються підприємством, що заощадить час на їх подання.  

  Фізична особа-підприємець Алла Попік (Аквапарк «7 ОКЕАН») звернулася з питанням щодо цивільно-правового договору. Підприємця цікавить, що має робити роботодавець у разі настання нещасного випадку з працівником, який працює за цивільно-правовою угодою?

  Голова Держпраці роз’яснив, що нещасні випадки з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, відповідно до пункту 10 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, підлягають спеціальному розслідуванню.

  У разі настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, роботодавець зобов’язаний протягом двох годин з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 цього Порядку:

  територіальному органу Держпраці;

  робочому органу Фонду;

  керівнику підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

  керівнику первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок – керівнику профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки -уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

  уповноваженому органу чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

  органу ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі;

  місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства);

  органу галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності – територіальному профоб’єднанню;

  органу поліції (у разі настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання (отруєння), що призвели до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків).

  Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів – за місцем реєстрації підприємства (установи, організації).

  Впродовж одного робочого дня після отримання від роботодавця письмового повідомлення створюється спеціальна комісія для проведення розслідування даного нещасного випадку.

  Довідково: 4 грудня 2019 року відбудеться онлайн-прийом фахівцями Державної служби України з питань праці, на який можуть потрапити мешканці Буковини.

  Орієнтовно онлайн-прийом розпочнеться об 11 годині.

  Спілкування буковинців з очільниками Держпраці відбудеться у приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області , яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Про свою участь в онлайн-прийомі громадяни  мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області, а саме до 29.11.2019 року.

  Звернення мають  стосуватися  питань трудового законодавства,  законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці.  

  У своєму зверненні заявник має коротко вказати його суть.  

  Це можна зробити усно, прийшовши до Управління Держпраці за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Надіслати листа на адресу : 58 003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, вул. Зелена, 3, м. Чернівці.

  Надіслати електронне звернення на адресу: 24cv@dsp.gov.ua.


   

   

   

   

 • Безпека на виробництві – відповідальність як роботодавців, так і працівників

  Безпека на виробництві – відповідальність як роботодавців, так і працівників

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання Буковини й  нагадує!

  Кожен із роботодавців  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації, на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює!

  Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.

  За недотримання  чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею   44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці»,  передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця (вона передбачена статтею 272 Кримінального кодексу України) настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку на виробництві.

  Роботодавець карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправними роботами до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області  звертається до працівників підприємств, установ, організацій !

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:

  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

 • Керівники Держпраці у рамках Проекту ЄС - МОП взяли участь у семінарі з питань не задекларованої праці та інспекції праці

  Керівники Держпраці у рамках Проекту  ЄС - МОП взяли участь у семінарі з питань не задекларованої праці та інспекції праці

  У рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» у Києві відбувся семінар на тему:  «Незадекларована праця і інспекція праці» для керівників вищої ланки законодавчих, виконавчих, судових органів влади, соціальних партнерів.

  У заході взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега, заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, директор департаменту з питань праці Ігор Дегнера, представники  Держпраці, МОП, Представництва Європейського Союзу в Україні, Платформи ЄС із подолання незадекларованої праці, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Міністерства соціальної політики України, Інспекції праці Португалії та  Інспекції праці Франції.

  Під час заходу обговорено проблему незадекларованої праці в Україні, пов’язані з нею ризики для економічного розвитку країни, стабільності надходжень до державного бюджету та соціальних фондів, привабливості інвестиційного клімату, збереження та якості трудових ресурсів тощо.

  Також увагу приділили питанням роботи інспекції праці, заходам, які варто вжити для підвищення результативності та ефективності її роботи, підзвітності (у тому числі, шляхом модернізації інформаційної системи Держпраці, запровадження в режимі онлайн обміну даними між органами, послуг для роботодавців та працівників).

  На семінарі  представлено відповідні успішні практики країн-членів ЄС, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

 • У програмі «Після новин» - про ризики неофіційного працевлаштування працівників

  У програмі «Після новин» - про ризики неофіційного працевлаштування працівників  

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею ведучої інформаційно-аналітичної програми «Після новин»» Марини Скінтей на телеканалі «Чернівецький промінь».

  Одна із тем розмови у телевізійному форматі - урядові ініціативи щодо відміни трудових книжок у звичних форматах, а саме на паперових носіях. 

  У програмі представник територіального органу Державної служби України з питань праці та ведуча обговорили всі «за» і «проти» таких нововведень.

  Галина Кушнір акцентувала на тому, що з розвитком технічних засобів, безумовно, має змінюватися й система документообігу.

  Переведення документів в електронну форму - це економія коштів і часу.  

  Водночас посадовець підкреслила, що нововведенню має передувати серйозна підготовча робота, яка включатиме в себе такі складові, як зміна законодавчої бази, технічна підготовка.

  «Слід підкреслити, що на сьогодні запис у трудовій книжці працівника засвідчує, у першу чергу, той факт, що людина працює у роботодавця офіційно», - зазначила Галина Кушнір.

  У ході спілкування у студії   детально проаналізовано  ситуацію із неофіційною зайнятістю в області та  наголошено на ризиках неофіційного працевлаштування для працівників та відповідальність за це роботодавців.

  Заступник начальника Управління Держпраці підкреслила, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями  у сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  «Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: працівники , котрі погоджуються на виконання робіт без офіційного працевлаштування, у разі виникнення трудових спорів, стають абсолютно безправними перед роботодавцями. Адже щодо них не діють жодні, передбаченні чинним законодавством про працю, державні соціальні гарантії», - акцентувала у виступі під час телеефіру Галина Кушнір.


   

 • Громадяни можуть скористатися послугами інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці

  Громадяни можуть скористатися послугами інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці

  Роботу інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці забезпечують керівник та головні державні інспектори відділу нагляду у сфері АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області та фахівці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області.

  Інформаційно - консультативні пункти з охорони праці діють при Чернівецькому міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області, а також структурних підрозділах Вижницького, Глибоцького, Кіцманського, Новоселицького, Сокирянського, Сторожинецького, Хотинського відділень.

  Від Управління Держпраці діяльність пунктів забезпечують начальник відділу АПК та СКС Микола Остапович, головні державні інспектори Дмитро Паламарчук, Іван Мохнатий, Ігор Пантело, Володимир Хіврич, Регіна Задоровська.

  Розроблено та затверджено графік прийому відвідувачів.

  Довідково: діяльність Інформаційно-консультативних пунктів започатковано з метою наданні роботодавцям та застрахованим особам інформаційно-консультативних послуг з питань охорони праці.


   

   

 • Звужено коло осіб щодо яких НАЗК має право складати адмінпротоколи про правопорушення, пов’язані з корупцією

  Звужено коло осіб щодо яких НАЗК має право складати адмінпротоколи  про правопорушення, пов’язані з корупцією

  Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу фізичних та юридичних осіб на розмежування повноважень зі складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, між уповноваженими посадовими особами Національного агентства та уповноваженими посадовими особами Національної поліції України.

  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено зміни, в тому числі, до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, в частині визначення осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

  Відтепер уповноважені особи Національного агентства мають право складати адміністративні протоколи лише стосовно осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, стосовно інших осіб мають направлятися до Національної поліції України.

  Звертаємо увагу, що під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються особи, зазначені у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

  За інформаційними матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції

   


   

 • Найвищий рівень оплати праці в регіоні - понад тринадцять тисяч гривень

  Найвищий рівень оплати праці в регіоні - понад тринадцять тисяч гривень

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у вересні нинішнього року становила 8 338 гривень.

  Це удвічі вище рівня мінімальної заробітної плати, яка станом на сьогодні становить суму у 4 723 гривні.

  Про це повідомляють  у Головному  управлінні статистики у Чернівецькій області.

  У відомстві також констатують, що продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності.

  До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать: державне управління й оборона, обов’язкове соціальне страхування (13 025 гривень), серед промислових видів діяльності - добувна промисловість і розроблення кар’єрів (13 490 гривень).

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (4 511 гривень), серед промислових видів діяльності - на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (8 175 гривень).


   

   

   

   

 • Відбувся круглий стіл з обговорення осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин

  Відбувся круглий стіл з обговорення осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин

  Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

  У заході взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега, заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, наукових установ та народні депутати.

  Учасники засідання обговорили стан трудових відносин, які наразі реформуються та висловили власне бачення нового Трудового кодексу.

  Голова Комітету Галина Третьякова підкреслила, що обговорення трудового законодавства тривають довго, відбуваються дискусії щодо форматів, як має змінюватися трудове законодавство. Наразі готується нова редакція Трудового кодексу.

  На завершення заходу сторони соціального діалогу погодилися з тим, що усі пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства мають пройти широке громадське обговорення з усіма зацікавленими органами.


   

 • Комісія встановить причини аварії, пов’язаної з використанням газу у побуті

  Комісія встановить причини аварії, пов’язаної з використанням газу у побуті

  До Управління Держпраці у Чернівецькій областінадійшло повідомлення про аварію, пов’язану з використанням газу у побуті, що сталася у селищі міського типу Кельменці.

  Аварія трапилася  29 жовтня у приватному житловому будинку внаслідок спалаху газоповітряної суміші без подальшого горіння.

  За попередніми даними, причиною надзвичайної події стала несправність самовільно встановленої газової плити.

  «Плита встановлена  з порушенням Правил безпеки систем газопостачання», - йдеться у повідомленні АТ «Чернівцігаз».

  Унаслідок події постраждала власниця помешкання 1973 року народження. Жінку з опіками госпіталізовано до Кельменецької центральної районної лікарні.

  Згідно з Порядком проведення технічного розслідування обставин  та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу  у побуті, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію з розслідування обставин та причин аварії.

  Очолив комісію головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Іван Бербенюк.  


   

     

   

   

 • Підприємець допустила до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин

  Підприємець допустила до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин

  Не задекларовану зайнятість виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій областіу фізичної особи - підприємця.

  Субєкт господарювання допустила до роботи у торговому павільйоні двох осіб без належного оформлення з ними трудових відносин, а саме без укладання трудових договорів та без повідомлення про факт працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  За порушення статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору» на фізичну особу – підприємця накладено штрафну санкцію у розмірі 223 380 гривень (двісті двадцять три гривні вісімдесят гривень).    

  Довідково: за десять місяців 2018 року за порушення законодавства про працю посадові особи Управління Держпраці у Чернівецькій області наклали на суб’єктів господарювання регіону штрафні санкції на суму 32 945 091 гривні (тридцять два мільйони дев’ятсот сорок п’ять тисяч дев’яносто одну гривню).

  У тому числі, за допуск до роботи без належного оформлення трудових відносин   - 24 238 590 гривень (двадцять чотири мільйони двісті тридцять вісім тисяч п’ятсот дев’яносто гривень).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області вчергове  нагадує роботодавцям Буковини:  

  юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю.

  За  допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) - штрафна санкція за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  - 111 690 гривень.

  За порушення строків виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю, виплату їх не в повному обсязі - 11 169 гривень.

  За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 37 230 гривень.

  За недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 37  230 гривень.

  За порушення інших вимог трудового законодавства -   3 723 гривні.

  За недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю -  11 169 гривень.

  У разі  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю - 372 300 гривень.


   

       

     

   

 • Розпочато спеціальне розслідування випадку смерті на виробництві

  Розпочато спеціальне розслідування випадку смерті на виробництві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування випадку смерті майстра бурової ТОВ «Біненерго».

  Підрозділ підприємства розташовується у селищі Красноїльськ Сторожинецького району.

  Тіло померлого працівника 1954 року народження було виявлено у побутовому приміщенні.

  Комісія зі  спеціального розслідування випадку смерті на виробництві почала роботу.

  Довідково: за 10 місяців 2018 року  в області на виробництві стався 31 нещасний випадок, чотири із яких - зі смертельними наслідками.

  Певне збільшення виробничого травматизму спостерігається на підприємствах будівництва, енергетики, машинобудування, пошти та зв’язку, харчової промисловості, на інших видах транспорту.

  Водночас зафіксовано зменшення виробничого травматизму на автодорожньому транспорті та у лісовому господарстві.

  Значне зменшення виробничого травматизму відбулося у галузі сільського господарства та соціально-культурній сфері.


   

   

   

 • Про суттєві зміни майнового стану необхідно повідомляти упродовж десяти календарних днів

  Про суттєві зміни майнового стану необхідно повідомляти упродовж десяти календарних днів

  Один із ефективних способів запобігання корупції в державній сфері - посилення заходів фінансового контролю осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Зобов’язання статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»  встановлює додаткові заходи фінансового контролю.

  Так, у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство в установленому порядку із зазначенням номера рахунка і місце знаходження банку-нерезидента.

  Це стосується і суттєвої зміни майнового стану декларанта, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (тобто, 1921 гривня, на 2019 рік - 96 050 гривень).

  Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання або придбання майна зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

  Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

  Якщо вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня, але була сплачена частинами, то повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається після переходу права власності на таке майно.

  Про дохід, який був нарахований, але не виплачений (не отриманий), не повідомляється.

  Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.

  Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються винятково в електронній формі, їх паперова копія не подається.

  Виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Реєстру не подаються.

  Інформація про отримання доходу або придбання майна членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється. 

  Подання інформації про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 Закону не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати декларацію та зазначити в ній відомості, передбачені статтею 46 Закону.

  Зазначена інформація повинна бути також відображена у наступній декларації цього суб’єкта декларування, що охоплює відповідний звітний період (наприклад, у наступній щорічній декларації, яка охоплює звітний період, у якому суб’єкт декларування подав відповідне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані).


   

   

 • При складних погодних умовах підвищуються ризики виробничого травматизму

  При складних погодних умовах підвищуються ризики виробничого травматизму

  Зокрема, підвищується ризик виникнення нещасних випадків у дорожньо-транспортних пригодах, травмування працівників під час пересування. Основними причинами  травмування може стати падіння потерпілих.

  З метою запобігання виробничого травматизму, Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Керівникам підприємств, установ, організацій рекомендується, при виробничій можливості, обмежити відрядження працівників на період погіршення погодних умов.

  Відповідальні посадові особи зобов’язані організувати та провести заходи щодо:

  утримання в належному стані територій, будівель та споруд, інженерних мереж відповідно до діючих стандартів, норм і правил з охорони праці;

  організації роботи з прибирання снігу та льоду з дахів будівель та споруд виробничих приміщень;

  забезпеченню необхідним для прибирання ручним інвентарем у справному стані та достатнім запасом матеріалів для посипання.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на необхідності організувати проведення з працівниками підприємств позапланових інструктажів з охорони праці та виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.


   

   

 • Воєнний стан: що потрібно знати кожному

  Воєнний стан: що потрібно знати кожному

  З 28 листопада в десяти областях України запроваджено режим воєнного стану – терміном на 30 днів.
  У переліку – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

  Президент України Петро Порошенко включив до Указу лише кілька заходів із 24, передбачених у Законі. Більшість із них – щодо Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ.

  Зокрема, посилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного  та контрдиверсійного режимів.

  До режиму готовності приведено протиповітряну оборону.
  Проводитимуться  навчальні збори резервістів оперативного резерву.

  Прикордонна служба України посилили охорону державного кордону та адміністративної межі з Кримом.

  Під час дії воєнного стану не планується конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців.

  Розширення списку обмежень може бути виключно за умов наступу Росії.

  Президент України підкреслив: принципова позиція зробити воєнний стан мінімально помітним для цивільного населення.

  Петро Порошенко також заявив, що підстави для  його запровадження більш, ніж серйозні – загроза захоплення Маріуполя та Бердянська, повномасштабний наступ країни - агресора.

  Зазначено також, що введення особливого режиму у 2014 – 2015 роках було неможливим – стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції й угоду з МВФ, під загрозою зриву тоді б опинилася й угода про асоціацію з ЄС, безвізовий режим, зона вільної торгівлі з країнами Європейського Союзу.


   

   

 • В освітніх закладах Чернівців організовано пересувну експозицію кращих творчих робіт учасників конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018»

  Організовано пересувну експозицію кращих творчих робіт учасників конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018»

  У  такий спосіб організатори регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка - Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр» - вирішили популяризувати серед школярів освітніх закладів обласного центру  початок нового творчого змагання.

  Аби привернути увагу школярів та студентів й розповісти їм про можливість спробувати свої сили у конкурсі,  організатори ініціюють не просто виставки кращих малюнки, а й тематичні лекції, зустрічі, беруть участь у позакласних виховних заходах.

  «Тематичні програми таких зустрічей буде розширено. Адже ми маємо на меті роз’яснити школярам загальноосвітніх навчальних закладів, гімназій, ліцеїв, студентам професійно-технічних училищ, коледжів  усю важливість та необхідність дотримання законодавства про охорону та гігієну праці. Адже вони - майбутнє покоління працівників, - підкреслює начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області. - До того ж на наших презентаціях будуть присутні чимало старшокласників. Вони  вже свідомого віку, багато хто з них готується  у найближчий рік здобувати  професійну освіту, хтось вже працював у період канікул, чи має намір це зробити незабаром. Тому молоді необхідно розповідати  про їхні трудові права та обов’язки, про законодавчі норми, що гарантують безпеку та охорону здоровя молодих працівників».    

  Наразі відкриття пересувної експозиції та виховний захід  проведено у Чернівецькій спеціальній загальноосвітній  школі-інтернаті №2, в якій здобувають освіту  діти з особливими потребами.

  Освітній заклад, власне, з якого й розпочався проект, вибрано невипадково. Адже у минулому навчальному році вихованці школи були активними учасниками конкурсу малюнка. І хоча ніхто з них не став переможцем, але журі у свій час не могло не виокремити їхні  щирі роботи. Тому під час відкриття пересувної експозиції малюнків школярам було вручено символічну грамоту.

  «Паринюк Богдана, Рудой Вікторія, Сачик Анатолій, Паладійчук Роберт, Рогович Софія, Купшан Софія - учні школи, котрі не побоялися спробувати  творчі сили у конкурсі й надіслали на оцінювання журі свої  роботи, - підкреслили у вітальному слові представники Управління Держпраці. - Сподіваємося, що у наступному році учасників конкурсу з числа вихованців навчального закладу буде ще більше».

  Заступник директора з виховної роботи Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату №2 Людмила Мельник подякувала Держпраці за ініціативу й висловила сподівання, що у перспективі будуть й інші цікаві тематичні просвітницькі проекти.

  Днями пересувну експозицію кращих творчих робіт учасників конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018»  буде виставлено у Чернівецькій гімназії №5.


   

      

 • Роботодавець грубо порушив трудові права 49 працівників

  Роботодавець грубо порушив трудові права 49 працівників

  Штраф у розмірі 1 824 270  гривень (один мільйон вісімсот двадцять чотири тисячі двісті сімдесят гривень) за порушення трудового законодавства  накладено посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області на мале приватне підприємство у Кіцманському районі.

  При здійсненні інспекційного відвідування головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці (при перевірці розрахункових відомостей за певний період 2017 року  та за п’ять місяців  2018 року) встановлено грубі порушення вимог низки статей Кодексу законів про працю України, зокрема, статті 53 - «Тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів», статті 94 - «Заробітна плата» та статті 106 - «Оплата роботи в надурочний час».

  Натомість роботодавець нараховував та виплачував працівникам підприємства лише посадовий оклад у розмірі мінімальної заробітної плати.

  У такий спосіб порушено законні соціальні та трудові права 49 працівників.

  Під час інспекційного відвідування даного суб’єкта господарювання встановлено низку інших суттєвих порушень законодавства про працю, зокрема, у частині нарахування та виплати індексації заробітної плати працівникам, фінансової компенсації за невикористані  ними щорічні відпустку, веденні внутрішньої документації і таке інше.

  Загальна штрафна санкція за грубі порушення трудового законодавства, накладена на підприємство, -   1 839 683 гривні (один мільйон вісімсот тридцять девять тисяч шістсот  вісімдесят три гривні).

  Водночас  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу  роботодавців Буковини на подальшій зміні  фінансових санкцій  за порушення законодавства про працю.

  У наступному році вони  суттєво зростуть.

  Це пов’язано з тим, що зміниться розмір мінімальної заробітної плати.

  Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік»,  мінімальна заробітна плата в країні у наступному, 2019, році становитиме 4 173 гривні.


   

   

 • Належний технічний стан автотранспорту на підприємствах зменшить ризики виробничого травматизму

  Належний технічний стан автотранспорту на підприємствах зменшить ризики виробничого травматизму  

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  у нинішньому, 2018, році у результаті дорожньо-транспортних пригод мали місце п’ять нещасних випадків виробничого травматизму.

  Ось їх хронологія.

  У результаті ДТП отримали травми двоє працівників ТОВ ВКФ «Балакком». Повідомлення про настання нещасного випадку надійшло до Управління Держпраці у Чернівецькій області у перших числах січня.

  22 січня  через аварію  на відтинку дороги Чернівці - Мамаївці у Кіцманському районі  тілесні травми різного ступеня тяжкості отримали працівники ТОВ «Галс -2000» - менеджер зі збуту та водій.

  4 березня на трасі в Московській області смертельно травмований у автодорожній аварії водій ТОВ «Автокомбінат-1».

  29 червня у дорожньо-транспортній пригоді смертельно травмувався водій авто бетонозмішувача ТОВ «Буковинська будівельна компанія».

  7 липня  у результаті автодорожньої аварії постраждав  водій ПрАТ «Кіцманське АТП - 17 739», отримавши травми.    

  Загалом семеро потерпілих, двоє із яких - загинули.

  З огляду на це, Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання, що працюють в галузі пасажирських та вантажних автоперевезень й наголошує на повному виконанні ними законодавства з питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці.

  Особлива увага суб'єктів господарювання має бути звернута, зокрема, на дотримання вимог безпеки при експлуатації та технічному обслуговуванні техніки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області додатково наголошує: обладнання та укомплектованість автомобілів повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху, інструкціям заводів - виробників та Правилам охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених Наказом міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07. 2012 року за №964 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.08.2012 року за №1299/21611.

  Так, до робочого місця водія  встановлено  наступні вимоги:

  огородження робочого місця у водія в салоні повинно бути у справному стані;

  вітрове та бокове скло не повинно мати тріщин та затемнень;

  склопідйомні механізми  мають бути у технічно справному стані.

  Аварійні виходи автобусів та приведення їх у дію повинні бути справними.

  Органи керування  транспортного засобу повинні бути зі справними ущільнювачами, що перешкоджають потраплянню до салону автобуса чи вантажного автомобіля відпрацьованих газів.

  Системи живлення, мащення та охолодження повинні бути справними і не мати течі пального, мастила і таке інше.

  У відділеннях транспортного засобу не повинно бути ніяких пристроїв та елементів паливної системи.

  Усі механізми  транспортного засобу мають бути у технічно справному стані.

  Диски коліс повинні надійно кріпитися.

  Технічний стан електрообладнання автомобіля, автобуса  повинен забезпечуватися пуском двигуна за допомогою стартера.

  Акумуляторні батареї повинні бути надійно закріплені. Відділення, в яких вони розміщуються, мають відокремлюватися від відділення водія, пасажирів і добре вентилюватися зовнішнім повітрям.

  Транспортні засоби мають комплектуватися медичною аптечкою, знаком аварійної зупинки, вогнегасником.

  При направленні у рейси понад добу  транспортний засіб додатково укомплектовується підставками, лопатою, буксирним пристроєм, взимку - додатково ланцюгами проти ковзання.

  Дотримання цих норм суттєво зменшить ризики виробничого травматизму на підприємствах.   


   

 • У наступному році зросте мінімальна заробітна плата

  У наступному році зросте мінімальна заробітна плата

  Верховна Рада України ухвалила Закон «Про державний бюджет України на 2019 рік».

  Документом встановлено: мінімальна заробітна плата в країні у наступному, 2019, році становитиме 4 173 гривні, у погодинному розмірі - 25, 13 гривень.  

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу роботодавців Буковини, що, відповідно, у наступному році зміняться й фінансові санкції за порушення законодавства про працю - вони ще зростуть.

  Наразі фінансова відповідальність суб’єктів господарювання за порушення трудового законодавства наступна:

  за неоформлені трудові відносини - штрафна санкція у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  -  111 690 гривень.

  Порушення встановлених  строків  виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі - штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

  Недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці - штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень.

  Через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складає суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати - 37  230 гривень.

  Порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства тягне фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто, 3 723 гривні.

  Через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

  У разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю,  штрафна санкція нараховуватиметься  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати - 372 300 гривень.    


   

   

 • За порушення в оплаті праці підприємець зобов’язаний сплатити штраф

  За порушення в оплаті праці підприємець зобов’язаний сплатити штраф   

  Порушення низки статей Кодексу законів про працю України виявлено головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області під час інспекційного відвідування  фізичної особи-підприємця, що здійснює підприємницьку діяльність у сфері торгівлі у Чернівцях.

  Встановлено, що підприємець тривалий час не здійснював нарахування та не виплачував індексацію заробітної плати найманим працівникам.

  Не нарахування та не виплата індексації заробітної плати  є порушенням статті 95 Кодексу законів про працю України - «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати» та статті 33 Закону України «Про оплату праці» - «Індексація заробітної плати».

  Саме ці правові норми гарантують працівникам нарахування та виплату індексації заробітної плати.

  Під час інспекційного відвідування у підприємця встановлено й інші порушення у частині оплати праці найманому персоналу, зокрема, за роботу у святкові дні та в надурочний час.

  У цьому випадку підприємець порушив норму статті 106 Кодексу законів про працю України - «Оплата роботи в надурочний час» та статті 107 - «Оплата роботи у святкові і неробочі дні».

  Штрафна санкція, накладена на роботодавця Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, - 111 690  гривень (сто одинадцять тисяч шістсот дев’яносто гривень).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини:  

  юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу якщо:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.

  Дані порушення караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  - 111 690 гривень.

  Якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі - накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.

  Недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень.

  Через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати - 37230 гривень.

  Порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства тягне фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто,   3 723 гривні.

  Через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

  У разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю,  штрафна санкція нараховуватиметься  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати - 372 300 гривень.  


     

 • Понад третину загиблих на виробництві - через дорожньо-транспортні аварії

  Понад третину загиблих на виробництві - через дорожньо-транспортні аварії

  Такими є дані Державної служби України з питань праці.

  За видами подій більшість нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися в українських регіонах цього року, - через дорожньо-транспортні пригоди. Загалом понад третина загиблих на виробництві.

  Певна кількість нещасних випадків виробничого характеру у результаті ДТП мала місце цього річ і на Буковині.

  Одна із найрезонансніших дорожньо-транспортних пригод трапилася 27 липня 2018 року на залізничному переїзді у селі Мамаївці Кіцманського району.

  У результаті зіткнення автобуса та потяга тоді постраждали десятеро працівників підприємства «УПГ-Інвест» (підприємство зареєстровано та працює в Івано-Франківську).

  У результаті ДТП двоє працівників загинуло, восьмеро -  отримали травми різного ступеня тяжкості.

  У відділі нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Чернівецькій області зазначають: суб’єкти господарювання, що здійснюють пасажирські та вантажні автоперевезення, повинні звернути особливу увагу на безпеку руху транспорту на залізничних переїздах.

  Так, водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.

  Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).

  Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою, дорожнім знаком, шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні - не ближче 10 метрів до найближчої рейки.

  Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.

  Водії зобов’язані знати!

  Рух через переїзд забороняється, якщо:

  черговий по переїзду подає сигнал заборони руху;

  шлагбаум опущений, або почав опускатися;

  увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;

  за переїздом утворився затор;

  до переїзду у межах видимості наближається потяг.

  Рух через переїзд сільськогосподарських, дорожніх, будівельних та інших машин і механізмів дозволяється тільки в задовільному транспортному стані.

  Забороняється самовільно відкривати шлагбаум, об'їжджати його, або транспортні засоби, які зупинилися перед переїздом, коли рух через залізничну колію заборонено.


   

 • Відбудеться церемонія нагородження переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  Сьогодні - церемонія нагородження переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  Сьогодні, 22 листопада, у Києві у Міжнародному центрі культури і мистецтв Профспілок України відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу «Краще підприємство з охорони праці». Ініціатором та засновником конкурсу є Державна служба України з питань праці.

  Серед підприємств, що увійшли до фіналу змагання та вибороли перемогу у номінації «Виробництво товарів для населення» - товариство з додатковою відповідальністю  «Трембіта» з Буковини.

  Підприємство є одним із беззаперечних лідерів на вітчизняному ринку легкої промисловості. Продукція «Трембіти» відома у світі, як зразок брендового класичного ділового одягу.

  Водночас підприємство є зразковим у плані впровадження передових технологічних новацій та кращих практик у сфері промислової безпеки та охорони праці.

  Власне, з цих позицій ТДВ "Трембіта" й стала учасником цьогорічного Всеукраїнського огляду - конкурсу та виборола перемогу.

  Участь у сьогоднішній урочистій церемонії з відзначення переможців беруть Андрій Чернівецький - заступник генерального директора ТДВ «Трембіта»  та Георгій Леонтюк - начальник відділу охорони праці підприємства.

  Серед запрошених учасників церемонії - керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.


   

 • Практичні поради декларантам при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

  Практичні поради декларантам при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій  

  Якщо декларант змінив свій електронний цифровий підпис, необхідно скористатись кнопкою «Я загубив/змінив свій приватний ключ» та виконати зміну ЕЦП у Реєстрі.

  Якщо декларант отримав новий єдиний цифровий підпис та під час входу у персональний кабінет виникла помилка «Така поштова адреса не існує або вже зайнята», необхідно скористатися  кнопкою «Я загубив/змінив свій приватний ключ»» та виконати зміну ЕЦП у Реєстрі.

  Якщо при вході у персональний кабінет виникла помилка особистого ключа (спробувати пізніше), перед повторним входом слід натиснути комбінацію клавіш Ctrl+F5 на клавіатурі комп’ютера.

  Якщо при вході у персональний кабінет виникла помилка особистого ключа (невірний пароль чи ключ пошкоджений (24)), декларанту необхідно отримати новий ЕЦП  та виконати зміну ЕЦП у Реєстрі.

  Якщо при вході у персональний кабінет виникла помилка особистого ключа (сертифікат не знайдено (51)), варто переконатися у його відповідності безпосередньо в органі, який видав декларанту єдиний цифровий підпис та повторно здійснити вхід до Реєстру.

  Якщо при вході у персональний кабінет виникла помилка особистого ключа (сертифікат не чинний за строком дії або закінчився строк дії відповідного особистого ключа (52)), декларант зобов’язаний  отримати новий ЕЦП, звернувшись у будь-який акредитований Центр сертифікації ключів та виконати зміну ЕЦП у Реєстрі.

  Якщо при вході у персональний кабінет виникла помилка при зчитуванні особистого ключа (виникла помилка при передачі запиту на сервер ЦСК за протоколом HTTP (5), декларанту необхідно вимкнути розширення браузера та змінити налаштування антивірусного програмного забезпечення для забезпечення можливості передачі запитів за протоколом HTTP (5).

  Якщо при вході у персональний кабінет виникла помилка при автентифікації користувача (Помилка. Ви не підтвердили e-mail), необхідно увійти до особистої поштової скриньки, вказаної під час першої авторизації, відкрити лист «Підтвердження реєстрації | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ» та перейти за наведеним у листі посиланням. У разі, якщо декларант не знаходить  листа у папці «Вхідні» поштової скриньки, перевірити папку «Спам».

  Якщо при заповненні електронних документів декларант не може перейти з першого до наступного розділу, слід скористатися останньою версією браузера Google Chrome.

  Якщо при заповненні електронних документів не завантажується розділ або не зберігаються зміни у розділі, необхідно видалити цей розділ за допомогою кнопки «Видалити дані цього кроку» та заповнити розділ  з початку.

  Якщо невірно зазначено ПІБ або ІПН у вкладці «Мій профіль» персонального кабінету, необхідно отримати новий ЕЦП з вірно внесеними даними та виконати  зміну ЕЦП у Реєстрі, скориставшись кнопкою «Я загубив/змінив свій приватний ключ».

  Якщо при заповненні електронних документів, декларант не знає  як вказати серію та номер свідоцтва про народження дитини, слід вказати серію та номер свідоцтва про народження у форматі «1-АА123456» без пробілу в полі «Податковий номер».

  Якщо при заповненні електронних документів декларант виявляє помилку у кроках 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12 «Зазначте право на цей об’єкт», необхідно  заповнити розділ «ПРАВА НА ЦЕЙ ОБ’ЄКТ», натиснути кнопку «Додати» та натиснути  кнопку «Зберегти об’єкт».

  Якщо декларант не переконаний чи подано декларацію, необхідно перевірити її наявність у публічній частині, переконатися, що в особистому кабінеті вона має статус «Активна» та перевірити вкладку «Мої повідомлення» персонального кабінету.

  Щоби подати декларацію необхідно перевірити внесену інформацію та виконати такі дії:

  натиснути кнопку «Зберегти чернетку»;

  натиснути кнопку «Зберегти декларацію»;

  обрати збережену чернетку та натиснути кнопку «Продовжити роботу»;

  натиснути кнопку «Подати документ»;

  підтвердити ознайомлення з передбаченою законодавством відповідальністю за подання недостовірних відомостей у декларації, проставивши відповідну позначку;

  натиснути кнопку «Подати документ»;

  натиснути кнопку «Подати декларацію».

  Якщо на поштову скриньку не надходять повідомлення про збереження чернетки, подання декларації, зміну ЕЦП у Реєстрі тощо, перевірити папку «Спам» поштової скриньки, перевірити правильність зазначення адреси електронної поштової скриньки у вкладці «Мій профіль» персонального кабінету, звернутися до адміністратора електронної поштової скриньки.

  Якщо декларант втратив доступ до поштової скриньки, з якою зареєструвався у Реєстрі, отримав новий ЕЦП та під час входу у персональний кабінет виникає помилка «Користувач з таким податковим номером вже зареєстрований», необхідно звернутися  до служби технічної підтримки НАЗК, зазначивши при цьому назву помилки, ПІБ, ІПН та актуальну поштову скриньку.

  Якщо виникли питання при заповненні електронних документів, слід ознайомитись з роз’ясненнями щодо заповнення електронних декларацій на сайті НАЗК.

  Якщо виникли питання технічного характеру, необхідно звернутися до служби технічної підтримки, направивши електронний лист, або зателефонувати за номером +38(044)200-06-94.


   

   

   

   

 • Кількість працюючих, котрі отримують мінімальну заробітну плату, зменшується

  Кількість працюючих, котрі отримують мінімальну заробітну плату, зменшується

  Про це свідчать дані Державної служби статистики України.  

  На початку осені їх нараховувалося  7,4%. При цьому частка працівників з зарплатою понад шість  тисяч гривень була у півтора рази  вищою за мінімальну й  становила понад 53%.

  Заробітні плати у десять тисяч і вище у цьому періоді отримували майже  27 % штатних працівників.  В аналогічному періоді минулого року таких працівників було лише 17%.

  Важливо, що середня номінальна заробітна плата в Україні на початку осені склала 9042 гривень, що у 2,4 рази перевищує мінімальний показник.  

  Зарплати вищі за середню отримували на підприємствах промисловості, зокрема у фармацевтичній  галузі (більше 16 тисяч гривень), нафтопереробці  та металургії (понад 11 тисяч гривень).

  За прогнозами Кабінету Міністрів України, показник середньої зарплати,  як один з орієнтирів економічного розвитку України,  у наступному році має сягнути позначки у десять тисяч гривень. Як уже повідомлялося, у проекті Державного бюджету на 2019 рік Урядом України закладено  показник мінімальної заробітної плати на рівні 4170 гривень.


   

 • Суб’єкт господарювання порушив норми чинного законодавства, працевлаштувавши неналежним чином восьмеро працівників

  Суб’єкт господарювання порушив норми чинного законодавства, працевлаштувавши неналежним чином восьмеро працівників

  Суттєві порушення законодавства про працю, зокрема, неналежне оформлення  працівників на роботу,  встановили під час інспекційного відвідування головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області. 

  Порушення статті 21 Кодексу законів про працю України - «Трудовий договір» та статті 24 - «Укладення трудового договору» встановлено під час здійснення інспекційного відвідування  фахівцями Держпраці одного із товариств з обмеженою відповідальністю, що зареєстроване та працює у Кіцманському районі.

  Виявлено, що суб’єкт господарювання, усупереч вимогам чинного законодавства, оформив трудові відносини з працівниками не через укладення трудових договорів, а шляхом укладення цивільно - правових угод. Хоча робота, яку виконували працівники, мала постійний і системний характер.

  У такий неправомірний спосіб роботодавець працевлаштував восьмеро осіб.

  За це порушення законодавства про працю Управлінням Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено штраф у розмірі 893 520 гривень (вісімсот дев’яносто три тисячі п’ятсот двадцять гривень).

  Довідково:

  суб’єкт господарювання несе фінансову відповідальність за використання неофіційної праці відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України у вигляді 30 мінімальних заробітних плат -  111 690 гривень за одного неоформленого працівника щодо якого скоєно порушення. 


   

 • Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи

  Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи

  Звернення Премєр -міністра України Володимира Гройсмана з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

  «Дорогі співвітчизники!

  Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем Гідності та Свободи!

  Дві новітні революції в Україні – Помаранчева революція і Революція Гідності – показали нестримне прагнення українського народу до життя у сучасній цивілізованій європейській країні. Двічі у новітній історії української держави українці виходили на майдани своїх міст, щоб назавжди розпрощатися з пострадянським авторитарним минулим та одіозними політичними практиками. На жаль, останнього разу, взимку 2013-2014 років, нам довелося заплатити надто високу ціну в боротьбі за власне майбутнє.

  Революція Гідності стала відправною точкою для української держави і нашого суспільства, коли за власну свободу і переконання кращі з наших громадян заплатили своїм життям і здоров’ям.

  Наше основне завдання – поглиблення політичної та секторальної євроінтеграції, активне входження України до євроатлантичного простору. Ми багато досягнули у рамках Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі з Європейським Союзом і надалі поглиблюємо нашу інтеграцію. Здійснили неймовірні зміни у ході реформування Збройних Сил, активно впроваджуємо стандарти НАТО в українському війську. Практично у кожній сфері суспільного життя ми поступово та впевнено втілюємо сучасні підходи і принципи, крок за кроком розвиваємо відкрите суспільство, в якому людина стане найвищою цінністю. Це наш обов’язок перед полеглими Героями Небесної Сотні, перед усіма нашими громадянами та майбутніми поколіннями.

  Переконаний, що наша спільна віра у власні сили і в рідну країну пройде всі випробування, які нам посилає нелегке сьогодення, і в подальшому надихатиме на впровадження доленосних якісних змін.

  Слава Україні!

  Героям слава!»

  З нагоди Дня Гідності та Свободи в області  також відбудуться урочисті та пам’ятні заходи.

  Розпочалися вони з покладання  на Центральному кладовищі Чернівців квітів та запалення лампадок на могилах Героїв Небесної Сотні та загиблих на Сході України. Вшанувати  їхню світлу пам’ять прийшли побратими, громадські активісти, представники влади.

  Цього ж дня, о 16.30, громада збереться на молебень за Героями Небесної Сотні та загиблими на Сході України на Центральній площі міста, - інформує сайт Чернівецької ОДА. 

  До участі у цьому заході організатори запрошують усіх небайдужих.


   

 • Організаційні причини - основний чинник настання випадків травмувань на виробництві

  Організаційні причини - основний чинник настання випадків травмувань на виробництві

  У секторі розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють: загалом з початку року в області на виробництві мав місце 31 нещасний випадок, чотири із яких - зі смертельними наслідками.

  Певне збільшення виробничого травматизму, констатують в територіальному органі Державної служби України з питань праці,  спостерігається на підприємствах будівництва, енергетики, машинобудування, пошти та зв’язку, харчової промисловості, на інших видах транспорту.

  Водночас зафіксовано зменшення виробничого травматизму на автодорожньому транспорті та у лісовому господарстві.

  Значне зменшення виробничого травматизму відбулося у галузі сільського господарства та соціально-культурній сфері.

  Незважаючи на два останні факти, рівень травмувань на виробництві в регіоні залишається значним.

  Так, до прикладу, за десять місяців 2018 року в установах соціально-культурної сфери краю зареєстровано сім нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.  

  Детальний аналіз виробничого травматизму засвідчує: найбільша кількість нещасних випадків сталася з працівниками соціально-культурної сфери та торгівлі, а також агропромислового комплексу. У цій галузі за десять місяців 2018 року зареєстровано п’ять нещасних випадків, в тому числі один  зі смертельним наслідком.

  Основні причини настання нещасних випадків - організаційні, а саме порушення технологічного процесу, порушення  трудової та виробничої дисципліни, у тому числі, невиконання посадових обов’язків працівниками, невиконання ними інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів,  порушення Правил безпеки руху.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців області й зазначає:

  кожен роботодавець зобов’язаний  створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці;

  а кожен працівник, при виконанні своїх професійних та виробничих обов’язків зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва; користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Виконання роботодавцями та працівниками трудових колективів чинного законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці забезпечить уникнення випадків травмування на виробництві.


   

   

   

 • Управління Держпраці закликає повідомляти про не задекларовану зайнятість в онлайн-режимі

  Управління Держпраці  закликає повідомляти про не задекларовану зайнятість в онлайн-режимі  

  Територіальний орган Державної служби України з питань праці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини: 

  якщо комусь відомі випадки неофіційного працевлаштування осіб, аби хтось особисто потерпає від недобросовісних роботодавців, то такий громадянин вправі  повідомити про це органи державного нагляду та контролю.

  Зробити це можна через онлайн – повідомлення.

  Таку можливість запровадила Державна служба України з питань праці.  

  Для цього заявнику  необхідно на сайті Державної служби України з питань праці  http://dsp.gov.ua/ , або на сайті  Управління Держпраці у Чернівецькій області   http://cv.dsp.gov.ua/   віднайти розділ «Повідомити про не задекларовану працю».

  Заявник має заповнити відповідну форму, в якій вказати на конкретні факти неофіційного працевлаштування.

  Надана скаржником інформація не підлягатиме розголошенню у разі проведення  фахівцями Держпраці  (на підтвердження отриманих даних) інспекційних відвідувань .

  Довідково:  головними державними інспекторами  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за 10 місяців 2018 року виявлено 406 працівників, що працювали без належного оформлення:

  103 особи трудилися без оформлення трудових відносин;

  292 працівники без належного оформлення трудових відносин (роботодавці уклали з ними цивільно-правові угоди, що мали ознаки трудових);

  для двох працівників  суб’єкти господарювання використали підміну трудових понять через  оформлення  їх, як фізичних осіб-підприємців;

  дев’ятеро осіб було прийнято на роботу без повідомлення про це відповідні територіальні органи Державної фіскальної служби.

  За видами економічної діяльності найбільше нелегальних працівників на Буковині  виявлено у будівництві (37%), торгівлі (22%), промисловості (11%), сфері ресторанного та готельного бізнесу (10%), на підприємствах транспорту (9%), у сільському господарстві (6%).

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної Управлінням Держпраці  у Чернівецькій області  між роботодавцями та найманими працівниками укладено 4541 трудову угоду.


   

        

   

 • До уваги суб’єктів господарювання та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю

  До уваги суб’єктів господарювання та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю

  Управління Держпраці у Чернівецькій області надає роз’яснення:

  державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законодавством України.

  Органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю).

  Органи державного нагляду (контролю) та суб'єкти господарювання мають право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такого заходу.

  Під час проведення заходів державного нагляду (контролю) не допускається вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їхніх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

  Плановий чи позаплановий захід щодо суб’єкта господарювання - юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником.

  Плановий чи позаплановий захід щодо фізичної особи - підприємця має здійснюватися за його присутності або за присутності уповноваженої ним особи.

  Перед початком здійснення державного нагляду (контролю) посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить запис до журналу реєстрації заходів державного нагляду (контролю) (за наявності такого журналу у суб’єкта господарювання).

  При здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.

  Планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) таоприлюднені на веб-сайті відомства.

  Протягом планового періоду здійснення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання одним і тим самим органом державного нагляду (контролю) не допускається.

  За наявності у суб’єкта господарювання відокремлених підрозділів планові заходи державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання можуть здійснюватися одночасно в усіх відокремлених підрозділах протягом строку здійснення одного планового заходу.

  Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

  Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності. У такому разі перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

  Субєкт господарювання може бути перевірений позапланово, якщо для цього є відповідні, передбачені Законом,  підстави.

  У такому разі суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

  Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.

  Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

  Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб’єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

  Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

  Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів.

  За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

  Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

  В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

  Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

  Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

  У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

  Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб’єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).

  На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

  У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

  Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

  Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

  Невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом.

  Суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право:

  бути поінформованим про свої права та обов’язки;

  вимагати від посадових осіб органу державного нагляду (контролю) додержання вимог законодавства;

  перевіряти наявність у посадових осіб органу державного нагляду (контролю) службового посвідчення та посвідчення (направлення) і одержувати копію посвідчення (направлення) на проведення планового або позапланового заходу;

  не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо:

  державний нагляд (контроль) здійснюється з порушенням передбачених законом вимог щодо періодичності проведення таких заходів;

  посадова особа органу державного нагляду (контролю) не надала копії документів, передбачених Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам Закону;

  суб’єкт господарювання не одержав повідомлення про здійснення планового заходу державного нагляду (контролю) в порядку, передбаченому Законом;

  посадова особа органу державного нагляду (контролю) не внесла запис про здійснення заходу державного нагляду (контролю) до журналу реєстрації заходів державного нагляду (контролю) (за наявності такого журналу в суб’єкта господарювання);

  тривалість планового заходу державного нагляду (контролю) або сумарна тривалість таких заходів протягом року перевищує граничну тривалість,

  орган державного нагляду (контролю) здійснює повторний позаплановий захід державного нагляду (контролю) за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю);

  органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику;

  у передбачених законом випадках посадові особи не надали копію погодження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, або відповідного державного колегіального органу на здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю);

  бути присутнім під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), залучати під час здійснення таких заходів третіх осіб;

  вимагати нерозголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною інформацією суб’єкта господарювання;

  одержувати та ознайомлюватися з актами державного нагляду (контролю);

  надавати органу державного нагляду (контролю) в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта;

  оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії органів державного нагляду (контролю) та їх посадових осіб;

  отримувати консультативну допомогу від органу державного нагляду (контролю) з метою запобігання порушенням під час здійснення заходів державного нагляду (контролю);

  вести журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) та вимагати від посадових осіб органів державного нагляду (контролю) внесення до нього записів про здійснення таких заходів до початку їх проведення;

  вимагати припинення здійснення заходу державного нагляду (контролю) у разі:

  перевищення посадовою особою органу державного нагляду (контролю) визначеного Законом максимального строку здійснення такого заходу;

  використання посадовими особами органу державного нагляду (контролю) неуніфікованих форм актів;

  з’ясування посадовими особами під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) питань, інших ніж ті, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення такого заходу.

  Суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний:

  допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого Законом;

  виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;

  надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону;

  одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.

  Відповідальність суб'єкта господарювання

  Невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому Законом.

  У разі застосування санкцій за порушення вимог законодавства, зокрема, якщо законом передбачаються мінімальні та максимальні розміри санкцій, враховується принцип пропорційності порушення і покарання. Санкція, що застосовується до суб’єкта господарювання при першому порушенні, не може бути вищою за мінімальну санкцію, передбачену відповідним Законом.

  У разі несплати суб’єктом господарювання застосованої до нього штрафної санкції за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа, якщо розпорядчі документи не були оскаржені до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишені в силі, постанова про накладення адміністративного штрафу направляється до виконавчої служби щодо його стягнення у примусовому порядку. 


   

 • Світ побачив черговий номер журналу «Охорона праці» (№11/2018)

  Світ побачив черговий номер журналу «Охорона праці» (№11/2018)

  На сторінках видання розміщено наступні матеріали:

  БЕЗПЕКА ПРАЦІ

  Людмила Солодчук

  Перша будівельна

  Репортаж з І Міжнародної конференції «Безпека праці в будівництві: управління ризиками»

  Олена Коновалова

  Ризики та наслідки незадекларованої праці       

  Чим загрожує роботодавцям неоформлення трудових відносин

  Володимир Рожанський

  Боротьба з не задекларованою працею триває

  Підсумки колегії Держпраці

  Дмитро Матвійчук

  Травми, переломи та... емоції    

  На змаганнях «Кубок ПАРАМЕДИК 2018» перемогли найсильніші

  Ольга Богданова

  ЄСОП - об′єднання професіоналів

  Спеціалістам-практикам з ОП потрібно об′єднуватися

  Дмитро Григоренко

  Не бійся першої помилки, уникай другої   

  Про нову модель «Продуктивність людини» у побудові систем з ОП, що добре зарекомендувала себе в США

  Олег Моісеенко

  Енергоаудит: для чого він нам?

  За допомогою термографії можна зменшити втрати тепла і витрати на утримання будівлі

  Микола Федоренко

  Уроки державної мови: зимовий, холодний, опалювальний        

  Про підготовку й організацію роботи в зимовий сезон: 313, знаряддя праці, медогляди та ін.

  Сергій Колесник

  Урожай на мінних полях

  Як вирішують проблему розмінування територій Луганської та Донецької областей

  Сергій Павлющенко

  Раціональне зерно: безпека на елеваторах

  Результати перевірок Держпраці

  Сергій Колесник

  Як «утомлюється» сталь

  Причини руйнації сипосів для зберігання зерна

  Володимир Потебешко

  Установи основну причину нещасного випадку

  Навчальний практикум журналу

  Олег Моісеенко

  Як неправедна допомога обернулася вироком   

  Історія про те, як за хабарництво було винесено два вироки

  МЕДИЦИНА ПРАЦІ

  Марія Савочкіна

  Медогляд: роботодавці не виконують закон

  З кожним роком зменшується кількість працівників, які проходять періодичні медогляди

  Людмила Харчук

  Офіс: медогляди потрібні  

  Загрози та небезпеки офісної праці

  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

  Віктор Шостак, ЗінаТда Купира

  Телепортація у просторі, або Дивний випадок в Іваничах  

  Сподіваємося на об′єктивне розслі­дування описаного нещасного випадку

  Додаток до журналу «НА ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»

  Про нові Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві

  Особливості експлуатації колісних транспортних засобів у зимовий сезон


   

   

 • Суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити на підприємствах, в установах та організаціях повне виконання Закону України «Про охорону праці»

  Субєкти господарювання  зобов’язані  забезпечити на підприємствах, в установах та організаціях  повне виконання  Закону України «Про охорону праці»

  Державна служба України з питань праці та її територіальний структурний підрозділ - Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють: з початку року в окремих галузях виробництва відбувся  суттєвий ріст виробничого травматизму, у тому числі, зі смертельним наслідком.

  Більшість нещасних випадків мали місце через  дорожньо-транспортні пригоди.

  З метою попередження  виникнення нещасних випадків, які стаються на підприємствах внаслідок дорожньо-транспортних пригод, та, зокрема, на підприємствах автомобільної галузі, Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарської діяльності щодо повного виконання ними  на підприємствах, в установах та організаціях  Закону України «Про охорону праці».

  Посадові особи підприємств зобов’язані забезпечити на підприємствах належне проходження технологічного процесу, трудову та виробничу дисципліну, у тому числі, виконання посадових обов’язків працівниками, виконання ними інструкцій з охорони праці, дотримання вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів, дотримання Правил безпеки руху.

  Слід констатувати, що більшість нещасних випадків, що стаються у результаті дорожньо-транспортних пригод, - у галузі пасажирських та вантажних автоперевезень.

  Тому суб’єктам господарювання, що працюють у цих галузях, слід забезпечити діяльність підприємств відповідно до Закону України "Про охорону праці", Правил дорожнього руху, Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених Наказом міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07. 2012 року за №964 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.08.2012 року за №1299/21611.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання вимоги безпеки під час експлуатації автомобілів у віддаленні  від основної бази.

  Так, направлення автомобілів  для виконання  робіт у віддаленні від основної бази повинно оформлюватися наказом по підприємству.

  Наказом роботодавця призначається старший групи, що направляється у відрядження (при двох і більше автомобілів) із числа досвідчених водіїв, або бригадир, або начальник колони (більше 20 автомобілів) зі спеціалістів підприємства, на яких покладається відповідальність за додержання вимог безпеки праці.

  Виконання вимог відповідальної особи є обов’язковим для усієї групи, що направляється у відрядження.

  Перед направленням на роботу необхідно з’ясувати на місці майбутнього розташування умови та особливості роботи , організацію житла та побуту складу групи, зберігання та технічного обслуговування транспортних засобів, медичного огляду водіїв.

  Спільно  з  власником організації, у розпорядженні якої направляється  автотранспорт, потрібно уточнити необхідне матеріальне та технічне забезпечення, що повинно бути здійснене як безпосередньо на підприємстві, так і на місці відрядження.

  Під час підготовки до роботи у віддаленні від основної бази необхідно провести технічне обслуговування усіх транспортних засобів.

  При цьому особливу увагу необхідно звернути на вузли та агрегати, що забезпечують безпеку руху та праці, пожежну безпеку.

  Під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів у віддаленні від основної бази працівники зобов’язані дотримуватися загальних вимог безпеки.


   

   

 • Держпраці наполегливо закликає роботодавців оформлювати легальні трудові відносини

  Держпраці наполегливо закликає роботодавців оформлювати легальні трудові відносини  

  Державна служба України з питань праці, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», спільно з Пенсійним Фондом України, Державною фіскальною службою та іншими зацікавленими сторонами провела низку заходів,  спрямованих на декларування роботодавцями легальних трудових відносин з працівниками.

  Робота здійснювалась у два етапи.  Розпочали з інформаційно-роз’яснювальної  кампанії, у ході якої територіальними управліннями Держпраці було охоплено більше 25 000  роботодавців.  Організовано чисельні інформаційно-роз’яснювальні заходи, круглі столи, виступи у ЗМІ.

  З 5 жовтня 2018 року розпочато проведення контролюючих заходів, під час яких вже виявлено майже 3 000 працівників, оформлених з порушенням вимог трудового законодавства. Проте,  у ході інспекційних відвідувань, майже з 1 500 з них  роботодавці вже уклали трудові договори.

  За інформацією Державної фіскальної служби, у жовтні цього року було подано більше 300 000 повідомлень про прийняття на роботу 644 500 найманих працівників. А це на 30% більше, ніж у вересні.

  Щодо фізичних осіб підприємців, то у вересні  їх було зареєстровано майже 26 000, а  в жовтні ця цифра  вже зросла майже удвічі.

  Держпраці наполегливо закликає роботодавців не порушувати трудове законодавство України та вийти з тіні, легально оформивши трудові відносини з найманими працівниками.  


   

   

 • На нараді фахівців Держпраці та Державної фіскальної служби обговорили результати спільної роботи та узгодили план дій

  На нараді фахівців Держпраці та Державної фіскальної служби обговорили  результати спільної роботи та узгодили план дій

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася спільна нарада фахівців відомства  та представників територіального органу Державної фіскальної служби України.

  Головувала на засіданні заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

  Участь у нараді взяли начальник управління податків та зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області Вадим Комов та  виконувач обов’язків начальника відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків та зборів з фізичних осіб Оксана Шинкар, а також начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових документів Управління Держпраці Юрій Пуріч.

  У ході наради Галина Кушнір підвела підсумки спільної роботи, акцентувавши на тому, що комплексні заходи в області відбуваються на виконання Розпорядження  Кабінету Міністрів України за  № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».  

  Заходи відбуваються за участю фахівців Управлінням Держпраці, Державної фіскальної служби, Головного управління  Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області, інших органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.

  З метою забезпечення контролю за належним оформленням трудових відносин в регіоні, відомствами напрацьовано та затверджено План спільних дій щодо виявленню фактів мінімізації заробітної плати найманим працівникам та використання праці неоформлених працівників.

  Посадовець зазначила, що на підставі матеріалів Державної фіскальної служби Держпраці вже провела 22 інспекційні відвідування, виявивши понад 35 неналежно оформлених працівників.

  Галина Кушнір також підкреслила, що з початку року на підставі матеріалів органів Пенсійного фонду України головними державними інспекторами Держпраці  здійснено інспекційні відвідування 100 суб’єктів господарювання.  Як наслідок, виявлено 126 неналежно оформлених працівників. 

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Державної фіскальної служби узгодили план подальших дій, направлений на подолання не задекларованої зайнятості на Буковині.

  Ключовими пунктами цього плану є продовження проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання регіону та інспекційні відвідування.


   

 • Про стан виробничого травматизму в області у жовтні 2018 року

  Про стан виробничого травматизму в області у жовтні 2018 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  у жовтні на підприємствах області  зареєстровано два нещасних випадки, один із яких з тяжким наслідком. Нещасний випадок мав місце в енергетичній галузі.

  Загалом з початку року в області на виробництві стався 31 нещасний випадок, чотири із яких - зі смертельними наслідками.

  Певне збільшення виробничого травматизму спостерігається на підприємствах будівництва, енергетики, машинобудування, пошти та зв’язку, харчової промисловості, на інших видах транспорту.

  Водночас зафіксовано зменшення виробничого травматизму на автодорожньому транспорті та у лісовому господарстві.

  Значне зменшення виробничого травматизму відбулося у галузі сільського господарства та соціально-культурній сфері.


   

 • «Усі, хто отримують великі зарплати, мають належним чином сплачувати ЄСВ», - Урядом України підготовлено відповідний законопроект щодо детінізації зарплат

  «Усі, хто отримують великі зарплати, мають належним чином сплачувати ЄСВ», - Урядом України підготовлено відповідний законопроект щодо детінізації зарплат

  Учора, 14 листопада, під час засідання Кабінету міністрів України Прем’єр – міністр України Володимир Гройсман акцентував увагу урядовців на наступному: 

  «Маємо прискорити процес виведення зарплат із тіні. І це потрібно не тільки для того, щоб наповнювати Пенсійний фонд і виплачувати пенсії зараз. Це потрібно тим людям, які зараз отримують від своїх роботодавців офіційно мінімальну заробітну плату, а решту у «конвертах». Таким чином,  роботодавці фактично окрадають своїх працівників, бо потім ті ж працівники отримують мізерні пенсії. Детінізація зарплат – це також відновлення соціальної справедливості. Дякую тим роботодавцям, які почали виводити з тіні трудові відносини. Лише за жовтень кількість легально працюючих громадян зросла щонайменше на 150 тисяч осіб. Але ми маємо йти далі. І тут я б хотів звернутися за допомогою до профспілок посилити роботу на підприємствах щодо  детінізації зарплат. І це буде реальний захист працівників».

  На учорашньому засіданні Кабінет Міністрів підтримав законопроект, який удосконалює систему загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування. Новації, зокрема, мають підвищити якість адміністрування єдиного соціального внеску та дисципліну його сплати.

  Чому потрібно змінювати роботу ЄСВ?

  Ініційована Урядом пенсійна реформа дала змогу суттєво підвищити пенсії. У наступному році виплати продовжать зростати, що потребуватиме від Пенсійного фонду додаткових ресурсів. І цей ресурс можна знайти не шляхом збільшення навантаження на державний бюджет, а за рахунок перекриття схем ухиляння від сплати ЄСВ.

  Таким чином, по-перше, з’явиться можливість збільшити власні надходження Пенсійного фонду, що забезпечить подальше зростання пенсій.

  По-друге, посилиться захист працюючого населення. Адже приховування реальних зарплат для зменшення сплати ЄСВ фактично позбавляє робітника гідної пенсії.

  Держава вже зробила реальний крок для зменшення навантаження на бізнес: У 2016 році ставку єдиного соціального внеску знижено на 40% – до 22%. Меншої ставки в країнах із подібним демографічним навантаженням у світі немає. Наступний крок – посилення контролю за повнотою сплати єдиного соціального внеску.

  Основні схеми мінімізації ЄСВ

  Основних схем ухилення від сплати ЄСВ у мовному обсязі декілька. Перший – заниження реальної заробітної плати. Другий – «зрівнялівка», коли кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково. Третій – приховування реальної заробітної плати керівного складу підприємства.

  Приміром, за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, 84,2 тис. керівників підприємств отримують зарплату на рівні мінімальної, в тому числі у Києві – 20,3 тис. таких керівників. І це при середній зарплаті по Києву у вересні 2018 року 13 614 гривень. У грудні 2016 року керівників, що нараховували собі мінімальну заробітну плату, було 48 тис., тобто зараз їх уже вдвічі більше.

  Четвертий – нарахування великої зарплати одній чи декільком особам на підприємстві з подальшим розподіленням цих коштів між іншими співробітниками «в конвертах». Цей спосіб мінімізації можливий завдяки обмеженню суми, з якої стягується ЄСВ.

  Як будуть перекриватися схеми

  Запропоновані зміни до законодавства передбачають:

  збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних заробітних плат (до суми 104 325 гривен). Таким чином не тільки буде перекрито одну із мінімізаційних схем, а й відновлено соціальну справедливість.

  Адже ті, хто отримують великі зарплати, мають, відповідно, і сплачувати ЄСВ належним чином.

  Одночасно, аби стимулювати легалізацію доходів громадян, пропонується встановити регресивну шкалу розміру ЄСВ.

  Розміри єдиного внеску з доходу, що перевищує 25 розмірів МЗП:

  - 20 % – якщо база нарахування становить від 25 до 70 МЗП;

  - 17 % –  від 70 до 150 розмірів МЗП;

  - 15% – від 150 до 200 розмірів МЗП;

  - 10% – від 200 до 270 розмірів МЗП;

  - 5 % – якщо перевищує 270 МЗП.

  Законодавче закріплення вимог застосовувати на підприємствах за принципом диференціації заробітної плати в залежності від складності, кваліфікації, відповідальності роботи. Встановлення вимоги сплачувати ЄСВ керівникам підприємств із розрахунку двох мінімальних заробітних плат. Ефект лише від цього заходу становитиме 3,4 млрд грн на рік, підрахували в Уряді.

  Загалом у результаті запропонованих механізмів справляння ЄСВ із високих заробітних плат та легалізації зарплат додаткові надходження до Пенсійного фонду становитимуть майже 10 мільярдів гривень на рік.


   

 • Найбільшу кількість неоформлених працівників виявлено на об’єктах будівництва

  Найбільшу кількість неоформлених працівників виявлено на об’єктах будівництва

  Головними державними інспекторами  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за 10 місяців 2018 року виявлено 406 працівників, що працювали без належного оформлення:

  103 особи трудилися без оформлення трудових відносин;

  292 працівники без належного оформлення трудових відносин (роботодавці уклали з ними цивільно-правові угоди, що мали ознаки трудових);

  для двох працівників  суб’єкти господарювання використали підміну трудових понять через  оформлення  їх, як фізичних осіб-підприємців;

  дев’ятеро осіб було допущено до роботи без повідомлення про це відповідні територіальні органи Державної фіскальної служби.

  За видами економічної діяльності найбільше нелегальних працівників на Буковині  виявлено у будівництві (37%), торгівлі (22%), промисловості (11%), сфері ресторанного та готельного бізнесу (10%), на підприємствах транспорту (9%), у сільському господарстві (6%).

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної Управлінням Держпраці  у Чернівецькій області  між роботодавцями та найманими працівниками укладено 4541 трудову угоду.

  Довідково: суб’єкти господарювання, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафних санкцій у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

  Усі ці грубі порушення трудового законодавства караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, а саме 111 690 гривень.


   

 • Громадянин вправі звернутися до судової інстанції щодо оформлення трудових відносин

  Громадянин вправі звернутися до судової інстанції щодо оформлення трудових відносин  

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

  згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України – «Укладення трудового договору», роботодавець не вправі допустити до роботи працівника без укладення  з ним  трудового договору та відповідного повідомлення про факт працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Як уже неодноразово повідомлялося Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, допуск працівника до роботи без належного оформлення  - грубе порушення законодавства про працю, що тягне за собою накладення на роботодавця фінансової, адміністративної, а в окремих випадках навіть кримінальної відповідальності.

  Так, суб’єкти господарювання, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,

  та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків -

  у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а саме 111 690 гривень.

  Водночас згідно з окремими статтями Кодексу законів про працю України, зокрема, статтею 232 -  «Трудові спори, що підлягають безпосередньому розглядові в районних, районних у місті, міських  чи міськрайонних судах» - та статтею 235 - «Поновлення на роботі, зміна формулювання причин звільнення, оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи» - кожен громадянин, у разі порушення його соціальних та трудових прав, має можливість звернутися до судової інстанції  з повідомленням щодо оформлення трудових відносин та встановлення періоду роботи.

  При винесенні рішення щодо оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, при направленні заяви у відповідні органи, суд одночасно ухвалює рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у даному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.


   

   

   

   

 • Управління Держпраці повторно закликає буковинців повідомляти про не задекларовану зайнятість через онлайн-повідомлення

  Управління Держпраці повторно закликає буковинців повідомляти про не задекларовану зайнятість через онлайн-повідомлення

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини:  якщо вам відомі випадки неофіційного працевлаштування, аби  особисто потерпаєте від недобросовісних роботодавців, ви маєте можливість повідомити про це органи державного нагляду та контролю.

  Таку можливість запровадила Державна служба України з питань праці.  

  Для цього заявнику  необхідно на сайті Державної служби України з питань праці  http://dsp.gov.ua/ , або на сайті  Управління Держпраці у Чернівецькій області   http://cv.dsp.gov.ua/   віднайти розділ «Повідомити про не задекларовану працю».

  Заявник має заповнити відповідну форму, в якій повідомити про конкретні факти неофіційного працевлаштування працівників.

  Уся надана у повідомленні інформація використовуватиметься фахівцями Держпраці винятково з метою аналізу стану поширення не задекларованої праці та не підлягатиме розголошенню у разі проведення інспекційних відвідувань.

  В області інспекційні відвідування суб’єктів господарювання щодо дотримання ними трудового  законодавства здійснюють головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Довідково:  головними державними інспекторами  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за 10 місяців 2018 року виявлено 406 працівників, що працювали без належного оформлення:

  103 особи трудилися без оформлення трудових відносин;

  292 працівники без належного оформлення трудових відносин (роботодавці уклали з ними цивільно-правові угоди, що мали ознаки трудових);

  для двох працівників  роботодавці використали підміну трудових відносин, через оформлення їх, як фізичних осіб-підприємців;

  дев’ятеро осіб було прийнято на роботу без повідомлення про це відповідні територіальні органи Державної фіскальної служби.

  За видами економічної діяльності найбільше нелегальних працівників виявлено у будівництві (37%), торгівлі (22%), промисловості (11%), у сфері ресторанного та готельного бізнесу (10%), на підприємствах транспорту (9%), у сільському господарстві (6%).

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи між роботодавцями та найманими працівниками укладено 4541 трудова угода.


   

        

 • Виявлено порушення трудових прав 395 працівників

  Виявлено порушення трудових прав 395 працівників

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  за десять місяців 2018 року здійснили 265 інспекційних відвідувань, під час яких у 54 суб’єктів господарювання виявили факти не оформленого чи неналежного оформлення трудових відносин.

  Фахівці Держпраці виявили у 40 роботодавців  103 працівники, котрі працювали без оформлення трудових відносин; 31 роботодавець регіону уклав цивільно-правові договори, які мають ознаки трудових відносин з 292 особами.

  Під час інспекційних  відвідувань головні державні інспектори виявили порушення трудових прав 395 працівників.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує!

  Громадяни, котрі  працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах» позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

  втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

  втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії;

  через зарплати у «конвертах» відсутні внески до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає працівників:

  погоджуючись на нелегальну трудову зайнятість, вони  автоматично  потрапляють у групу ризику.

  У разі, коли  працедавець не дотримається даних зобов’язань (не розрахується за виконану роботу, звільнить без будь яких причин і таке інше) довести факт свого працевлаштування у недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

  Лише оформлення трудових відносин забезпечить  соціальний захист й гарантуватиме працівникові гідні й безпечні умови праці.  


   

   

 • В обласному центрі встановлено біг - борди з соціальною рекламою задля подолання не задекларованої зайнятості

  В обласному центрі встановлено біг - борди з соціальною рекламою задля подолання не задекларованої зайнятості

  Біг-борди соціальної реклами на тему не задекларованої зайнятості встановлено у Чернівцях.

  Конструкції розміщено за трьома адресами, зокрема, на вулиці Головній,212, на вулиці Галицький шлях та на вулиці Героїв Майдану, 54.

  Розміщення такої соціальної реклами стало можливим завдяки реалізації спільних планів роботи  Управління Держпраці у Чернівецькій області та управління праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради.

  Соціальну рекламу виготовлено та встановлено за муніципальні кошти.

  Директор міського комунального підприємства «Реклама» Тарас Унгурян повідомив, що біг-борди на жвавих дорожніх магістралях обласного центру розміщуватимуться понад місяць.

  Між тим в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області вирішено, що  спільну роботу державного та муніципального відомств у цьому напрямі буде продовжено.

  «Одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці є запобігання використанню не задекларованої праці в регіоні, - підкреслює керівник територіального підрозділу Державної служби України з питань праці Іван Луцак. - Широка інформаційно- роз’яснювальна кампанія серед роботодавців та працівників трудових колективів, учнів та студентів місцевих навчальних закладів у цьому напрямі продовжується. Адже таке негативне соціальне явище, як неофіційна зайнятість, справляє значний негативний вплив на розвиток економіки Буковини, фінансовий та матеріальний рівень забезпечення громадян. Окрім того, не задекларована праця - необмежені можливості тиску на працівників. Думаю, встановлення даної соціальної реклами - чергова можливість привернення суспільної уваги задля подолання цього негативного явища».

  Згідно з розробленим паспортом неформальної зайнятості  області,  найбільшу кількість неоформлених працівників задіяно у сферах будівництва, оптовій та роздрібній торгівлі, сільському господарстві, ресторанному та готельному бізнесах.    


      

 • «Відсутність технічного огляду та завершення термінів експлуатації ліфтових установок - підстави для зупинення їх роботи» - в Управлінні Держпраці прокоментували інформацію, що викликала суспільний резонанс

  «Відсутність технічного огляду та завершення термінів експлуатації ліфтових установок  - підстави для зупинення їх роботи» - в Управлінні Держпраці прокоментували  інформацію, що викликала суспільний резонанс   

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак в інтерв’ю журналістам ТРК «Чернівці» прокоментував ситуацію щодо необхідності зупинення у багатоповерхівках Чернівців експлуатацію 18 ліфтових установок.

  Повідомлення про подання до судової інстанції позовної заяви щодо необхідності зупинення експлуатації ліфтів, розміщене у місцевих ЗМІ напередодні, викликало широкий суспільний резонанс.

  «Під час проведення заходу державного нагляду головний державний інспектор встановив порушення вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці суб’єктом господарювання, а саме відсутність технічного огляду пасажирських ліфтів та завершення термінів експлуатації установок», - підтвердив в інтерв’ю журналістам програми новин «Чернівецький репортер» Іван Луцак.

  Керівник територіального підрозділу Державної служби України з питань праці зазначив, що при  виявленні таких порушень експлуатація механізмів повинна бути зупинена згідно зі Правилами безпечної будови та безпечної роботи ліфтів, затверджених наказом Державного комітету  України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01. 10.2008 року за №190.

  Згідно з цим документом, робота ліфтів не дозволяється у разі, якщо:

  відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію механізму;

  не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфтів; закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта;

  не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів;

  відсутній атестований обслуговуючий персонал;

  не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці, а також в інших випадках технічного характеру.


   

   

 • «Від своєчасного ухвалення бюджету залежить, чи будуть виконані завдання з підвищення мінімальної зарплати», - Глава Уряду

  «Від своєчасного ухвалення бюджету залежить, чи будуть виконані завдання з підвищення мінімальної зарплати», - Глава Уряду  

  Ухвалення підготовленого Урядом України проекту Державного бюджету на 2019 рік дає можливість закріпити позивну динаміку розвитку економіки, забезпечити виконання соціальних програм та програм галузевого розвитку.

  Про це заявив у зверненні до народних депутатів  Верховної Ради України  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

  За словами Глави Уряду, ухвалення бюджету - особиста відповідальність кожного члена парламенту.

  «І саме від розуміння цієї відповідальності залежить, чи будуть виконані завдання з підвищення мінімальної зарплати до 4173 гривень», -  цитує Прем’єр - міністра Урядовий портал.

  «Це  - бюджет стабільності та економічного зростання. Просив би сприймати (його ухвалення) як особисту відповідальність, - підкреслив Володимир Гройсман. - Несхвалення бюджету - тотальна криза і знецінення доходів громадян. Ніхто не має права ставити під загрозу стабільність. Особливо в умовах, коли на сході є агресор, який хоче панувати на нашій землі… ».