UP

Тенденція зростання середньої заробітної плати продовжується

У липні 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні  становила понад 14,3 тис. грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати. Порівняно з липнем минулого року вона зросла на 21,5%, реальна заробітна плата зросла на 10,2%. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

Поштовхом для зростання середньої зарплати стали активізація виробничої діяльності суб’єктів економічної діяльності, пожвавлення економіки та підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року до 6 тис. грн, констатують у відомстві.  

Згідно з даними Держстату, позитивна тенденція із зростання заробітної плати порівняно з липнем минулого року відбулося в усіх видах економічної діяльності.

Зокрема, найбільшими темпами – у сферах тимчасового розміщування й організації харчування (на 52,2%), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (30,5%), надання інших видів послуг (28,4%),  мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (27,8%), освіти (27,5%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (27,2%).

Щодо регіонального зрізу, то середня зарплата зросла в усіх регіонах країни. Найбільше – у Закарпатській (24,4%), Хмельницькій (23,8%) та Волинській (23,7%) областях.

Загалом найвищий рівень оплати у працівників сфери інформації та телекомунікацій – 24,9 тис. грн, фінансової та страхової діяльності – 24,5 тис. грн, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – 20,7 тис. грн, професійної, наукової та технічної діяльності - 19,2 тис. грн.

Найбільше заробляють у Києві (21 тис. грн), Донецькій (15,3 тис.  грн), Київській (14,5 тис. грн) та Запорізькій (14,1 тис. грн) областях.

За інформаційними матеріалами сайту Мінекономіки


 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка