UP

Держпраці пришвидшує розгляд документів на отримання дозволів до 5 днів та нагадує про можливості  подання декларації відповідності онлайн

На виконання протокольного доручення Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка, Державна служба України з питань праці доручила керівникам своїх територіальних органів опрацьовувати запити на отримання дозволів у строк до 5 робочих днів.

Це стосується видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки/експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Дорученням передбачається зміна в організації розгляду документів щодо реєстрації та видачі дозволів. У результаті буде запроваджена постійна практика - вони розглядатимуться у строк до 5 робочих днів, що менше граничних термінів, визначених законодавством.

Така практика сприятиме удосконаленню процесу отримання дозвільних документів у сфері виконання робіт/експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, та дозволятиме суб’єктам господарювання забезпечувати право на якісне та своєчасне отримання адміністративних послуг.

Держпраці націлена на впровадження змін у підходах щодо надання адміністративних та інших послуг, які полягають у спрощенні, удосконаленні процесів їх надання і опрацювання, а також поетапної їх цифровізації.  

Водночас Держпраці нагадує про можливості для бізнесу - подання декларації відповідності онлайн

Так. з 1 липня цього року Держпраці спільно з Мінекономіки запровадили можливість подачі декларацій відповідності матеріально-технічної  бази вимогам законодавства з питань охорони праці в електронному вигляді через Портал електронних сервісів Мінекономіки

Закликаємо суб’єктів господарювання подавати декларації відповідності через Портал електронних сервісів Мінекономіки (my.gov.ua) та замовляти послуги через персональний кабінет за посиланням https://bit.ly/3hmD7EN.

Така опція не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення та значно спрощує процес подання відповідних документів.

За інформаційними повідомленнями сайту Мінекономіки


 

 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка