UP

Результат одного інспекційного відвідування - 12 неоформлених працівників

12 неоформлених працівників виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області під час інспекційного відвідування одного із місцевих ресторанних комплексів на Заставнівщині. Саме там фахівці Держпраці задокументували  випадки не задекларованої зайнятості.

12 осіб - кухарі, помічники кухарів, офіціанти обслуговували весільну подію.

Роботодавець допустила найманий персонал до виконання роботи без належного укладання з ними трудових договорів  та без повідомлення про  факти працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби. Цим самим порушивши чинне законодавство про працю, а саме статтю 24 Кодексу законів про працю України – «Укладення трудового договору».

Посадовими особами Управління застосовано попередження до роботодавця.

Слід зауважити, що інспекційне відвідування інспекторів Держпраці відбувалося у вихідні дні.

Роботодавцям необхідно зважити на той факт, що відповідно до чинного законодавства,  інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця з метою перевірити оформлення трудових відносин у будь-який день та час доби.

Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення.

При виявленні незадекларованих працівників до суб’єктів господарювання невідкладно вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та накладення фінансових санкцій.

Управління Держпраці у Чернівецькій області вчергове звертається до підприємців та застерігає від ризиків використання не задекларовано праці.

Шановні роботодавці Буковини!

Якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення власної справи та зменшує фінансові витрати, ви помиляєтеся.

Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до чинного законодавства.

Тому закликаємо вас бути свідомими та укладати трудові відносини зі своїми працівниками належним чином.


 

 

 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка