UP

Грубе порушення трудового законодавства : п’ятеро неоформлених працівників працювали у приватного підприємця без жодних соціальних гарантій   

Фізична особа-підприємець, що здійснює підприємницьку діяльність  у галузі торгівлі харчовими продуктами  у місті Чернівці, допустив до виконання роботи п’ятьох неоформлених працівників.

Незадекларовану зайнятість виявили під час інспекційного відвідування головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області. 

Підставою для проведення контрольного заходу стало звернення на  «Урядову гарячу лінію» громадянки, яка працювала у підприємця і, з якою суб’єкт господарювання не оформив трудові відносини   і не виплатив  за виконану роботу заробітну плату.

Найманий персонал інспектори праці виявили безпосередньо у складських приміщеннях, де приватний підприємець здійснює свою бізнесову діяльність.

Люди працювали вантажниками та комплектувальниками.

У спілкуванні з фахівцями Держпраці,  підприємець пояснив, що наймані громадяни виконували роботу на правах стажування.

Під час інспекційного відвідування роботодавець не надав жодних документів щодо їхнього працевлаштування.

Таким чином, суб’єкт господарювання  у порушення чинного трудового законодавства - Кодексу законів про працю України, а саме  статті 21 - «Трудовий договір» та  статті 24 - «Укладення трудового договору», допустив до виконання роботи осіб без належного оформлення трудових відносин.

Підприємця ґрунтовно поінформовано про відповідальність за порушення законодавства про працю.  

Посадовими особами Управління роботодавцю винесено попередження та зобов’язано легалізувати працю найманого персоналу.

У разі, якщо роботодавець проігнорує попередження Держпраці й упродовж двох років знову допустить до виконання роботи працівників без належного оформлення, то на нього може бути накладена штрафна санкція у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника щодо  якого скоєно порушення.

На сьогодні така сума становить  180 000 гривень.

Довідково:  наразі в області триває посилена інспекційна кампанія, націлена на мінімізацію нелегальної праці.

У полі зору інспекторів Управління Держпраці  роботодавці, котрі не відреагували на тривалу інформаційну кампанію з питань подолання не офіційної зайнятості та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

Загалом з початку інспекційної кампанії інспекторами праці Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснено 41 інспекційне відвідування.

Виявлено 170 незадекларованих працівників.

За результатами інспекційних відвідувань суб’єкти господарювання легалізували працю 56 найманих осіб.


Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка