UP

Перший місяць інспекційної кампанії завершено: у Держпраці підвели підсумки

Інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників триває вже місяць. Запроваджений механізм моніторингу, оцінювання та планування інспекційних заходів принесли певні результати.

З початку інспекційної кампанії розпочато 1678 інспекційні заходи та виявлено 5026 працівників, допущених до роботи без оформлення трудових відносин. Традиційно неоформлених працівників виявлено найбільше у сферах торгівлі, організації харчування та сільському господарстві, повідомляють у Держпраці України.

57 відсотків від загальної кількості незадекларованих працівників виконували роботу на користь фізичних осіб – підприємців. Платники єдиного податку першої – третьої групи використовували працю 2654 осіб без укладення трудових договорів. 550 працівників працювали у фізичних осіб, які не зареєстровані у якості суб’єктів господарювання.

До всіх роботодавців, що допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства. Застосовано 734 попередження щодо платників єдиного податку першої-третьої групи та накладено більше 5 млн грн. штрафних санкцій до інших роботодавців.
У ході проведених інспекційних заходів укладено трудові договори із 2421 працівником.

За інформацією Державної податкової служби кількість працівників, щодо яких у період з 1 липня по 1 серпня 2021 року надійшли повідомлення про прийняття їх на роботу, у порівнянні із відповідним періодом минулого року збільшилася на 10 відсотків або на 35 тисяч осіб, а у порівнянні із червнем цього року – на 12 відсотків або на 43 тисячі осіб.

За результатами інформаційних заходів трудові договори укладено із майже 29 тисячами працівників, зазначають у Держпраці України. 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка