UP

Інспекційна кампанія -2021: виявлено понад 4 000 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів

З 1 липня, дати початку інспекційної кампанії, розпочато 1383 інспекційні відвідування та виявлено 4054 працівника, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу.

Наразі вирішуються питання щодо притягнення  роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності.

У ході проведених заходів укладено трудові договори із 1 690 працівниками.

Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців, постійно відстежується ДПС та Держпраці.

Зокрема, збільшення кількості працевлаштованих спостерігається у сферах сільського господарства (на 8,5 %) та торгівлі (на 7 %), проте найбільшу динаміку працевлаштування показали сфери тимчасового розміщування (на 141 %) та організації харчування (на 35 %).

У порівнянні із відповідним періодом 2020 року відбулося збільшення кількості працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття на роботу, на 12 відсотків.

У розрізі областей з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні із відповідним періодом минулого року спостерігається у Закарпатській (43,5 %), Чернівецькій (42 %) та Донецькій (26,9 %) областях.

Інспекційна кампанія не припинила інформаційну та роз’яснювальну роботу інспекторів праці.

Одночасно із інспекційною кампанією продовжується інформаційна робота. На регіональних телеканалах транслюються анімаційні відеоролики, розроблені за підтримки Проекту Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», що фінансується Європейським Союзом.

Інформація щодо ризиків та наслідків незадекларованої праці розміщується у засобах масової інформації та інтернет ресурсах.

Звертаємо увагу, що метою державного контролю за оформленням трудових відносин не є накладання штрафів, ціль – забезпечення додержання вимог законодавства про працю.

Але, щодо тих роботодавців, які не оформлюють трудові відносини із найманими працівниками, обов’язково будуть застосовані штрафні санкції, повідомляється на сайті Держпраці України.


 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка