UP

Розробляються нові стимули для працевлаштування осіб з інвалідністю

Міністерство соціальної політики України розробляє нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю. Про це було повідомлено під час презентації нового пілотного проекту «Працюй вільно».

Серед головних стимулів: оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;

компенсація роботодавцю упродовж двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;

розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

Також розпочато підготовку програми «Рука допомоги» для осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес. Зазначено, що держава запропонує цим людям пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її вони зможуть за рахунок сплачених податків.

Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює близько 600 тисяч людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати більше ніж півтора мільйона осіб. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці - проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби - із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників.

Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також в рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

За інформаційними матеріалами сайту Мінсоцполітики


 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка