UP

Працедавця попереджено про недопустимість використання не задекларованої зайнятості

Факт порушення законодавства про працю у частині декларування зайнятості  встановив головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області. Інспекційне відвідування роботодавця відбувалося за колективним зверненням громадян.

Фахівець Держпраці виявив у суб’єкта господарювання, що надає послуги пов’язані з охороною державної, колективної та приватної власності, а також охорони фізичних осіб шістьох неоформлених працівників.

Роботодавець допустив до виконання обов’язків  працівників без укладання трудового договору та без повідомлення  про факти їхнього працевлаштування територіальний орган Державної фіскальної служби.

Також було встановлено й інші порушення трудового законодавства, зокрема,  при звільненні працівникам не виплачені компенсація за невикористані відпустки, не виплачувалася допомога з тимчасової непрацездатності, виявлено  порушення при організації трудового розпорядку і таке інше.

Як наслідок, інспектором Держпраці було складено відповідний акт інспекційного відвідування та припис про усунення виявлених порушень, який є для роботодавця обов’язковим до виконання.  

Оскільки суб’єкт господарювання здійснює підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування і є платником єдиного податку третьої групи, то до нього Управління Держпраці застосувало попередження.

У разі, якщо роботодавець  використає працю  неоформлених працівників  повторно упродовж  двох років з дня виявлення даного порушення,  до нього може бути застосовано додаткову відповідальність, а саме штрафну санкцію  - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Довідково: з  1 вересня 2020 року Держпраці посилить  інспекційні заходи  щодо виявлення у суб’єктів господарювання неоформлених працівників.

Якщо головні державні інспектори виявлять факти працевлаштування не задекларованих працівників, до роботодавців  будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності, у тому числі, фінансові.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься  штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовуватиметься попередження.

Передбачено додаткову відповідальність,  якщо роботодавець  використовує працю  неоформлених працівників  повторно упродовж  двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує:

трудові відносини між роботодавцем та працівником мають бути належно оформлені.

Це є запорукою гідних, безпечних, здорових умов праці та якісного виконання працівниками своїх професійних обов’язків!


 

 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка