UP

«Заходи контролю, які проводить Держпраці, спрямовані, найперше, на легалізацію зайнятості»

Про це заявила заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір на засіданні круглого столу з обговорення ефективності проведених заходів, націлених на легалізації заробітної плати та зайнятості у регіоні.

Зібрання відбувалося  у форматі відео конференції. Його учасниками стали фахівці Головного управління Пенсійного фонду України, Головного управління Державної податкової служби в області, департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької облпрофради, Федерації роботодавців Чернівецької області.

Організатори - Головне управлінням Пенсійного фонду України в області.

У своєму виступі під час засідання круглого столу заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці наголосила на тому, що упродовж року Управлінням здійснено низку заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про працю, під час яких інспекторами праці виявлено 46 неналежно оформлених працівників. Як наслідок, винесено 15 постанов про накладення штрафних санкцій на суму у  понад три мільйони гривень.

Посадовець підкреслила, що за результатами проведеної роботи з працівниками укладено 1061 трудову угоду.

«Цілком зрозуміло, що результати інспекційної діяльності Держпраці у цьому напрямі були би значно вищими, однак  складна епідемічна ситуація з поширенням корона вірусу в області не могла не вплинути на роботу Управління, - підкреслила Галина Кушнір. -  З 14 березня в регіоні введено карантинні обмеження і наші зусилля були спрямовані на надання методичної допомоги та роз’яснень суб’єктам господарювання у дистанційному режимі,  Управління  не здійснювало заходи контролю.

З 25 травня інспектори Держпраці почали здійснювати інспекційні відвідування роботодавців за зверненнями громадян. З 9 червня розпочалися позаплановий контроль у лікувальних установах Буковини щодо належного нарахування  та виплати  заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.  Перевірками буде охоплено 41 заклад охорони здоров’я».

Повідомлено, що  на виконання відповідного доручення Голови Держпраці України, з метою запобігання використання не задекларованої праці, нещасним випадкам на виробництві, забезпечення роботодавців і працівників технічною інформацією та консультаціями щодо найбільш ефективних способів дотримання  законодавства про працю, охорону та гігієну праці в регіоні  розпочалися інформаційні відвідування роботодавців.

У ході роботи круглого столу Галина Кушнір також  детально акцентувала на актуальних змінах у трудовому законодавстві, зокрема, у частині  здійснення заходів державного нагляду (контролю), зміні Порядку накладення штрафних санкцій та, власне,  їх помякшенні. 

У підсумку учасники зібрання учасники випрацювали низку раціональних пропозицій щодо подальшої взаємодії між територіальними органами державних відомств та соціальними партнерами.


Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка