UP

Держпраці інспектує лікувальні установи Буковини щодо вчасного надання повідомлень  про інфікування медиків  

Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснюють позапланові заходи державного нагляду (контролю) у лікувальних установах краю щодо належного нарахування  та виплати  заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У ході проведення заходів посадовці територіального органу Державної служби України з питань праці перевіряють своєчасність подання повідомлень про встановлені факти інфікування медичних працівників корона вірусною інфекцією, адже  лабораторно підтверджені випадки інфікування на COVID-19 медичних та інших працівників, які пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID -19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України за №337 від  17.04.2019 року.

Посадовці Держпраці здійснюють перевірки з метою виконання  доручення Прем’єр-міністра України  від 25.05.2020 року щодо здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за своєчасністю подання повідомлень про кожний встановлений факт інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою   COVID – 19, а також окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці.

Згідно з оперативною інформацією щодо надходження повідомлень про гострі професійні захворювання на COVID-19 під час виконання посадових обов’язків працівниками медичних установ Чернівецької  області,  до територіального органу Державної служби України з питань праці (станом на ранок 22.06.2020 року) надійшло 378 таких повідомлень.

Принагідно Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує покроковий порядок встановлення зв’язку захворювання з умовами праці:

заклад охорони здоровя, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити  територіальний орган Державної служби України з питань праці, ФССУ, установу, де працює потерпілий.

Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФССУ, тощо.

Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на корона вірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.

Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).

Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.

Комісія складає акт за формою Н-1, який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.

Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.


 

 

 

 

 

 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка