UP

За порушення в оплаті праці підприємець зобов’язаний сплатити штраф   

Порушення низки статей Кодексу законів про працю України виявлено головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області під час інспекційного відвідування  фізичної особи-підприємця, що здійснює підприємницьку діяльність у сфері торгівлі у Чернівцях.

Встановлено, що підприємець тривалий час не здійснював нарахування та не виплачував індексацію заробітної плати найманим працівникам.

Не нарахування та не виплата індексації заробітної плати  є порушенням статті 95 Кодексу законів про працю України - «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати» та статті 33 Закону України «Про оплату праці» - «Індексація заробітної плати».

Саме ці правові норми гарантують працівникам нарахування та виплату індексації заробітної плати.

Під час інспекційного відвідування у підприємця встановлено й інші порушення у частині оплати праці найманому персоналу, зокрема, за роботу у святкові дні та в надурочний час.

У цьому випадку підприємець порушив норму статті 106 Кодексу законів про працю України - «Оплата роботи в надурочний час» та статті 107 - «Оплата роботи у святкові і неробочі дні».

Штрафна санкція, накладена на роботодавця Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, - 111 690  гривень (сто одинадцять тисяч шістсот дев’яносто гривень).

Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини:  

юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу якщо:

здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.

Дані порушення караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  - 111 690 гривень.

Якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі - накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.

Недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень.

Через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати - 37230 гривень.

Порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства тягне фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто,   3 723 гривні.

Через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

У разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю,  штрафна санкція нараховуватиметься  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати - 372 300 гривень.  


   

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка