UP

Роман Чернега: «Підняття мінімальної зарплати - рішучий крок до подолання бідності»

Роман Чернега: «Підняття мінімальної зарплати - рішучий крок до подолання бідності»

«Сьогодні питання підняття мінімальної зарплатні у суспільстві сприймається неоднозначно, але можна з впевненістю сказати: у державі запускається механізм, що покращить становище громадян, які працюють в Україні, та благополуччя їхніх сімей, - зазначив ів інтерв’ю одному із українських телеканалів Голова Державної Служби України з питань праці Роман Чернега.
«Саме на Держпраці покладена відповідальність контролю за дотриманням трудового законодавства Такий контроль здійснюють, в основному, інспектори територіальних органів Держпраці,  що є в кожному обласному центрі. Слід зазначити, що ці функції інспектори виконували і до підняття мінімальної зарплатні. Під час планових та позапланових перевірок державний інспектор має право перевірити, чи не відбувається порушень на підприємстві щодо виплати мінімальної зарплатні», – зауважив Роман Чернега.
Є вичерпний перелік підстав, за якими інспектор має право позапланово перевірити те чи інше підприємство. Найбільш поширена причина – це звернення фізичної особи-працівника щодо порушення його трудових прав. Також може бути і звернення від юридичної особи, коли підприємець бажає навести в себе лад і звертається до територіальних органів Держпраці з проханням провести перевірку. Це дає можливість спрацювати на випередження, аби потім уникнути сплати штрафів.
За період 2015-2016 років завдяки ефективній роботі зменшилася кількість звернень працівників до Держпраці щодо порушення їхніх прав у виплаті зарплатні. Якщо в 2014 році таких звернень було близько 50 тисяч, то вже у 2015 і 2016 році їх стало наполовину менше – близько 25 тисяч звернень.
Виведення Держпраці з під дії мораторію на перевірки – логічне рішення, адже одночасно підвищити мінімальну зарплатню і забрати важелі наглядової діяльності могло б мати негативні наслідки саме для працівників. Тому інспектори Держпраці працюють у  штатному режимі, в першу чергу звертаючи увагу на роз’яснювальну роботу та налагодження з підприємцями ефективної співпраці».


 

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку