UP

Здійснювати заходи державного контролю інспектор праці зобов’язаний за наявності службового посвідчення

Здійснювати заходи державного контролю інспектор праці зобов’язаний за наявності службового посвідчення

Державна служба України з питань праці попереджає підприємців, що в окремих областях  зафіксовано випадки відвідування суб’єктів господарювання невідомими особами під виглядом інспекторів Держпраці.

Так, днями на території Херсонської області такі  особи відвідували підприємців з метою  нібито здійснення заходів державного контролю.

Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою КМУ від 21.08.2019 року за №823 (у редакції постанови КМУ від 04.12.2019 року за №1132 зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 08.07.2020 року за №617) контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням, встановленої форми, що видаються Держпраці.

На сайті Держпраці України  оприлюднено інформацію про службові посвідчення інспекторів праці.

Службові посвідчення щодо яких інформація не оприлюднена, вважаються недійсними.

Достовірність службових посвідчень можна перевірити на сайті Державної служби України з питань праці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».   

Довідково:  роботодавець має право вимагати у фахівців, котрі здійснюють інспекційні заходи Держпраці, пред’являти службові посвідчення. Якщо вказані особи відмовляються надати документи,  слід звертатися до підрозділів Національної поліції та територіального органу Держпраці.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка