UP

Держпраці забезпечить постійний контроль за погашенням заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках

Держпраці забезпечить постійний контроль за погашенням заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках

На цьому наголосила під час підсумкової колегії  Управління Держпраці у Чернівецькій області заступник начальника відомства Галина Кушнір.

Посадовець відзвітувала про роботу відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів щодо здійснення заходів державного контролю на предмет своєчасної та у повному обсязі  виплати заробітної плати на місцевих підприємствах, в установах, організаціях.

Заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці підкреслила, що за статистичними даними, Буковина залишається регіоном з найменшими показниками із заборгованості з виплати заробітної плати в державі.

Відзначено, що упродовж першого півріччя за результатами проведених фахівцями Держпраці  перевірок щодо виконання приписів, суб’єкти господарювання погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад 460 тисяч гривень.

Головними державними інспекторами праці  здійснено заходи державного нагляду (контролю)  на трьох підприємствах - боржниках. За результатами перевірок видано відповідні приписи на усунення порушень. До керівників підприємств відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю», застосовано штрафні санкції. 

Водночас Галина Кушнір наголосила:  станом на перше липня 2019 року заборгованість по зарплаті в регіоні виникла  на двох місцевих підприємствах  - МКП «Чернівцітеплокомуненерго»  та КП «Криниця» (суб’єкт  господарювання працює у смт Берегомет Вижницького району). 

З огляду на це, на колегію було запрошено представників підприємств задля пояснення причин виникнення такого факту.

Зазначено, що заборгованість на МКП «Чернівцітеплокомуненерго»  (понад 1 мільйон 300 тисяч гривень) перед 217 працівниками вже погашено повністю. 

Так само погашено заборгованість по зарплаті (за травень) перед працівниками КП «Криниця». Однак, підкреслено, що на підприємстві у наступному місяці  виникла аналогічна ситуація.  

Щодо низки причин виникнення заборгованості на засіданні колегії доповіли директор Вячеслав Татарчук та бухгалтер Наталія Іванюк.

Обговорюючи під час колегії подальшу роботу інспекторського складу у напрямі забезпечення належного контролю за дотриманням законодавства про працю, вирішено здійснити низку заходів.

Зокрема, головні державні інспектори праці Управління забезпечать контроль за станом виплати заробітної   плати на підприємствах-боржниках та оперативно реагуватимуть на кожне повідомлення про виникнення такої заборгованості.

Контрольними заходами  буде охоплено всі економічно активні підприємства, де вона фіксуватиметься.

Держпраці скеровуватиме на розгляд відповідних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат матеріали інспекційних відвідувань тих роботодавців, котрі допустили виникнення, чи збільшення вже існуючої заборгованості.

Також серед суб'єктів господарювання буде посилено інформаційно- роз'яснювальну роботу у цьому напрямі.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка