UP

На вимогу припису інспектора Держпраці медикам Герцаївської районної лікарня за понаднормову роботу донараховано  заробітну плату на понад 340 тисяч гривень

Позапланову перевірку додержання у медичному закладі відповідальними особами законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснив головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Боячук.

У ході проведення заходу державного нагляду головним державним інспектором Управління встановлено, що відповідно до табелів обліку робочого часу за 2015 -  2016 роки та січень нинішнього, 2017,  року  деякі працівники лікарні працювали і працюють понаднормово, однак  оплата понаднормово відпрацьованих годин здійснюється не в подвійному розмірі годинної тарифної ставки, а в одинарному, що суперечить вимогам статті 106 Кодексу законів про працю України - «Оплата роботи у понадурочний час».

Під час перевірки також було виявлено , що у табелях обліку робочого часу у Герцаївській центральній районній лікарні не ведеться облік понаднормово відпрацьованих працівниками годин. Це є порушенням частини  другої статі 65  Кодексу - «Граничні норми застосування надурочних робіт», де вказано, що «… власник або уповноважений ним орган повинен вести облік надурочних робіт кожного працівника».

За результатами перевірки дотримання законодавства про працю видано відповідний припис, згідно з яким медикам лікарні за понаднормову роботу  має бути здійснено донарахування заробітної плати.

Сума донарахувань склала понад 340 тисяч гривень.

Днями на ім’я начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака надійшов лист за підписом керівництва Герцаївської центральної районної лікарні, в якому зазначено, що фінансову  відомість про  нарахування заробітної плати вже складено.

Відповідні листи щодо надання додаткових коштів на оплату  праці  направлено до Герцаївської районної ради та Герцаївської районної державної адміністрації.


 

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку