UP

Освітянам Путильщини наголошено на необхідності підвищення культури безпеки праці

Робочий семінар на тему: «Культура безпеки праці: оцінка ризиків і заходи щодо профілактики нещасних випадків» відбувся у Киселицькому загальноосвітньому навчальному закладі Путильського району.

Превентивний захід організовано фахівцями відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Чернівецькій області за підсумками планової перевірки.

Головний державний інспектор відділу Регіна Задоровська, ініціюючи порядок денний заходу,наголосила  на тому, що стан охорони праці в освітніхзакладах, рівень дотримання  вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки залежить, у  першу чергу, від фаховості відповідальних осіб, навчань та перевірки знань персоналу, належної експлуатації технічного обладнання, технічного стану будівель та споруд тощо.

«Роботодавець  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, - акцентувала Регіна Задоровська. - Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці», тому територіальний орган Державної служби України з питань праці підкреслює: роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці».

Під час зібрання обговорено також новації при впровадженні так званого ризикоорієнтованого підходу у системі управління охороною праці.

Зазначено на  тому, що організація роботи саме  у цьому напрямі дозволить  мінімізувати, або ж унеможливити настання нещасних випадків на виробництві.

Принагідно головний державний інспектор Держпраці акцентувала на тому, що вступив у дію Порядок  розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за №337.

Виокремлено низку нововведень нової редакції Порядку.

Зі свого боку представники навчального закладу Путильщини - директор Киселицької ЗОШ Надія Романчук та відповідальна за стан охорони праці Ганна Зурак запевнили, що докладатимуть максимальних  зусиль для належної організації  безпеки освітнього процесу.

У навчальній установі заплановано проведення низки заходів, про що у підсумку буде поінформовано Управління Держпраці.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка