UP

Роботодавцям Кельменецького району роз’яснено актуальні питання законодавства про працю

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович взяла активну участь у семінарі  на тему «Правові та організаційні засади Закону  України «Про зайнятість населення»,  у тому числі щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Практичні питання застосування Закону.  Презентація послуг, що надаються службою зайнятості», що відбувся учора, четвертого квітня, на базі Кельменецької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

Участь у роботі семінару взяли керівники місцевих підприємств, установ, організацій, роботодавці району.  

Під час роботи зібрання фахівець територіального органу Державної служби України з питань праці  надала учасникам детальні роз’яснення  щодо  належного ведення документації  при оформлені  трудових відносин з найманими працівниками, про порядок укладання  трудових договорів, цивільно - правових угод, щодо нарахування та виплати заробітної плати працівникам, додаткових виплат та інше.

Наголошено на тому, що саме зараз відбувається пожвавлення на ринку праці й оскільки чимало працівників району зайнято в агропромисловому секторі, зокрема, садівництві, то з кожним із них роботодавці зобов’язані  оформити належним чином трудові відносини.

Підкреслено, що і в цьому році діяльність Держпраці спрямована  на детінізацію зайнятості  населення, а відповідно, виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - Р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Алла Попович, зокрема, зосередила увагу роботодавців на тому, що за даними минулого року, інспекторами Держпраці було здійснено перевірки 393 суб’єктів господарювання області.

Порушення трудового законодавства при цьому виявлено у 295 роботодавців, а це у понад 75%.

Під час інспекційних відвідувань виявлено 1268 порушень законодавства про працю та державне соціальне страхування.

При цьому 539 -  порушення з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій, невиплата компенсації в зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати та інші, а також 255 -  порушення щодо укладення трудових договорів з найманими працівниками.

«Дотримання законодавства про працю - обов’язкова умова для кожного роботодавця, - підкреслила представник Держпраці під час семінару. - Наголошую на тому, що відділом з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області суб’єктам господарювання надається повна методична та інформаційна допомога. Тому кожен роботодавець вправі звернутися за необхідною консультацією щодо реалізації законодавства про працю».  

Участь у роботі семінару взяли фахівці Кельменецької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості, територіальних органів  Державної фіскальної служби, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, Управління праці та соціального захисту населення Кельменецької районної державної адміністрації.


 

      

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка