UP
Фільтр
 • Засідання Громадської ради при Державній службі України з питань праці відбулося в оновленому складі

  Засідання Громадської ради при Державній службі України з питань праці відбулося в оновленому складі

  Відбулося засідання Громадської ради при Державній службі України з питань праці в оновленому складі.

  У зв’язку з карантинними обмеженнями новообраний Голова Громадської ради при Держпраці Валентин Маціяшко провів засідання у змішаному форматі. Так, 5 членів Громадської ради при Держпраці взяли участь у засіданні, прийшовши до зали засідань Держпраці, ще 11 – брали участь у засіданні дистанційно, за допомогою ZOOM.

  Під час засідання розглянуто низку важливих питань, зокрема, одноголосно підтримано проєкт Положення про Громадську раду при Держпраці та її Регламент. Проєкти передано на затвердження керівництву Держпраці.

  Ухвалено рішення щодо створення двох робочих груп у Громадській раді при Держпраці, які працюватимуть у двох напрямах – дотримання законодавства про працю та охорона праці, повідомляє сайт відомства.

  Під час заходу заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк наголосила на важливості врахування громадської думки у процесі підготовки організації виконання рішень, які є одним із ключових завдань Громадської ради.


   

   

 • Інспектори Держпраці провели превентивну роботу щодо безпечного використання кисневих балонів та трубопроводів з киснем у понад 400 закладах охорони здоров’я

  Інспектори Держпраці провели превентивну роботу щодо безпечного використання кисневих балонів та трубопроводів з киснем у понад 400 закладах охорони здоров’я

  Інспектори Держпраці з метою недопущення нещасних випадків під час експлуатації кисню провели інформаційно-роз’яснювальну роботу у закладах тимчасового розміщення пацієнтів, мобільних госпіталях, у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19, повідомляється на сайті Держпраці України.

  Розроблено Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем і пам’ятку, які розміщені на офіційних веб-сайтах територіальних органів Держпраці для розповсюдження їх у закладах охорони здоров’я, які функціонують в областях.

  Наразі вже охоплені заклади охорони здоров’я, що мають потребу у використанні великої кількості кисню для медичних потреб, а також ті, у яких є підвищений ризик травмування персоналу та людей, що знаходяться на лікуванні.

  Превентивна робота показала ряд проблемних питань, що є потенційною загрозою для працівників медичних закладів та оточуючих, зокрема:

  персонал не володіє усіма аспектами щодо безпечної роботи з обладнанням, що працює під тиском;

  допускається неправильна експлуатація обладнання підвищеної небезпеки, небезпечне зберігання та транспортування балонів з киснем;

  відсутній у достатній кількості обслуговуючий персонал, який пройшов відповідне навчання і має кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском.

  Головне пам’ятати, що кисень не тільки рятує життя людей, які його потребують, а являє собою небезпеку, яка призводить до трагічних наслідків при необережному використанні.

  Так, наприклад, відсутність необхідних знань Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та порушення вимог безпеки при використанні кисневих балонів, стало причиною трагічного випадку, який у 2010 році стався у Луганській міській лікарні №7. Тоді вибух кисневого балона забрав життя 16 осіб.

  Превентивна робота Держпраці є, і надалі буде залишатись, одним з ефективних інструментів, який у доступній формі доносить до суб’єктів господарювання важливу інформацію з питань безпеки та здоров’я на робочому місці.

  Станом на 26 листопада 2020 року посадовими особами Держпраці України проведено понад 400 інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо безпечного використання кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у більш ніж 400 закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19, у тому числі, у 40 закладах тимчасового розміщення пацієнтів.

  Довідково: фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили низку заходів, націлених на запобігання  виникненню  нещасних випадків при експлуатації кисневих балонів  та системи трубопроводів з киснем  у 18 закладах охорони здоров’я Буковини.  


   

   

 • Оперативна інформація щодо випадків захворювань працівників обласних медичних закладів на СOVID-19

  Оперативна інформація щодо випадків захворювань працівників обласних медичних закладів на СOVID-19

  Станом на 25.11.2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 633 повідомлення про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, 14 із них - зі смертельним наслідком.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, триває робота комісій розслідувань.

  Наразі роботу 207 комісій завершено. Пов’язано з виробництвом  99 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 108 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків, про це повідомляють у відділі з питань гігієни праці.

  Оскільки 14 випадків захворювань медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, мають летальні наслідки,  територіальним органом Державної служби України з питань праці утворено 14 комісій зі спеціальних розслідувань.

  Роботу 9 із них вже завершено. У трьох випадках комісіями встановлено, що смерті працівників сталися внаслідок виконання своїх посадових обов’язків.

  Робота п’яти комісій зі спеціальних розслідувань - на стадії завершення, інформують у секторі розслідування, аналізу та обліку аварій  і виробничого травматизму Управління.

  Довідково: загалом до територіальних органів Державної служби України з питань праці станом на 25.11.2020 року надійшло 26 639 повідомлень про захворювання працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.


   

   

 • Уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку епідемічної ситуації

  Уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку епідемічної ситуації

  Мови про запровадження більш жорстких карантинних заходів зараз не йде. Водночас Уряд готується до всіх можливих сценаріїв, зокрема і до можливого введення карантину зимових свят.

  Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 25 листопада, зазначається на Урядовому порталі.

  «Ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня - це період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати. Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на випадок погіршення ситуації», - заявив Прем’єр-міністр та додав, що кроки Уряду мають бути зрозумілими й передбачуваними для людей та бізнесу.

  Очільник Уряду нагадав, що в Україні діють обмеження помаранчевої зони та карантин вихідного дня. Він підкреслив, що остаточну ефективність та результат такої моделі можна буде оцінити на початку грудня.

  «Вже зараз ми фіксуємо зменшення мобільності населення. За даними операторів мобільного зв’язку, через запровадження карантину вихідного дня мобільність населення опустилася до найнижчого рівня з часу повного карантину навесні. Менша мобільність людей означає зменшення ймовірності зараження, і відповідно розривається ланцюг зараження», — зазначив Денис Шмигаль.

  Як підкреслив Прем’єр-міністр, результатом всіх цих заходів має стати вихід на плато за кількістю захворілих на початок грудня. «Певне покращення ситуації ми можемо бачити вже сьогодні й за кількістю зайнятих ліжкомісць і за кількістю захворілих», -підкреслив очільник Кабміну.

  Для напрацювання оптимальної моделі протиепідемічних заходів, Уряд, як відзначив Прем’єр-міністр, тісно співпрацює з місцевою владою та бізнесом.


   

   

   

 • Держпраці співпрацює з правоохоронними органами для очищення системи Служби від корупціонерів

  Держпраці  співпрацює з правоохоронними органами для очищення системи Служби від корупціонерів

  23 листопада у Кропивницькому за участі співробітників Управління стратегічних розслідувань Нацполіції та обласної прокуратури затримано завідувача одного із секторів Управління Держпраці у Кіровоградській області за підозрою в отриманні неправомірної вигоди у розмірі одна тисяча доларів США.

  За інформацією Нацполіції, посадовець обіцяв представнику товариства скласти позитивний висновок щодо результатів розслідування нещасного випадку на підприємстві.

  Наразі чоловіку оголошено підозру за частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

  За скоєне передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

  Утім, відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  Керівництво Держпраці сприятиме слідчим діям та співпрацюватиме з правоохоронними органами для очищення системи Служби від корупціонерів.

  Наголошуємо, якщо вам стало відомо про можливі порушення працівниками Держпраці вимог антикорупційного законодавства, ви можете зателефонувати за номером 044-248-74-35 (головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Олександр Гарбар) або надіслати повідомлення Harbar@dsp.gov.ua.


   

   

 • Стартує Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2021

  Стартує Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2021

  Організатори:

  Державна служба України з питань праці,

  Науково-виробничий журнал «Охорона праці».

  Запрошуємо до участі в конкурсі дітей від 6 до 18 років:

  учнів середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, ліцеїв;

  вихованців позашкільних навчальних закладів.

  Тематика

  Безпека праці та здоров’я працівників у будь-яких галузях і сферах діяльності: вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  Протидія COVID-19 на робочих місцях та у побуті.

  Вимоги до малюнка

  На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю тощо.

  Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.

  На зворотному боці кожної конкурсної роботи потрібно зазначити розбірливо українською мовою: назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу;   назву навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

  Конкурс проводиться у два етапи

  I ЕТАП

  До 15 лютого 2021 року надіслати малюнок до управління Держпраці у вашій області.

  Інформація тут https://dsp.gov.ua/kontakty/saity-rehioniv

  Обласне журі визначає переможців (I, II і III місця) у трьох вікових групах:

  перша група – від 6 до 10 років;

  друга група – від 11 до 14 років;

  третя група – від 15 до 18 років.

  Автори робіт, які посіли I, II і III місця в областях, виходять у фінал конкурсу.

   II ЕТАП (фінал)

  До 15 квітня 2021 року журі фіналу визначає переможців (I, II і III місця) у кожній віковій групі.

  До Дня охорони праці в Україні, який відзначають щороку 28 квітня, переможців нагороджують цінними подарунками, дипломами і медалями.

  Докладніше про конкурс на сайті журналу

  http://ohoronapraci.kiev.ua/konkurs-dityachogo-malyunka…/

  Контактні телефони (044) 333-73-93 (багатоканальний)

  (050) 441-51-37

  ДБАЙМО ПРО БЕЗПЕКУ РАЗОМ!


 • Інспектори праці проінформували про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю понад 9 900 суб’єктів господарювання

  Інспектори праці проінформували  про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю понад  9 900 субєктів господарювання 

  З початку 2020 року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернівецькій області виявлено 164 працівники,  допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин, про це повідомляють у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

  Так, 111 працівників працювали  без оформлення трудових відносин;

  дев’ятеро  працівників  працювали без належного оформлення трудових відносин ( на підставі цивільно-правових угод, що  мали ознаки трудових);

  тринадцятеро фізичних осіб – підприємців виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових;

  також було виявлено 31 працівника, з якими роботодавці уклали трудові договори, але допустили до роботи без повідомлення про факти їхнього працевлаштування територіальний орган Державної фіскальної служби.

  Інспекторами праці Управління за звітний період здійснено 9 925 відвідувань суб’єктів господарювання  з метою інформування керівників та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи територіального органу Держпраці України між роботодавцями та найманими працівниками укладено 4 153 трудових угоди.


   

   

 • Найбільше зростання виробничого травматизму - у соціально-культурній сфері

  Найбільше зростання виробничого травматизму - у соціально-культурній сфері

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: за 10 місяців 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях регіону сталося 63 нещасні випадки, 10 із них - зі смертельним наслідком.

  Випадки виробничого травматизму мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 50 , 7 із них – зі смертельним наслідком);

  у галузі торгівлі (3 нещасні випадки);

  у машинобудуванні (3 травмованих, один із них смертельно);

  на підприємствах автомобільного транспорту (двоє потерпілих);

  на залізничному транспорті та в лісовому господарстві (по одному смертельно травмованому);

  на підприємствах з виробництва деревини, ЖКГ, пошти та зв’язку - по одному випадку загального травматизму.

  Найбільше зростання травматизму спостерігається у соціально-культурній сфері (на 42 випадки, в тому числі, 7 – зі  смертельним наслідком).  

  Значне зменшення виробничого травматизму відбулося на підприємствах автомобільного транспорту, сільського господарства, хімічної промисловості, енергетики, повідомляють у секторі розслідування, обліку, аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

   

   

   

   

   

 • Задля запобігання захворюваності на корона вірус, наявність маски обов’язкова

  Задля запобігання захворюваності на корона вірус, наявність маски обов’язкова

  Країни можуть не запроваджувати жорсткі локдауни, зокрема, якщо 95% громадян будуть носити маски. Про це заявив глава європейського офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я  Ганс Клюге. «Якщо ми всі будемо докладати зусиль, то локдаунів можна уникнути. Я дотримуюсь своєї позиції, що локдауни є крайнім заходом. Використання маски - це аж ніяк не панацея, адже її потрібно носити в поєднанні з іншими заходами. Однак, якщо використання маски досягне 95%, локдауни не будуть потрібні», – повідомив він.

  За словами Клюге, якщо кількість людей, які носять маски, становитиме лише 60% або нижче, то тоді буде дуже важко уникнути запровадження локдаунів.

  Нагадаємо, днями Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», чим затвердила заборону перебування у громадських місцях,  громадському транспорті під час дії карантину без наявних  засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок.

  Зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби набрали чинності 21 листопада 2020 року.

  Згідно із законом, штрафуватимуть за «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».

  Розмір штрафу становитиме від 170 до 255 гривень.


   

   

   

 • Понад 400 суб’єктів господарської діяльності поінформовано про відповідальність за порушення законодавства про працю

  У рамках інформаційної кампанії понад 400 суб’єктів господарської діяльності поінформовано про відповідальність за порушення законодавства про працю

  Інспекторським складом  Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено превентивні заходи із запобігання використання незадекларованої зайнятості у сфері зокрема, транспорту та кур’єрської діяльності.

  Інформаційно - роз’яснювальна робота проводилася  з метою виконання доручення Прем’єр - міністра України Дениса Шмигаля  про вжиття заходів щодо продовження детінізації ринку праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, а також на виконання Окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці України Віталія Сажієнка.  

  Інспектори праці територіального органу Державної служби України з питань праці здійснювали превентивну роботу згідно з чинними карантинними нормами, надаючи, у переважній більшості роз’яснювальні та консультаційні рекомендації дистанційно, а саме  у телефонному режимі, направленням інформаційних листів - повідомлень, через скайп-зв'язок.

  Загалом інспектори праці Управління поінформували щодо неприпустимості використання не задекларованої зайнятості та відповідальності за порушення чинного трудового законодавства 417 суб’єктів господарської діяльності у сфері транспорту та кур’єрської діяльності. 


 • Інформація для керівників та відповідальних осіб закладів охорони здоров’я щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів

  Інформація для керівників та відповідальних осіб закладів охорони здоров’я щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів

  Інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання розроблено відповідно до Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 №2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за №97/31549 та Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 №333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за №433/31885, інших нормативно-правових актів з охорони праці.

  Роз’яснення:

  1. Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі - підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

  2. Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

  3. Перевезення кисневих балонів здійснюється відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 № 656, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1041/32493.

  4. Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:

  - за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;

  - за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

  5. До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення.

  Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців. Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання.

  Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/1051 1.

  6. Вимоги до кисневих балонів.

  Балони з киснем можуть зберігатись як у спеціальних приміщеннях, так і на відкритому повітрі. В останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і прямих сонячних променів.

  Складське зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами забороняється.

  Балони з киснем, які встановлюються у приміщеннях, повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів та не менше ніж на 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем.

  Заповнені балони, з насадженими на них башмаками, мають зберігатися у вертикальному положенні. Для запобігання падінню балони слід встановлювати у спеціально обладнані гнізда, клітки або огороджувати бар’єром.

  Балони, які не мають башмаків, можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев’яних рамах або стелажах. Під час зберігання на відкритих площадках дозволяється укладати балони з башмаками в штабелі з прокладками з мотузки, дерев’яного брусся або гуми між горизонтальними рядами.

  У разі укладання балонів у штабелі висота штабелів не повинна перевищувати 1,5 м. Вентилі балонів мають бути повернуті в один бік.

  На кожному балоні з киснем повинно бути вибите тавро, дата проведеного і наступного технічних оглядів.

  Переміщення балонів у пунктах заповнення і споживання кисню має здійснюватися на спеціально пристосованих для цього візках або за допомогою інших пристроїв.

  Транспортування і зберігання балонів повинно здійснюватися з накрученими ковпаками.

  Дозволяється перевезення балонів у спеціальних контейнерах, а також без контейнерів у вертикальному положенні обов’язково з прокладками між ними і загорожею від можливого падіння.

  Для запобігання спалаху під час експлуатації балонів і систем подачі кисню, необхідно під час ремонту і виконання робіт з використанням кисню не застосовувати устаткування, прилади, арматури, матеріали і деталі (ущільнювачі, прокладки тощо - з фібри, капрону, полікарбонату, гуми на основі натуральних каучуків, інших горючих у кисні матеріалів).

  Споживачі, що мають балони, які потребують ремонту або повторного огляду, зобов′язані відправляти їх на підприємство-наповнювач або випробувальний пункт, які мають відповідний дозвіл (ліцензію) на виконання даних робіт.

  Отримувати кисень в балонах на підприємстві-наповнювачі мають право тільки особи, які пройшли спеціальне навчання та мають відповідне посвідчення.

  Забороняється:

  - використовувати кисневі балони під інші гази і не за призначенням, а також наповнення киснем балонів з під інших газів;

  - направляти для наповнення киснем балони, укомплектовані вентилями, не дозволеними до застосування (дозволені ВК-86 і ВК-74);

  - отримувати і наповнювати балони без помітного спеціального блакитного забарвлення і напису чорною фарбою "КИСЕНЬ" або "КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ”, а також експлуатувати трубопроводи кисню без блакитного забарвлення по всій його довжині;

  - визначати місця витоків за допомогою вогню або тліючих предметів;

  - наповнювати киснем балони із залишковим тиском нижче 0,05 МПа (0,5 кг/см2);

  - проводити будь-які роботи у приміщенні з підвищеним у повітрі складової частки кисню більше 23%.

  7. Вимоги до трубопроводів з киснем:

  Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх, та відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

  Під час експлуатації систем подачі кисню не допускається:

  - проведення ремонтних робіт, зокрема зварювальних робіт, підтягування елементів ущільнень, заміни арматури тощо у разі знаходженні системи під тиском і наявності в системі кисню;

  - використання забрудненого (замасленого) ганчір’я та застосування інструменту, що викликає іскріння під час удару;

  - появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

  Під час експлуатації систем подачі кисню необхідно:

  - постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки арматури;

  - контроль витоків проводити тільки методом намащування мильним розчином;

  - перед початком роботи переконатися в достатній кількості кисню на проведення запланованих заходів;

  - кисень подавити в систему тільки після включення відповідного устаткування, вентиляції і освітлення;

  - підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми; - припинити подачу кисню після закінчення роботи системи.

  Забороняється:

  - здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з′єднання;

  - прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;

  - паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

  8. Подача кисню повинна проводитися після перевірки на знежирення деталей і вузлів, а також випробування систем подачі кисню із складанням відповідних актів. Знежирення трубопроводів проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів - не рідше 1 разу на б місяців.

  9. У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція із безпечного проведення робіт із знежирення кисневих трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом-допуском.

  10. Заправку кисневих подушок слід здійснювати у відокремленому приміщенні. Заправлені подушки повинні зберігатися на стелажах, встановлених не ближче 1 м від опалювальних приладів.

  11. Основні небезпеки під час роботи з киснем

  Повітря з підвищеним вмістом кисню (більше 23%) і чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Та, оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів у його середовищі або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють ситуацію з підвищеною вибухо-пожежною небезпекою.

  Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути куріння, розряд електрики, нагрів механічних частинок під час тертя тощо.

  Багато матеріалів, які не здатні до горіння на повітрі - як листова сталь, сталеві труби, горять у кисні. Здатність матеріалів до загоряння зростає у разі підвищення тиску і температури кисню.

  12. Робота з киснем пов′язана із небезпеками:

  - спалах устаткування, що задіяні в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;

  - спалах одягу і волосся обслуговуючого персоналу, що знаходиться в середовищі газоподібного кисню або повітря з підвищеним вмістом кисню;

  - вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в рідкому кисні;

  - вибух у разі просякнення рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);

  - конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;

  - встановлені в приміщенні балони мають бути закріплені до стіни або стійкі за допомогою хомутів або ланцюжків.


   

 • Проведено онлайн зустріч з представниками підприємств легкої промисловості щодо запобігання розповсюдження COVID-19

  Проведено онлайн зустріч з представниками підприємств легкої промисловості щодо запобігання розповсюдження COVID-19

  Днями посадові особи Держпраці України провели онлайн зустріч з представниками підприємств легкої промисловості різних регіонів України з метою обговорення заходів щодо запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

  В обговоренні взяли участь заступник директора департаменту з питань праці Олена Коновалова, начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Людмила Харчук, представники виконавчої дирекції Асоціації «Укрлегпром» та керівники флагманських підприємств різних підгалузей легкої промисловості.

  У ході прямої лінії роботодавців цікавили питання організації роботи під час карантину, підстави для перевірок Держпраці, відповідальність роботодавця за зростання кількості хворих на підприємстві, виявлення контактних осіб тощо.

  Олена Коновалова зазначила, що в умовах епідемії на Держпраці покладено в основному інформаційно-роз’яснювальні обов’язки, основним перевіряючим органом є Держпродспоживслужба. Однотипної інструкції для роботодавців щодо організації протиепідемічного режиму наразі немає, адже кожне підприємство має свою специфіку роботи. Проте існують  рекомендації ВООЗ.

  Людмила Харчук звернула увагу учасників заходу на такі загальні рекомендації, як термометрія, графік дезінфекції, інструктаж співробітників, забезпечення ЗІЗ, дистанція 1,5 м, ізоляція хворих в разі виявлення, проведення загальної дезінфекції після виявлення випадку захворювання тощо.

  За результатами заходу було вирішено ініціювати зустріч з представниками Держпродспоживслужби та підготувати галузеві рекомендації щодо дій роботодавців легпрому під час COVID-19. 

  Разом з тим, посадові особи Держпраці підкреслили готовність до співпраці загалом та в кожному окремому ситуативному випадку, повідомляється на сайті державного відомства.


   

   

 • Фахівці Держпраці у складі мобільних груп здійснюють превентивну роботу щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання в госпітальних базах області

  Фахівці Держпраці у складі мобільних груп здійснюють превентивну роботу щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання в госпітальних базах  області

  Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснюють низку заходів, націлених на запобігання  виникненню  нещасних випадків при експлуатації кисневих балонів  та системи трубопроводів з киснем  у закладах охорони здоров’я Буковини.   

  Так,  на засіданні обласного штабу  з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Чернівецькій обласній державній адміністрації, що відбулося днями, ухвалено рішення  про створення в області  робочих груп  зі здійснення превентивних заходів з надання практичної допомоги щодо безпечного функціонування обладнання кисне постачання у лікувальних установах регіону.

  У складі мобільних груп працюють  фахівці Держпраці, Управління ДСНС України у Чернівецькій області та представники департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

  До складу робочих груп від територіального органу Державної служби України з питань праці увійшли: Юрій Кудлик - начальник відділу у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку , Олег Матвєєв - головний  державний інспектор відділу та Дмитро Паламарчук - головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС.

  11 листопада мобільна робоча група  у складі начальника відділу у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрія Кудлика,  начальника сектору  техногенної безпеки відділу запобігання надзвичайним ситуаціям  Управління ДСНС України у Чернівецькій області  Романа Тодераша та  заступника генерального директора з технічних  питань КНП «Міська дитяча клінічна лікарня Чернівецької міської ради» Руслана Кудринського провела відповідну роботу у КПП «Хотинська багатопрофільна лікарня», у Кельменецькій та Сокирянській районних лікарнях.  

  12 листопада відповідна мобільна робоча група у складі головного державного інспектора  відділу нагляду в АПК та СКС  Дмитра Паламарчука, головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС  в області Віктора Михалко, провідного інженера  з питань охорони праці ОКНП «Чернівецький обласний центр громадського здоров’я Чернівецької облради»  Радміли Легінович організували роботу з надання практичної допомоги щодо безпечного функціонування обладнання кисне постачання у КНП «Міська лікарня №1», у Кіцманській районній та Заставнівський центральній районній лікарнях.

  Участь у роботі мобільної групи також взяв начальник управління фінансової політики та звітності департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Іван Тріска.


   

   

   

 • Підставою для страхових виплат медичним працівникам та членам їх сімей є акт розслідування захворювання, - ФССУ

  Підставою для страхових виплат медичним працівникам та членам їх сімей є акт розслідування захворювання, - ФССУ

  Фонд соціального страхування України реалізує державне завдання та активно здійснює соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників, які постраждали внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19 під час виконання професійних обов’язків.

  Медичні працівники, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом.

  Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 № 337). Цей акт складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках).

  Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19.

  Зазначене епідеміологічне розслідування, у якому чітко визначаються обставини, час та джерело інфікування, проводиться установами або відповідними посадовими особами, підпорядкованими Міністерству охорони здоров’я України.

  Детальніше читайте на сайті ФССУ за посиланням.

  За матеріалами Урядового порталу


   

   

 • Обговорено актуальні питання співробітництва з представниками Інституту медицини праці

  Обговорено актуальні питання співробітництва з представниками Інституту медицини праці

  Перший заступник Голови Держпраці Ігор Гоцул за дорученням т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка та на запрошення т.в.о. директора ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України» Сергія Луговського зустрівся з представниками Інституту медицини праці з метою розвитку майбутнього співробітництва.

  Учасники заходу обговорили питання професійних захворювань, проведення атестації робочих місць, надання пільг та компенсацій працівникам за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Ігор Гоцул акцентував на захисті трудових прав медичних працівників в умовах пандемії.

  У ході зустрічі також було приділено увагу змінам у нормативно-правовій базі.

  Крім того, досягнуто згоди щодо співпраці між ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України» та ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» з метою проведення спільної науково-дослідної роботи.


   

   

 • Запроваджуються обмеження "помаранчевого" рівня епідеміологічної небезпеки та вводиться карантин «вихідного дня» - рішення Уряду

  Запроваджуються обмеження "помаранчевого" рівня епідеміологічної небезпеки та вводиться карантин «вихідного дня» - рішення Уряду

  Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.

  Введення повного локдауну в країні неможливе, адже, за розрахунками Міністерства економіки та Міністерства фінансів, цього не витримає українська економіка.

  Про це під час брифінгу за підсумками засідання КМУ учора, 11 листопада, заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  "Сьогодні Уряд прийняв низку рішень, що виносилися на розгляд Міністерством охорони здоров’я України. Перше рішення щодо карантинних обмежень, які будуть запроваджуватись на території країни. Ми відходимо від адаптивного карантину: тому у будні дні на території всієї країни запроваджуються ті обмеження, які були притаманні "помаранчевому" рівню епідеміологічної небезпеки. Адже зростання рівня захворюваності на COVID-19 відбувається по всій Україні”, — поінформував очільник МОЗ.

  Крім цього, для покращення епідемічної ситуації в країні та запобігання колапсу медичної системи впроваджується карантин “вихідного дня”, який діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

  “COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це — найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає, згідно з тими розрахунками, які дає нам Мінекономіки та Мінфін – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Отже, з метою розірвати ланцюг зараження прийнято рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, — пояснив Максим Степанов.

  Зокрема, у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено:

  приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;

  приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

  приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

  приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  - торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

  - провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів -

  - поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

  - діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;

  - діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

  За інформаційними матеріалами Урядового порталу


   

   

   

 • Рекомендації для роботодавців щодо запобігання COVID -19

  Рекомендації для роботодавців щодо запобігання COVID -19

  Відділ  з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області надає рекомендації для роботодавців на випередження поширенню небезпечної недуги:

  необхідно забезпечити (за можливістю) моніторинг стану здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утруднення дихання;

  надати необхідну кількість миючих та антисептичних засобів для рук працівників та захисних медичних масок;

  регулярно провітрювати приміщення та здійснювати вологе прибирання;

  проводити щоденну дезінфекцію обладнання та робочих приміщень.

  Відділ з питань гігієни праці інформує роботодавців щодо дій у разі виявлення працівників з підозрою на небезпечну недугу.

  У такому разі працівник відразу ж має бути направлений до медичного закладу.

  На робочому місці, де працівник виконував свої обов’язки, має бути  проведено дезінфекцію поверхонь за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів. 


 • Про відповідальність за використання не задекларованої праці інформовано понад 300 суб’єктів господарської діяльності у сфері транспорту та кур’єрської діяльності

  Про відповідальність за використання не задекларованої праці інформовано понад 300 суб’єктів господарської діяльності у сфері транспорту та кур’єрської діяльності

  Інспекторський склад Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує здійснювати  превентивні заходи із запобігання використання незадекларованої зайнятості у сфері зокрема, транспорту та кур’єрської діяльності.

  Інформаційно - роз’яснювальна робота проводиться  з метою виконання доручення Прем’єр - міністра України Дениса Шмигаля від 17.02.2020 року про вжиття заходів щодо продовження детінізації ринку праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, а також на виконання Окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці України Віталія Сажієнка від 28.10.2020 року.

  Оскільки, епідеміологічна ситуація з поширенням корона вірусної інфекції на Буковині залишається складною (за добу станом на 11.11.2020 року в області зафіксовано 398 випадків захворювань наCOVID-19, а з початку пандемії - 26 699), фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці здійснюють інформаційні заходи відповідно до чинних карантинних норм.

  Так, переважна більшість надання роз’яснювальних та консультаційних рекомендацій здійснюється дистанційно - у телефонному режимі, направленням інформаційних листів, через скайп-зв'язок.

  Станом на 11.11.2020 року інспектори праці Управління поінформували щодо неприпустимості використання не задекларованої зайнятості та відповідальності за порушення чинного трудового законодавства 315 субєктів господарської діяльності. 

  Довідково:  кампанія щодо інформування та роз’яснення неприпустимості допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин у сфері транспорту та кур’єрської діяльності триватиме в регіоні до 15 листопада.

  Принагідно Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання й наголошує на необхідності повного впорядкування трудових відносин зі своїми працівниками.


   

   

 • Актуальна інформація! Вебінар на тему: «Актуальні питання щодо здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства»

  Актуальна інформація! Вебінар на тему: «Актуальні питання щодо здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства»

  7 листопада об 11 годині 2020 року в ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» відбудеться вебінар на тему: «Актуальні питання щодо здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства».

  Участь у вебінарі співробітників Держпраці є безкоштовною, повідомляють організатори.

  Довідатися детальну інформацію щодо проведення вебінару та подати заявку на участь у заході можна за наступними посиланнями:  

  Завантажити план вебінару

  Завантажити заявку на участь у вебінарі

  Завантажити заявку на участь у вебінарі для фахівців Держпраці


   

 • Виробничий травматизм на Буковині за 10 місяців 2020 року

  Виробничий травматизм на Буковині за 10 місяців 2020 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: за 10 місяців 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях регіону сталося 63 нещасні випадки,  10 із них - зі смертельним наслідком.

  Випадки виробничого травматизму мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 50 , 7 із них – зі смертельним наслідком);

  у галузі торгівлі (3 нещасні випадки);

  у машинобудуванні (3 травмованих, один із них смертельно);

  на підприємствах автомобільного транспорту (двоє потерпілих);

  на залізничному транспорті та в лісовому господарстві (по одному смертельно травмованому);

  на підприємствах з виробництва деревини,  ЖКГ, пошти та зв’язку - по одному випадку загального травматизму.


 • Випадок смерті працівника лісгоспу розслідує спеціальна комісія Управління

  Випадок смерті працівника лісгоспу розслідує спеціальна комісія Управління

  Триває робота комісії зі спеціального розслідування випадку смерті працівника ДП «СЛАП «Карпатський держспецлісгосп», створена Управлінням Держпраці у Чернівецькій області.

  За попередніми даними, працівника 1962 року народження, який самостійно відлучився з робочого місця, було виявлено  мертвим  за межами території автотранспортного парку підприємства.  

  Комісію зі спеціального розслідування  було утворено відповідно до Порядку розслідування  та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року за №337 з метою розслідування обставин та причин випадку смерті.  

  Роботу комісії очолив головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС територіального органу Держпраці Ігор Пантело.

  Довідково: за 10 місяців 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях регіону сталося 63 нещасні випадки,  10 із них - зі смертельним наслідком.

  Випадки виробничого травматизму мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 50, 7 із них – зі смертельним наслідком);

  у галузі торгівлі (3 нещасні випадки);

  у машинобудуванні (3 травмованих, один із них смертельно);

  на підприємствах автомобільного транспорту (двоє потерпілих);

  на залізничному транспорті та в лісовому господарстві (по одному смертельно травмованому);

  на підприємствах з виробництва деревини,  ЖКГ, пошти та зв’язку - по одному випадку загального травматизму.


   

   

 • Роботодавець працевлаштував без оформлення двох працівників

  Штраф  100 тисяч гривень: роботодавець працевлаштував без оформлення двох працівників

  Випадки не задекларованої зайнятості  виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у фізичної особа - підприємця у ході здійснення заходу контролю за дотримання вимог законодавства про працю - укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин з працівниками.

  Підприємець здійснює господарську діяльність у Глибоцькому районі у сфері торгівлі.

  При  інспекційному відвідуванні місця здійснення господарської діяльності  фізичної особи - підприємця головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області виявлено двох працівників без оформлення трудових відносин.  Працівники виконували обов’язки продавців у магазині. Роботодавець  також  не вела облік роботи  найманого персоналу, відсутні відомості з нарахування та виплати заробітної плати.

  Таким чином, підприємець використовувала найману працю без оформлення трудових відносин у порушення частин 1 та 3 статті 24 Кодексу Законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення на фізичну особу – підприємця штрафної санкції за порушення законодавства про працю у сумі – 100 000 (сто тисяч) гривень, оскільки фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення  за кожного працівника щодо якого скоєно порушення. 

  Довідково: головні державні інспектори праці Управління виявили в області з початку нинішнього, 2020, року 164 неналежно оформлених працівників.


   

   

   

   

 • Затверджено акти за формою Н-1 на потерпілих внаслідок ДТП працівників ТОВ «Аутомотів Електрік Україна»

  Затверджено акти за формою Н-1 на потерпілих внаслідок ДТП працівників ТОВ «Аутомотів Електрік Україна»

  Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко затвердив тимчасові акти за формою Н-1 на кожного з 12 потерпілих працівників ТОВ “Аутомотів Електрік Україна” внаслідок ДТП у Чернівецькій області.

  Це дає можливість розпочати усі необхідні страхові виплати потерпілим або членам їхніх сімей, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, зокрема, залежно від наслідків нещасного випадку – страхові виплати в разі смерті потерпілого та щомісячні страхові виплати й інші виплати на відшкодування заподіяної нещасним випадком шкоди.

  Нагадаємо, роботу комісії зі спеціального розслідування очолював перший заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Гоцул.

  Заступник Голови комісії - начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк.

  Участь у роботі комісії брали фахівці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці України;  сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області; управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області.

  До роботи було долучено представників підприємства - начальника відділу охорони праці, цивільного захисту та екологічної безпеки  ТОВ «Аутомотів Електрік Україна»  та уповноваженого  трудовим колективом з питань охорони праці.

  Довідково: дорожньо-транспортна пригода сталася  о першій годині ночі 19.09.2020 року на відтинку автошляху  Житомир - Чернівці поблизу села Недобоївці Хотинського району. Внаслідок аварії постраждали 13 осіб: 12 працівників даного підприємства та перевізник, котрий здійснював їх перевезення.

  Пасажирський мікроавтобус марки «VOLKSWAGENLT 35», яким, власне, й доправляли  після закінчення зміни працівників, зазнав зіткнення з іншим транспортним засобом, внаслідок чого одна людина загинула (жінка 1971 року народження працювала електромонтажником - схемником), решта отримали травмування різного ступеня тяжкості.

  Відповідно до Порядку розслідування  та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року за №337, з метою розслідування обставин та причин  групового нещасного випадку, Державною службою України з питань праці й було  утворено комісію зі спеціального розслідування.


   

 • До уваги керівників та відповідальних осіб закладів охорони здоров’я щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів

  До уваги керівників та відповідальних осіб закладів охорони здоров’я  щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів

  Інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання розроблено відповідно до Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 №2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за №97/31549 та Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 №333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за №433/31885, інших нормативно-правових актів з охорони праці.

  Роз’яснення:

  1. Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі - підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

  2. Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

  3. Перевезення кисневих балонів здійснюється відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 № 656, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1041/32493.

  4. Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:

  - за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;

  - за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

  5. До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення.

  Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців. Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання.

  Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/1051 1.

  6. Вимоги до кисневих балонів.

  Балони з киснем можуть зберігатись як у спеціальних приміщеннях, так і на відкритому повітрі. В останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і прямих сонячних променів.

  Складське зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами забороняється.

  Балони з киснем, які встановлюються у приміщеннях, повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів та не менше ніж на 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем.

  Заповнені балони, з насадженими на них башмаками, мають зберігатися у вертикальному положенні. Для запобігання падінню балони слід встановлювати у спеціально обладнані гнізда, клітки або огороджувати бар’єром.

  Балони, які не мають башмаків, можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев’яних рамах або стелажах. Під час зберігання на відкритих площадках дозволяється укладати балони з башмаками в штабелі з прокладками з мотузки, дерев’яного брусся або гуми між горизонтальними рядами.

  У разі укладання балонів у штабелі висота штабелів не повинна перевищувати 1,5 м. Вентилі балонів мають бути повернуті в один бік.

  На кожному балоні з киснем повинно бути вибите тавро, дата проведеного і наступного технічних оглядів.

  Переміщення балонів у пунктах заповнення і споживання кисню має здійснюватися на спеціально пристосованих для цього візках або за допомогою інших пристроїв.

  Транспортування і зберігання балонів повинно здійснюватися з накрученими ковпаками.

  Дозволяється перевезення балонів у спеціальних контейнерах, а також без контейнерів у вертикальному положенні обов’язково з прокладками між ними і загорожею від можливого падіння.

  Для запобігання спалаху під час експлуатації балонів і систем подачі кисню, необхідно під час ремонту і виконання робіт з використанням кисню не застосовувати устаткування, прилади, арматури, матеріали і деталі (ущільнювачі, прокладки тощо - з фібри, капрону, полікарбонату, гуми на основі натуральних каучуків, інших горючих у кисні матеріалів).

  Споживачі, що мають балони, які потребують ремонту або повторного огляду, зобов′язані відправляти їх на підприємство-наповнювач або випробувальний пункт, які мають відповідний дозвіл (ліцензію) на виконання даних робіт.

  Отримувати кисень в балонах на підприємстві-наповнювачі мають право тільки особи, які пройшли спеціальне навчання та мають відповідне посвідчення.

  Забороняється:

  - використовувати кисневі балони під інші гази і не за призначенням, а також наповнення киснем балонів з під інших газів;

  - направляти для наповнення киснем балони, укомплектовані вентилями, не дозволеними до застосування (дозволені ВК-86 і ВК-74);

  - отримувати і наповнювати балони без помітного спеціального блакитного забарвлення і напису чорною фарбою "КИСЕНЬ" або "КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ”, а також експлуатувати трубопроводи кисню без блакитного забарвлення по всій його довжині;

  - визначати місця витоків за допомогою вогню або тліючих предметів;

  - наповнювати киснем балони із залишковим тиском нижче 0,05 МПа (0,5 кг/см2);

  - проводити будь-які роботи у приміщенні з підвищеним у повітрі складової частки кисню більше 23%.

  7. Вимоги до трубопроводів з киснем:

  Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх, та відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

  Під час експлуатації систем подачі кисню не допускається:

  - проведення ремонтних робіт, зокрема зварювальних робіт, підтягування елементів ущільнень, заміни арматури тощо у разі знаходженні системи під тиском і наявності в системі кисню;

  - використання забрудненого (замасленого) ганчір’я та застосування інструменту, що викликає іскріння під час удару;

  - появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

  Під час експлуатації систем подачі кисню необхідно:

  - постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки арматури;

  - контроль витоків проводити тільки методом намащування мильним розчином;

  - перед початком роботи переконатися в достатній кількості кисню на проведення запланованих заходів;

  - кисень подавити в систему тільки після включення відповідного устаткування, вентиляції і освітлення;

  - підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми; - припинити подачу кисню після закінчення роботи системи.

  Забороняється:

  - здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з′єднання;

  - прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;

  - паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

  8. Подача кисню повинна проводитися після перевірки на знежирення деталей і вузлів, а також випробування систем подачі кисню із складанням відповідних актів. Знежирення трубопроводів проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів - не рідше 1 разу на б місяців.

  9. У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція із безпечного проведення робіт із знежирення кисневих трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом-допуском.

  10. Заправку кисневих подушок слід здійснювати у відокремленому приміщенні. Заправлені подушки повинні зберігатися на стелажах, встановлених не ближче 1 м від опалювальних приладів.

  11. Основні небезпеки під час роботи з киснем

  Повітря з підвищеним вмістом кисню (більше 23%) і чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Та, оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів у його середовищі або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють ситуацію з підвищеною вибухо-пожежною небезпекою.

  Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути куріння, розряд електрики, нагрів механічних частинок під час тертя тощо.

  Багато матеріалів, які не здатні до горіння на повітрі - як листова сталь, сталеві труби, горять у кисні. Здатність матеріалів до загоряння зростає у разі підвищення тиску і температури кисню.

  12. Робота з киснем пов′язана із небезпеками:

  - спалах устаткування, що задіяні в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;

  - спалах одягу і волосся обслуговуючого персоналу, що знаходиться в середовищі газоподібного кисню або повітря з підвищеним вмістом кисню;

  - вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в рідкому кисні;

  - вибух у разі просякнення рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);

  - конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;

  - встановлені в приміщенні балони мають бути закріплені до стіни або стійкі за допомогою хомутів або ланцюжків.


   

 • Комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки поширення коронавірусу

  Комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19

  На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 6 листопада, оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Також з урахуванням наданих регіональними комісіями ТЕБ та НС пропозицій на територіях, де встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, встановлено обмеження з переліку, визначеного постановою Кабінету Міністрів № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

  Новий розподіл набув чинності з 9 листопада 2020 року.

  «Червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено  у Чернівцях, Новодністровську, Вижницькому, Глибоцькому, Заставнівському, Кельменецькому, Кіцманському, Новоселицькому, Сокирянському, Сторожинецькому, Хотинському районах.


 • Роботодавець понесе фінансову відповідальність за перешкоджання у проведенні інспекційного відвідування Держпраці

  Роботодавець понесе фінансову відповідальність за  перешкоджання у проведенні інспекційного відвідування Держпраці

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області прийнято постанову про накладення на приватне підприємство(суб’єкт господарювання спеціалізується на наданні приватних охоронних послуг) фінансової відповідальності за порушення вимог чинного трудового законодавства.

  На підставі звернення громадян щодо неофіційного працевлаштування та невиплати заробітної плати, головні державні інспектори територіального органу Держпраці здійснили спробу проведення інспекційного відвідування з питань дотримання законодавства про працю  у частині укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин з найманими працівниками за місцем здійснення суб’єктом господарювання підприємницької діяльності. У  ході проведення заходу отримали пояснення працівників.

  Інспектори праці направили роботодавцю (за місцем реєстрації в іншій області) вимогу щодо надання документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування. Суб’єкт господарювання проігнорував необхідність надання посадовцям Управління Держпраці інформації з питань, що  є предметом заходу контролю. Таким чином, він створив перешкоди у проведенні інспекційного відвідування.

  Штрафна санкція, яку зобов’язаний сплатити підприємець за таке порушення, становить 80 000 (вісімдесят тисяч) гривень.

  Довідково: недопущення інспекторів праці до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. На сьогодні це - 80 000 гривень.


   

   

 • Порушення встановлених строків виплати заробітної плати підлягатимуть компенсації

  Порушення встановлених строків виплати заробітної плати підлягатимуть компенсації: проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" ухвалено за основу

  Законопроектом пропонується встановити вичерпний перелік грошових доходів громадян, які підлягають компенсації у випадку порушення встановлених строків їх виплати, з конкретизацією деяких з них, а саме це:

  - пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

  - соціальні виплати;

  - стипендії;

  - заробітна плата (грошове забезпечення);

  - сума індексації грошових доходів громадян.

  Проектом також пропонується уточнити, які саме доплати та інші виплати входять до пенсії як виду доходу, втрата частини якого компенсується; актуалізувати перелік фондів загальнодержавного обов’язкового соціального страхування України, кошти яких використовуються для виплати компенсації.

  Проект Закону зареєстровано за №3817, повідомляється на офіційному вебпорталі парламенту України.


   

   

 • Дані щодо випадків захворювань працівників медичних закладів Буковини на СOVID-19

  Дані щодо випадків захворювань працівників медичних закладів Буковини на СOVID-19

  Станом на 05.11.2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 616 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, триває робота комісій розслідувань.

  На сьогодні роботу 154 комісій завершено. Пов’язано з виробництвом 66 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 88 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків, про це повідомляють у відділі з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом до територіальних органів Державної служби України з питань праці станом на 04.11.2020 року надійшло 19 992 повідомленняпро захворювання працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.


   

 • У проекті Закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" передбачено зростання мінімальної заробітної плати до 6 тисяч гривень

  У проекті Закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" передбачено зростання мінімальної заробітної плати до 6 тисяч гривень

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України  озвучив ключові пріоритети проекту Державного бюджету на 2021 рік.

  «На медичну систему плануємо виділити 156 млрд грн, що на 27,5 млрд грн більше, ніж у 2020 році. На освіту піде 174 млрд грн. Це на 34 млрд більше, ніж у 2020 році», — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр додав, що в проекті бюджету передбачені кошти й на зростання мінімальної зарплати з 1 січня до 6 тис. грн і з 1 липня — до 6,5 тис. грн.

  «У проекті бюджету передбачені 12 млрд грн на підтримку бізнесу через програми кредитування, а також рекордний рівень коштів на соціальні виплати — 324 млрд грн», — повідомив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль під час засідання закликав народних депутатів ухвалити проект Державного бюджету на 2021 рік у першому читанні вже цього тижня, повідомляє Урядовий портал.


   

 • Про рішення Уряду, спрямовані на боротьбу з COVID-19

  Про рішення Уряду, спрямовані на боротьбу з COVID-19

  Уряд продовжить робити все можливе, аби медична система України могла надати допомогу кожному, хто її потребує. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України учора, 4 листопада.

  За словами Прем’єр-міністра, збільшується кількість тестувань та кількість  лікарняних ліжок, активізовано роботу з підведення до них кисню.

  «Минулого тижня на ці потреби виділили додаткові 600 млн грн. Ще 1 млрд грн було виділено з Фонду боротьби з коронавірусом на тести. Мова йде про закупівлю 2 млн швидких тестів, при використанні яких результат можна отримати за лічені хвилини. Це рішення одне з багатьох, які ми щотижня приймаємо для підтримки нашої медичної системи», — підкреслив Глава Уряду.

  Денис Шмигаль додав, що Кабінет Міністрів України зараз не має наміру запроваджувати локдаун країни. «Але, якщо ми побачимо подальше погіршення ситуації, то це фактично змусить Уряд вдатись до більш жорстких обмежень», — зауважив він.

  Прем’єр-міністр також наголосив, що боротьба з COVID-19 так само потребує спільних зусиль. Не лише зусиль лікарів, місцевої влади, Уряду чи Парламенту.

  «Кожен з нас може врятувати життя інших своєю відповідальністю. Якщо буде дотримуватися обмежувальних заходів та зменшить кількість своїх соціальних контактів», - підкреслив Денис Шмигаль.


   

 • Буковинцям пропонується понад 700 вакансій

  Буковинцям пропонується понад 700 вакансій

  Станом на 2 листопада у Чернівецькій обласній службі зайнятості зареєстровано понад 700 вакансій – про це повідомляється на сайті обласного органу Державної служби зайнятості. На 80 вакансій роботодавці пропонують зарплату понад 10 тис. грн.

  Найвищу оплату 15 тис. грн пропонують на 13 вакансіях. Така оплата для теплотехніка, енергетика, помічника нотаріуса, швачок (6 вакансій), операторів верстатів з програмним керуванням (4 вакансії).

  14 тис. грн пропонують бухгалтеру, оператору друкарського устаткування, термообробникам швацьких виробів (3 вакансії) та прасувальникам (3 вакансії).

  Від 10 до 13 тис. грн пропонують операторам телекомунікаційних послуг, електромеханікам з ліфтів, слюсарю-ремонтнику, верстатникам деревообробних верстатів, поліцейським (інспекторам) патрульної служби, інженеру-програмісту, модельєру-конструктору, шліфувальнику по дереву, електромонтажникам - схемникам, інженеру, менеджеру та технологу.

  Вакансії із зарплатою від  8 до 10 тис. грн. -  монтерам колії, слюсарям аварійно-відбудовних робіт, головним бухгалтерам, начальнику млина, трактористу, державному аудитору, в'язальникам схемних джгутів, кабелів та шнурів, вчителям-дефектологам, виробникам блоків та панелей з цегли, садчикам, водіям автотранспортних засобів, менеджеру із зовнішньоекономічної діяльності.

  На зарплату від мінімальної до 8 тис. грн шукають молодшу медичну сестру, рентгенолаборанта, контролерів енергонагляду, вихователів дошкільних навчальних закладів, кухарів, прибиральників територій, операторів котелень, двірників.

  Ознайомитися з пропозиціями роботи можна на сайті Чернівецького обласного центру зайнятості у розділі «Шукаю роботу», також на головній сторінці щодня оновлюється інформація у повідомленні «Шукаємо роботу разом».


   

   

 • Законопроєкт про дистанційну зайнятість ухвалено у першому читанні

  Законопроєкт про дистанційну зайнятість ухвалено у  першому читанні

  3 листопада на засіданні Верховної Ради України було схвалено законопроєкт № 4051 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи». Документ, який підтримали 311 народних депутатів, чітко розмежовує поняття дистанційної та надомної праці і фактично запроваджує два самостійні види роботи. Про це повідомляє сайт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

  Дистанційна зайнятість передбачає: 

  можливість для працівника самостійно вибирати робоче місце поза межами приміщення роботодавця та змінювати місце виконання робочих обов’язків без погодження з керівництвом;

  можливість встановлювати за письмовим, взаємним погодженням режиму праці із саморегульованим часом початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом.

  Відмінністю надомної роботи є фіксоване робоче місце - вдома або в інших заздалегідь обраних приміщеннях, яке працівник не має права змінити без погодження з роботодавцем. При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому тривалість робочого часу не може перевищувати норм, визначених законом. 

  Також законопроєкт уточнює поняття гнучкого робочого часу, який вперше застосували з початком карантину. Законопроєкт закріплює обов'язок  роботодавця не менш, ніж за два місяці ознайомити співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу та забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням. 

  "Мінекономіки наразі займається аналізом кращого міжнародного досвіду з розвитку національних ринків праці та найбільш ефективних заходів з державної підтримки збереження та створення робочих місць в умовах негативного впливу коронавірусу. На основі аналітики ми розробляємо пропозиції до комплексного оновлення трудового законодавства - його осучаснення з урахуванням потреб ринку та викликів пандемії. Підтримка парламенту - це хороший сигнал і  початок легалізації давно затребуваних форматів співпраці між найманими працівниками та роботодавцями», - зазначає Юлія Свириденко, Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 

  Законопроєкт позитивно сприйняли Федерація роботодавців України та профспілкові організації. Вдосконалення правового регулювання дистанційної та надомної роботи сприятиме детінізації нелегальної праці та створить законодавчі стимули для переведення великої кількості працівників з роботи за договорами цивільно-правового характеру на повноцінні трудові договори із роботодавцями.


   

   

   

 • На місцевих автопідприємствах розповсюджено матеріали інформаційної кампанії

  На місцевих автопідприємствах розповсюджено матеріали інформаційної кампанії

  У рамках інформаційної кампанії з детінізації зайнятості у транспортній галузі та кур’єрській діяльності посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області розповсюдили серед суб’єктів господарювання автотранспортної галузі відповідні інформаційні матеріали.

  «Управління звернулося до керівників 16 підприємств транспортної галузі регіону з роз’ясненнями щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, - зазначив  перший заступник начальника територіального органу Держпраці України Іван Гордей. - Надано детальне тлумачення щодо застосування вимог чинного законодавства про працю, зокрема, у частині  відповідальності за використання не задекларованої зайнятості. Субєктам  господарювання повідомлено: питання оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками перебувають під особливим контролем Держпраці».

  Довідково: інформаційна кампанія  щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, зокрема, у транспортній сфері та кур’єрській діяльності, триватиме в регіоні до 15 листопада.

  Інформаційна робота Управління Держпраці у Чернівецькій області  відбувається з метою  виконання доручення Прем’єр - міністра України  Дениса Шмигаля від 17.02.2020 року про вжиття заходів  щодо продовження  роботи з детінізації ринку праці та неприпустимості  допуску до роботи працівників  без оформлення трудових відносин та на виконання Окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці України Віталія Сажієнка від 28.10.2020 року.  

  Заходи організовуються відповідно до чинних карантинних норм, оскільки епідеміологічна ситуація з поширенням корона вірусної інфекції на Буковині залишається складною.  


   

   

   

   

   

 • Належний технічний стан димових та вентиляційних каналів - запорука безпеки використання газу у побуті

  Належний технічний стан димових та вентиляційних каналів - запорука безпеки використання газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує надавати мешканцям області роз’яснення щодо необхідності дотримання норм безпечного використання газу у побуті.

  Слід зазначити: окремі нещасні випадки та аварії при використанні споживачами  газу у побуті упродовж останніх років  сталися через неналежний технічний  стан димових та вентиляційних каналів у житлових спорудах.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  Доволі часто власники домогосподарств  експлуатують у побуті газові прилади з відводом продуктів згорання у димохід.

  Тому при роботі таких газових приладів, особливу увагу слід приділяти технічному стану  димових та вентиляційних каналів.

  Через це димові та вентиляційні канали підлягають періодичним перевіркам  фахівцями  та щорічному прочищенню  перед початком кожного опалювального сезону.

  Абоненти мають знати!

  У разі несвоєчасного обстеження, ремонту та прочищенню димовентканалів , газові прилади можуть бути відключені від  газопостачання.

  Особливо небезпечною є відсутність тяги у димоходах, що призводить до неповного згорання газу та утворення у помешканні чадного газу.

  Тому користувачам газових приладів перед їхнім розпалюванням  і періодично під час роботи необхідно перевіряти наявність тяги.

  Для цього необхідно взяти запалений сірник, або тонку смужку паперу та піднести до отвору тягового віконця газових приладів.

  Якщо полум’я, або смужка паперу затягується в отвір віконця - це свідчить про наявність тяги, якщо залишається нерухомою - тяга відсутня, відхиляється від газового приладу - тяга зворотна.

  При відсутності чи зворотній тязі, а також під час сильних поривів вітру, інтенсивному випаданні атмосферних опадів, різкому перепаді температур повітря користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання у димохід категорично забороняється.       

  Важливою умовою  при користування газовими приладами є контроль за повнотою згорання газу.

  При повному згоранні газу полум’я має фіолетово - голубий  колір, при неповному згоранні  -жовтувато - червоний.

  Неповне згорання газу у помешканні небезпечне інтенсивним виділенням чадного газу, який несе потенційну загрозу для людини.


 • Заробітна плата та стан її виплати в області у вересні 2020 року

  Заробітна плата та стан її виплати в області у вересні 2020 року

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у вересні 2020 року становила 9 871 грн, що у 2 рази більше, ніж мінімальна заробітна плата та на 9,7%  - ніж у серпні нинішнього року. Про це повідомляють у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

  Індекс реальної заробітної плати у вересні у порівнянні з серпнем становив 108,3%.

  На 1 жовтня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати підприємств, установ та організацій становила 4,3 млн. грн, що на 26,6% більше, ніж на 1 вересня.

  Майже вся сума заборгованості (97,1%) припадала на економічно активні підприємства, констатують у відомстві.


   

 • Наголошено на важливості співпраці територіальних органів Держпраці з місцевими органами влади

  Наголошено на важливості співпраці територіальних органів Держпраці з місцевими органами влади

  Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко у рамках робочого візиту у Запоріжжі разом із заступником Голови Держпраці Аллою Горбатюк зустрілися з головою Запорізької облдержадміністрації Віталієм Боговіном та начальником ГУ ДПС у Запорізькій області Романом Афоновим.

  Під час зустрічі посадовці обговорили результати заходів з легалізації праці та погашення заборгованості з виплати заробітної плати за підсумками дев’ятимісячного періоду.

  Віталій Сажієнко акцентував на важливості співпраці Управління Держпраці з місцевими органами влади. Зокрема, наголосив на чіткій взаємодії у напрямах легалізації ринку праці, превенції у запобіганні поширенню СOVID-19, інших питаннях безпеки та соціальних гарантіях працівників.

  На завершення учасники заходу розробили алгоритм спільних дій та домовилися про обмін інформацією щодо детінізації ринку праці, подолання незадекларованого працевлаштування та неформальних трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.


   

 • Уряд створив міжвідомчу робочу групу з питань погашення заборгованості по зарплаті

  Уряд створив міжвідомчу робочу групу з питань погашення заборгованості по зарплаті

  Кабінетом  Міністрів України створено міжвідомчу робочу групу з питань погашення боргів по заробітній платні та грошового забезпечення. Відповідну постанову ухвалено днями на засіданні Уряду.

  Робочу групу очолив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. До складу робочої групи увійшли Перший заступник міністра профільного міністерства, керівник Держпраці України, заступники голів міністерств, заступники голів Державної податкової служби, Державної служби статистики, Фонду держмайна, ДСНС, голова правління Пенсійного фонду, а також представники профспілок та роботодавців.

  За даними Державної служби статистики, станом на 1 вересня 2020 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на вітчизняних підприємствах становила 3421,4 млн грн, або 100,6% у порівнянні з 1 серпня 2020 року.


   

 • Оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення коронавірусної інфекції у регіоні

  Оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення коронавірусної інфекції у регіоні

  На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 30 жовтня, оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  З урахуванням наданих регіональними комісіями ТЕБ та НС пропозицій на територіях, де встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, встановлено обмеження з переліку, визначеного постановою Кабінету Міністрів № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

  Новий розподіл набув чинності сьогодні, 2 листопада.

  У регіоні «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено у містах Чернівці, Новодністровськ, Вижницькому, Заставнівському, Кіцманському та Хотинському районах.

  «Помаранчевий» рівень встановлено у Герцаївському, Глибоцькому, Кельменецькому, Новоселицькому, Путильському, Сокирянському, Сторожинецькому районах;

  За інформаційними матеріалами Урядового порталу


   

 • Укладання трудового договору між роботодавцем та працівником на час стажування - обов’язкове

  Укладання трудового договору між роботодавцем та працівником на час стажування - обов’язкове

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: згідно із Законом України «Про вищу освіту», Законом України «Про освіту», Законом України «Про зайнятість»,  у більшості випадків, мета стажування працівника  - набуття ним досвіду виконання завдань та обов’язків певної спеціальності.

  Стажування є складовою післядипломної освіти нарівні з перепідготовкою, спеціалізацією, розширенням профілю, підвищення кваліфікації.

  Також трудовим законодавством визначено таке поняття, як навчання на виробництві.

  Наказом Міністерства праці та Міністерства освіти від 26.03.2001 року за номером  №127/151 затверджено Положення про професійне навчання кадрів на виробництві.

  Положенням визначено, що таке стажування передбачає набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

  Нормами цього положення визначено: стажування, як один з видів підвищення кваліфікації керівних працівників,  проводиться на підприємствах, в установах, організаціях за індивідуальним планом, який затверджується керівником підприємства чи підрозділу, що направляє працівника на стажування.

  За результатами стажування за місцем його проведення видається довідка довільної форми про проходження стажування.

  Відповідні записи про професійне навчання робітників, підвищення кваліфікації працівників та спеціалістів  вносяться окремим записом у трудову книжку.

  Слід зазначити, що проходження стажування при прийнятті на роботу законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб, наприклад, державних службовців, майбутніх юристів, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, тощо.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: якщо ж посада працівника не належить до перелічених категорій, то такий працівника має бути прийнятий на роботу за правилами Кодексу законів про працю України,  у разі необхідності - із випробувальним терміном.

  Відповідно до статті 24  Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», працівник не можу бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника. або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу  в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладається штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень.


   

 • Безпека освітнього процесу у навчальних закладах області залежить від якісної організації охорони праці

  Безпека освітнього процесу у навчальних закладах області залежить від якісної організації охорони праці   

  Організація охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики  дитячого травматизму та медичного обслуговування у закладах освіти області  - саме ці питання порядку денного стали ключовими під час наради  з відповідальними працівниками органів управління районних державних адміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад, керівниками закладів обласного підпорядкування.

  Зібрання відбулося учора, 21 листопада. Участь у ньому взяли понад 80 представників освітніх закладів області, посадовці органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Організаторами форуму виступили департамент освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації та навчально-методичний центр якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів області.

  Участь у нараді взяв перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.  Посадовець став  одним із основних доповідачів під час заходу.

  У своєму виступі перед освітянами заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці, насамперед, зазначив на тому, що упродовж нинішнього навчального року в освітніх закладах та установах Буковини не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму, хоча в області за десять місяців 2019 року мав місце 31 нещасний випадок на виробництві, п’ять із них – зі смертельним наслідком.

  «Така статистика є свідченням того, що робота, націлена на поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки в освітніх установах проводиться. І це є пряме виконанням  норм Закону України «Про охорону праці», який зобов’язує відповідальних осіб створювати належні та безпечні умови праці, - наголосив у виступі Іван Гордей. - Водночас необхідно підкреслити, що  аналіз наглядової роботи, проведеної головними державними інспекторами Держпраці в навчальних закладах, засвідчує про окремі порушення вимог законодавства та відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. За результатами перевірок встановлено факти несвоєчасного проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці керівниками загальноосвітніх установ, не призначення осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію електро- та газового господарства, відсутність інструкцій з охорони праці або неналежне їх розроблення, використання технічно несправного інструменту і таке інше».

  У ході виступу наголошено, зокрема,  на тому, що відповідальним особам необхідно вжити невідкладних заходів щодо підвищення рівня безпеки при використанні відомчого автотранспорту, у тому числі, шкільних автобусів.

  Акцентовано також на тому, що наразі розпочався й триває опалювальний сезон. Його безпечне проходження напряму залежить від навиків та умінь обслуговуючого персоналу.

  «Експлуатація з найменшими порушеннями нормативно-правових актів з охорони праці може створити умови для виникнення певних ризиків або надзвичайних ситуацій. Управління Держпраці у Чернівецькій області акцентує на постійному контролі за технічним станом опалювальних приладів, своєчасним виконанням регламентних робіт, трудовою дисципліною операторів котелень, їх навчанням та проходженням попередніх та періодичних медичних органів», - підкреслив посадовець Держпраці.

  Повідомлено також про те, що з 1.07.2019 року вступив у дію новий Порядок  розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Наголошено на змінах алгоритму дій відповідальних осіб у разі настання нещасного випадку.


   

 • Презентували новий проект ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні»

  Презентували  новий проект ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні»

  Голова Держпраці України Роман Чернега взяв участь у конференції з нагоди завершення проєкту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» та презентації нового проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

  Захід організовано Міжнародною організацією праці (МОП) та Представництвом Європейського Союзу в Україні, повідомляє сайт державного відомства.

  Участь у заході взяли: перший радник, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток», Представництво ЄС в Україні,  Фредерік Куне; т.в.о. координатора системи ООН в Україні Пабло Матеу; директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн ЦСЄ, Будапешт, Маркус Пілгрім; старший спеціаліст з безпеки і здоров’я на роботі, МОП, Женева, Хав’єр Барберо; секретар Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Микола Бабенко; національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук; менеджер проєкту ЄС-МОП в Україні Антоніу Сантуш, представники Держпраці, Міністерства соціальної політики, ФРУ, Конфедерації вільних профспілок України.