UP
Фільтр
 • Середня заробітна плата в Україні зросла до 8 725 гривень

  Середня заробітна плата в Україні зросла до 8 725 гривень

  Загалом середня заробітна плата в Україні у травні  нинішнього року зросла до 8725 гривень. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики України.

  Серед регіонів - лідерів, де в державі зафіксовано найбільшу заробітну плату  - Донецька область та місто Київ. Розмір середньої заробітної плати тут перевищив десять тисяч гривень.  Окрім Києва та Донеччини, серед регіонів - лідерів -  Київська (8783 гривні), Дніпропетровська (8724 гривні), Запорізька (8565 гривень) та Полтавська (8161 гривня) області.

  Серед регіонів, в яких  заробітна плата працівників є найнижчою серед українських областей - Чернівецька (6775 гривень), Тернопільська (6870 гривень), Чернігівська (6997 гривень) області.

  У порівнянні з показниками січня 2018 року, найінтенсивнішими темпами зросла зарплата у Донецькій (21,19%), Тернопільській (17,12%), Закарпатській (17,05%), Херсонській (15,86%), Черкаській (15,69%) областях.

  Найнижча динаміка - у  Київській (7,83%), Одеській (9,84%), Рівненській (10,22%),  Харківській (10,62%) областях.


   

 • На нараді в Чернівецькій ОДА відзвітовано про роботу Держпраці щодо подолання неофіційної зайнятості в регіоні

  На нараді в Чернівецькій ОДА відзвітовано про роботу Держпраці щодо подолання неофіційної зайнятості в регіоні

  Під керівництвом голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука відбулася апаратна нарада,  участь у якій взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Під час наради керівник територіального органу Держпраці відзвітував про результати роботи головних державних інспекторів відомства, зокрема, щодо подолання не задекларованої зайнятості  в регіоні за останній тиждень.   

  «Фахівці Управління Держпраці охопили інспекційними відвідуваннями 12 суб’єктів господарювання. За результатами заходів винесено 14 постанов, на порушників трудового законодавства накладено суттєві штрафні санкції, - підкреслив у своєму виступі Іван Луцак. - Загалом в активній співпраці Управління Держпраці, Головного управління Державної фіскальної служби, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області виявлено у травні-червні нинішнього року 82 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин».

  Начальник Управління Держпраці зазначив, що лише за першу декаду липня 2018 року на підприємствах різної форми власності в області виявлено 30 випадків не задекларованої зайнятості.           

  Підкреслено, що зусилля фахівців Держпраці, Головного управління ДФС у Чернівецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області спрямовано на відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців краю. Під час заходів за участю представників місцевих підприємств, установ, організацій різних форм власностіакцентується на тому, що за порушення законодавства про працю суб’єкти господарювання можуть нести вагому відповідальність, у тому числі, й через накладення державним органом суттєвих фінансових санкцій.

  Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук натомість наголосив на тому,що діяльність  з виявлення фактів  нелегальної зайнятості повинні активізувати й органи місцевого самоврядування, зокрема, інспектори праці, що працюють в об’єднаних територіальних громадах.

  Наразі відповідні посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування видано 22 посадовцям об’єднаних територіальних громад Буковини.


   

 • Буковинці можуть повідомити про факти не задекларованої праці через онлайн - повідомлення

  Буковинці можуть повідомити про факти не задекларованої праці через онлайн - повідомлення

  Цю можливість запровадила Державна служба України з питань праці.  

  Для цього необхідно на сайті державного відомства, або на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області,  чи на інформаційному веб - ресурсі  Чернівецької обласної державної адміністрації у розділі «Повідомити про не задекларовану працю» надати факти неофіційного працевлаштування працівників.

  Уся надана у повідомленні заявником інформація використовуватиметься виключно з метою аналізу стану поширення не задекларованої праці та не підлягатиме розголошенню у разі проведення інспекційних відвідувань фахівцями Держпраці.

  В краї інспекційні відвідування суб'єктів господарювання щодо дотримання ними трудового законодавства здійснюють головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість там інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • До уваги роботодавців! Дотримання законодавства про працю – запорука уникнення штрафних санкцій

  До уваги роботодавців! Дотримання законодавства про працю – запорука уникнення штрафних санкцій

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й повідомляє: за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, котрі використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність.

  30 мінімальних зарплат за кожного працівника (111 690 гривень) у разі:

  фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

  10 мінімальних зарплат  за кожного працівника (37 230 гривень) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  10 мінімальних зарплат за кожного працівника  (37 230 гривень) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

  3 мінімальні зарплати (11 690 гривень), якщо зафіксовано порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як на один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

  1 мінімальна зарплата (3 723 гривень) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.


   

 • Через не задекларовану зайнятість роботодавець зобов’язана заплатити понад один мільйон сімсот тисяч гривень штрафу

  Через не задекларовану зайнятість  роботодавець зобов’язана заплатити понад один мільйон сімсот тисяч гривень штрафу

  Не задекларовану зайнятість виявлено головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  у ФОП Черватюк І.В.

  Фізична особа - підприємець здійснює підприємницьку діяльність (роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями, тютюновими виробами)у місті Новодністровську Чернівецької області.

  Здійснюючи інспекційне відвідування, фахівці Держпраці виявили, що суб’єкт господарювання здійснює свою діяльність з грубими порушеннями законодавства про працю. Зокрема,  встановлено, що наймані підприємцем працівники  були допущені до роботи без укладання трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Без укладання трудових договорів до роботи було допущено понад півтора десятка осіб. Штрафна санкція за порушення трудового законодавства (неофіційна зайнятість), накладена посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області на підприємця, -  1 787 040гривень (один мільйон сімсот вісімдесят сім тисяч сорок гривень).

  Роботодавець у своїй діяльності допустила інші порушення трудового законодавства, зокрема в оплаті праці, організації режиму роботи у торгових закладах.  За це на підприємця накладено штраф у розмірі 3723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців з вимогою дотримання законодавства про працю й нагадує про сувору відповідальність перед Законом у разі його порушення.


   

   

   

 • Державні інспектори продовжують здійснювати перевірки об'єктів з масовим перебуванням людей

  Державні інспектори продовжують здійснювати перевірки об'єктів з масовим перебуванням людей

  Так, головними державними інспекторами відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління  Держпраці у Чернівецькій області  перевірено наступні заклади: комунальну міську установу «Міська клінічна лікарня №1» та обласну дитячу клінічну лікарню.

  Під час здійснення заходів державного нагляду у КМУ «Міська клінічна лікарня №1» (м.Чернівці, вул. Героїв Майдану, 226) виявлено такі порушення: положення про службу охорони праці, положення про порядок навчання з питань охорони праці, програми стажування для новоприйнятих працівників потребують перегляду. Також перегляду потребує положення про розробку інструкцій з охорони праці та програми вступного інструктажу.

  У медичній установі не організовано  проведення інструктажів з охорони праці для працівників інших організацій, які виконують роботи для закладу. Технічних працівників не забезпечено спецодягом та миючими засобами в повному обсязі.

  В обласній дитячій клінічній лікарні (м. Чернівці, вулиця Руська 207-А) головні державні інспектори Держпраці теж виявили низку порушень.

  Зокрема, встановлено, що положення про службу охорони праці, положення про порядок навчання з питань охорони праці, програми стажування для новоприйнятих працівників потребують перегляду. Положення про розробку інструкцій з охорони праці потребує перегляду. Відсутній наказ на затвердження переліку безкоштовно виданого спецодягу та засобів індивідуального захисту, відсутні особисті картки обліку спецодягу та спецвзуття, дно оглядової канави не повністю облаштовано дерев’яними решітками.

  Фахівцями Держпраці видано відповідні приписи. Адміністрації медичних закладів доведено, що  виконання приписів має відбутися в обов’язковому порядку.  


   

 • У дитячих закладах оздоровлення та відпочинку надано повну методичну допомогу з питань охорони праці

  У дитячих закладах оздоровлення та відпочинку надано повну методичну допомогу з питань охорони праці

  Про це на засіданні оперативного штабу з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році, що відбувся у Чернівецькій обласній державній адміністрації, зазначив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. 

  Засідання оперативного штабу відбулося під керівництвом заступника голови Чернівецької ОДА Ігоря Богатирця.

  Питання про організацію роботи закладів оздоровлення та відпочинку дітей у частині дотримання охорони праці та промислової безпеки було одним із ключових у порядку денному засідання.

  Начальник Управління підкреслив, що на даний час  в регіоні фахівці Держпраці продовжують здійснювати перевірки місць масового перебування людей.

  Посадовець також зазначив, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана (№18688/1/3-18 від 06.06.2018 року) головні державні інспектори територіальних органів Державної служби України з питань праці проводять у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку  вибіркові перевірки. Це відбувається перед початком кожної оздоровчої зміни.

  Так, упродовж червня 2018 року головні державні інспектори  відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері та відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці  Управління Держпраці у Чернівецькій області перевірили стан охорони праці та промислової безпеки у  дитячих закладах «Буковинське орлятко», «Буковинка», «Лунка».

  Адміністрації, відповідальним за стан охорони праці та промислової безпеки  посадовим особам  дитячих закладів фахівці Управління надають повну методичну допомогу.


   

   

   

 • На суб’єкта господарювання накладено штраф за використання неофіційної праці

  На субєкта господарювання  накладено штраф за використання неофіційної праці

  Нелегальну зайнятість  працівників виявлено у ході інспекційного відвідування начальником та головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області у  фізичної особи підприємця Мацкан Н.С., що здійснює підприємницьку діяльність у смт. Путила (Путильський район, Чернівецька область).

  Під час проведення інспекційного відвідування у приміщення ресторанного комплексу (підприємницьку діяльність суб’єкт господарювання здійснює у ресторанному бізнесі) інспекторами Держпраці виявлено трьох осіб, котрі виконували обов’язки працівників кухні.

  Їх було допущено до виконання роботи у порушення вимог  статті  24 КЗпП України - «Укладення трудового договору»,  а саме без укладення трудових договорів.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово наголошувало: використання не задекларованої праці є грубим порушення законодавства про працю. Штрафна санкція, накладена органами Держпраці за використання  одного неофіційно влаштованого працівника, - 111 690 гривень.

  Оскільки головні державні інспектори  встановили факт неофіційного працевлаштування фізичною особою-підприємцем  трьох осіб, то штрафну санкцію накладено у сумі 335 070 гривень (триста тридцять п’ять тисяч сімдесят гривень).

  Інспектори Держпраці встановили у ФОП Мацкан Н.С.  інші порушення трудового законодавства.  Зокрема, роботодавець своїми діями  порушила норми  Закону України «Про оплату праці».

  Як наслідок, за порушення при нарахуванні та оплаті праці працівників винесено постанову про накладення  на суб’єкта господарювання штрафу у розмірі 74 460  гривень (сімдесят чотири тисячі чотириста шістдесят гривень).

  Додатково за інші порушення законодавства про працю роботодавця оштрафовано на 3 723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні).


   

   

 • Зріс прожитковий мінімум

  Зріс прожитковий мінімум

  З першого липня нинішнього року прожитковий мінімум збільшився і становитиме на одну особу 1 777 гривень.

  Для дітей віком до 6 років  прожитковий мінімум становитиме 1 559 грн;

  дітей віком від 6 до 18 років - 1 944 грн;

  для працездатних осіб - 1 841 грн;

  осіб, які втратили працездатність - 1 435 грн.

  Водночас мінімальна заробітна плата станом на початок липня 2018 року не змінилася й становить:

  у місячному розмірі - 3 723 грн;

  у погодинному розмірі - 22,41 грн.

  Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.


   

 • Захист людини праці та легалізація трудових відносин - пріоритети Уряду у трудовій сфері

  Захист людини праці та легалізація трудових відносин - пріоритети Уряду у трудовій сфері

  Зустріч Міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками Міжнародної організації праці стала своєрідним продовженням обговорення, презентованого Організацією 3-го липня, проекту “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” за участі представників Мінсоцполітики, соціальних партнерів, експертів МОП та Королівства Данія, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.

  Проект стартував з метою реалізації пріоритету 1 „Сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання”. Мета проекту – зміцнення соціального діалогу та тристоронніх механізмів для забезпечення структурної зайнятості та подолання викликів ринку праці на національному та регіональному рівнях. Термін реалізації – 2017-2022 роки.

  Базові пріоритети

  Підсумовуючи презентацію проекту, Андрій Рева зазначив: “Прийнявши рішення звернутись до МОПу щодо надання допомоги в реалізації проекту реформи ринку праці, ми перед усім керувались тим, що організація має чималий досвід та авторитет у світі. Враховуючи декотрі негативні процеси, що мають місце в нашій країні, участь фахівців Організації буде сприяти прозорості й абсолютній публічності впровадження проекту”.

  Крім того, Міністр поінформував про розширення діяльності Державної служби праці шляхом залучення  до виконання функцій служби праці  органів місцевого самоврядування.

  Перший заступник Міністра Ольга Крентовська повідомила, що Міністерство достатньо підготовлене до реалізації проекту.

  Крім того, мова на зустрічі йшла про продовження реалізації Програми гідної праці для України на  2016-2019 роки, що була підписана 7 квітня 2016 року у Києві.

  Програма гідної праці на 2016-2019 роки є рамковою програмою і базується на 3-х пріоритетах:

  – сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання;

  – сприяння ефективному соціальному діалогу;

  – покращення соціального захисту і умов праці.

  Варто зазначити, що МОП надає масштабну технічну допомогу й  у приведенні системи інспекції праці України до вимог конвенцій МОП №81/129 про інспекцію.

  Продовжується робота в напрямку подальшого зміцнення адміністрації праці та її ключової ролі в забезпеченні додержання законодавства про працю, зайнятість та охорону праці.

  З метою реалізації пріоритетів 2 та 3 „Сприяння ефективному соціальному діалогу” та „Покращення соціального захисту і умов праці” з липня 2017 року розпочато реалізацію проекту „Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання не задекларованої праці”.

  Метою проекту є поліпшення умов праці в Україні і подолання не задекларованої праці. Термін реалізації 2017-2019 роки.

  Імплементація Конвенції МОП №102 про мінімальні норми соціального забезпечення

  16 березня 2016 року Україна ратифікувала Конвенцію МОП № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення, яка набула чинності у червні 2017 року.

  У лютому 2018 року за підтримки МОП було проведено семінар з метою обговорення першого проекту доповіді Уряду України щодо реалізації положень ратифікованої Конвенції МОП № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення. За результатами семінару підготовлено остаточний варіант проекту доповіді, який наразі узгоджується.

  Мінсоцполітики отримало листа від Міжнародного бюро праці щодо надання технічної допомоги МОП з метою імплементації Конвенції № 102 та допомоги у вирішенні питання виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам на території, непідконтрольній Уряду України.

  Також Україна розраховує на технічну допомогу з боку МОП у підготовці до ратифікації наступних конвенцій Міжнародної організації праці:  „Про організацію служби зайнятості” – № 88 та „Про приватні агентства зайнятості” – № 181.

  Пріоритети Міністерства соціальної політики на 2018 рік

  Основними пріоритетами у соціальній сфері, визначеними середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р) є:

  – сприяння продуктивній зайнятості, реформа ринку праці;

  – створення справедливої системи пенсійного страхування;

  – забезпечення ефективної державної соціальної підтримки населення;

  – розвиток соціальних та реабілітаційних послуг у територіальних громадах;

  – забезпечення захисту прав дітей.

  Пропозиції до співпраці

  Враховуючи багаторічну плідну співпрацю з МОП Україна розраховує на технічну допомогу МОП щодо:

  – продовження імплементації Конвенції №102 та проведення спільних заходів з метою імплементації розділу ІІ „Медичне обслуговування” за участі експертів МОП, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Мінсоцполітики та Міністерства охорони здоров’я.

  – проведення заходів щодо гендерної рівності та протидії домашньому насильству, враховуючи, що МОП готує новий міжнародний стандарт у цій сфері (107-ма сесія МКП).


   

   

   

   

 • Зусилля фахівців Управління спрямовано на подолання не задекларованої зайнятості в області

  Зусилля фахівців Управління спрямовано на подолання не задекларованої зайнятості в області

  Про результати роботи головних державних інспекторів, зокрема, відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області доповів на апаратній нараді у Чернівецькій обласній державній адміністрації начальник територіального відомства Держпраці Іван Луцак.

  Серед низки робочих питань, що розглядалися у ході наради під керівництвом голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука, обговорено хід виконання розпорядження від 26.06.2017 року № 466-р «Про затвердження плану заходів щодо підвищення рівня заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях усіх форм власності та легалізації зайнятості населення».

  Керівник територіального органу Державної служби України з питань праці повідомив про результати роботи з питань здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю.

  Так, за п’ять місяців 2018 року фахівцями Держпраці  здійснено   156 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 роботодавців, із них:93 - юридичні особи, 43 - фізичні особи-підприємці та інші.

  У ході проведення контрольних заходів  виявлено 354 порушення трудового законодавства. Із них майже 70 % порушень  зафіксовано на  підприємствах приватної власності та у фізичних-осіб підприємців.  Із загальної кількості порушень  53% -  порушення в оплаті праці. За результатами інспекційної роботи керівникам підприємств, установ, організацій  видано 88 приписів на їх усунення.

  Під час доповіді начальник Управління зазначив, що питання подолання не задекларованої зайнятості  є одним із пріоритетних напрямів роботи, тому значні зусилля фахівців Держпраці спрямовано саме на запобігання використання роботодавцями області неофіційної праці.

  Довідково:з початку року (статистика 5 місяців) головними державними інспекторами Управління виявлено 176 осіб, котрі працювали без належного оформлення, а саме: 31 працівник  без оформлення трудових відносин; 138 працівників без належного оформлення трудових відносин (цивільно-правові угоди мали ознаки трудових), 2 працівники - підміна трудових відносин оформленням ФОП, 5 працівників прийнято на роботу без повідомлення органів ДФС.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної територіальним органом Держпраці України, укладено 512 трудових угод.

  З початку 2018 року винесено 97 постанов щодо накладення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства на суму  5041,206 тис. грн., з них за неоформлених працівників - 12 постанов на суму 3 352,560 тис. грн.


   

 • У Держпраці розпочато розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком

  У Держпраці розпочато розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався  29 червня нинішнього року з водієм ТОВ «Буковинська будівельна компанія».

  У результаті дорожньо-транспортної пригоди, що сталася на ділянці автошляху між селами Остриця (Герцаївський район) та Магала (Новоселицький район), водій 1970 року народження через перекидання  вантажного транспорту загинув на місці.

  Комісія  зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком розпочала роботу.

  Довідково: у першому кварталі 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 16 нещасних випадків, 6 із них - зі смертельним наслідком.

  Упродовж минулого, 2017, року в краї на виробництві мали місце 34 нещасні випадки. Спостерігалося істотне зменшення смертельного виробничого травматизму, зокрема, у будівельній галузі, на підприємствах житлово-комунального господарства, в закладах торгівлі.


   

 • Прем’єр - міністр України Володимир Гройсман про підвищення мінімальної заробітної плати

  Прем’єр - міністр України Володимир Гройсман про підвищення мінімальної заробітної плати

  Можливості економіки були і будуть ключовою передумовою підвищення мінімальної зарплати в Україні, про це в інтерв’ю одному із українських видань  сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляється на Урядовому порталі.

  «Це дуже чутливе питання. Ви знаєте, що я є ініціатором і прихильником підвищення заробітної плати в Україні. Взагалі вважаю, що людей перетримали на мінімальній зарплаті, і це величезна проблема. Щойно економіка нам дозволить, обов’язково піднімемо, - сказав Глава Уряду. - Коли мінімалка була 1450 гривень, я взяв на себе відповідальність і підняв її до 3200 гривень, а згодом і до 3723-х. Коли я це робив, чимало політиків і експертів мене критикували. Тепер навпаки! Тому щойно з’явиться можливість рухатися далі, я зроблю цей крок».

  Прем’єр-міністр пояснив, що саме по собі збільшення мінімальної зарплати впливає й на державний сектор.

  «А для підвищення зарплат у державному секторі треба перебалансувати сам бюджет. Це також навантаження для невеликих підприємств. Тут необхідно розмовляти мовою цифр», - додав Володимир Гройсман.


   

   

 • Представник Держпраці взяв участь у 25-у Всесвітньому Гірничому Конгресі

  Представник Держпраці взяв участь у 25-у Всесвітньому Гірничому Конгресі  

  З 19 по 21 червня у м. Астана (Республіка Казахстан) відбувався 25-й Всесвітній Гірничий Конгрес.

  На Конгресі були присутні делегації майже 50 країн світу.

  На запрошення та за сприяння Проекту «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України», а також Групи технічної підтримки з питань гідної праці та бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи від Держпраці у складі української делегації у вказаному заході брав участь Анатолій Петров - головний спеціаліст відділу геолого - маркшейдерських робіт управління гірничого нагляду, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.             

  Провідні інститути гірничо-металургійного комплексу разом з ключовими постачальниками та сервісними компаніями продемонстрували передові розробки у гірничодобувній промисловості.

  У рамках Конгресу проводились тематичні сесії, які охоплювали усі напрями гірничо-металургійного комплексу : від геологорозвідки до видобутку та збагачення корисних копалин; від оцінки ризиків впровадження діяльності, пов’язаною з розробкою корисних копалин, до залучення міжнародного фінансування.

  З доповідями на Всесвітньому Гірничому Конгресі виступили провідні експерти гірничодобувної промисловості та представники суміжних галузей  зі всього світу.

  Відповідно до програми перебування, у рамках запланованих виступів на сесії «Промислова безпека», представник Держпраці презентував доповідь «Актуальні питання функціонування гірничодобувної галузі України. Правові основи та структура державного гірничого нагляду».

  Програма перебування передбачала технічну екскурсію на шахту «Саранская», власником якої є міжнародна компанія «Арселор Міттал».

  Участь у засіданнях Конгресу надала можливість ознайомитися із світовими тенденціями охорони та гігієни праці, підвищення рівня промислової безпеки та покращення заходів з охорони довкілля.


   

 • У фізичної особи-підприємця виявлено факти неналежного оформлення працівників

  У фізичної особи-підприємця виявлено факти неналежного оформлення працівників   

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  провели інспекційне відвідування ФОП Ярмолик Г.І., що здійснює підприємницьку діяльність у Чернівцях (суб’єкт господарювання працює у сфері ресторанного бізнесу).

  Інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця проведено за матеріалами перевірки працівників Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, якими було встановлено: у своїй господарській діяльності роботодавець використовує  працю неоформлених осіб.      

  Під час проведення інспекційного відвідування фізичної особи-підприємця фахівцями Держпраці у закладі  перебували працівники, однак,  відповідно до наданих адміністрацією документів, належним чином оформлені на роботу вони не були.

  Фахівцями Держпраці встановлено: фізична особа - підприємець здійснила фактичний допуск до роботи працівників без належного укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомленням центрального органу виконавчої  влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Цим  суб’єкт господарювання порушив вимоги статті 24 Кодексу законів про працю  України -  «Укладення трудового договору». 

  За дане порушення посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області  на роботодавця накладено штрафну санкцію у сумі 111 690 гривень.

  У ході інспекційного відвідування у фізичної особи-підприємця також встановлено порушення в оплаті праці працівників, зокрема, у частині забезпечення достовірного обліку виконаної працівниками роботи і бухгалтерського обліку витрат на оплату праці. За це порушення підприємцю доведеться сплатити штраф у розмірі 3 723 гривень.

  Загальна штрафна санкція, накладена на підприємця за грубі порушення законодавства про працю, становить  115 413 гривень (сто п'ятнадцять тисяч чотириста тринадцять гривень).


   

   

 • Виплату заробітної плати перевірено на восьми підприємствах-боржниках

  Виплату заробітної плати перевірено на восьми підприємствах-боржниках

  Дотримання трудового законодавства у регіоні у частині виплати заробітної плати  та погашення заборгованості, у разі якщо така існує, залишається одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Головними державними інспекторами Управління з початку нинішнього, 2017,  року проведено десять перевірок на восьми підприємствах-боржниках.

  Матеріали щодо шести керівників передано на розгляд судових інстанцій.

  За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці у Чернівецькій області,  упродовж  січня-червня погашено заборгованість по заробітній платі у Хотинському технікумі Подільського ДАТУ, ПРАТ «Авіакомпанія «Буковина», ТзОВ «Захід -  СГЕМ», КП «Новодністровський житловик».

  Також згідно Постанови Кабінету Міністрів України  №509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» головними державними інспекторами Управління  винесено низку постанов щодо накладення штрафних санкцій на підприємства, де існувала заборгованість по заробітній платі.

  Згідно чинних законодавчих норм, якщо порушено встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше, як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - розмір штрафу складає 9 600 гривень.


   

 • За минулий тиждень на підприємствах України смертельно травмовано десятеро осіб

  За минулий тиждень на підприємствах України  смертельно травмовано десятеро осіб

  По двоє осіб - на підприємствах Житомирської та Київської областей;

  по одній особі - на підприємствах Волинської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Черкаської областей.

  Випадки травмування сталися:

  на підприємствах транспорту та в агропромисловому комплексі (загинуло по 3 особи);
  у будівництві (2 особи);
  у машинобудуванні та у житлово-комунальному господарстві (по 1 особі).

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 186 осіб. За аналогічний період 2016 року загинуло 194 особи (зменшення на 8 випадків або на 4%).


   

 • Підсумовано результати пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у першому півріччі 2017 року

  Підсумовано результати пріоритетних напрямів  роботи Управління  Держпраці у першому півріччі 2017 року

  В Управлінні  Держпраці у Чернівецькій області відбулася підсумкова колегія за результатами роботи відомства у першому півріччі 2017 року.

  У роботі колегії взяв участь  заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк, котрий перебував на Буковині з робочою поїздкою.  

  Під час зібрання детально проаналізовано  діяльність інспекторського складу щодо державного нагляду за дотриманням законодавства  про оплату праці в регіоні;  дотриманням законодавства про працю неповнолітніх; впровадження заходів щодо підвищення ефективної діяльності у сфері охорони праці та низки інших важливих питань.

  На засіданні зазначалося, що за січень-червень 2017 року головними державними інспекторами Управління Держпраці проведено 240 перевірок з питань додержання законодавства про працю у 228 субєктів господарювання краю.

  Порушення законодавства про працю виявлено у 185 місцевих роботодавців, тобто у понад  80%.  І цей факт свідчить про необхідність посилення, зокрема,  ефективності заходів державного нагляду  та контролю за своєчасністю виплати заробітної плати працівникам, дотриманням роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, а також забезпечення заходів державного нагляду та контролю з питань додержання законодавства про працю у частині виявлення працівників, котрі трудяться без укладання трудових  договорів, або виконують роботу на підставі цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових.  

  Під час роботи колегії зазначено: в регіоні окреслилися певні позитивні тенденції щодо зменшення виробничого травматизму. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, рівень смертельного   травматизму зменшився утричі, а рівень загального травматизму - майже на 20%.  

  Цьому сприяли заходи державного нагляду за дотриманням законодавства про промислову безпеку та охорону праці, проведені  Управлінням Держпраці, а також превентивна інформаційно=роз’яснювальна кампанія. Так, з початку року на піднаглядових підприємствах області виявлено понад 2600 порушень законодавчих та нормативно-правових актів  з охорони праці. Хоча слід зауважити, що перевірками Управління Держпраці було охоплено менше 1% виробничих об’єктів області.    

  До активної  співпраці з органами місцевого самоврядування задля реалізації Постанови Кабінету Міністрів України №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закликав заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк.

  «Діяльність Управління у напрямі створення при органах місцевого самоврядування відповідних структурних підрозділів чи посад інспекторів праці має проводитися у Чернівецькій області значно активніше, - наголосив заступник Голови Держпраці України. - В об’єднаних територіальних громадах має бути створено посади  інспекторів праці. Але хочу наголосити: завдання інспектора не карати, а попередити, проконсультувати і таким чином запобігти  порушенням законодавства про працю з боку роботодавців, чи працівників. Підкреслюю: необхідно апелювати до свідомості очільників територіальних громад, адже спільне завдання органів державної влади та Державної служби України з питань праці - забезпечити працівникам гідний соціальний захист та реалізацію їхніх конституційних прав на забезпечення здорових і безпечних умов праці».


   

 • На Буковині з робочою поїздкою перебував заступник Голови Держпраці України Ігор Шумелюк

  На Буковині з робочою поїздкою перебував заступник Голови Держпраці України Ігор Шумелюк

  У рамках робочої поїздки на Буковину  заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк провів низку зустрічей, зокрема, з  першим заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайлом Павлюком.

  Під час спілкування з посадовцем крайової влади, заступник Голови Держпраці України  обговорив низку питань, зокрема, впровадження Постанови Кабінету Міністрів України №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою затверджено новий Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

  Участь у зустрічі взяли начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак та директор ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці України» Степан Радукан.

  При зустрічі мовилося про те, що на виконання даної Постанови у кожному виконавчому органі місцевого самоврядування  необхідно створити структурні підрозділи з праці та ввести посади інспекторів праці, котрі здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю у частині оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформленні трудових відносин.

  «В обласному центрі, об’єднаних територіальних громадах повинні бути створені посади з інспекторів праці. Але хочу запевнити: завдання інспектора не карати, а попередити, проконсультувати і таким чином запобігти  порушенням законодавства про працю з боку роботодавців, чи працівників. Підкреслюю: необхідно апелювати до свідомості очільників територіальних одиниць, адже спільне завдання органів державної влади та Державної служби України з питань праці – забезпечити працівникам гідний захист їхнього  здоров'я і майбутнього», - підкреслив  заступник Голови Держпраці України.

  У ході зустрічі обговорювалися й інші актуальні для регіону питання, зокрема, проблеми у сфері промислової безпеки, охорони й гігієни праці на місцевих підприємствах, дотримання розміру виплати мінімальної заробітної плати роботодавцями, а також легалізації трудових відносин. 

 • При впровадженні заходів державного нагляду, порушення трудового законодавства виявляють у 80% роботодавців

  При впровадженні заходів державного нагляду, порушення трудового законодавства виявляють  у 80% роботодавців

  Цю тезу виголосив на засіданні Чернівецької обласної тристоронньої  соціально-економічної ради начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Керівник відомства прозвітував на зібранні про результати роботи Держпраці щодо дотримання роботодавцями чинного законодавства  у частині нарахувань  мінімальної заробітної плати працівникам.

  Іван Луцак зазначив, що  одним із основних визначених для Управління  завдань є контроль за дотриманням законодавства про праці юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

  Загалом з початку 2017 року державними інспекторами праці Управління проведено 240 перевірок  228 суб’єктів  господарювання. Серед перевірених суб’єктів – 70% - підприємства різних форм власності, понад 20% - фізичні особи підприємці.

  Констатовано, що у 80% роботодавців виявлено порушення трудового законодавства. Понад половина із виявлених порушень - у частині з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій, невиплата індексації заробітної плати, невиплата компенсації у зв’язку із порушеннями термінів виплати заробітної плати.

  На виконання вимог приписів інспекторів відомства, працівникам підприємств області донараховано індексації заробітної плати, зарплати за святкові та робочі дні, роботу в надурочний і нічний час, компенсації за невикористану відпустку - суму у понад  два мільйони гривень.

  Іван Луцак також наголосив на  суттєвих штрафних санкціях за порушення чинного трудового законодавства і на тому, що вони спонукають роботодавців привести у відповідність до нормативних актів оплату праці та трудові відносини на підприємствах, в установах та організаціях Буковини.

  Цю тенденцію підтверджують і статистичні дані, зокрема, той факт, що за чотири місяці нинішнього року чисельність працюючих в області зросла на 6,5 тисяч осіб, а фізичних осіб  - підприємців - на понад чотири тисячі осіб.

  Роботу засідання тристоронньої  соціально-економічної ради очолив співголова ради, перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк.

  Участь у засіданні взяли представники Федерації роботодавців Чернівецької області, Чернівецької обласної ради профспілок, державних відомств та інші.   


   

 • Дії Управління Держпраці у Чернівецькій області визнано правомірними: сільськогосподарське підприємство зобов’язане заплатити штраф за грубе порушення трудового законодавства

  Дії Управління Держпраці у Чернівецькій області визнано правомірними: сільськогосподарське підприємство зобов’язане заплатити штраф за грубе порушення трудового законодавства 

  Позапланова перевірка головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Свіженька- Мілк» (підприємство займається розведенням великої рогатої худоби),  здійснювалася на підставі колективного звернення п’ятьох громадян, скерованого до Управління прокуратурою Чернівецької області.    

  Перевіркою Держпраці встановлено факти використання найманої праці працівників  без відповідного оформлення  - видачі наказу про прийом на роботу, укладання з найманими працівниками  трудових договорів, що є грубим порушенням частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю -  «Укладення трудового договору».

  Як наслідок, на підприємство за нелегальне працевлаштування  громадян було накладено фінансові санкції на суму  87 тисяч гривень.

  Постанова про накладання зазначеного штрафу оскаржувалася у Чернівецькому окружному адміністративному суді. Рішенням судової інстанції було підтверджено правомірність дій Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Вінницьким  апеляційним адміністративним судом  постанова суду першої  інстанції залишено без змін.

  Наразі матеріали щодо примусового стягнення з підприємства фінансової санкції - 87 тисяч гривень - скеровано до органів виконавчої служби.


   

 • До уваги роботодавців

  До уваги роботодавців

  Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 ( далі – Порядок), запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів  праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.

   

  Запроваджується також можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналізу стану  дотримання законодавства  про працю  та надання рекомендацій  щодо його застосування.

  Відповідно до Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

  Інспектори праці мають контрольні повноваження, які підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики  від 24.05.2017 № 866.

  Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю» - «Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці» або за телефоном (044) 288-10-00.


   

 • На об’їзді - нараді сільськогосппідприємств Кіцманщини обговорено стан охорони праці в агропромисловій галузі

  На об'їзді - нараді сільгосппідприємств Кіцманщини обговорено стан охорони праці в агропромисловій галузі

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь в об’їзді - нараді сільськогосподарських підприємств Кіцманського району з підготовки та успішного проведення збирання ранніх  зернових та зернобобових культур жнивної кампанії -2017.

  Захід відбувся під головуванням керівника Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука за участі посадовців структурних підрозділів Чернівецької ОДА, Кіцманської РДА, органів місцевого самоврядування, керівників сільськогосподарських підприємств, голів колективних спілок, агропромислових формувань, фермерських господарств.

  Начальник  Управління  Держпраці детально проаналізував стан охорони праці в галузі, акцентувавши  на тому, що у першому півріччі 2017 року головними державними інспекторами Управління проведено 364 перевірки суб’єктів господарювання з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і кожна шоста із цих перевірок відбулася  на підприємствах сільськогосподарської галузі Буковини.

  Загалом при заходах державного нагляду було виявлено понад півтисячі порушень, понад 90 порушень - на агропромислових підприємствах.

  Як наслідок, серед 27 посадових осіб притягнутих до адміністративної відповідальності, 14 – керівники агроформувань.

  «Перед аграріями області постає надважливе завдання:   своєчасно і без втрат провести  жнивну кампанію, але не менш важливе завдання - не допустити при цьому виробничого травматизму, - наголосив  на зібранні Іван Луцак. - Слід підкреслити: завдяки технічному переоснащенню, модернізації технічних процесів на сільгосппідприємствах Буковини упродовж останніх чотирьох років випадків смертельного виробничого травматизму не зареєстровано».   

  Керівникам агропідприємств вказано на необхідність проведення навчань та інструктажів з питань охорони праці, своєчасних медичних оглядів, забезпечення працівників засобами індивідуального захист, а також на належну організацію виробничого процесу у польових умовах - місць обслуговування техніки, відпочинку.    

  Підкреслено, що за останні роки  в агропромисловому секторі області експлуатується значна кількість сільськогосподарських машин імпортного виробництва. Аграріям вчергове наголошено, що відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці»,  технологічні процеси , машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, хімічні речовини і їх сполуки та інша небезпечна продукція, що придбана за кордоном, допускається до експлуатації (застосування) лише за умови проведення експертизи на відповідність їх нормативно-правовим актам з охорони праці.


   

 • Управління Держпраці звертається до сільськогосподарських підприємств, колективних спілок, агропромислових формувань, фермерських господарств щодо дотримання Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві

  На Буковині -  жнивна кампанія

  Управління Держпраці звертається до керівників та працівників сільськогосподарських підприємств, колективних спілок, агропромислових формувань, фермерських господарств щодо дотримання Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві

  Роботодавці, які залучають працівників до робіт  з вирощування, збирання, оброблення продукції рослинництва та тваринництва зобов’язані:

  -          забезпечити безпечні і нешкідливі умови праці працівникам;

  -          створити службу з охорони праці;

  -          за власні кошти організувати проведення медичних оглядів працівників під час прийняття на роботу ( попередній медичний огляд)  та протягом трудової діяльності (періодичні медичні огляди);

  -          не допускати залучення жінок до робіт, визначених у Переліку  важких робіт та робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці;

  -          не допускати залучення праці неповнолітніх.

       Роботодавці зобов’язані забезпечити безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд  відповідно до Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд та забезпечити  працівників засобами  індивідуального захисту – спеціальними одягом та взуттям, іншими засобами індивідуального захисту, що повинні відповідати вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

  Роботодавці і працівники повинні виконувати вимоги щодо безпеки до виробничого обладнання та організації робочих місць, безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки.

  Категорично забороняється експлуатація несправних машин та обладнання, а також експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

  Працівники, котрі залучені до робіт  з вирощування, збирання, оброблення продукції рослинництва та тваринництва зобов’язані  неухильно дотримуватися посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці, а також пройти перевірку знань з питань охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.


   

   

   

 • Методичні рекомендації органам місцевого самоврядування щодо здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

  Методичні рекомендації органам місцевого самоврядування щодо здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

  Головам міських рад міст обласного значення, сільських селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад

  Державна служба України з питань праці на виконання повноважень, визначених підпунктом 541   пункту 4 Положення про Державну службу України  з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 11.02.2015 року №96, підпунктом 3 пункту 12 Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 ( далі – Порядок), та з метою забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад організації ефективного здійснення делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю повідомляє наступне:

  Повноваження, визначені частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – контрольні повноваження), здійснюються відповідно до Порядку та Порядку накладеняі штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509.

  Для здійснення контрольних повноважень міським радам міст обласного значення чи об’єднаним територіальним громадам рекомендується забезпечити створення нового  або покладення контрольних повноважень на діючий виконавчий орган.

  При прийнятті рішення доцільно врахувати чисельність виконавчого органу, достатню для ефективного здійснення контрольних повноважень, яку рекомендується встановлювати  у розрахунку 1 інспектор праці на 20 000 чисельності населення, що проживає на території відповідної міської ради міста обласного значення чи об’єднаної територіальної громади.

  При визначенні виконавчого органу, відповідального за реалізацію контрольних повноважень, необхідно також враховувати:

  1). Обсяг обов’язків, які покладаються на виконавчий орган;

  2). Кількість, тип, розмір і розташування роботодавців, які підлягають інспектуванню.

  В об’єднаних територіальних громадах, які налічують до 20 000 жителів, за рішенням ради такої громади контрольні повноваження можуть покладатись на уповноважену посадову особу, що повинна мати вищу юридичну або економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого бакалавра або бакалавра.

  До посадових інструкцій інспекторів праці включаються наступні обов’язки:

  1).  Забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

  2).  Здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі, їх структурними  чи відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю;

  3).  Здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про зайнятість населення в частині дотримання прав громадян під час прийому на роботу та працівників під час звільнення з роботи ; використання праці іноземців та осіб без громадянства; наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця; дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; провадження діяльності з надання послуг з  посередництва та працевлаштування;

  4).  Складає у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення;

  5). Видає в установленому порядку юридичним особам, та фізичним особам, які використовують найману працю, обов’язкові до виконання приписи щодо усунення порушень законодавства з питань, які належать до компетенції виконавчого органу, та вносить пропозиції щодо накладення дисциплінарних стягнень  на посадових осіб, винних у порушенні законодавства;

  6).  Забезпечує роботодавців і працівників інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства, у межах повноважень, визначених положенням про виконавчий орган, та запобігання можливим його порушенням;

  7).  Накладає у порядку, визначеному законодавством, штрафи за порушення законодавства, повноваження зі здійснення державного контролю за яким віднесені до повноважень виконавчого органу;

  8).  Здійснює фіксацію процесу інспекційного відвідування з використанням засобів аудіо-, фото- та  відеотехніки;

  9).  Звітує про виконання покладених на виконавчий орган завдань за формою та у строки, визначені Держпраці;

  10).  Подає до Держпраці чи її територіальних органів матеріали та організаційно-розпорядчі документи, що складаються при проведенні та за результатами інспекційних відвідувань, невиїзних інспектувань;

  11).  Бере участь в організації проведення та /або проведенні навчання, підвищення кваліфікації, підготовки та перепідготовки з питань щодо здійснення повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю;

  12).  Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що належать до його компетенції, у тому числі, з питань недопущення дискримінації на робочих місцях ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;

  13).  Аналізує стан та тенденції додержання законодавства про працю у межах території відповідної ради та вживає заходів до усунення недоліків;

  14).  Розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

  15).  Постійно інформує населення про стан здійснення делегованих повноважень;

  16).  Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання документів, створених у ході здійснення своїх повноважень;

  17).  Забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

  18).  Забезпечує захист персональних даних, доступ до яких отримано у ході здійснення повноважень;

  19).  Готує та подає в установленому порядку аналітичні матеріали і статистичну звітність з питань реалізації делегованих повноважень у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, керівнику виконавчого органу та Держпраці;

  20).  Проводить моніторинг проблемних питань реалізації державної політики у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, готує та подає Держпраці пропозиції щодо його врегулювання;

  21).  Проводить моніторинг стану дотримання законодавства про працю, у тому числі у сфері оплати праці в частині своєчасної  і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплати праці;

  22).  Бере участь в інформаційно-роз’яснювальних кампаніях щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників;

  23).  Співпрацює з іншими виконавчими органами відповідних рад щодо забезпечення реалізації завдань і повноважень, що входять до їхньої компетенції.

  Крім того, у посадовій інструкції інспектора праці виконавчого органу рекомендується передбачити наступні повноваження:

  1)      Безперешкодно, без попереднього повідомлення здійснювати інспекційні відвідування;

  2)      Під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин за наявності підстав, визначених пунктом 5 Порядку, самостійно і в будь – яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь – яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;

  3)      Ознайомлюватися з будь – якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію / відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;

  4)      Наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та /або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні та/ або письмові пояснення;

  5)      За наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози його безпеці залучати працівників правоохоронних органів;

  6)      На надання робочого місця з можливістю ведення конфеденційної розмови з працівниками щодо предмета  інспекційного відвідування;

  7)      Отримувати від державних органів інформацію, необхідну  для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування;

  8)      Проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю та надавати рекомендації щодо його застосування.

  При прийнятті рішень щодо кола повноважень виконавчого органу чи уповноваженої особи, необхідно враховувати, що обов’язки, які можуть бути на них покладені, не повинні заважати їм ефективно виконувати  контрольні повноваження або якимось чином завдавати шкоди авторитетові та неупередженості, які потрібні інспекторам праці у їхніх відносинах з роботодавцями та працівниками.

  Після вжиття відповідних організаційних заходів щодо реалізації зазначених вище рішень голова відповідної міської, селищної, сільської  ради згідно з абзацом четвертим пункту 3 Порядку, направляє Держпраці листа з наданням  у додатках до нього картки обліку даних інспектора праці та фотокартки інспектора 3 см на 4 см, якому пропонується видати посвідчення.

  При надсиланні зазначеного листа вперше, в ньому зазначається інформація про вжиті заходи щодо забезпечення здійснення повноважень виконавчими органами міських рад міст обласного значення, об’єднаними територіальними громадами повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, щодо:

  1)      Рішення відповідної ради про уповноваження діючого або створення нового виконавчого органу міської ради міст обласного значення, об’єднаної територіальної громади (далі – виконавчий орган), уповноваження посадової особи на здійснення контрольних повноважень;

  2)      Структури та штатного розпису виконавчого органу міської ради міста обласного значення чи об’єднаної територіальної громади, до повноважень якого віднесено здійснення контрольних повноважень;

  3)      Положення про виконавчий орган, до повноважень якого віднесено здійснення контрольних повноважень, посадової інструкції інспектора праці;

  4)      Кількості юридичних та фізичних осіб, що на території відповідної ради використовують найману працю, чисельність населення;

  5)      Матеріального забезпечення інспекторів праці (приміщення, офісна техніка, доступ усіх категорій громадян для його відвідування, оплата праці).  

  При внесені змін до положення діючого виконавчого органу чи покладених повноважень на уповноважену посадову особу необхідно враховувати вимоги статті 32 КЗпП України.

  Так, після затвердження радою змін до положення про відповідний виконавчий орган його працівники, істотні умови праці яких підлягають зміні, персонально під підпис попереджаються про дату таких змін (не пізніше, ніж за два місяці до змін).

  Таким чином, при  прийнятті рішення про набрання чинності внесених до положень змін необхідно враховувати двомісячний термін завчасного попередження.

  Крім того, протягом двох місяців від усіх відповідних працівників доцільно одержати письмову заяву про згоду продовжувати роботу після зміни істотних умов праці або про їхню відмову працювати в нових умовах. При цьому необхідно врахувати, що працівник має право будь – коли змінити своє рішення.

  Безпосередньо перед початком робіт при змінених істотних умовах праці необхідно ознайомити  працівників з новими інструкціями та іншими документами, що визначають змінені посадові обов’язки.

  Працівники, що відмовилися продовжувати роботу у зв’язку зі змінами істотних умов праці, підлягають звільненню на підставі пункту  6 статті 36 КЗпП. До трудової книжки працівника вноситься запис відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.03.1993 р. №58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за №110.


   

     

         

              

       

   

      

 • Виробничий травматизм на Буковині зменшився

  Виробничий травматизм на Буковині  зменшився

  З початку року на підприємствах Чернівецької області сталося 15 нещасних випадків, два з яких  - зі смертельним наслідком.

  У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, виробничий травматизм в регіоні зменшився:  у січні-червні  2016 року сталося 18 нещасних випадків, у тому числі, шість із них - зі смертельним наслідком 

  Найбільша кількість травмувань  на виробництві цьогоріч  мала місце  у  Чернівцях (7 випадків) та Вижницькому районі (4 випадки).

  По одному нещасному випадку зареєстровано у Хотинському, Заставнівському та Глибоцькому районах.

  Не було зареєстровано жодного нещасного випадку на підприємствах, в установах та організаціях Герцаївського, Кіцманського, Кельменецького, Новоселицького,  Путильського, Сокирянського, Сторожинецького районів.    

  Найбільше випадків  травмувань працівників - на підприємствах соціально-культурної сфери (7);

  на підприємствах автомобільного транспорту - (2);

  по одному випадку -  на підприємствах пошти та зв’язку, енергетики, будівництва, виробництві деревини та виробів з деревини, лісозаготівлі, сільського господарства.

  Найчастіше випадки травмувань працівників стаються через організаційні причини , зокрема, через  невиконання працівниками  посадових інструкцій, інструкцій  з охорони праці, внаслідок  порушення технологічних процесів,  трудової дисципліни.  


   

 • Керівник Держпраці області Іван Луцак взяв участь у роботі міжнародної конференції на тему: «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації»

  Керівник Держпраці області Іван Луцак взяв участь у міжнародній конференції на тему: "Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації"

  За сприяння Організації з безпеки та співробітництва в Європі, урядів Канади та Німеччини у Києві проходить  міжнародна конференція на тему «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

  Участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, члени парламенту, представники ОБСЄ, координатори проектів ОБСЄ в Україні, фахівці центрального апарату Державної служби України з питань праці та  територіальних управлінь Держпраці, Федерації профспілок України, міжнародні експерти.

  Від Управління Держпраці у Чернівецькій області на цьому представницькому заході перебував начальник відомства Іван Луцак.

  У своїй доповіді заступник Міністра соціальної політики, національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми Наталія Федорович озвучила дані досліджень Міжнародної організації праці. Зокрема, до примусової праці залучений 21 мільйон осіб, з яких 11,5 млн – жінки. Примусова праця приносить дохід у 150 млрд доларів США щороку, прибуток від усіх форм експлуатації – майже 218 млрд доларів США; 10 % становить примусова праця в державному секторі економіки, включаючи дітей-солдатів.

  Доповідач назвала основні причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми, серед яких бідність, слабкі соціальні та економічні структури, безробіття, збройні конфлікти, а також групи ризику та основні країни призначення «живого» товару.

  Наталія Федорович поінформувала учасників конференції і про те, як реалізуються Україною міжнародні зобов’язання у сфері торгівлі людьми.

  Міжнародні експерти акцентували увагу на тенденціях в даному питанні, статистиці в різних регіонах світу, законодавчій базі і способах переслідування злочинців.

  Представник Директорату соціальної інспекції Бельгії Пітер ван Ховермайрен докладно охарактеризував актуальні індикатори проблеми, пояснив механізм взаємодії ключових партнерів у боротьбі з цим явищем: прокуратури, поліції і Інспекції Національного бюро соціального захисту. Він зазначив, що в країні діють 500 загальних інспекторів і 35 – спеціальних, основною сферою інспектування яких є торгівля людьми з метою трудової експлуатації.

  Заступник директора департаменту з питань праці Держпраці Олена Коновалова повідомила присутніх про новий порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю і пілотний проект з виявлення незадекларованої праці, що запроваджено у чотирьох областях держави. Це, за словами фахівця, має сприяти ефективному виявленю неоформлених працівників.

  Олена Коновалова зазначила, що для виявлення подібних фактів трудової експлуатації необхідна тісна співпраця з  правоохоронними органами, що передбачає постійний обмін інформацією.

  Представник Генеральноїпрокуратури і Міністерства внутрішніх справ розповіли про ситуацію в Україні з розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

  Йшлося також про досвід країн-учасниць ОБСЄ у вирішенні зазначеної проблеми: роль інсппекторів контролю умов праці у виявленні жерт трудоваої експлуатації, їхню співпрацю з іншими структурами під час розслідування випадків торгівлі людьми.


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№7/2017)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№7/2017)

  У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Сергій Колесник. Шахтарі подають сигнал SOS. Про проблеми вугільних підприємств унаслідок недостатнього фінансування заходів з охорони праці

  Зінаїда Купира. Хто винен? Результати розслідування аварії на шахті «Степова» у Львівській області, що сталася на початку березня

  Олег Малихін, Ярослав Величко. І знову про дистанційне навчанняПро можливості електронної системи дистанційного навчання у сфері охорони праці

  Олена Нагайчук. Не пасербиці, а дочки. Досвід використання системи дистанційного навчання MOODLE під час викладання у ВНЗ дисциплін БЖД і ООП

  Олександр Садовий. Контроль охорони праці. Види й порядок проведення. У Запорізькому машинобудівному конструкторському бюро «Прогрес» контроль ОП – постійний процес

  Дмитро Матвійчук. Безпека в АПК – у центрі уваги. Представники Держпраці, Мінагрополітики та ФПУ обговорювали проблемні питання галузі

  Дмитро Селявін. Нульовий доступ до устаткування. Що потрібно зробити, щоб найнебезпечніше устаткування не загрожувало здоров’ю і життю персоналу та відвідувачів

  Сергій Колесник. Недостатньо керований підйом. Підсумки щорічної конференції «Системні підходи в управлінні безпекою підіймальної техніки та пристроїв»

  Дмитро Селявін. Вибух, який забрав життя. Відсутність у технологічній документації чітких інструкцій, як діяти в аварійній ситуації, призвела до загибелі людини

  Олег Моісеєнко. Як проводити розслідування по-новому? Роз’яснення фахівців Держпраці щодо спірних питань проекту нового Порядку розслідування нещасних випадків

  Людмила  Солодчук. Слідами конференції. Що найбільше турбує фахівців у сфері медицини та гігієни праці

  Володимир Чернюк. Медицина праці: виклики ХХІ сторіччя. Вплив на здоров’я людини наноматеріалів і нанотехнологій,інформатизація суспільства, хімічна небезпека та ін.

  Ірина Кононова. Оцінка ризиків для профілактики профзахворювань. Про потребу термінового розроблення або перезатвердження нових санітарних норм і правил та відповідних НПАОП

  Петро Швардак, Людмила Харчук. Рубрика: Прошу слова. Про організацію проведення медоглядів на підприємстві. Дві думки

  Діана Тимошина, Руслан Коваль, Олександр Скапа. Гігієнічні нормативи для оцінки ризиків. Проблемні питання гігієнічного нормування та регламентування небезпечних факторів

  Василь Голінько, Сергій Чеберячко, Володимир Фрундін. Небезпечні низькочастотні шуми. Визначення сфери застосування та вибір ЗІЗ органів слуху для гірничодобувних підприємств

  Зінаїда Купира. Судові справи про скасування актів за формою Н-5. Як діяти потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві, якщо він не згоден із висновками комісії

  У додатку до журналу «Охорона праці» №7/2017 «НА ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» читайте про таке:

  Організація утримання будівель і споруд. Частина 6. Утримання внутрішньобудинкових мереж освітлення.

  Форма та опис службового посвідчення інспектора праці.

  На прохання читачів: інструкція з ОП для водія асенізаційної машини.


   

 • Активізовано роботу зі створення посад інспекторів праці при органах місцевого самоврядування

  Активізовано роботу зі створення посад інспекторів праці при органах місцевого самоврядування

  На неухильному виконанні Постанови Міністрів України за №295 « Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» , якою затверджено новий Порядок здійснення державного контролю за додержання законодавством про працю» наголосив на розширеній робочій нараді з головами районних державних адміністрацій та керівниками об’єднаних територіальних громад начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Нарада відбувалася під головуванням очільника краю – голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука.

  Керівник Управління Держпраці детально розтлумачив пункти відповідної Постанови й ще раз підкреслив:

  «У кожному виконавчому органі місцевого самоврядування Чернівецької області має бути створено структурні підрозділи та введено  посади інспекторів праці, котрі здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю, зокрема,  з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання  мінімальних гарантій в оплаті праці, оформленні трудових відносин і таке інше».

  У відповідному протоколі наради із керівниками районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад  вказано, що такі структурні підрозділи в області має бути створено  до початку наступного місяця.

  Водночас Іван Луцак проінформував учасників наради  про зроблене у цьому напрямі, додавши, що Управління Держпраці у Чернівецькій області, у межах своїх повноважень,  надає  органам місцевого самоврядування у цьому питанні через роз’яснення та консультації всебічну методичну допомогу.


   

 • Представник Держпраці увійшов до складу робочої групи, що вивчатиме ефективність використання сільськогосподарських земель у краї та трудові відносини між суб’єктами господарювання

  Представник Держпраці увійшов до складу робочої групи, що вивчатиме ефективність використання земель сільськогосподарського призначення та трудові відносини між суб'єктами господарювання

  Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч увійшов до складу робочої групи з питань моніторингу урожайності сільськогосподарських культур  та плодів в агроформуваннях області, ефективності використання земель сільськогосподарського призначення, трудових відносин між суб'єктами господарювання та повноти сплати податків до бюджетів усіх рівнів.

  Робочу групу створено на виконання відповідного доручення голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука. Її створення зумовлено, у тому числі, й тим фактом, що надходження коштів у вигляді сплати податків за використання земель сільськогосподарського призначення та зібраного врожаю до місцевих бюджетів області є недостатніми.     

  Днями відбулося засідання робочої групи. Участь у роботі взяли представники Управління Держпраці у Чернівецькій області, Чернівецької філії ДУ "Держгрунтохорона", Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області та ще низки державних відомств.


   

 • Що повинен знати працівник про оплату роботи у надурочний час

  Що повинен знати працівник про оплату роботи у надурочний час  

  Оплата роботи працівника в надурочний час відбувається:

  за погодинною системою оплати праці - в подвійному розмірі годинної ставки;

  за відрядною системою оплати праці - доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години;

  у разі підсумованого обліку робочого часу - оплачуються як надурочні години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

  Режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

  У випадку застосування підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності мають бути складені у такий спосіб, щоби робочий час, який зобов'язані відпрацювати працівники за обліковий період, встановлений колективним договором, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період. 


   

 • Найвищий рівень оплати праці в області - у сфері державного управління, фінансової діяльності та будівництві

  Найвищий рівень оплати праці в області  - у сфері державного управління, фінансової діяльності та будівництві

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю працюючих десятеро і більше осіб) Чернівецької області у травні 2017 року становила 5284 гривні, що більш. ніж в півтори рази вище рівня мінімальної заробітної плати, встановленої на перше січня 2017 року, тобто 3200 гривень. 

  Серед видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці - сфера державного управління й оборони, обов'язкове соціальне страхування (7418 гривень); фінансова та страхова діяльність (7390) гривень; будівництво (6100 гривень); освіта (5419 гривень); серед промислових видів діяльності - добувна промисловість (6987 гривень), констатували в Головному управлінні статистики Чернівецької області.

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах тимчасового розміщення й організації харчування  (3531 гривня); у сферах професійної, наукової та технічної діяльності (4411 гривень); установах охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (4259 гривень), серед промислових  видів діяльності - на підприємствах з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (4120 гривень).


   

 • 26 липня відбудеться семінар - навчання на тему: «Роз’яснення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»

  ДП "Головний навчально-методичний центр Держпраці" організовує 26 липня 2017 року семінар – навчання на тему: «Розяснення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»

  Наказом Міністерства соціальної політики «Про внесення змін до наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15» від 30.01.2017 № 140 внесено зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі – Типове положення).

  З метою забезпечення вивчення змін до Типового положення ДП «ГНМЦ» 26 липня 2017 року організовує семінар-навчання на тему: «Роз’яснення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».

  Цільова аудиторія – керівники підприємств, керівники служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці цих підприємств, працівники служби кадрів або інші спеціалісти підприємств, яким доручена організація навчання та перевірки знань з питань охорони праці; керівники та викладачі кафедр охорони праці вищих навчальних закладів, керівники і штатні викладачі навчальних центрів. Всі учасники отримають відповідні сертифікати.

  Заявки надсилати до 24 липня 2017 року на бланку підприємства на адресу:

  м. Київ, вул. Вавілових, 10-А.

  Контактні телефони: (044) 453-75-96, 440-14-77, 453-96-92, 453-97-37,

  e-mail: dogovor@gnmc.kiev.ua, meleynkova.gnmc@gmail.com, meleynkova@gnmc.kiev.ua , vinokurova@gnmc.kiev.ua.

  Реєстрація учасників з 9.00 до 10.00

  Робота семінару з 10.00 до 17.30.


   

 • Виробничий травматизм на українських підприємствах у червні зменшився

  Виробничий травматизм на українських підприємствах у червні зменшився

  У період з 19 по 26 червня на підприємствах України смертельно травмовано п’ятеро  осіб: 

  двоє осіб – на підприємствах Полтавської області;
  по одній особі – у  Донецькій, Київській та Харківській областях. 
  Випадки травмування сталися:
  на підприємствах транспорту (загинуло 2 особи);
  у будівництві, житлово-комунальному господарстві та у соціально-культурній сфері – по 1 особі.

  З початку червня на підприємствах України смертельно травмовано 21 особу, за аналогічний період 2016 року загинуло 26 осіб (зменшення на 5 випадків або на 19%). 

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 152 особи, за аналогічний період 2016 року загинуло 162 особи (зменшення на 10 випадків або на 6%).

 • Якими нормативно-правовими актами слід керуватися під час виробництва та експлуатації вантажопідіймальних кранів?

  Якими нормативно-правовими актами слід керуватися під час виробництва та експлуатації вантажопідіймальних кранів?

  Основні вимоги до безпеки, проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та вимоги до обігу на ринку України та/або введення в експлуатацію вантажопідіймальних кранів та машин визначені Технічним регламентом безпеки машин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62 (далі – Технічний регламент).

  Введення в обіг обладнання дозволяється у разі, якщо воно розроблене, виготовлене та випробуване згідно з Технічним регламентом і відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки людей, майна і навколишнього природного середовища протягом усього періоду експлуатації.

  До введення вантажопідіймального крану та машини в обіг та/або в 

  До введення вантажопідіймального крану та машини в обіг та/або в експлуатацію виробник або його уповноважений представник проводить відповідні процедури з метою оцінки відповідності Технічного регламенту, складає декларацію про відповідність, яка додається до машини, наносить національний знак відповідності.

  Машини, на які нанесено національний знак відповідності і які супроводжуються декларацією про відповідність, повинні вважатися органами виконавчої влади як такі, що відповідають вимогам Технічного регламенту.

  Під час експлуатації вантажопідіймальних кранів слід керуватися настановами та інструкціями з експлуатації, інструкціями з охорони праці, що діють на підприємстві, іншими чинними нормативно-правовими актами з охорони праці.

   

 • На установчих зборах затверджено склад Громадської ради при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області

  На установчих зборах затверджено склад Громадської ради при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області

  Сьогодні  при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області утворено Громадську раду. Утворення Ради відбулося на установчих зборах.
  До складу Ради увійшло шестеро поданих кандидатур.
   
  Так, до складу ради одностайним голосуванням  членів установчих зборів включено:
  Попадюка Миколу Петровича – голову Чернівецької обласної  ради профспілок працівників житлово-комунального господарства, сфери послуг та побутового обслуговування населення;
   
  Барабаха Володимира Станіславовича – голову Чернівецької обласної ради профспілок працівників лісової галузі;
   
  Дудчака Володимира Васильовича – голову Чернівецької обласної ради профспілок    працівників освіти та науки;
   
  Фустія Олександра Прокоповича – голову Чернівецької обласної ради профспілок медичних працівників;
   
  Серецького Михайла Миколайовича -  голову Чернівецької обласної ради профспілок працівників агропромислового комплексу;
   
  Мороза Володимира Васильовича – заступника голови громадської організації «Будівельна палата Буковини».
   
  Вітаючи учасників установчих зборів, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, зокрема відзначив, що це відбувається у відповідності до Постанови Кабміну  «Про забезпечення участі громадськості для формування та реалізації державної політики» та доручень Державної служби України з питань праці.
   
  «Громадська рада  при Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється, як  постійно діючий, колегіально-дорадчий  орган задля забезпечення участі громадян в управлінні  державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективнішої взаємодії Управління  з громадськими організаціями та об’єднаннями Буковини», - наголосив керівник відомства та побажав членам Громадської ради плідної роботи.


   

 • Функціюнування системи управління охороною праці ДП «Чернівецьке лісове господарство» має бути поліпшено

  Функціювання системи управління охороною праці ДП «Чернівецьке лісове господарство» має бути поліпшено

  На це спрямовано низку рішень, затверджених учора на виїзній колегії Управління Держпраці на ДП «Чернівецьке лісове господарство».
   
  Так, відповідними рішеннями колегії підприємство зобов’язано забезпечити приведення технологічних карт у повну відповідність до наявних технологічних процесів  з урахуванням вимог нормативно-правових актів;
  забезпечити допуск  до експлуатації машин, механізмів, устаткування транспортних засобів, іншої небезпечної продукції, придбаної закордоном, виключно за умови проведення експертизи на відповідність їх до чинних  нормативно-правових актів;
  створити  на підприємстві службу  охорони праці.
   
  «Хотів би підкреслити, що Управління Держпраці готове надавати  різнопланову методичну допомогу в налагодження ефективнішого функціювання системи охорони праці на підприємстві. Звертаю увагу на той факт, що належне виконання вимог охорони праці та промислової безпеки залежить, не в останню чергу, від трудової дисципліни на виробництві та самодисципліни працівників. Якнайпереконливішим  підтвердженням цьому  є нещасний випадок зі смертельним наслідком, в якому постраждав вальник Чернівецького лісгоспу», - наголосив при ухваленні рішень голова колегії, начальник Управління Держпраці Іван Луцак.
   
  З огляду на настання нещасного випадку на підприємстві, колегія визнала роботу керівництва ДП «Чернівецьке лісове господарство» із запобігання травмуванню на виробництві, усуненні ризиків,  що можуть призвести до цього, недостатньою.


   

 • Методично-консультативною допомогою фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління вже скористалися 54 підприємства Буковини

  Методично-консультативною допомогою фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління вже скористалися 54 підприємства Буковини

  Працівниками сектору з питань експертизи умов праці з початку року надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи на 54 підприємствах Чернівецької області.
   
  Під час проведення комплексних перевірок, фахівці сектору здійснили  превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 32 буковинських підприємствах.
  Надали методичну та консультативну допомогу 22 підприємствам (за листами) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток   і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.
   
  Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні одинадцяти  засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 72 заяви громадян.

  З початку року до  фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  звернулися 94 буковинці. Звернення стосувалися питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці,  надання пільг і компенсацій  за роботу у шкідливих та важких умовах праці.


   

 • На виїзному засіданні колегіі Управління Держпраці на ДП "Чернівецьке лісове господарство" обговорили стан виробничого травматизму та шляхи його запобігання (доповнюється)

  На виїзному засіданні колегії Управління Держпраці на ДП "Чернівецьке лісове господарство" обговорили стан виробничого травматизму та шляхи його запобігання (доповнюється)

  На виїзному  засіданні колегії Управління Держпраці у Чернівецькій області, яке відбулося сьогодні на ДП «Чернівецьке лісове господарство», учасники обговорили стан виробничого травматизму на підприємстві, а також шляхи його запобігання. 
   
  Роботу колегії очолив начальник Управління Держпраці Іван Луцак.
   
  Участь у колегії взяли: начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Ігор Пантело, директор ДП «Чернівецьке лісове господарство» Олександр Тимофєєв,  головний інженер Олександр Малишевський, провідний інженер з  охорони праці Сергій Варварюк, головний лісничий Вадим Скакун,   керівники Глибоцького та Садгірського лісгоспів, лісники та лісничі  Садгірського, Чорнівського, Ревнянського, Кіцманського, Кучурівського, Кузьмінського, Терновського та Туренського лісництв.
   
  Виїзна колегія Управління Держпраці відбулася за підсумками планової комплексної перевірки підприємства, тому  робота  розпочалася, власне, з обговорення її результатів.
  Акцентувалося  на тому, що частину порушень, виявлених на підприємстві, було усунено ще до завершення роботи комісії.
  Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович  та головний державний інспектор Ігор Пантело, котрі  брали участь у роботі  комісії,   детально проаналізували  кожне із виявлених порушень. На завершення  наголосили  на тому, що у визначений законодавством термін  на підприємстві відбудеться позапланова перевірки, під час якої буде проінспектовано  виконання виданих  приписів.
  Також під час роботи колегії було обговорено причини настання нещасного випадку, що мав місце на підприємстві у квітні нинішнього року, і в якому смертельно травмувався вальник лісу.
  Серед основних причин  загибелі працівника лісгоспу -  невиконання інструкцій з охорони праці та недотримання  трудової дисципліни.


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці »

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці»

  В ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:
   
  Людмила Солодчук. Андрій Рева: Глобальні виклики у соціальній сфері.
  Інтерв’ю з міністром соціальної політики України
   
  Олеся Цибульська. По-новому про відоме, або Читаючи Закон…  
  Аналіз статті 9 Закону України «Про охорону праці» про відшкодування шкоди працівникам
   
  Олег Моісеєнко. Ботієвська ВЕС: турбінам – вітер, школярам – знання  
  Екскурсія найбільшою вітряною електростанцією України
   
  Людмила Артеменко. Зацікавиш – матимеш потрібний результат 
  На Миколаївському глиноземному заводі стимулюють працівників дотримуватися норм охорони праці
   
  Наталія Віжул. Удосконалення без руйнувань
  Про зміни до нормативно-правової бази стосовно навчання з питань охорони праці
   
  Ольга Гріньова. Зверни увагу!   
  Про способи розвитку уваги у професійній діяльності
   
  Галина Шукалюк. Чесноти і безпека дорожнього руху         
  Практичні поради з виховання майбутнього водія
   
  Сергій Павлющенко. Головне завдання – посилити відповідальність       
  Робота Фонду соціального страхування щодо зниження виробничого травматизму в Донецькій області
   
  Олег Моісеєнко. Роботи з підвищеною небезпекою: переліки для спеціальних робіт    
  Як сформувати переліки спеціальних робіт і контингент осіб, які підлягають спеціальному навчанню
   
  Петро Бабич. Швидко і точно
  Про оптимізацію експертного обстеження навантажувачів
   
  Микола Федоренко. Стережись конвеєра        
  Загальні вимоги щодо безпечної експлуатації та огородження конвеєрного транспорту
   
  Олена Місяць. Оцінюємо ризики під час розвантаження контейнерів      
  Досвід Австралії щодо оцінки та управління ризиками
   
  Олександр Пількевич. Не підстелив соломки…          
  Знання, отримані у ході навчання та інструктажів з питань охорони праці, треба вміти використовувати для власної безпеки
   
  Сергій Колесник. До чого призводить послаблення держнагляду
  На прикладі Ізмаїлу, на який насувається загроза масового захворювання вірусним гепатитом А
   
  Олександр Соловйов. Обережно: санітарно-гігієнічні характеристики     
  Про проект методичних рекомендацій щодо визначення типових СГХ умов праці робітників основних підземних професій вугільних шахт
   
  Оксана Орєхова, Олександр Павленко. Вимірюємо важкість праці 
  Підрахунок балів для визначення класу та ступеня важкості трудового процесу під час гігієнічної оцінки умов праці
   
  Сергій Колесник. Фортеця на родовищі урану
  Яким чином діяльність уранових копалень впливає на кількість онкохворих на Кіровоградщині
   
  Сергій Павлющенко. Профілактика травматизму
  Особливості превентивної роботи Фонду соціального страхування у Донецькій області


   

 • Ситуація з вантажопідіймальними кранами в країні потребує негайної уваги власників кранів

  Ситуація з вантажопідіймальними кранами в країні потребує негайної уваги власників кранів

  Аби змінювати каральне ставлення до кожної з проблем, яка виникає, складні ситуації потрібно передбачити і попередити.
  Так, останнім часом загальна ситуація з вантажопідіймальними кранами в державі склалася неоптимістична. Більшість кранів вже «відслужили» (мова йде про граничний строк експлуатації), металеві конструкції перебувають у жахливому стані.  Через відсутність у суб’єктів господарювання належного технічного обслуговування та відомчого нагляду за безпечною експлуатацією (на деяких підприємствах на одного працівника з відомчого нагляду припадає понад 100 кранів), крани експлуатуються з пошкодженнями та дефектами,  що може призвести до аварійних ситуацій та й навіть до серйозних аварій.
  Так, під час проведення експертного обстеження вантажопідіймальних кранів на замовлення суб’єктів господарювання, які використовують ці крани, експертними організаціями, у тому числі експертно-технічними центрами, що входять до сфери управління Держпраці, було виявлено низку дефектів і пошкоджень кранів. Це, зокрема, тріщини в основному металі та зварних швах металоконструкцій кранів, корозійне спрацювання елементів металоконструкцій та їхньої деформації.
   
  Своєчасне виявлення дефектів допоможе підприємствам не допустити виведення кранів з виробничого циклу і уникнути аварій та аварійних ситуацій. А також продовжити роботу кранів після виявлення пошкоджень та їхнього ремонту, і подальшого позитивного рішення щодо експлуатації після технічного огляду.
   
  Держпраці звертає увагу власників вантажопідіймальних кранів і суб’єктів господарювання, що їх експлуатують, на стан свого кранового господарства, посилити контроль за проведенням періодичного технічного обслуговування кранів, за роботою служб відомчого нагляду підприємств за безпечною експлуатацією кранів! Все це дозволить своєчасно  виявляти пошкодження та дефекти механізмів, і тим самим підвищить технічний стан вантажопідіймальних кранів і зменшить ризик виникнення аварійних ситуацій або аварій.
   
  У разі виявлення порушень вимог законодавства щодо організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, Держпраці, за наявності підстав, може вимагати зупинення виконання робіт або виробництва, а також обмеження виробництва у порядку та строки, встановлені чинним законодавством України.
   
  За матеріалами сайту Держпраці


   

 • На розширеній робочій нараді наголошено на виконанні вимог антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу працівниками Управління Держпраці

  На розширеній робочій нараді наголошено на виконанні вимог антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу працівниками Управління Держпраці

  Під час наради начальник Управління Іван Луцак в чергове наголосив на недопущенні ганебних проявів корупційних  дій  посадовими особами  під час виконання своїх професійних обов’язків.

  «Такою є позиція керівництва Державної служби України з питань праці. зокрема, Голови Служби Романа Чернеги. На розширеній робочій нараді, що відбулася минулими днями  у Києві, Роман Чернега зазначив  наступне: «Президент України, Прем’єр - міністр України, керівники всіх державних органів влади вибрали невідворотний курс на боротьбу з корупцією. Випадок, що мав місце із затриманням Першого заступника Голови Держпраці – ще один приклад для кожного виконавця, котрий  не хоче  працювати відповідно до законів та шукає вигоду особисто для себе», тому посадові особи, що представляють державну владу на місцях мають бути свідомі своєї місії та виконувати належним чином обов’язки державного службовця», - підкреслив керівник Управління.
   
  Головний спеціаліст-юрисконсульт  Управління Держпраці Василь Бабчук, у свою чергу,   провів детальне роз’яснення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актів, прийнятих на його виконання.
   
  Окремою тезою мовилося про перелік обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, дотриманні правил етичної поведінки державних службовців, заборони одержання та вимагання подарунків, пільг, послуг, майна посадовими особами, а також настання відповідальності за вчинення корупційних дій.


   

 • Порядок укладання трудових договорів

  Порядок укладання трудових договорів.

  Порядок укладання трудових договорів із працівниками визначений статтею 24 КЗпП України.
   
  При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний:
  - подати трудову книжку;
  - без трудової книжки можливе прийняття на роботу лише за сумісництвом;
  - пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
   
  Неповнолітні, яким ще не виповнилось 16 років, подають свідоцтво про народження. Військовослужбовці, звільнені з військової служби, подають військовий квиток. Звільнені з місць відбування кримінального покарання зобов'язані подати довідку про звільнення.
   
  У передбачених законодавством випадках працівник при прийнятті на роботу зобов'язаний подати також:
  - довідку про стан здоров’я (наприклад, особи, молодші 18 років згідно статті 191 КЗпП України, працівники харчової промисловості, громадського харчування тощо);
  - диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.
  Статтею 25 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу:
  - відомості про їх партійну і національну приналежність, походження;
  - реєстрацію місця проживання чи перебування;
  - документи, подання яких не передбачено законодавством.
   
  Відповідно до частини першої статті 24 КЗпП України трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі.

  Повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу є частиною укладання трудового договору, який складається із видання наказу та повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів.


   

 • На виїзній колегії Управління Держпраці у ТОВ ВКФ «Балакком» детально проаналізовано причини нещасного випадку та надано низку рекомендацій щодо поліпшення стану охорони праці

  На виїзній колегії Управління Держпраці у ТОВ ВКФ «Балакком» детально проаналізовано причини нещасного випадку та надано низку рекомендацій щодо поліпшення стану охорони праці

  У виїзному засіданні колегії, під головуванням  начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, участь взяли: завідувач сектору  розслідування, аналізу і обліку аварій і виробничого травматизму Дмитро Стоян, генеральний директор ТОВ ВКФ «Балакком» Лілія Вишневська, заступник виконавчого директора з виробництва  Олександр Яковійчук, головний  інженер  Василь Николайчук, інженер з охорони праці Василь Бойко, всі  бригадири  та начальники  змін ТОВ ВКФ «Балакком».
   
  Робота колегії розпочалася з детального обговорення обставин та причин нещасного випадку, що мав місце на підприємстві у травні нинішнього року, і в якому постраждав  оператор гребне-чесальної машини.
  Виступаючи перед  учасниками колегії,   голова комісії спеціального розслідування Дмитро Стоян детально проаналізував причини настання випадку травмування  на підприємстві.
  Зокрема, він звернув увагу посадових осіб ТОВ ВКФ «Балакком» на недостатній контроль з боку посадових осіб за виробничою дисципліною  працівників під час виконання своїх  трудових обов’язків, а також на недостатній  контроль за безпечним станом обладнання.
   
  З відповідною інформацією про стан безпеки на підприємстві виступили посадові особи ТОВ ВКФ «Балакком», зокрема, генеральний директор Лілія Вишневська.
   
  Окремо обговорено  заходи щодо усунення причин нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки.
  У свою чергу голова колегії, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак  наголосив на обов’язковому їх  виконанні та інформуванні про це у визначений термін  Управління Держпраці.

  Керівник Управління звернув увагу на  необхідність поліпшення функціювання  системи охорони праці на підприємстві і підкреслив, що згідно із статтею 13 Закону України «Про охорону праці», кожен роботодавець зобов’язаний  створити  на робочому місці належні умови, а також забезпечити  додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.


   

 • «До корупції – нульова толерантність» – Голова Держпраці Роман Чернега

  «До корупції – нульова толерантність» – Голова Держпраці Роман Чернега

  На розширеній нараді з працівниками центрального апарату Держпраці, керівниками обласних управлінь Держпраці та директорами державних підприємств, що входять до сфери управління Держпраці Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега вкотре наголосив на недопущенні проявів корупції в органах державної влади.
   
  «Президент України, Прем’єр-міністр України, керівники всіх органів державної влади вибрали невідворотній курс на боротьбу з корупцією. Випадок, який трапився 16 липня, щодо затримання Першого заступника Голови Держпраці – це ще один приклад для кожного виконавця, який не хоче працювати відповідно до законів та шукає вигоду особисто для себе», – зауважив Роман Чернега.
   
  У коментарі журналістам Голова Держпраці розповів про офіційну розмову з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою щодо факту затримання Михайла Бардонова – Першого заступника Голови Держпраці.
  «Я доповів, що стався такий, м’яко кажучи, прикрий випадок у Державній службі України з питань праці. Ми скоординували з ним дії, що стосуються профілактики та попередження корупції», – зазначив Роман Чернега.
  Наразі є розпорядження Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про відсторонення Михайла Бардонова від посадових обов’язків, поки він не є звільненим, таку процедуру вимагає Закон України «Про державну службу».
   
  Також Роман Чернега розказав про обшуки правоохоронцями, у тому числі ті, які відбулися в робочому кабінеті Голови Держпраці та його помешкані.
  «Так, обшуки були, але не було виявлено фактів моїх протизаконних дій» – наголосив Голова Державної служби України з питань праці.

  Наразі триває слідство щодо випадку, який стався з Першим заступником Голови Держпраці, у свою чергу Державна служба України з питань праці надає всі необхідні матеріали правоохоронним органам, демонструючи свою відкритість та антикорупційну мету в органах державної влади.


   

 • На засіданні обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено рівень виробничого травматизму в області за два квартали 2016 року

  На засіданні обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено рівень виробничого травматизму в області за два квартали 2016 року

  Питання виробничого травматизму стало одним із ключових  на засіданні  обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, яке відбулося  учора, двадцятого липня,  під головуванням  першого заступника голови ради,  виконуючого обов’язки  директора департаменту  соціального захисту населення Чернівецької ОДА  Юрія Півня.
   
  У своєму виступі перед учасниками  зібрання, заступник голови ради з питань безпечної життєдіяльності населення, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак наголосив на збільшенні на буковинських підприємствах виробничого травматизму,  а також на  основних причинах, що стали підґрунтям до цих небезпечних тенденцій.
   
  Також керівник Управління наголосив на тому, що за перше півріччя року фахівцями Управління загалом було здійснено 132 перевірки  стану промислової безпеки та охорони праці  суб’єктів господарювання в області.
  «За підсумками роботи головних державних інспекторів Управління Держпраці,  виявлено понад 900 порушень  законодавства з охорони праці. На превеликий жаль, і на сьогодні    для роботодавців краю  актуальними залишаються питання  порушення вимог безпеки, що не потребують  особливих фінансових вливань, чи матеріальних зусиль, але які створюють  загрозу  життю і здоров’ю  працівників.
  Серед них – несвоєчасність  перегляду інструкцій з охорони праці, ігнорування роботодавцями проведення оперативного контролю за станом охорони праці. недостатній рівень забезпеченості приладами безпеки, особливо при проведенні  газонебезпечних робіт, відсутність  технологічної карти основних виробничих процесів і таке інше», - підкреслив Іван Луцак.  
   
  Було також наголошено на тому, що поряд із заходами державного нагляду пріоритетним напрямом роботи Управління Держпраці залишається організація превентивних заходів, а також поглиблення співпраці з органами державної влади, місцевого самоврядування та соціальними партнерами.


   

 • У 2016-му на підприємствах Буковини вже сталося 18 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом

  У 2016-му на підприємствах Буковини вже сталося 18 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом

  Це майже на третину більше, аніж за аналогічний період минулого, 2015, року.  Смертельно травмувалося на виробництві шестеро працівників.
   
  Зростання смертельного травматизму спостерігається у будівельній галузі, житлово-комунальному господарстві,  сфері торгівлі.
   
  Найбільш травмонебезпечна галузь економіки (станом на перше півріччя 2016 року) – будівельна.
   
  Майже всі смертельні випадки, які мали місце на виробництві у цей період, сталися  внаслідок організаційних причин.


   

 • Стан виробничого травматизму на відповідних засіданнях районних та міських рад з питань безпечної життєдіяльності населення рекомендовано розглядати кожні півроку

  Стан виробничого травматизму на відповідних засіданнях районних та міських рад з питань безпечної життєдіяльності населення рекомендовано розглядати кожні півроку

  Таким було одне із рішень, за яке  учора одностайно проголосували  учасники засідання Чернівецької обласної ради  з питань безпечної життєдіяльності  населення.
   
  За  цим рішенням районним державним адміністраціям, Чернівецькій та Новодністровській  міським радам рекомендовано забезпечити регулярне проведення  районних та міських  раз з безпечної  життєдіяльності населення, на яких розглядати стан виробничого травматизму на відповідних адміністративних територіях.
  Таке обговорення рекомендовано проводити не рідше, аніж один раз у півроку.
   
  Водночас Чернівецькій міській раді рекомендовано  розглянути  стан виробничого травматизму  та заходи  щодо його зниження на підприємствах обласного центру  вже  на черговому засіданні.

  Обговорення актуальних питань щодо виробничого травматизму має відбуватися  за участю фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Результати конкурсного відбору на посади категорії «В» Управління Держпраці у Чернівецькій області

  Результати конкурсного відбору на посади категорії «В» Управління Держпраці у Чернівецькій області

   

  з/п
  П.І.Б.
  Посада
  Кількість
  балів
  1.
  Димнич Р.Г.
  головний державний інспектор
  відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг
  4.0
  2.
  Паламарчук Д.Ф.
  головний державний інспектор
  відділу нагляду в АПК та СКС
  4.0
  3.
  Сагалюк В.І.
  головний державний інспектор
  Сектору з питань експертизи умов праці
  4.0 
  4.
  Дамаскін І.Г.
  головний державний інспектор
  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів
  3.9
  5.
  Задоровська Р.В.
  головний державний інспектор
  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів
  3.8
  6.
  Тодиренчук С.С.
  головний державний інспектор
  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів
  2.7

   


   

 • За півроку фахівці Управління Держпраці здійснили 180 перевірок з питань дотримання законодавства про працю

  За півроку фахівці Управління Держпраці здійснили 180 перевірок з питань дотримання законодавства про працю

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області перевірили на предмет дотримання законодавства про працю 159 суб’єктів господарювання.
   
  Матеріали перевірок на 113 керівників-порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності.  
   
  За невиконання законних вимог головних державних інспекторів,  21 роботодавця притягнуто до адміністративної відповідальності.

  Направлено  подання щодо притягнення 48 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, з яких задоволено  31 подання.
  Матеріали перевірок щодо шести керівників передано до правоохоронних органів, порушено три кримінальні справи.    

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління  Держпраці у Чернівецькій області  упродовж  минулого місяця  здійснено 35  перевірок  з питань дотримання законодавства про працю. Перевірено 31 суб’єкт господарювання.

  За результатами перевірок, керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям внесено 28 приписів на усунення виявлених порушень законодавства про працю.

  Матеріали перевірок на 21 керівника-порушника трудового законодавства направлено до судових інстанцій.  

  За невиконання законних вимог головних державних інспекторів, чотирьох  роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності. Направлено подання щодо притягнення трьох посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, всі подання задоволено.


   

 • Відбулося організаційне засідання тимчасової міжвідомчої комісії з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на території Буковини

  Відбулося організаційне засідання тимчасової міжвідомчої комісії з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на території Буковини

  Сьогодні  в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулося перше засідання тимчасової міжвідомчої  комісії з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на території області.
   
  Участь у засіданні комісії взяли фахівці Управління Держпраці Чернівецькій області, відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, Управління захисту економіки у Чернівецькій області  департаменту захисту економіки у Чернівецькій області НПУ, відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області, сектору техногенної безпеки відділу з державного нагляду  (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту управління ДСНС України у Чернівецькій області.
   
  Під час засідання детально обговорено організацію та регламент  роботи комісії. Наступне засідання комісії відбудеться вже днями.


   

 • В області створено тимчасову міжвідомчу комісію з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на її території

  В області створено тимчасову міжвідомчу комісію з виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів на її території

  Комісію створено  з метою виявлення та інвентаризації потенційно небезпечних об’єктів, зокрема,  нафтобаз, автомобільних заправних станцій та автомобільних газозаправних пунктів для організації постійного моніторингу їх виявлення  та з подальшим обстеженням у наступному плановому періоді стану безпечної експлуатації відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів.
   
  Очолює  комісію  перший заступник голови Чернівецької ОДА Володимир Куліш.
   
  Заступником голови даної комісії  затверджено начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцака.
   
  До складу  комісії введено представників:
   
  відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення, сімейної, тендерної політики  та протидії торгівлі людьми, департамету соціального захисту населення ОДА, управління цивільного захисту населення ОДА, відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, Управління захисту економіки у Чернівецькій області  департаменту захисту економіки у Чернівецькій області НПУ, відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області, сектору нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Чернівецькій області, сектору техногенної безпеки відділу з державного нагляду  (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту управління ДСНС України у Чернівецькій області.


   

 • У червні працівникам буковинських підприємств, на виконання приписів інспекторів Держпраці, погашено 760 тисяч гривень зарплатної заборгованості

  У червні працівникам буковинських підприємств, на виконання приписів інспекторів Держпраці, погашено 760 тисяч гривень  заборгованості по заробітній плати

  За результатами проведених головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю , зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  перевірок та на виконання вимог приписів, упродовж червня 2016 року погашено заборгованості із виплати заробітної плати 90 працівникам  на  суму у понад  760 тисяч гривень. 
   
  Загалом у першому півріччі (впродовж січня-червня  2016 року) погашено заборгованості із виплати заробітної плати на суму –  один мільйон 112 тисяч гривень 313  працівникам, а саме:
   
  філії «Кіцманський райавтодор» -  82,3 тис. грн.,  ТЗОВ  «Медіа-Кузня» - 20,5 тис. грн., філії «Заставнівський райавтодор» - 117,6 тис. грн., філії «Вижницький райавтодор» - 95,7 тис. грн., Хотинський технікум  Подільського державного аграрно-технічного університету - 35,1 тис. грн., ПП «Буряк» - 449,9 тис. грн., ПАТ «Індустрія» - 310,8 тис. грн.
     
  Також на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, за червень 2016 року  донараховано коштів працівникам (індексація, донарахування зарплати за роботу в святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час тощо) на суму  у понад  920 тисяч гривень.


  Загалом за  півріччя сума донарахувань склала  понад  2 мільйони 115 тисяч гривень.


   

 • На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства в Україні зростає рівень виробничого травматизму. Суб'єктам господарської діяльності наголошується на необхідності виконання заходів безпеки

  На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства в Україні зростає рівень виробничого травматизму. Суб'єктам господарської діяльності наголошується на необхідності виконання заходів безпеки

  За  даними  Державної служби України з питань праці, з початку року зріс рівень травматизму під час виробничої діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.
  Станом на кінець червня в Україні загинуло 8 працівників. 
  Також зросла кількість групових смертельних нещасних випадків, а саме:
  27.05.2016 року у приміщенні каналізаційної насосної станції без ознак життя знайдено 2 працівників КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» (Полтавська область). Отруєння сталося внаслідок виконання робіт без засобів індивідуального захисту;
  19.06.2016 року під час виконання робіт у приміщенні каналізаційної насосної станції, не облаштованому припливно-витяжною вентиляцією, сталося отруєння 2 працівників Комунального водопровідно-каналізаційного підприємства «Водограй» (Кіровоградська область), внаслідок накопичення парів шкідливих речовин та небезпечних газів;
  23.06.2016 року під час виконання ремонтних робіт у приміщенні каналізаційної насосної станції внаслідок загорання постраждало 2 працівників КП «Водотеплосервіс» (Івано-Франківська область), з них 1 смертельно.
   28.06.2016 року у приватному домоволодінні у м. Черкаси під час очистки каналізаційного колодязя смертельно отруїлися З особи.
   
  Тому Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує суб ‘єктам господарської діяльності відповідної спеціалізації: до робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках допускаються працівники, котрі:

  - пройшли навчання та перевірку знань з безпечного ведення робіт;
  - пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;
  - забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища;
  - перед початком робіт в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію (перед спуском в колодязь необхідно упевнитись, у відсутності шкідливих газів за допомогою переносного газоаналізатора або опусканням запаленого шахтарського ліхтаря);
  - спуск людей до колодязя дозволяється тільки у шланговому або ізолюючому протигазі;
  - виконувати роботи у замкнених (обмежених) просторах повинна бригада не менш, ніж з трьох працівників;
  - відкриті каналізаційні колодязі повинні бути огороджені з метою запобігання потрапляння до них людей, тварин або наїзду транспортних засобів;
  - під час спуску в колодязь, гноєзбірник або робочий канал, виконавець робіт повинен надягати запобіжний пояс зі страхувальною мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що знаходиться на поверхні;
  - інколи газ не можливо повністю видалити з колодязя, в таких випадках працівник повинен кожні 10 хвилин виходити на поверхню та відпочивати щонайменше  20 хвилин.

  Виконання цих заходів безпеки забезпечить здоров'я  і життя працівників.


   

 • На підприємствах області виявлено 12 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин

  На підприємствах області виявлено 12 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин

  У першому півріччя 2016 року головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин  у шести роботодавців області та виявлено 12 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.
   
  На 7 суб’єктах господарювання Буковини виявлено 133 працівники, котрі виконували роботу на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудового договору.
   
  За результатами перевірок, керівників підприємств та підприємців притягнуто до  відповідальності: до трьох підприємців застосовано фінансові санкції на суму у  206  тисяч гривень.

  На виконання вимог приписів з 14 працівниками укладено трудові договори.


   

 • Роботодавці, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно чинного законодавства

  Роботодавці, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно чинного законодавства

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців області та нагадує, що 10 лютого 2016 року набула чинності Постанова Кабінету  Міністрів України від 03.02.2016 року №55 «Про внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 17.07.2013 року №509».
   
  Саме цією постановою затверджено Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю  та зайнятість населення.
   
  Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування , підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність  згідно чинного законодавства.
   
  Юридичні та фізичні особи-підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу, у разі:
   
  -  фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди)без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
  - порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, як один місяць, виплата їх не повному обсязі;
  -  недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  -  недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
  -  порушенні інших вимог трудового законодавства.


   

 • Анонс події. Відбудеться IV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  Анонс події. Відбудеться IV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  З 4 по 6 жовтня 2016 року ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»  запрошує експертів та всіх небайдужих спеціалістів галузі безпеки та гігієни праці обговорити головні сучасні тенденції в області безпеки праці і захисту здоров’я працівників, обмінятися досвідом і отримати найактуальнішу інформацію з перших рук.
   
  Місце проведення: готельний комплекс «Одеса» (м.Одеса, Україна)
   
  Головні 5 тенденцій: концепція нульового травматизму, як глобальна стратегія розвитку; людина — центр системи профілактики; безпечні і здорові робочі місця — головний аспект комплексної профілактики; стрес, як один із основних сучасних ризиків на робочому місці; розвиток європейських підходів до безпеки та гігієни праці на українських підприємствах.
  Як і попередні три роки, IV Конференція буде інноваційною, інтерактивною і повністю орієнтованою на практику.
   
  Реєстрація на IV Міжнародну конференцію
  «Промислова безпека. Найкращі практики-2016» почалась.
  Заповніть, будь-ласка, Анкета реєстрації_Форум BPIS 2016 та надішліть за електронною адресою seminar2022@ukr.net або editor@prombezpeka.com.
   
  Вартість участі у Конференції становить 5000 грн (без ПДВ, єдиний податок, 3 група). У вартість включено: участь у всіх секціях та практичних заняттях, роздаткові матеріали, участь у культурних заходах, кава-брейки, обіди, вечері.
   
  Контактні особи: Оксана Штоляр, Олеся Самелюк.

  Телефони: +38 050 236 31 61, +38 096 193 07 93, +38 044 221 89 71, +38 044 221 93 26

 • Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці з‘ясовує причину смерті директора ДП «Берегометське ЛГ»

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці з‘ясовує причину смерті директора ДП «Берегометське ЛГ»

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування випадку смерті на виробництві  директора ДП «Берегометське лісомисливське господарство».

  За попередніми даними, смерть керівника підприємства настала під час робочого дня напередодні наради у Чернівецькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

  Відомо, що фізичний стан здоров ‘я померлого раптово погіршився перед початком наради. Його оперативно доставили до лікувального закладу, де  медики  намагалися надати необхідну допомогу.  Проте керівник підприємства 1967 року народження помер.

  Наразі комісія розпочала детально вивчати обставини та причини настання смерті керівника підприємства.

  Довідково: за перше півріччя 2016 року в області було зафіксовано чотири випадки смерті  на виробництві.

  Три випадки із них, за даними  розслідування спеціальних комісій,  не пов’язані з виробництвом, оскільки смерть потерпілих настала у результаті природних причин.


   

 • Заходи щодо безпечного проведення жнив обговорено на семінар-нараді з представниками агропромислових об‘єднань та фермерських господарств Заставнівщини

  Заходи щодо безпечного проведення жнив обговорено на семінар-нараді з представниками агропромислових об‘єднань та фермерських господарств Заставнівщини

  Начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Чернівецькій області Микола Остапович взяв участь у семінар-нараді щодо безпечного проведення жнив з керівниками та представниками сільськогосподарських спілок, агропромислових об ‘єднань, фермерських господарств Заставнівського району.
   
  Семінар-нарада відбувалася на базі Заставнівської районної державної адміністрації під головуванням  заступника голови РДА Ярослава Олексюка.
   
  Участь у зібранні взяли представники агропідприємств: «Колосок-К», «Мрія», «Війол – зерно»,  ФОП Кавцюк, ФОП Харабара та інші.
   
  Під час свого виступу перед присутніми, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області наголосив на тому, що фахівцями Управління  розроблено низку заходів та рекомендацій щодо безпечного проведення жнивної кампанії нинішнього року.
   
  « Особлива увага працівників та відповідальних за стан охорони праці осіб  на тому чи іншому підприємстві має бути звернена на  найбільш небезпечні роботи, в яких задіяна зернозбиральна техніка, зокрема, комбайни. Хотів би наголосити на тому, що  ймовірність настання нещасних випадків  на сільськогосподарських роботах при збиранні кормових культур, технічних пізніх культур доволі висока. Наприклад, коли виникає потреба в ручну очищувати  рухомі частини машин  - молотильні барабани, похилі транспортери, камери і таке інше. Тому в черговий раз наголошую на необхідності проведення інструктажів з питань промислової безпеки та охорони праці, проходженні  навчання та перевірки знань при виконанні робіт підвищеної небезпеки, проходженні медичних оглядів, дотриманні санітарно-гігієнічних норм», - підсумував Микола Остапович.
   

  Учасникам наради також було вказано на те, що під час виконання зернозбиральних робіт при високих атмосферних показниках повітря  роботодавці зобов’язані відкоригувати робочий час працівників.

 • На засіданні колегії департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА серед інших питань обговорили стан охорони праці та техніку безпеки під час проведення цьогорічної жнивної кампанії

  На засіданні колегії департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА серед інших питань обговорили стан охорони праці та техніку безпеки під час проведення цьогорічної жнивної кампанії

  Доповідачем з даного питання став перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.

  Він детально проаналізував стан виробничого травматизму в агропромисловій галузі й акцентував увагу на тому, що за останні три роки смертельного травматизму в АПК Буковини не зареєстровано.

  «Позитивну роль у цьому  відіграли наступні фактори, зокрема, запровадження прогресивних технологій, застосування машин, механізмів з високим рівнем захисту, а також підвищення персональної відповідальності керівників агроформувань за створення безпечних і здорових умов праці працівників», -наголосив під час колегії Іван  Гордей.

  Водночас заступник начальники Управління Держпраці підкреслив, що питання підвищення культури охорони праці в агропромисловому комплексі Буковини продовжує залишатися актуальним завданням, тому і в подальшому  департамент агропромислового розвитку, районні державні адміністрації зробов’язано  організувати належний контроль за проведенням суб’єктами господарювання навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки, здійсненням передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв, дотриманням вимог безпеки при виконанні сільськогосподарських робіт у захисних зонах комунікацій електро- та газового господарства.

  Засідання колегії відбувалося на базі Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

  Серед питань порядку денного обговорювалося питання стану готовності сільськогосподарських формувань області до проведення збирання ранніх сільськогосподарських культур та завдання щодо підготовки насіннєвого матеріалу та готовності до посіву озимих культур.

  Також з нагоди Дня поля на науково-технологічному полігоні учасники колегії здійснили огляд посівів картоплі різних наукових установ України, селекційних посівів сортів квасолі, сої та селекційних посівів гібридів кукурудзи, виведених науковцями Буковинської ДСДС.

  Учасники наради оглянули посіви перспективних та новореєстрованих сортів зернових колосових культур селекційних центрів України та ознайомились із технологічними аспектами вирощування енергетичних культур в умовах Прикарпаття.


   

 • На вимогу державних інспекторів українські підприємства-боржники погасили заборгованість по зарплаті більше ніж 71 тисячі працівників

  На вимогу державних інспекторів українські підприємства-боржники погасили заборгованість по зарплаті більше ніж 71 тисячі працівників

  За останні  півроку державні інспектори з питань праці провели перевірки на підприємствах, де простежується заборгованість із виплати заробітної плати.

  Так, державними інспекторами перевірено більше 800 українських  підприємств-боржників із виплати заробітної плати. Сума заборгованості на них становила 756 мільйонів 671 тис. гривень.

  За результатами перевірок підприємств-боржників складено та передано до суду більше 400 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено більше 160 постанов про накладення фінансових санкцій за невиконання законних вимог. Штрафні санкцій винесені на суму 684 тис. 452 гривень.

  Реакція з боку підприємств-боржників на зауваження та  санкції відбулася.

  Так, за вимогами державних інспекторів з питань праці, за останні 6 місяців погашена заборгованість із виплати заробітної плати на суму 240 млн. 738 тис. гривень.  Тобто, підприємства повністю чи частково розрахувалися з 71 тисячею 62 працівниками. 

   

  За повідомленням сайту Держпраці


   

 • Звернення до роботодавців Буковини: у зв’язку з підвищенням температури повітря необхідно відкоригувати робочий час працівників

  Звернення до роботодавців Буковини: у зв’язку з підвищенням температури повітря необхідно відкоригувати робочий час працівників

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до керівників підприємств, установ, організацій Буковини  вжити заходів з попередження нещасних випадків на виробництві під час підвищення температури повітря.

  Зокрема, будівельним організаціям в умовах підвищення температури повітря необхідно змістили графік робочого часу. Обмежити роботу працівників, які виконають кладку зовнішніх стін у піковий час. Збільшити технологічні перерви будівельним бригадам. Провести позаплановий інструктаж працівникам, котрі виконують роботи на висоті.

  Підприємствам водопровідно-каналізаційного та сільського господарства в умовах підвищеної температури навколишнього середовища звернути особливу увагу та посилити контроль відносно виконання газонебезпечних робіт та робіт у замкнутих просторах (люках, колекторах, відстійниках тощо).

  Особливу увагу рекомендується звернути на: забезпечення працівників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, забезпечення проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників та спеціалістів підприємств, а також робіт у кабінах машин та механізмів, не обладнаних кондиціонерами.

  Роботодавці зобов’язані забезпечити належні умови праці працівникам на виробничих об’єктах в умовах дії високих температур:

  - обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, в тому числі робіт на висоті, експлуатацію баштових кранів та інших будівельних машин, механізмів;

  - відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв, а саме: запровадити ранній початок робочого дня і, відповідно його закінчення, зменшити тривалість робочих змін, збільшити обідню перерву;

  -  провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного, теплового удару, запаморочення;

  - доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;

  - проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою, або експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки тощо.


   

 • Впроваджується проект МОП з питань зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ у сфері праці

  Впроваджується проект МОП з питань зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ у сфері праці

  Відбулося перше засідання Національної тристоронньої консультативної ради проекту технічного співробітництва МОП “Зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні”.

  У  засіданні взяли участь представники: Державної служби України з питань праці, Профспілки працівників охорони здоров’я,  Профспілки робітників морського транспорту України, Профспілки залізничників та транспортних будівельників України, а також Вільної профспілки залізничників України,  Федерації роботодавців транспорту України, Федерації роботодавців охорони здоров’я, Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, інші партнери.

  На заході був представлений проект МОП, який спрямований на розбудову спроможності тристоронніх партнерів МОП з питань зменшення стигми та дискримінації за ознакою ВІЛ-статусу. Такі завдання планується реалізувати шляхом підвищення рівня обізнаності, підготовки тренерів (з числа інспекторів) з гігієни праці, працівників охорони здоров’я, залізничного та морського транспорту та проведення адвокаційних заходів. А також розроблення  та ухвалення гендерно-чутливих програм профілактики ВІЛ на робочих місцях. Заходами проекту в Україні планується охопити 10 тисяч працюючих жінок та чоловіків.

  Наступне засідання Ради планується на кінець 2016 року. 

   

  За повідомленням  сайту Держпраці


   

 • Сума заборгованості по зарплаті в краї за червень зменшилася майже на третину

  Сума заборгованості по зарплаті в краї за червень зменшилася майже на третину

  Це було констатовано на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.

  Участь у засіданні комісії взяла заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  У ході роботи зібрання  зазначалося, що станом на перше  червня 2016 року загальна сума боргу із виплати заробітної плати в області  становила 2916 тис. грн.

  Найбільшими боржниками в області на сьогодні залишаються: КП «Чернівцітеплокомуненерго» (725,87 тис. грн.); Хотинський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету (497,8 тис. грн.); ПП «Бурак» Глибоцького району (373,7 тис. грн.)».

  За оперативними даними, станом на 29 червня 2016 року, загальна сума боргу із виплати заробітної плати становить 2083,7 тис. грн., що на 832,3 тис. грн, або на 28,5% менше, ніж станом на 1 червня 2016 року.


   

 • На семінарі з аграріями Кіцманщини наголошено на необхідності підвищення рівня культури охорони праці

  На семінарі з аграріями Кіцманщини наголошено на необхідності підвищення рівня культури охорони праці

  Перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей взяв участь у семінарі з підготовки сільськогосподарських формувань Кіцманського району до збирання урожаю ранніх зернових.

  Виступаючи перед аграріями Кіцманщини. Іван Гордей зокрема, зазначив:

  «Розуміючи важливість успішного проведення жнивної кампанії, обов’язком кожного  є збереження життя і здоров’я працівників, іншими словами, беззаперечне дотримання вимог правил безпеки, тому Управління Держпраці у Чернівецькій області  наголошує на необхідності підвищення культури охорони праці, а також на виконанні розпорядження Чернівецької обласної державної  адміністрації № 330-р за 26.05.2016р., яким департамент агропромислового розвитку, районні державні адміністрації зобов’язано організувати належний контроль за проведенням суб’єктами господарювання навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки, здійсненням передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв, дотриманням вимог безпеки при виконанні сільськогосподарських робіт у захисних зонах комунікацій електро- та газового господарства».

  Під час роботи семінару перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області вказав на те, що з урахуванням сезону робіт необхідна увага має бути звернена на вимоги щодо безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив, протруювання насіння,  обробітку ґрунту, сівби, садіння,  догляду за посівами. Ці сільськогосподарські роботи повинні виконуватися виключно технічно справними засобами праці.

  Декларовано також, що не менш важливим є рівень забезпечення працівників засобами індивідуального захисту. При цьому засоби захисту повинні відповідати Технічному регламенту, що затверджений відповідною постановою Кабміну.


   

Важливо