UP

З працівникам тресту зеленого господарства проведено семінар щодо безпечного виконання робіт на висоті

З працівникам тресту зеленого господарства проведено семінар щодо безпечного виконання робіт на висоті

Для працівників комунального підприємства «Чернівецький міський трест зеленого господарства та протизсувних робіт» фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області  організували розширений робочий семінар на тему : «Безпека виконання робіт на висоті».

Участь у роботі зібрання взяли перший заступник начальника Управління Іван Гордей, начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Регіна Задоровська.

Перед початком робочого засідання представники територіального органу Державної служби України з питань праці наголосили на тому, що  для фахівців комунального підприємства тема безпечного виконання робіт на висоті повсякчас актуальна, адже саме вони здійснюють обрізку дерев та зелених насаджень в обласному центрі.

«Найперше, слід наголосити на тому, що саме роботодавець зобов’язаний створити здорові та безпечні умови праці на підприємстві згідно з діючими  нормативно-правовими актами, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Водночас  самі працівники мають обов’язок щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Норму регламентує стаття 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обовязки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці», - підкреслив на початку роботи семінару перший заступник керівника територіального органу Держпраці.

Іван Гордей детально проаналізував перед присутніми стан виробничого травматизму в області, виокремивши при цьому найбільш резонансні нещасні випадки, що мали місце на підприємствах області  у минулому, 2018, році, причини настання випадків виробничого травматизму, їхні наслідки  та сфери економіки, в яких найбільша кількість травмувань.

Начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла зазначила у своєму виступі про необхідність проходження медичних оглядів працівниками, наголосивши на тому, що якісно проведений медичний огляд  може убезпечити від настання випадків виробничого травматизму та професійних захворювань.

Посадовець також детально роз’яснила працівникам комунального підприємства щодо оздоровчих заходів, які роботодавець зобов’язаний проводити за результатами медичних оглядів.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС  Регіна Задоровська акцентувала у своєму виступі на тому, що зусилля Державної служби України з питань праці  та її територіального підрозділу спрямовані на впровадження так званого ризикоорієнтованого підходу до управління системою охорони праці  на підприємствах, в установах, організаціях регіону.

«Це означає, що суб’єкт господарювання має чітко визначити на своєму підприємстві, в установі, організації фактори можливого виробничого травмування і, як наслідок, впровадити ті заходи, які допоможуть уникнути цих ризиків. Це, звичайно, - належно організувати виробничий  процес, модернізовувати обладнання, забезпечити засобами індивідуального захисту працівників, проводити відповідне навчання та перевірку знань з охорони праці і таке інше», - підкреслила Регіна Задоровська.

У ході роботи семінару головний державний інспектор наголосила на необхідності  беззаперечного дотримання працівниками тресту «Правил виконання робіт на висоті».  

Акцентовано на тому, як має відбуватися виробничий процес, як необхідно здійснювати роботи з платформи мобільного підйомника (вишки), на  необхідності  повного забезпечення бригад  справним виробничим обладнанням, засобами індивідуального захисту - касками, страхувальними поясами та іншим спорядженням.

Учасники зібрання поставили представникам Держпраці свої запитання, зокрема, щодо випадків, коли роботи з обрізання дерев можуть бути припинені, або взагалі  заборонені,  щодо визначення шкідливих умов праці тощо.

За підсумками семінару, заступник керуючого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Роман Яремій та інженер з охорони праці Ліна Корнієнко зауважили на доцільності проведення таких превентивних заходів  з питань промислової безпеки та охорони праці на підприємстві.


 

   

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка