UP

Інспектори праці виявляють порушення трудового законодавства у понад 70% роботодавців

Інспектори праці виявляють порушення трудового законодавства у понад 70% роботодавців

Відділом з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області у минулому, 2018, році проведено  431 заходів контролю, із них 344 інспекційних відвідувань та 87 перевірок з питань зайнятості осіб з інвалідністю та робочих органів Фонду соціального страхування.

Загалом перевірено 393 суб’єкти господарювання, з них у 295 роботодавців виявлено порушення трудового законодавства - у 75%.

Серед перевірених суб’єктів господарювання – 132 підприємства приватної форми власності, 41 – державної,  32 - комунальної,  13 – колективної, 150 фізичних осіб-підприємців та 25 робочих органів виконавчих дирекцій Фондів.  

Із загальної кількості перевірених суб’єктів господарювання - 96 суб’єктів господарювання торгівлі і громадського харчування, 55 – промисловості, 37 – сільського господарства, 28 – будівництва, 25 - транспорту і зв’язку, 6 - лісового господарства, 37 установ державного управління, 21 -  освіти, 12 - охорони здоров’я та інші.

За 2018 рік в ході перевірок виявлено 1268 порушень законодавства про працю та державне соціальне страхування, із них  539 порушень (43% від усіх виявлених) - з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій, невиплата компенсації в зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати та інші;

212 (17% від усіх виявлених) - порушення щодо робочого часу та часу відпочинку працівників;

255 (20% від усіх виявлених)- порушення щодо укладення трудових договорів.

За результатами перевірок  винесено 306 приписів щодо усунення виявлених порушень, складено та передано до суду 309 протоколів про адміністративне правопорушення.

Також інспекторами праці  проводяться відвідування суб’єктів господарювання  з метою інформування керівника та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю - загалом проведено 826 таких відвідувань, інформують у  відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка