UP

Голова Держпраці України Роман Чернега прозвітував про результати роботи Служби за 2015 рік

Голова Держпраці України Роман Чернега прозвітував про результати роботи Служби за 2015 рік

За перший рік своєї роботи Державній службі України з питань праці вдалося реалізувати першочергові завдання, які стояли перед нею, та досягти бажаного проміжного результату. Про це під час брифінгу в Уряді, який відбувся 29 березня 2016 року та був присвячений результатам роботи Держпраці у 2015 році, розповів її очільник Роман Чернега.

«Питання трудових відносин та охорони праці в Україні дуже актуальні, оскільки збереження життя наших громадян на робочому місті є надзвичайно важливим.

Одними із основних пріоритетних напрямів роботи Держпраці за перший рік було визначено організацію проведення заходів, у тому числі превентивних, спрямованих на зниження рівня заборгованості із виплати заробітної плати, а також, забезпечення соціальної захищеності учасників АТО»,- зазначив Роман Чернега.

Також, у 2015 році, реалізовуючи політику дерегуляції господарської діяльності, Держпраці було створено робочу групу з перегляду та вдосконалення нормативно-правових актів з питань державного нагляду за дотриманням законодавства з питань праці, скасовано необхідність отримання суб’єктами господарювання свідоцтва про державну реєстрацію об’єктів підвищеної небезпеки, забезпечено доступність та прозорість у наданні адміністративних послуг.

Ці кроки значно спростять проведення господарської діяльності та усунуть технічні бар’єри у торгівлі між Україною та ЄС.

Також, Держпраці запровадила новий підхід у роботі – он-лайн прийом громадян за участі Голови Служби у режимі Skype-зв’язку, що значно розширило можливості всіх бажаючих, особливо, людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів поспілкуватись з очільником Служби, заощадивши час та кошти. Водночас, такі кроки підвищують авторитет держорганів в цілому.

Держпраці також активно налагоджує міжнародні зв’язки з рядом організацій та установ, зокрема, Міжнародною організацією праці (МОП), Європейським агентством з безпеки та гігієни праці (EU-OSHA), Інспекцією праці Республіки Польща, Литва та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Пріорітетні завдання Держпраці на 2016 рік – це продовження роботи щодо проведення заходів, у тому числі превентивних, спрямованих на зниження рівня заборгованості з виплати заробітної плати та рівня нелегальної зайнятості, робота над проектом нового Трудового Кодексу, зокрема, Книги Сьомої «Нагляд та контроль за дотриманням трудового законодавства», міжнародна співпраця, відкритість у роботі, а також, зниження рівня виробничого травматизму, у тому числі, із смертельними наслідками, шляхом запровадження ризик-орієнтованого підходу.

Крім того, Голова Служби зазначив, що Держпраці у своїй діяльності акцентує увагу на проведенні превентивної роботи, здійснюючи, в першу чергу, не каральну, а роз’яснювальну та аудиторську функції.

 

За матеріалами сайту Держпраці України


 

Ми на YouTube

Важливо