UP
Фільтр
 • Учасники робочої групи обговорили подальшу взаємодію, націлену на мінімізацію нелегальної зайнятості

  Учасники робочої групи обговорили  подальшу взаємодію, націлену на мінімізацію нелегальної зайнятості 

  Основною стратегічною метою діяльності робочої групи з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня неофіційної зайнятості в регіоні є максимальна поінформованість роботодавців та працівників щодо небезпек неофіційної праці.

  На цьому наголосила на засіданні групи заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  Засідання відбулося за активної участі представників кількох відомств, фахівці яких  є безпосередніми членами робочої групи.

  Зокрема, до роботи долучилися начальник фінансово-економічного управління Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Лілія Лелюх, начальник відділу перевірок податкових агентів управління податкового аудиту Головного управління Державної податкової служби в області Оксана Шинкар, оперуповноважений Головного управління Нацполіції Іван Ткач, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Чернівецького обласного центру зайнятості Світлана Глібіцька, представник Чернівецької обласної ради профспілок Олег Стецевич.

  Підсумовано проміжні результати діяльності робочої групи.

  Галина Кушнір підкреслила, що  учасниками групи проведено значну інформаційну кампанію. Так, понад 800 інформаційних заходів було проведено серед суб’єктів господарювання сфери торгівлі, 95 - у будівельній галузі, понад 170 – в агропромисловому комплексі.

  «Безперечно, така робота дає певні результати, - акцентувала посадовиця Держпраці. -  Загалом  з початку року проведено понад 1300 інформаційних відвідувань. Як наслідок, роботодавці уклали з найманими працівниками понад 1800 трудових угод».

  У ході засідання обговорено подальшу взаємодію. Найперше, продовження проведення інформаційних заходів серед роботодавців області мобільними групами.

  Заплановано, що вже найближчим часом така мобільна група працюватиме на одному із найбільших бюджетоутворюючих підприємств обласного центру - КП МТК «Калинівський ринок». 


   

   

 • У прямому ефірі програми «Прайм-тайм» говорили про відпустку по догляду за дитиною

  У прямому ефірі програми «Прайм-тайм» говорили  про відпустку по догляду за дитиною

  Валентина Панчишина - заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області стала гостем програми «Прайм-тайм», що вийшла у прямому ефірі радіо ««UA Буковина» .

  Автор і ведуча - журналістка Маргарита Олійник. 

  Тема випуску  - «Відпустка по догляду за дитиною: хто і як може нею скористатися».

  Зокрема, детально мова йшла про затверджений нещодавно  Порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї: хто і як може скористатися такою відпусткою , які документи для цього необхідно, хто проводить виплати.

  Окремо мовилося про те, чи можливі компенсації у разі, якщо такого роду відпусткою не скористалися і чи можливі відмови з боку роботодавця на її отримання.

  Оскільки програма транслювалася у прямому ефірі, то фахівець Держпраці відповіла на низку запитань радіослухачів.

  Прослухати програму можна за посиланням:

  https://www.mixcloud.com/radiobuk/%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D1%83-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%8E-%D1%8F%D0%BA-%D1%96-%D1%85%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F


   

   

   

 • Інтерактивні інспектори Держпраці продовжують активно консультувати працівників та роботодавців

  Інтерактивні інспектори Держпраці продовжують активно консультувати працівників та роботодавців

  Упродовж 15 місяців в Державній службі України з питань праці діє сервіс «інтерактивний інспектор». І весь цей час  залишається затребуваним. За час існування сервісу посадовими особами територіальних управлінь Держпраці надано консультацій, роз’яснень з питань законодавства про працю, охорону та гігієну праці, а також щодо надання адміністративних послуг 192 тис. 750 громадянам та представникам підприємств, зокрема, з питань: праці - 104 тис. 262;  охорони та гігієни праці - 79 тис. 382; надання адміністративних послуг - 9 тис. 106. Про це повідомляє сайт Держпраці України.

  Щодо додержання законодавства про працю найбільше звернень надходило з питань оплати праці – 37 тис. 896, надання відпусток, у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати – 16 тис. 356, оформлення трудових відносин – 12 тис. 474, звільнення, зокрема, щодо примушення до написання заяв на звільнення – 9 тис. 661.

  Щодо дотримання законодавства з питань охорони та гігієни праці найчастіше порушувалися питання порядку організації медичних оглядів працівників – 13 тис. 635, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту – 6 тис. 463, порядку проведення атестації робочих місць – 6 тис. 537, отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки – 5 тис. 476.

  Також роботодавців турбують питання подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, таких питань надійшло – 4 тис. 218, подання декларації відповідності МТБ вимогам законодавства з питань охорони праці, якщо строк дії дозволу ще не закінчився – 805 та подання заяви на продовження строку дії дозволу – 871.

  Нагадуємо, що поставити свої запитання та отримати відповіді на них можливо засобами телефонного зв’язку, на електронну пошту, за допомогою соціальних мереж та інших комунікаційних засобів, інформація про які розміщена на офіційних веб-сайтах Держпраці та її територіальних органів.

  Також, для отримання відповідей на найбільш поширені запитання можна скористатися рубрикою «Запитання-відповіді» на сайті Держпраці за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/.


   

   

   

 • Мінімальна зарплата зростатиме поетапно

  Мінімальна зарплата зростатиме поетапно

  Бюджетна декларація на 2022-2024, яку в середині липня підтримав депутатський корпус Верховної Ради України, передбачає поетапне підняття мінімальної заробітної плати.

  Так, з урахуванням макроекономічного прогнозу, який закладено в основу Бюджетної декларації, мінімальна заробітна плата збільшуватиметься поетапно, а саме: 01.12.2021 - 6 500 гривень, 01.10.2022 - 6 700; 01.01.2023 - 7 176; 01.01.2024 -  7 665 гривень.

  Таким чином, у 2024 році мінімальна заробітна плата, зазначають у Міністерстві економіки України, у порівнянні з нинішнім роком зросте на 1 665 гривень і становитиме 7 665 гривень.


   

   

   

   

 • Посадовці Управління закликали органи місцевого самоврядування регіону до активнішої співпраці з питань легалізації зайнятості

  Посадовці Управління закликали органи місцевого самоврядування регіону до активнішої співпраці з питань легалізації зайнятості

  На необхідності посилення взаємодії з Управлінням Держпраці на засіданні комісії з питань мобілізації платежів до державного та місцевих бюджетів, що відбулося у Чернівецькій обласній державній адміністрації,  наголосила заступниця начальника Управління Галина Кушнір представникам 12 територіальних громад Буковини.

  «З метою зниження рівня незадекларованої праці на території області та збільшення кількості застрахованих осіб просимо надавати інформацію щодо роботодавців, які на території громад використовують працю неоформлених працівників, виплачують заробітну плату «в конвертах», не сплачуючи при цьому обов’язкові платежі. Така інформація стане підставою для проведення спільних контрольних заходів щодо додержання суб’єктами господарювання чинного законодавства про працю, у результаті яких найманим працівникам буде забезпечено соціальні та трудові права, а бюджети різних рівнів отримають фінансові надходження», - зазначила у виступі Галина Кушнір.

  Особливо детально посадовиця Держпраці акцентувала на змінах у трудовому законодавстві, зокрема щодо повноважень  органів місцевого самоврядування у здійсненні контролю  за додержанням законодавства про працю.

  З урахуванням змін, які внесено до відповідних статей Кодексу законів про працю України, Закону України про місцеве самоврядування, Закону України «Про основні засади  державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»,  представникам територіальних громад Буковини рекомендовано пожвавити  співпрацю щодо попередження та виявлення випадків неоформлених трудових відносин у громадах та заборгованості із виплати заробітної плати. 


   

 • Інспекційна кампанія триває: виявлено більше 3 тисяч неоформлених працівників

  Інспекційна кампанія триває: виявлено більше 3 тисяч неоформлених працівників

  Інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені Державна служба України з питань праці, Державна податкова служба України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державна міграційна служба та органи місцевого самоврядування триває.

  З 1 липня, дати початку інспекційної кампанії, розпочато 1063 інспекційні відвідування, в ході яких виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу.

  У ході проведених заходів укладено трудові договори із 1219 працівниками.
  Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців, постійно відстежується ДПС та Держпраці.

  Зокрема, збільшення кількості працевлаштованих спостерігається у сферах сільського господарства (на 9 %) та торгівлі (на 6%), проте найбільшу динаміку працевлаштування показали сфери тимчасового розміщування (на 142 %) та організації харчування (на 36 %).

  У порівнянні із відповідним періодом 2020 року відбулося збільшення кількості працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття на роботу, на понад  22 відсотки.

  У розрізі областей з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні із відповідним періодом минулого року спостерігається у Полтавській (35%), Чернівецькій (35%) областях та м. Києві (41%).

  За матеріалами сайту Держпраці України


   

   

 • Анонс радіопрограми! На «UA Буковина» - про соціальні відпустки: хто і як може ними скористатися

  Анонс радіопрограми! На «UA Буковина» - про соціальні відпустки: хто і як може ними скористатися

  23 липня о 17.15 у прямому  ефірі радіо «Суспільне - Буковина»  мова йтиме про «Соціальні відпустки: хто і як може ними скористатися».

  Гість програми - Валентина Панчишина - заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Планується, що у радіопрограмі обговорюватиметься, зокрема, порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї.

  До слова, 7 липня, на черговому засіданні Уряд затвердив Порядок її надання. Нововведення забезпечує рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною та запроваджує новий вид відпустки при народженні дитини, вважають у Кабміні.

  Детальніше про все це - у завтрашньому ефірі у програмі «Прайм - тайм» з журналісткою Маргаритою Олійник.  


 • Кампанія з виявлення нелегальної праці: на Кельменеччині роботодавець оформив трудові відносини з працівником відразу ж після відвідування фахівців Держпраці

  Кампанія з виявлення нелегальної праці:  на Кельменеччині роботодавець  оформив трудові відносини з працівником відразу ж після відвідування фахівців Держпраці 

  Субєктів господарювання сфери торгівлі та надання послуг Кельменеччини проінспектовано у рамках кампанії з подолання не задекларованої праці головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  За результатами інспекційної роботи фахівців Держпраці у суб’єктів господарювання виявлено двох неоформлених працівників.

  Трудові відносини з працівником один із роботодавців  оформив належним чином відразу ж після інспекційного відвідування. Підприємець також надав повідомлення про його найм до територіального органу Державної податкової служби.

  Загалом з початку інспекційної кампанії, яка, нагадаємо, стартувала 1 липня  інспектори Держпраці виявили 55 неоформлених працівників. За результатами інспекційних відвідувань роботодавці легалізували працю 19  осіб.

  Також слід зазначити, що за першу декаду липня роботодавці Буковини подали до територіального органу Державної податкової служби повідомлення про прийняття на роботу 3 127 осіб.  


   

 • Заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси»

  Заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси»

  Упродовж двох днів учасники форуму - авторитетні спікери говорили про державне бачення з повернення трудових мігрантів, державні програми з подолання безробіття, зміни на ринку праці через пандемію коронавірусу.

  А також - про новий Трудовий кодекс, цифровізацію, як невід’ємну складову сфери трудових відносин. Окремо - про Європейську соціальну хартію і Конвенцію Міжнародної організації як орієнтири для забезпечення соціальних стандартів та зайнятості українців.

  «Жодна з найрозвиненіших країн не має нульового показника за неформальною зайнятістю, - наголосив заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, виступаючи в перший день Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Трудові ресурси». - Неформальна зайнятість без перебільшення зачіпає інтереси держави в усіх аспектах інтересів суспільства. Для працівника це питання його оплати праці, гідних умов праці, можливості захисту прав і соціального страхування. Це зачіпає однозначно й державу, оскільки це питання оподаткування і фінансування. З іншої сторони, вона також зачіпає роботодавця, тому що неформальна зайнятість - це недобросовісна конкуренція, це оптимізація своїх видатків через несплату додаткових коштів до бюджету, додаткових організаційних витрат, пов’язаних з адмініструванням трудових відносин, а це, відповідно, інвестиційний клімат і створення додаткових робочих місць тощо. Це коло замикається. Ми зі своєї сторони надзвичайно активно ведемо роботу, щоб впливати на рівень тіньової зайнятості».

  Під час другого дня форуму заступник голови Державної служби України з питань праці акцентував на  темі змін на ринку праці та трудових відносин на вимогу часу.

  «Економіка і трудові відносини розвиваються настільки стрімко, що «кожного дня» з’являються нові форми відносин між працівником і роботодавцем, - зазначив Ігор Дегнера. - З моменту вступу в силу у 1970-му році Кодексу законів про працю більше 150 разів  у документ вносилися зміни. При чому з 1991 року, з часів незалежності України, 130-ма законами внесені зміни і далі ця робота продовжується. З 265 статей, які містить цей Кодекс законів про працю, зміни були внесені в 235 статей, а в деякі й по кілька разів. Це говорить про те, що регулювання, які містяться в Кодексі, не відповідають вимогам часу. Немає достатньої гнучкості. Сьогодні і економіка, і трудові відносини настільки стрімко розвиваються, що кожного дня з’являються нові форми відносин між працівником і роботодавцем. Створена система трудових відносин через ці точкові зміни не змінюється».

  Нагадаємо, Всеукраїнський форум «Україна 30» - це серія із 30 масштабних щотижневих форумів в Україні у 2021 році, під час яких українська влада, громадськість, експерти і міжнародні партнери обговорюють життєво важливі для України питання. Форум приурочений до 30-річчя проголошення незалежності України.

  За матеріалами сайту Держпраці України

   


   

   

   

   

 • Підсумовано результати планової перевірки виробничих об’єктів ПАТ «Укрнафта» на Буковині

  Підсумовано результати планової перевірки виробничих об’єктів ПАТ «Укрнафта» на Буковині

  Комісія планової перевірки з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а  також ведення робіт, пов’язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною  на об’єктах нафтогазовидобувного комплексу ПАТ «Укрнафта»   підсумувала результати роботи.  

  До складу комісії входили фахівці структурних підрозділів Управління, зокрема, заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Костянтин Соболевич, головні державні інспектори  Микола Бербенюк та Василь Сагалюк.

  Очолив роботу комісії завідувач  сектору гірничого нагляду територіального органу Держпраці Віталій Смоляк.

  Акцентовано, що під час проведення заходів контролю, фахівці  Держпраці першочергово звертали увагу на наявність  у роботодавця дозвільних документів,  декларацій відповідності матеріально -  технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, декларування об’єктів підвищеної небезпеки, проведення спеціального навчання з виконання робіт підвищеної небезпеки та використання відповідного обладнання,  взяття на облік ємностей  для зберігання паливно-мастильних матеріалів, а також низку інших питань.

  За результатами перевірки на об’єктах підприємства у регіоні фахівці Держпраці виявили 31 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Сім порушень суб’єкт господарювання усунув відразу ж ще під час здійснення заходу контролю.

  Відповідальним особам підприємства вручено акт перевірки та приписи, які є обов’язковими до виконання.

  Субєкту господарювання також надано терміни, в які він зобов’язаний усунути всі інші виявлені під час заходу державного нагляду (контролю) порушення.


   

   

 • Роботодавця попереджено про відповідальність за допуск до роботи трьох неоформлених працівників

  Роботодавця попереджено про відповідальність за допуск до роботи трьох неоформлених працівників

  У рамках інспекційної кампанії, спрямованої на подолання неофіційної праці на Буковині, інспектори праці продовжують проводити відвідування роботодавців.

  Так, на Путильщині інспектор праці під час інспекційного відвідування  фізичної особи - підприємця встановила факт допуску до роботи без належного оформлення трьох працівників.

  Суб’єкт господарювання допустив до роботи у магазині продовольчих товарів двох продавців та пекаря пекарні.

  Найманий персонал приступив до виконання обов’язків  без укладання трудового договору та без повідомлення про їх працевлаштування територіальний орган  Державної податкової служби.

  Фізична особа - підприємець не дотримав вимог Кодексу законів про працю України, зокрема, статті 21 - «Трудовий договір» та статті 24 - «Укладення трудового договору», чим порушив норми законодавства про працю щодо укладання належним чином трудових відносин.

  Інспектор праці попередила роботодавця  про відповідальність за порушення чинного трудового законодавства й видала обов’язковий до виконання припис, яким зобов’язала підприємця упорядкувати належним чином з найманими працівниками трудові відносини.

  Роботодавцю також детально роз’яснено про відповідальність за ігнорування  норм чинного трудового законодавства.

  Адже відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 гривень.

  Вчинення такого порушення повторно упродовж двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо  якого скоєно порушення -  180 000 гривень.


   

   

      

 • Трудовий договір: що необхідно знати працівникові, з яким роботодавець укладає трудові відносини

  Трудовий договір: що необхідно знати працівникові, з яким роботодавець укладає трудові відносини

  У рамках проведення кампанії, спрямованої на подолання неофіційної зайнятості,  Державна служба України з питань праці надає низку роз’яснень, зокрема, у частині  оформлення з працівниками трудових договорів.

  Що таке трудовий договір?

  Трудовий договір це угода між працівником та роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. (стаття 21 КЗпП України).

  Чи є затверджена форма трудового договору?

  Форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 8 червня 2001 року № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 червня 2001 р. за № 554/574.

  Затвердженої форми трудового договору для юридичних осіб законодавством не передбачено.

  Як визначається строк трудового договору?

  Строк трудового договору може бути визначений конкретною датою, конкретною тривалістю (в днях, місяцях, роках тощо) або настанням певної події (наприклад, на період відсутності основного працівника до дня його виходу на роботу).

  Який мінімальний строк, на який може бути укладений трудовий договір?

  Мінімальний строк трудового договору, як і максимальний, законодавством не встановлений.

  Що означає укладення трудового договору у письмовій формі?

  Укладення трудового договору у письмовій формі означає оформлення документу під назвою “Трудовий договір” у двох примірниках (для працівника і роботодавця).

  У яких випадках трудовий договір має бути у письмовій формі?

  Письмовий трудовий договір обов’язково оформлюється у письмовому вигляді у випадках, передбачених законодавством, а саме:

  при організованому наборі працівників;
  при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;
  при укладенні контракту;
  у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
  при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 КЗпП України);
  при укладенні трудового договору з фізичною особою;
  при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;
  в інших випадках, передбачених законодавством України. (стаття 24 КЗпП України).

  У яких випадках укладається строковий трудовий договір?

  Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

  Чи може роботодавець примусити працівника укласти строковий трудовий договір?

  Ні. Строковий трудовий договір укладається тільки у випадках, передбачених законодавством.

  Що має містити у собі письмовий трудовий договір?

  Трудовий договір має містити у собі всі істотні умови, а саме: трудові обов’язки, режим роботи, тривалість робочого часу та часу відпочинку, умови оплати праці, пільги, компенсації, додаткові гарантії тощо.

  Чи надається працівнику примірник трудового договору?

  Трудовий договір підписується у двох примірниках, один зберігається у роботодавця, другий в обов’язковому порядку надається працівникові.


   

   

   

 • Суб’єкти господарювання мають змогу отримати електронну послугу з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці

  Субєкти господарювання мають змогу отримати електронну послугу з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці

  Як уже повідомлялося, Міністерство економіки України та Державна служба України з питань праці спільно запустили електронну послугу щодо реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

  Реєстрація декларації є однією із найбільш запитуваних з переліку адміністративних послуг, що надаються Держпраці.

  Тепер електронна послуга з реєстрації декларації є доступною у всіх територіальних управліннях Держпраці.

  Для суб’єктів господарювання Буковини на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області розміщено посилання https://my.gov.ua/info/service/byservicescope-2/5085/details , яке допоможе замовнику отримати необхідну послугу в онлайн-режимі.


   

 • Інспекційна кампанія - 2021: роботодавець допустив до роботи без оформлення трудових відносин сімох працівників

  Інспекційна кампанія - 2021: роботодавець допустив до роботи без оформлення трудових відносин сімох працівників

  Факти неофіційної зайнятості сімох працівників виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у суб’єкта господарювання у Новоселицькому районі.  Працівники були задіяні до виконання різного роду робіт на авто мийці.

  Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, до роботодавця винесено попередження щодо відповідальності за порушення законодавства про працю. Субєкта  господарювання зобов’язано негайно упорядкувати відповідно до чинного законодавства трудові відносини з найманим персоналом.

  Не зважаючи на поінформованість роботодавців про проходження у регіоні інспекційної кампанії, спрямованої на подолання неофіційної зайнятості, суб’єкти  господарювання продовжують допускати до роботи неоформлених працівників.   

  Управління Держпраці у Чернівецькій області вчергове  попереджає:

  відповідно до чинного законодавства,  інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин.

  Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення.

  При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю.

  Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 гривень.

  Вчинення такого порушення повторно упродовж двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо  якого скоєно порушення -  180 000 гривень.


   

   

 • За результатами відвідування інспекторів праці, роботодавець уклала трудові договори з трьома неповнолітніми неофіційними працівниками

  За результатами відвідування інспекторів праці, роботодавець уклала трудові договори  з трьома неповнолітніми неофіційними працівниками

  У рамках інспекційної кампанії, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області провели інспекційне відвідування у фізичної особи - підприємця, що здійснює підприємницьку діяльність у Сторожинецькому районі у сфері громадського харчування.

  Під час проведення заходу інспектори праці виявили у приміщеннях закладу харчування п’ятьох не задекларованих працівників, четверо з яких були неповнолітніми особами.  Працівники були зайняті безпосередньо виконанням  робіт на кухні, один із них - виконував обов’язки офіціанта закладу.

  За результатами інспекційного відвідування, роботодавець відразу ж оформила з трьома  неповнолітніми особами трудові відносини відповідно до чинного законодавства.  

  Водночас фізичній особі-підприємцю винесено попередження щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

  Довідково: інспекційна кампанія, спрямована на подолання неофіційної праці на Буковині продовжується.  

  У  зоні особливої уваги фахівців Держпраці - роботодавці, котрі не відреагували на тривалу інформаційну кампанію з питань подолання не офіційної зайнятості  та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

  Наразі інспекторами праці вже виявлено 50 незадекларованих працівників.


   

   

   

   

 • Укладено Меморандум про співробітництво та партнерство між Держпраці та Міграційною службою

  Укладено  Меморандум про співробітництво та партнерство між Держпраці та Міграційною службою

  Т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко та Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк підписали Меморандум про співробітництво та партнерство, повідомляє сайт Держпраці України.

  Метою підписання документу є консолідація зусиль служб щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю суб’єктами господарювання, які використовують найману працю іноземців та осіб без громадянства в Україні, а також забезпечення захисту трудових прав найманих іноземних працівників, зменшення рівня незадекларованої праці, запобігання та протидія нелегальній міграції.

  Підписання Меморандуму також передбачає взаємодію у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, обміну інформацією, необхідною для забезпечення ефективної організації роботи щодо детінізації ринку праці під час провадження трудових відносин із найманими іноземними працівниками.


   

   

 • Кампанія по легалізації праці: в Україні виявлено майже 2 100 неформальних працівників

  Кампанія по легалізації праці: в Україні виявлено майже 2 100 неформальних працівників

  З 1 липня на всій території України стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені Державна служба України з питань праці, Державна податкова служба України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державна міграційна служба та органи місцевого самоврядування.

  Інформаційні бази ДПС надали Держпраці можливість відібрати роботодавців, які мають високий ризик використання незадекларованої праці, зокрема, за такими критеріями:

  ​невідповідність кількості працівників фактичним обсягам виробництва;

  ​наявність випадків використання незадекларованої праці, виявлених іншими контролюючими органами;

  ​відсутність найманих працівників у роботодавців сфери торгівлі та послуг, яким видані ліцензії на підакцизні товари тощо.

  За перші 10 днів інспекційної кампанії розпочато 762 інспекційні відвідування, в ході яких виявлено 2097 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу. Із 487 закінчених інспекційних відвідувань незадекларовані працівники виявлені у 455 роботодавців, тобто ефективність планування контрольних заходів становить 92,3 відсотки.

  Інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників – це не разова акція. Скоріше це пілотний проект об’єднання зусиль всіх державних органів у боротьбі із незадекларованою працею. Відпрацьовані механізми взаємодії підвищать результативність моніторингу стану трудових відносин, розвинуть інституційну спроможність державних органів у запобіганні використання незадекларованої праці і дозволять точно реагувати на факти порушень законодавства.

  Мета державного контролю за оформленням трудових відносин не штрафи, а забезпечення додержання вимог законодавства про працю. Але, ті роботодавці, які порушують законодавство, мають бути покарані.

  За матеріалами сайту Держпраці України


   

 • Інспекційна кампанія: виявлено 47 випадків неофіційної праці

  Інспекційна кампанія: виявлено 47 випадків неофіційної праці

  47 незадекларованих працівників виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області з початку інспекційної кампанії, націленої на мінімізацію неофіційної праці на Буковині. Такі дані станом на 14.07.2021 року.

  Наразі фахівцями Держпраці розпочато 23 інспекційні відвідування роботодавців.

   «Виходь на світло» - таким є заклик інспекційної кампанії з виявлення не задекларованої праці, яка розпочалася 1 липня й триватиме до вересня.

  У полі зору фахівців Держпраці - роботодавці, котрі не відреагували на попередні тривалі інформаційні заходи з питань подолання не офіційної зайнятості та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.


   

 • Виробничий травматизм в області за 6 місяців 2021 року

  Виробничий травматизм в області  за 6 місяців  2021 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:  у  червні 2021 року на підприємствах  Буковини мали місце 2 випадки виробничого травматизму - у соціально-культурній сфері (зі смертельним наслідком) та на підприємстві з виробництва деревини та виробів з деревини.

  Загалом з початку року в області мали місце 323 випадки гострих профзахворювань (гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) та 20 випадків виробничого травматизму.

  Зафіксовано шість випадків зі смертельним наслідком, три  із них - випадки гострих професійних захворювань працівників медичних установ  через СOVID-19.

  Випадки виробничого травматизму з летальним наслідком сталися у лісовому та сільському господарствах, соціально-культурній сфері.

  Випадки загального виробничого травматизму задокументовано на підприємствах соціально-культурної сфери, торгівлі, автомобільного транспорту, енергетики, будівництва, пошти та зв’язку.


   

   

   

   

 • За останні 2 тижні в Україні з'явилося майже 160 тис. осіб, працевлаштованих належним чином

  За останні 2 тижні в Україні з'явилося майже 160 тис. осіб, працевлаштованих належним чином

  За останні 2 тижні спостерігається позитивна динаміка зі збільшення кількості працівників, працевлаштованих належним чином. За цей період до органів ДПС було подано майже 159 тис. повідомлень про працевлаштування. У середньому щодоби в Україні з'явилося майже  23 тис. офіційно оформлених працівників. Для порівняння,  у червні середньоденна кількість становила 11,6 тис. осіб.

  “Маємо рекорд, коли 30 червня понад 63 тисячі працівників офіційно оформили свої трудові відносини з роботодавцем. Це важливий маркер, адже рівень тіньової зайнятості напряму впливає на соціально-економічне життя суспільства. Для держави це і легальний бізнес, і робочі місця, і надходження до бюджету та інші обов’язкові платежі. Для працівників це - соціальне забезпечення, захист їх прав та виконання обов’язків з боку роботодавців. Мінекономіки закликає всіх громадян дотримуватись законодавства про працю”, - прокоментувала заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко. 

  Найактивніше збільшувалася кількість зареєстрованих працівників у сферах організації тимчасового розміщування (на 131,2 %) та харчування (на 78,6 %). Позитивна динаміка у сферах будівництва (на 16,4%), торгівлі (на 14,1%) та транспорту (на 7,3%).

  У регіональному розрізі з початку липня найвища динаміка працевлаштування спостерігається у: Луганській (87,2 %); Миколаївській (79,8%);Чернівецькій (75,9%);Київській та Житомирській (48%) областях.

  Нагадаємо, що з 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуватимуться відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

  За матеріалами сайту Міністерства економіки України


   

   

   

   

 • Чернівецька область у числі регіонів, де з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування

  Чернівецька область у числі регіонів, де з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування

  За даними Держпраці України,  Чернівецька область увійшла до числа регіонів, де з початку інспекційної кампанії спостерігається  найвища динаміка працевлаштування найманих працівників.

  Так, у розрізі областей найвища динаміка працевлаштування у Луганській (87,2 %), Миколаївській (79,8%), Чернівецькій (75,9%), Київській та Житомирській (48%) областях.

  Загалом з початку інспекційної кампанії, направленої на подолання не задекларованої праці в регіоні, інспекторами праці  Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочато 22 інспекційні відвідування роботодавців.

  У ході здійснення заходів контролю виявлено 37 незадекларованих працівників.

  За результатами інспекційних відвідувань суб’єкти господарювання легалізували працю 16 працівників.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області дякує роботодавцям, котрі належним чином оформлюють з працівниками трудові взаємовідносини. 

  Адже тільки  задекларована праця вбереже від штрафних санкцій  та сприятиме активному розвитку бізнесу.


   

   

 • Завдяки роботі Держпраці та ДПС зросла кількість укладених трудових договорів

  Завдяки роботі Держпраці та ДПС зросла кількість укладених трудових договорів

  З початку липня Держпраці із залученням органів ДПС проводить інспекційні заходи у роботодавців, які раніше не дослухалися до інспекторів праці в ході інформаційної кампанії і не оформили трудові відносини із найманими працівниками.

  Про початок інспекційного етапу роботи повідомлялося у засобах масової інформації в усіх регіонах у період з 25 по 30 червня, що позитивно вплинуло на кількість працівників, прийнятих на роботу в цей період. Так, лише за один день 30 червня надійшли повідомлення про прийняття на роботу понад 63 тисяч працівників.

  Для порівняння, середньоденна кількість працівників, яких приймали на роботу в червні, становила 11,6 тисяч на день. А в період з 30 червня по 6 липня така кількість працівників становила в середньому близько 22,6 тисяч.

  Зокрема, збільшення кількості працевлаштованих спостерігається у сферах транспорту (на 7,3%), торгівлі (на 14,1%), будівництва (на 16,4%), проте найбільшу динаміку працевлаштування показали сфери організації харчування (на 78,6%) та тимчасового розміщування (на 131,2%).

  У розрізі областей з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування спостерігається у Луганській (87,2 %), Миколаївській (79,8%), Чернівецькій (75,9%), Київській та Житомирській (48%) областях.

  Дякуємо роботодавцям, які укладають трудові договори з працівниками, адже тільки задекларована праця вбереже від штрафу та допоможе розвивати бізнес.


   

 • Підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Національною комісією зі стандартів державної мови

   

  Підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Національною комісією зі стандартів державної мови

   

  9 липня т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко та Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська підписали Меморандум про співпрацю.

   

  Метою угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо поширення знань про українську мову та її роль у розвитку української та європейської культур, напрацювання та затвердження стандартів української мови, а також щодо організації та проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.

   

  У рамках Меморандуму співпраця Сторін також передбачає проведення науково-комунікативних, культурно-мистецьких, експертно-консультативних, інформаційних та інших спільних заходів, що ставлять за мету активізацію процесу вільного володіння державною мовою.

   


 • У рамках проведення інспекційної кампанії у суб’єкта господарювання інспектори праці виявили 9 неоформлених працівників

  У рамках проведення інспекційної кампанії у  суб’єкта господарювання інспектори праці виявили 9 неоформлених працівників

  Випадки не задекларованої праці  9 працівників виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у ході інспекційного відвідування фізичної особи - підприємця, що здійснює господарську діяльність у закладі з надання послуг тимчасового розміщення (готель) у місті Вижниця. 

  Під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) інспектори праці зафіксували порушення статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору» та норми Постанови Кабміну за №413 - «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

  Так, роботодавець допустив до роботи працівників без оформлення трудового договору (контракту), не повідомив про факт працевлаштування найманого персоналу територіальний  орган Державної податкової служби.

  У ході спілкування з найманими працівниками, останні стверджували, що працюючи на об’єкті туристичної інфраструктури (у готелі та закладі громадського харчування) проходили стажування.

  За результатами інспекційного відвідування підприємець попереджений про відповідальність за порушення законодавства про працю.

  Слід зазначити, що наразі в області  тривають посилені інспекційні заходи, націлені на мінімізацію нелегальної праці.

  У полі зору інспекторів  Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державної податкової служби роботодавці,  які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію з питань подолання не офіційної зайнятості та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • У рамках інформаційної кампанії Держпраці роз’яснює, як правильно оформити на роботу працівника

  У рамках інформаційної кампанії Держпраці роз’яснює, як правильно оформити на роботу працівника

  Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Розповідаємо про всі тонкощі оформлення працівників.

  Коли треба укладати трудовий договір?

  Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.

  Як правило, особа є працівником, якщо:

  ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;

  ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;

  ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;

  ви платите за процес праці, а не за її результат;

  ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;

  ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.

  Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)?

  Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:

  укладення трудового договору;

  оформлення наказу про прийняття на роботу;

  повідомлення Державної податкової служби.

  Які документи повинен надати працівник?

  Для укладання трудового договору працівник має надати:

  паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

  індивідуальний податковий номер;

  трудову книжку (за наявності).

  Якщо це необхідно для роботи, ви можете попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо.

  Пам’ятайте! Заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування.

  Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?

  Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.

  Письмова форма обов’язкова:

  коли на цьому наполягає працівник;

  при організованому наборі працівників;

  при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);

  при укладенні контракту;

  при укладенні договору з неповнолітнім;

  якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа;

  для працівників релігійних організацій;

  для працівників, які проходять альтернативну службу;

  для працівників, які беруть участь у громадських роботах;

  для працівників фермерських господарств;

  при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

  в інших випадках, передбачених законодавством.

  В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.

  За якою формою укладається трудовий договір?

  Якщо ви фізична особа або приватний підприємець, ви повинні використовувати затверджену форму.

  Якщо ви юридична особа, можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:

  трудові обов’язки працівника;

  режим роботи і відпочинку;

  пільги, гарантії, компенсації;

  умови оплати праці та умови преміювання;

  доплати, надбавки та інше.

  Трудовий договір може бути:

  безстроковим;

  на визначений строк;

  на час виконання певної роботи.

  Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу.

  Що робити після укладення договору?

  Вам необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу.

  Пам’ятайте: повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою;

  це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску (ЄСВ);

  повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі;

  надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

  За інформаційними  матеріалами Держпраці України, підготовленими  у рамках кампанії «Виходь на світло!», що реалізується в межах проекту «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні». Проект фінансується ЄС та виконується Міжнародною організацією праці


   

 • Батько може взяти відпустку при народженні дитини: Уряд затвердив порядок надання

  Батько може взяти відпустку при народженні дитини: Уряд затвердив порядок надання

  7 липня, на черговому засіданні Уряд затвердив Порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї.

  «У квітні парламент ухвалив надзвичайно важливий закон, що забезпечує рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною та запроваджує новий вид відпустки при народженні дитини. Сьогоднішнє рішення Уряду спрощує процедуру отримання такої відпустки шляхом визначення чіткого механізму, умов та підстав її надання»,- зазначила заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

  Так, до числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать:

  чоловік, дружина якого народила дитину;

  батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

  баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

  Оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів надається одноразово, але не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

  Також у Порядку наведено визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини») та визначено перелік документів для кожної категорії осіб.

  «Народження дитини - це надзвичайно щаслива подія для кожної сім’ї. Проте традиційно основне навантаження по піклуванню та догляду за немовлям лягає на плечі матері. Тепер і чоловіки зможуть присвятити більше часу своїм дітям, що сприятиме посиленню ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні»,- додала Світлана Глущенко

  Нагадаємо, що 15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон № 3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», що усунув законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною.

  За матеріалами сайту Міністерства економіки України


   

   

 • Анонс програми! «Інспекційна кампанія Держпраці у взаємодії з ДПС: що у підсумку?» - на Радіо 10

  Анонс програми! «Інспекційна кампанія Держпраці у взаємодії з ДПС: що у підсумку?» - на Радіо 10

  1 липня стартувала інспекційна кампанія Держпраці у взаємодії з ДПС.

  Про це в ефірі програми «Суть речей» на Радіо 10 з журналісткою Христиною Петренко говоритимуть  заступниця  начальника Управління Держпраці  Галина Кушнір та заступниця начальника Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

  А ще про те якою є нелегальна зайнятість у регіоні, чому з року у рік проблема не задекларованої зайнятості  продовжує  залишатися для Буковини актуальною.

  А також про те, хто із роботодавців потрапляє у так звану групу ризику, до кого інспектори праці прийдуть у рамках інспекційних заходів з візитом у першу чергу.

  Вмикайте Радіо 10 сьогодні, сьомого липня, о 19.00  


   

 • Про проміжні результати інспекційної кампанії - в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь»

  Про проміжні результати інспекційної кампанії - в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь»

  Чого чекати роботодавцям у ході проведення інспекційної кампанії з питань виявлення незадекларованих працівників, яку реалізують у регіоні  з першого липня Управління Держпраці та Головне  управління Державної податкової служби у Чернівецькій області  - на цьому акцентувала в ефірі програми «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь» заступниця начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Панчишина.

  Відповідаючи на запитання автора і ведучої програми Світлани Снітко, посадовиця Держпраці розповіла про основну мету заходів, що проводяться у рамках кампанії, яким є порядок їх проведення та, хто із роботодавців потрапляє у так звану групу ризику і кому слід чекати на візити  інспекторів праці.

  Валентина Панчишина детально наголосила також на тому, якими є ознаки не задекларованої праці, щодо статистики виявлених інспекторами Держпраці випадків неоформлених трудових відносин у перші дні кампанії та чому працівникам необхідно відстоювати своє конституційне право на гідну та безпечну працю.


   

   

   

   

 • Держпраці та Держлікслужба підписали Меморандум про співпрацю

  Держпраці та Держлікслужба підписали Меморандум про співпрацю

  6 липня, т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко та заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Володимир Короленко підписали Меморандум про співпрацю, повідомляє сайт Держпраці.

  Метою угоди є консолідація зусиль відомств щодо попередження порушень вимог законодавства про працю, зменшення рівня незадекларованої праці, встановлення відсутності/наявності кваліфікованого персоналу під час провадження господарської діяльності з виробництва та торгівлі лікарськими засобами, обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, медичної техніки, виробів медичного призначення та біоімплантатів, в тому числі в частині здійснення державного ринкового нагляду.

  У рамках Меморандуму співпраця Сторін передбачає обмін інформацією та взаємодію щодо організації проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, зокрема вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками під час провадження господарської діяльності з виробництва та торгівлі лікарськими засобами, медичною технікою та виробами медичного призначення.

  Віталій Сажієнко зазначив, що завдяки спільній діяльності з Держлікслужбою, Держпраці не лише продовжить роботу у напрямі детінізації ринку праці, але й виконуватиме основні завдання державних органів, спрямовані на забезпечення громадян безпечними лікарськими засобами та медичними послугами належної якості.


   

 • Після планового заходу інспекторів Управління працівникам місцевого підприємства роботодавець виплатив понад 900 тисяч гривень заборгованої заробітної плати

  Після планового заходу  інспекторів Управління  працівникам місцевого підприємства роботодавець виплатив понад 900 тисяч гривень заборгованої заробітної плати

  Головними державними інспекторами праці Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено планову перевірку одного із місцевих суб'єктів господарювання , під час якої встановлено: підприємство мало заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками у понад два місяці.

  Станом на день проведення заходу державного нагляду (контролю) інспекторів територіального органу Державної служби України з питань праці, суб’єкт господарювання заборгував зарплату 109 працівникам.

  Після проведення планової перевірки, посадові особи Управління внесли керівництву підприємства обов’язковий для виконання припис щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю.

  На виконання вимог припису інспекторів Держпраці, роботодавець виплатив заборгованість із заробітної плати на суму 928 тисяч гривень.   


         

 • Держпраці оприлюднила перші результати інспекційної кампанії, розпочатої 1 липня

  Держпраці оприлюднила перші результати інспекційної кампанії, розпочатої 1 липня

  З 1 липня на всій території України стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені інспектори праці, представники Національної поліції, Державної податкової служби, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державної міграційної служби та органів місцевого самоврядування.

  Інформаційні бази ДПС надали Держпраці можливість відібрати роботодавців, які мають високий ризик використання незадекларованої праці, зокрема, за такими критеріями:

  ​невідповідність кількості працівників фактичним обсягам виробництва;

  ​наявність випадків використання незадекларованої праці, виявлених іншими контролюючими органами;

  відсутність найманих працівників у роботодавців сфери торгівлі та послуг, яким видані ліцензії на підакцизні товари тощо.

  За 2 дні інспекційної кампанії розпочато 152 інспекційні відвідування, в ході яких виявлено 240 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикорієнтованого підходу.

  Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців, постійно відстежується інспекторами праці. До роботодавців, у яких при збереженні рівня активності господарської діяльності зменшиться кількість працівників після завершення інспекційних заходів, увага буде особливо прискіпливою, в тому числі і шляхом проведення повторних інспекційних заходів.


   

 • У рамках інспекційної кампанії інспектори Держпраці відвідують суб’єктів господарювання з найвищим ризиком використання не задекларованої праці

  У рамках інспекційної кампанії інспектори Держпраці відвідують суб’єктів господарювання з найвищим ризиком використання не задекларованої праці

  Роботодавцям, котрі мають найвищий ризик використання незадекларованої праці, а також ті, хто не оформили найманих працівників після інформаційних заходів  інспекторів праці Управління Держпраці у Чернівецькій області, варто очікувати на заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю.  

  Як уже повідомлялося, 1 липня, у рамках Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік, розпочалася масштабна інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників у суб’єктів господарювання Чернівецької області, які мають найвищий ризик використання неофіційної праці.

  Про проведення позапланових перевірок у формі інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених працівників, інспектори праці завчасно не попереджають роботодавців.

   Завдання інспекторів праці – перевірити, чи виконує роботодавець законодавство про працю, зокрема, чи оформлює трудові відносини з працівниками.

  Субєктам господарювання слід пам’ятати  про відповідальність за порушення законодавства про працю.

  До юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, котрі використовують найману працю без оформлення трудових відносин, може застосовуватися  фінансова (стаття 265 Кодексу законів про працю) та адміністративна відповідальність (стаття 41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

  Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, якщо вони є роботодавцями, адміністративна відповідальність – до посадових осіб підприємств, а також до фізичних осіб-підприємств.

  Фінансова відповідальність може застосовуватися одночасно з адміністративною.

  Нагадуємо, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 гривень.

  Вчинення такого порушення повторно упродовж двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо  якого скоєно порушення -  180 000 гривень.

  Слід зазначити, що інспектор праці обов’язково нарахує штрафну санкцію у таких випадках:

   за недопущення до проведення перевірки;

  за створення перешкод у її проведенні;

  за виявлення незадекларованої праці: не укладено трудовий договір, не повідомлено про найм Державну податкову службу, не сплачено податки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає суб’єктів господарювання Буковини до належного оформлення трудових відносин з працівниками.


   

   

 • Підписано Меморандум про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою

  Підписано Меморандум про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою

  2 липня, т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко та Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Єгор Прокопчук підписали Меморандум про співпрацю, інформує сайт Держпраці України.

  Метою угоди є консолідація зусиль обох відомств щодо попередження, виявлення та недопущення випадків використання праці громадян без оформлення трудових відносин, порушення роботодавцями гарантованих державою мінімальних соціальних гарантій найманих працівників та законодавства України, забезпечення надходження відповідних податків та внесків до державного та місцевих бюджетів.

  Підписання Меморандуму є черговим кроком об’єднання можливостей державних органів у боротьбі із незадекларованою працею, що посилить інституційну спроможність Держпраці у виявленні неоформлених працівників.

  «Автомобільний транспорт є об’єктом підвищеної небезпеки, тому керувати ним не можуть особи, які не є офіційними працівниками. Адже від їхньої роботи залежить життя пасажирів», – зазначив Віталій Сажієнко.


   

   

   

 • У рамках інспекційної кампанії фахівці Управління та ДПС узгодили механізм проведення спільних заходів

  У рамках інспекційної кампанії фахівці Управління та ДПС узгодили механізм проведення спільних заходів

  «Об’єднання зусиль фахівців Управління та територіального органу Державної податкової служби має сприяти розумінню серед роботодавців щодо значних фінансових ризиків, а відповідно, й наслідків  у разі використання ними незадекларованої праці найманого персоналу. Мета спільної інспекційної кампанії, яка розпочалася 1 липня, - збільшення кількості укладених трудових договорів між суб’єктами господарювання та працівниками, а відповідно ріст кількості застрахованих осіб», - на цьому  наголосила заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір під час спільної робочої наради  з керівництвом  Головного управління ДПС у Чернівецькій області.

  На засіданні фахівці відомств обговорили реалізацію низки спільних заходів, які заплановано провести у рамках інспекційної кампанії у регіоні.

  У свою чергу, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Валентина Панчишина у ході обговорення акцентувала що, заходами державного нагляду будуть охоплені суб’єкти господарювання з високим ризиком  використання незадекларованої праці - будівельної галузі, агропромислового комплексу, сфери надання послуг, торгівлі.


   

   

   

 • Найпопулярніша адміністративна послуга Держпраці тепер доступна онлайн

  Найпопулярніша адміністративна послуга Держпраці тепер доступна онлайн

  Міністерство економіки України та Державна служба України з питань праці спільно запустили електронну послугу щодо реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

  Реєстрація декларації є однією із найбільш запитуваних з переліку адміністративних послуг, що надаються Держпраці.

  Тепер електронна послуга з реєстрації декларації є доступною у всіх територіальних управліннях Держпраці.
  Для того, щоб отримати цю послугу необхідно зареєструватися на Порталі електронних сервісів Мінекономіки (my.gov.ua) та замовити послугу через персональний кабінет за посиланням https://bit.ly/3hmD7EN. Це не вимагає використання чи встановлення додаткового програмного забезпечення.

  Запровадження реєстрації декларації в електронному вигляді є першим кроком цифровізації усіх адмінпослуг Держпраці.


   

   

 • Відбулася зустріч з представниками Європейського співтовариства з охорони праці

  Відбулася зустріч з представниками Європейського співтовариства з охорони праці

  Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко та заступник Голови Держпраці Ігор Дегнера провели робочу зустріч з керівництвом Європейського співтовариства з охорони праці (далі – ЄСОП).

  ЄСОП поширює найкращі світові практики та розвиває компетенції з безпеки та гігієни праці, експертами асоціації є фахівці з практичним досвідом роботи у міжнародних компаніях та з європейською кваліфікацією.

  У ході  зустрічі обговорено питання налагодження спільної роботи у сфері безпеки та здоров’я працівників. Зокрема, домовлено проводити взаємні фахові консультації, спільно взаємодіяти з громадськими організаціями та експертним середовищем з безпеки та гігієни праці, в тому числі і з міжнародним.

  Крім того, досягнуто згоди щодо спільних дій стосовно ряду заходів, спрямованих на реалізацію рішень, пов’язаних з реформуванням системи управління охороною праці в Україні.


 • Верховний Суд України підтвердив правову позицію Управління Держпраці

  Верховний Суд України підтвердив правову позицію Управління Держпраці

  Днями Верховний Суд України виніс постанову, якою відхилив касаційну скаргу одного із суб’єктів господарювання Чернівецької області щодо накладання на нього Управлінням Держпраці  штрафних санкцій за порушення законодавства про працю.

  Водночас ухвалено рішення залишити без змін постанову Чернівецького окружного адміністративного суду та ухвалу Вінницького апеляційного суду, якими було підтверджено відповідальність роботодавця за недотримання вимог чинного трудового законодавства, зокрема, у частині оформлення трудових відносин з працівниками.

  У ході проведення позапланової перевірки  одного із сільськогосподарських товариств Буковини (за колективною  заявою працівників господарства) головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових  актів територіального органу Державної служби України з питань праці виявив персонал, котрий працював без належного оформлення трудових відносин.

  Управління Держпраці винесло постанову про накладення на роботодавця штрафу, згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України, у сумі 87 тисяч гривень.   

  Роботодавець не погодився з правовою позицією Управління Держпраці й звернувся до судових інстанцій.

  За рішенням судів першої та апеляційної інстанцій дана постанова Управління Держпраці у Чернівецькій області  про фінансові стягнення з суб’єкта господарювання  визнана правомірною та такою, що відповідала вимогам  чинного законодавства , водночас позовні вимоги позивача суди визнали  необґрунтованими.

  Не погоджуючись з вказаними судовими рішеннями, товариство подало касаційну скаргу.

  Верховний Суд  у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив касаційну скаргу суб’єкта господарювання без задоволення.

  Постанова суду набрала законної сили з часу її прийняття, є остаточною та не може бути оскаржена.


   

   

 • Розслідування Держпраці: випадок захворювання медпрацівниці на СOVID-19 визнали таким, що пов'язаний з виконанням професійних обов’язків

  Розслідування Держпраці: випадок захворювання медпрацівниці на СOVID-19 визнали таким, що пов'язаний з виконанням професійних обов’язків

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області завершила з’ясовувати остаточні обставини та причини випадку гострого респіраторного захворювання СOVID-19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2,що призвів до смерті медичної працівниці однієї із лікувальних установ обласного центру.

  У ході роботи комісія спеціального розслідування визнала даний випадок як такий, що пов'язаний з виробництвом.

  Встановлено, що під час виконання своїх посадових обов’язків старша медична сестра закладу  інфікувалася корона вірусною інфекцією, надаючи пацієнтам невідкладну допомогу, виконуючи маніпуляційні та реанімаційні заходи.  

  Обставини трагедії вказують, що жінку 1972 року народження після появи симптомів, характерних для хворих  на COVID– 19,  було госпіталізовано до медичного закладу  для проходження лікування. Методом ПЛР - тесту у пацієнтки було підтверджено діагноз - «Вірусна пневмонія COVID- 19». Медпрацівниці надавали необхідну допомогу, однак результати виявилися невтішні: пацієнтка померла.

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області працювала у складі посадовців територіального органу,  а саме сектору розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму, відділу з питань гігієни праці, відділу інспекційної діяльності, організаційно - аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

  До роботи комісії було долучено фахівців Чернівецького міського відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області, департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради, державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», Чернівецької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, представники адміністраціі та профспілкового комітету медичного закладу.

  Довідково: станом на 29.07.2020 року до територіального органу  Державної служби України з питань праці  надійшло 559 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, у шести випадках - наслідки летальні.

  Управлінням Держпраці створено шість комісій зі спеціальних розслідувань. Роботу п’яти  із них вже завершено.


   

   

 • 30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

  30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

  Сьогодні, за рішенням ООН, -  Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції від 18 грудня 2013 року.

  Як зазначають в ООН, торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми як у себе вдома, так і за кордоном. Всі країни світу, будь то країна походження, транзиту або призначення, страждають від торгівлі людьми.

  За даними Управління ООН з наркотиків і злочинності, жертвами торгівлі людьми продовжують залишатися головним чином жінки і дівчата. Частка жінок, серед осіб, яких змушують займатися примусовою працею, становить близько 35%. У зонах бойових дій і конфліктів ця проблема стоїть найбільш гостро. Згідно з існуючими даними, торгівля людьми відбувається повсюдно, так як кількість переміщених осіб за останні роки зросла майже вдвічі.

  У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій з боротьби торгівлею людьми, закликавши уряди всього світу вжити скоординованих і послідовних дій, аби перемогти це зло.

  За повідомленнями інформаційних агентств


   

 • НАЗК вивчатиме додаткову інформацію для виявлення неправдивих даних у деклараціях держслужбовців

  НАЗК вивчатиме додаткову інформацію для виявлення неправдивих даних у деклараціях держслужбовців

  Для цього НАЗК тісно співпрацюватиме з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України.  Це дозволить отримувати додаткову інформацію для виявлення неправдивих даних у деклараціях публічних службовців. 

  НАЗК звертатиметься до КНДІСЕ під час перевірки декларацій публічних службовців, якщо матиме сумніви щодо вартості задекларованого майна або ж певне майно не буде задеклароване, і його вартість не відома. У такому разі надаватимуться результати дослідження щодо оцінки такого майна для перевірки.

  Передбачається, відповідна інформація надаватиметься щодо результатів досліджень, пов’язаних з оцінкою:

  нерухомого майна, включаючи земельні ділянки;

  рухомого майна (наприклад, автомобілів);

  об’єктів інтелектуальної власності;

  цінних паперів;

  інших об’єктів декларування, які мають вартість та повинні зазначатися в деклараціях згідно зі статтею 46 Закону України «Про запобігання корупції».

  НАЗК звірятиме дану інформацію із тією, що  суб’єкт декларування вказав у декларації. Це допоможе виявляти випадки, коли суб’єкт декларування значно занижує вартість майна, щоб приховати власні статки.

  За інформацією НАЗК


   

   

 • На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства має бути належним чином організовано виробничий процес

  На підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства має бути належним чином організовано виробничий процес

  27 липня 2020 року під час виконання планових робіт на мулових майданчиках міських очисних споруд водовідведення №2 КП “ХАРКІВВОДОКАНАЛ” стався нещасний випадок зі смертельним наслідком: загинули четверо працівників - оператор, інженер, механік та слюсар-ремонтник підприємства.

  За попередньою інформацією один з чоловіків знепритомнів та впав у колодязь. Троє працівників (двоє чоловіків та жінка, намагалися йому надати допомогу, внаслідок чого загинули від ймовірного отруєння газами (сірководень, метан).

  Головним управлінням Держпраці у Харківській області створено комісію, проводиться спеціальне розслідування згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №337, щодо виявлення обставин та причин настання нещасного випадку.

  За результатами спеціального розслідування відповідні матеріали будуть передані до правоохоронних органів. Про це повідомляє сайт Держпраці України.

  Відтак Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання щодо забезпечення ними основних вимог в організації виробничого процесу на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства регіону.

  Працівники, які виконують роботи з обслуговування споруд систем водопостачання та водовідведення, зобов’язані пройти відповідне навчання, перевірку знань та інструктажі відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

  На всі професії і види робіт роботодавцем повинні бути розроблені інструкції з охорони праці.

  Під час виконання робіт  працівникам необхідно дотримуватися інструкцій з охорони праці та безпечного ведення робіт.

  Працівники мають бути забезпечені спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту.

  Роботи на виробничих об’єктах мають виконуватися бригадою, до складу якої має входити щонайменше по двоє осіб.                                                                         

  Оскільки, роботи у  водопровідних та каналізаційних колодязях, колекторах, є газонебезпечними, то при їх виконанні  необхідно дотримуватися наступних  вимог:

  на підприємствах має  бути розроблено інструкцію щодо виконання газонебезпечних робіт;

  до виконання газонебезпечних робіт допускаються особи віком не молодшим 18 років, котрі пройшли в установленому порядку медичний огляд, навчання, та перевірку знань;.

  роботи виконуються з наряду-допуску та під керівництвом відповідального керівника;

  роботи  у колодязях, підземних  комунікаціях, резервуарах та інших спорудах  виконується бригадою  у складі щонайменше трьох осіб.

  При цьому якщо один із працівників перебуває у закритому просторі, інші спостерігають за роботою та у разі потреби мають бути готовими надати допомогу.

  Персонал має бути належним чином забезпечений засобами індивідуального захисту. 

  Перед початком робіт з фахівцями має бути проведено інструктаж з охорони праці та ретельно (за допомогою газосигналізатора) перевірено на загазованість робочий простір.

  Вони мають пройти медичний огляд.

  До того ж в умовах підвищеної температури роботодавці мають подбати про належні умови праці на виробничих об’єктах та забезпечити відповідний режим роботи на підприємствах.

  У тому числі, обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема, роботи на висоті, в колодязях, траншеях, замкнутих просторах;

  відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалість робочих змін та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв;

  забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегріву;

  провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару;

  доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;

  проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що належать до робіт з підвищеною небезпекою, або експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки тощо.


   

   

   

   

 • Не задекларована праця - відповідальність суб’єкта господарювання

  Не задекларована праця - відповідальність суб’єкта господарювання

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання:

  до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, котрі використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовуватися фінансова (згідно статті 265 Кодексу законів про працю) та адміністративна відповідальність (статті  41 Кодекс про адміністративні правопорушення).

  Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, а адміністративна відповідальність - до посадових осіб підприємств, а також ФОП. Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.

  Управління Держпраці деталізує за які порушення роботодавцям можуть накласти штраф.

  Інспектор праці в обов’язковому порядку нарахує штраф у трьох випадках:

  за недопущення до проведення заходу державного нагляду (контролю);

  за створення перешкод у проведенні інспекторської перевірки;

  за виявлення фактів не задекларованої праці, зокрема, якщо роботодавці  не уклали з працівником  трудовий договір, не повідомили про його найм Державну фіскальну службу, не сплатили відповідні податки.

   В інших випадках інспектор Держпраці складає припис, де вказує, які порушення трудового законодавства суб’єкт господарювання зобов’язаний виправити.

  Якщо роботодавець виконує припис в зазначені строки,  до відповідальності він притягнутий не буде.

  Довідково: загалом з початку року в області працевлаштувалися понад три з половиною тисячі осіб. Про це повідомляють у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

  Наразі в області роботодавці пропонують чимало вакансій. Найбільше вакансій на підприємствах переробної промисловості (18%), на транспорті (12%), у системі охорони здоров’я (12%), на будівництві (понад 8%), у закладах торгівлі (майже 8%), в освіті (6%).

  Середня заробітна плата по вакансіях складає понад 6,5 тисяч гривень.

  Більшість вакансій (34%) роботодавці пропонують із оплатою від мінімальної до 6 тисяч гривень;  від 6 до 7 тисяч гривень - понад  13%,  чверть вакансій -  із оплатою від 7 до 10 тисяч гривень; понад  6%  вакансій - з оплатою понад 10 тисяч гривень.


   

   

 • Держпраці України розглядає питання створення консультативно-дорадчого органу з питань вибухової справи

  Держпраці України розглядає питання створення консультативно-дорадчого органу з питань вибухової справи

  До уваги заінтересованих центральних органів виконавчої влади, наукових установ та підприємств, які здійснюють діяльність у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

  Відповідно до пункту 12 Положення про Державну службу України з питань праці щодо створення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з метою визначення пріоритетних напрямів розвитку вибухової справи, підвищення безпеки та ефективності виробництва вибухових матеріалів промислового призначення та ведення підривних робіт Держпраці розглядає питання створення консультативно-дорадчого органу з питань вибухової справи.

  Запрошуємо представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади, наукових установ та підприємств, які здійснюють діяльність у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення надати пропозиції щодо кандидатур для формування складу зазначеного консультативно-дорадчого органу.

  Пропозиції надавати на електронну адресу:

  demchenko.a@dsp.gov.ua у довільній формі, підписані уповноваженою особою із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові, посади, номеру телефону та електронної пошти кандидата.


   

   

 • Дані щодо працівників, котрі занедужали на COVID-19 при виконанні трудових обов’язків

  Дані щодо працівників, котрі занедужали на COVID-19 при виконанні трудових обов’язків

  Станом на 27.07.2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області скеровано 557 повідомлень про захворювання  медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Про це повідомили у відділі з питань гігієни праці територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Загалом до територіальних органів Державної служби України з питань праці  минулого тижня надійшло 6 831 повідомлення про гострі професійні захворювання на COVID-19 під час виконання посадових обов’язків працівниками.

  Найбільша кількість хворих працівників лікувальних закладів було у Львівській області (999), Києві (602), Рівненській (584), Закарпатській (584) областях.

  Найменше - у Хмельницькій (152) та Кіровоградській (117 осіб) відповідно.