UP

Роботодавців Сокирянщини поінформовано щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю

Роботодавців Сокирянщини поінформовано щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю

Упродовж робочого тижня головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович у складі робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створеної при Сокирянській районній державній адміністрації,  здійснювала відвідування суб’єктів господарювання  районного центру та Сокирянського району, зокрема, сіл Романківці, Вашківці, Грубно.

Відвідування здійснювалися  з метою інформування роботодавців та працівників щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю.

Особливу увагу фахівець територіального органу Державної служби України з питань праці  приділила інформуванню підприємців щодо оформлення належним чином трудових відносин.

Алла Попович роз’яснила роботодавцям  нюанси оформлення трудових взаємовідносин, зокрема,   за цивільно-правовими угодами. Наголошено насамперед на тому, в яких випадках укладається трудовий договір, а в яких випадках допускаються цивільно-правові відносини.

«Субєкт господарювання  зобов’язаний пам’ятати: цивільно-правовий договір застосовується для реалізації разових робіт. Якщо ж робота, або надання послуги, яку виконує інша сторона договору, тобто, працівник,  має системний характер (робота виконується постійно, працівник постійно перебуває на своєму робочому місці, повний робочий день, отримує відповідну оплату  праці), то роботодавець у цьому випадку злісно  порушує чинне законодавство про працю, зокрема статтю  21 - «Трудовий договір» та статтю  24  - «Укладення трудового договору» Кодексу законів про працю України. Відповідно  до роботодавця будуть застосовані штрафні санкції у сумі 30 мінімальних заробітних плат - 125 190 гривень за кожного працівника», - підкреслила головний державний інспектор Держпраці.

Під час відвідувань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення суб’єктам  господарювання надавалася актуальна інформація щодо оплати праці працівників.

Акцентувалося на обов’язковості нарахувань не нижче мінімальної заробітної плати, її індексації, додаткової оплати праці працівників у понаднормовий час, за роботу у неробочі, святкові та вихідні дні і таке інше.

За результатами проведеної роботи роботодавцям рекомендували вжити  всіх дієвих заходів  з метою додержання  чинного трудового законодавства.  


 

   

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка