UP

Фахівець Держпраці взяла участь у семінарі для представників ОСББ та ЖБК Чернівців

Фахівець Держпраці взяла участь у семінарі для представників  ОСББ та ЖБК Чернівців     

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Газдюк взяла участь у навчальному семінарі, організованому для представників обєднань співвласників багатоквартирних житлових будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернівців.

Захід відбувся у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

Представник територіального органу Державної служби України з питань праці зосередила увагу учасників семінару на найактуальніших питаннях чинного законодавства про працю.

Найперше, Олена Газдюк наголосила на необхідності легального працевлаштування працівників, виокремивши усі ризики неоформлених трудових відносин.

Так, посадовець підкреслила, що оформленими трудовими відносинами  можуть вважатися лише ті, коли між  роботодавцем та працівником укладено трудовий договір; про факт працевлаштування повідомлено  державну фіскальну службу; роботодавець офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату та  сплачує за працівника відповідні нарахування, зокрема, єдиний соціальний внесок.

«Лише у такий спосіб працівнику забезпечуються належні трудові права, зокрема, гарантований державою розмір заробітної плати (не нижче мінімальної), офіційні відпустки, виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу, соціальне страхування. Належним чином оформлений працівник забезпечує собі трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії»,-  акцентувала перед представниками ОСББ та ЖБК Олена Газдюк. 

Фахівець Держпраці також наголосила на питанні належної оплати праці найманому персоналу, виокремивши зокрема кілька фактів накладання штрафних санкцій саме на окремі  ЖБК Чернівців через неналежну оплату праці найманим працівникам, зокрема, охоронцям.

«Підкреслюю, що  Законом «Про державний бюджет України на 2019 рік» з першого січня установлено новий розмір мінімальної заробітної плати, а саме:у місячному розмірі - 4 173 гривні; у погодинному розмірі  - 25,19 гривні. Якщо нарахована заробітна плата працівника, котрий виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець  зобов’язаний провести  доплату до рівня мінімальної заробітної плати», - додала Олена Газдюк.

Водночас суб’єкти господарювання мають дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією  в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.


 

 

 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка