UP

Статті

Управління Держпраці у взаємодії з ДПС інспектує роботодавців Буковини щодо  виявлення незадекларованих працівників.


У  полі зору працівників Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державної податкової служби роботодавці, котрі не відреагували на тривалу інформаційну кампанію з питань подолання не офіційної зайнятості  та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

Об’єднання зусиль Держпраці та ДПС дає можливість оперативно виявити та забезпечити інспектування суб’єктів господарювання, котрі мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Увага!

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: відповідно до чинного законодавства,  інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин.

Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення.

При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вжиті  заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 гривень.

Вчинення такого порушення повторно упродовж двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо  якого скоєно порушення -  180 000 гривень.

Управління Держпраці у Чернівецькій області  черговий раз звертає увагу суб’єктів господарювання  на недопущення використання незадекларованої праці.

Шановні роботодавці Буковини!

Якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, ви помиляєтеся.

Фінансові ризики і наслідки використання неофіційної праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до чинного законодавства.

Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику.
Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка