UP

Статті

На семінарі з бухгалтерами територіальної громади обговорено виконання норм трудового  законодавства в умовах воєнного стану  

Семінар відбувся у Селятинській територіальній громаді Вижницького району за участю посадовців органу місцевого самоврядування.

Захід ініціювала головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  Параска Митрофан.

У ході зустрічі обговорено особливості  застосування норм Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зокрема, наголошено на особливостях укладання трудових договорів між роботодавцями та працівниками.

Детально акцентовано на неприпустимості використання нелегальної зайнятості в громаді місцевими суб’єктами господарювання, виплати заробітної плати без нарахування і сплати податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Бухгалтерам та фінансистам громади роз’яснено  низку нововведень у законодавстві про працю.  

Так, посадовець Держпраці детально роз’яснила особливості оформлення та виконання дистанційної роботи, простою, щодо  нарахування та виплати  заробітної плати, надання відпусток працівникам  в умовах воєнного стану, забезпечення їхніх інших соціальних прав.

Детально роз’яснено також  умови прийняття на роботу внутрішньо переміщених осіб, адже у громаді дали прилисток багатьом переселенцям.    

Під час  ділової зустрічі учасників поінформовано про інформаційно-роз’яснювальну кампанію, яку напередодні розпочала  Держпраці- «Україна працює» та про можливості  нового інформаційного порталу, на якому зібрано та систематизовано зміни у законодавстві про працю та забезпечено можливість отримання консультаційної допомоги -https://pratsia.in.ua


Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку