UP

Статті

Найбільш травмонебезпечні галузі - лісове господарство, деревообробка та автомобільний транспорт

Про це зазначив під час засідання колегії Управління Держпраці у Чернівецькій області перший заступник начальника відомства Іван Гордей.

Посадовець  наголосив на тому, що упродовж минулого, 2017, року в краї на виробництві сталося 34 нещасні випадки.  Це дещо менше, ніж у попередні роки.  В області спостерігається  й істотне зменшення смертельного виробничого травматизму, зокрема,у будівельній галузі, на підприємствах житлово-комунального господарства, в закладах торгівлі.

Зростання виробничого травматизму зі смертельним наслідком натомість спостерігається у лісовій галузі, на виробництві деревини та  виробів з дерева, напідприємствах автомобільного транспорту.

Найбільш травмонебезпечною залишається професія лісоруба.

Під час колегії головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Алла Грубляк повідомила, що основними причинами настання нещасних випадків, зареєстрованих у минулому році  є організаційні чинники.     

Побільшало нещасних випадків, що сталися внаслідок технічних причин, зокрема, у будівельній галузі, енергетиці, на підприємствах машинобудівної галузі.

Найбільшу кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком зареєстровано на підприємствах Вижницького, Сторожинецького, Хотинського районів.

Про заходи,  спрямовані на зменшення виробничого травматизму, зокрема,  на одному із підприємств лісової галузі  регіону (у 2017 -у там мав місце випадок смертельного травмування), під час колегії заслухано  керівника служби охорони праці ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Івана  Коротчука.

Фахівець деталізував: у лісгоспі посилено превентивну роботу щодо запобігання виробничому травматизму, проведено додаткові профорієнтаційні навчання та додаткові інструктажі. Працівників у повному обсязі забезпечено спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.  Видатки підприємства на ці цілі склали суму у понад один мільйон сімсот тисяч гривень.

У ході зібрання Іван Коротчук також зазначив, що задля запобігання нещасним випадкам  у лісовій галузі необхідно впроваджувати нові методики розробки лісосік, особливо у гірській місцевості (а для цього - осучаснити норми чинного законодавства),  здійснювати професійний підбір працівників, велику увагу приділяти профорієнтаційним навчанням,  оновлювати технічні засоби та робочий інвентар.   

Керівник служби охорони праці ДП «Берегометське лісомисливське господарство» висловив думку  про доцільність висвітлення  спеціалізованими тематичними періодичними виданнями передових методик здійснення лісосічних робіт підприємствами галузі і саме це могло би допомогти поширенню передових практик в  інших регіонах держави.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка