UP

Статті

Фахівці Управління та інспектори праці  органів місцевого самоврядування Буковини  взяли участь у масштабному  тренінгу 

Захід відбувався на Львівщині за участю заступника директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олени Коновалової та начальника відділу експертизи умов праці Державної служби України з питань праці Володимира Гончарука.

До участі у семінарі - тренінгу було запрошено фахівців Держпраці та інспекторів праці з Чернівецької, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Від Управління Держпраці у Чернівецькій області участь у роботі семінару взяли: заступник начальника відомства Галина Кушнір, керівники та головні державні інспектори  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, а також представники органів самоврядування Буковини, зокрема, Володимир Єфтемій (Мамалигівська сільська рада), Валентина Лушнікова (Сторожинецька міська рада), Володимир Гнатишин (Вашковецька міська рада), Василь Осташек (Вижницька міська рада), Степан Вітюк (Магальська сільська рада), Василь Січкар (Недобоївська сільська рада), Оксана Боброва (Чернівецька міська рада), Іван Божисько (Кострижівська селищна рада), Світлана Ващук (Великокучурівська сільська рада).    

Заступник керівника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір зазначила, що такі заходи вкрай важливі, як для фахівців Управління, так і для представників органів місцевого самоврядування, адже у рамках тренінгу  присутнім  було надано багато роз’яснень щодо вимог законодавства  про працю. Учасників детально поінформовано про повноваження інспекторів праці.

Олена Коновалова, зокрема, зазначила, що основним завданням інспектора праці  є забезпечення дотримання законодавства.  «Для нас головне  не штрафувати, а  допомогти роботодавцю працювати у правовому полі та не порушувати законодавство»,- сказала заступник директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці

При цьому вона повідомила, що свої повноваження державні інспектори праці здійснюють на підставі законів України „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі” від 08.09.2004 № 1985-ІУ та „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці  № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві” від 08.09.2004 № 1986-ІУ.

Під час тренінгу йшлося про підстави для інспекційних відвідувань та алгоритм   їх проведення. Зазначалося, що  інспекційне відвідування не може тривати більше десяти днів. При цьому інспектор праці може здійснювати інспекційне відвідування та невиїзні інспектування.

Підсумовуючи, представник Держпраці закликала учасників особливу увагу при проведенні інспекційних відвідувань звертати на дотримання прав та гарантій  військовослужбовців.

Примітно, що під час роботи семінару службове посвідчення інспектора праці органу місцевого самоврядування вручили представнику Чернівецької області - виконувачу обов’язки старости села Ставчани  Недобоївської сільської ради Хотинського району Василю Січкарю.


 

                 

Ми на YouTube

Важливо