UP

Статті

У програмі «Прайм - тайм» на «Українському радіо - Буковина» - про ризики неофіційних трудових відносин

«Легалізація 400 тисяч робочих місць в Україні, можливість спрямувати додатково до Пенсійного фонду держави суми у майже п’ять мільярдів гривень - саме такими є результати масштабної кампанії, проведеної Державною службою України з питань праці, спрямованої на подолання не задекларованої зайнятості», - про це в ефірі програми «Прайм - тайм» на «Українському радіо - Буковина» заявив начальник відділу з питань законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч.

В радіоефірі журналістка Марина Буличева та представник територіального органу Державної служби України з питань праці говорили про неофіційну зайнятість в області, ризики, які з цим пов’язані та про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Прикметно, що програма транслювалася в прямому ефірі на радіохвилях та в ефірі на телеканалі  «Суспільне - Буковина». Також тривало інтерактивне спілкування з глядачами та слухачами. Мешканці Буковини  мали можливість поставити запитання гостю в  за номерами телефонів.

У ході спілкування у студії Юрій Пуріч виокремив кілька тез, зокрема, щодо масштабів неофіційної зайнятості в області та статистики виявлених фактів неоформлених трудових відносин. Мовилося також про збільшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства з огляду на ухвалений Закон «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Детально Юрій Пуріч  акцентував на оновленому порядку заходів державного контролю Держпраці, особливо – на змінах в порядку накладення штрафних санкцій.

«Однак, вважаю за необхідне наголосити на тому, що накладення фінансових санкцій не є основною метою Держпраці. Наша місія полягає зовсім не в тому, аби покарати роботодавця грошима, а відповідно наповнити бюджет додатковими коштами, а в тому, аби роботодавці усвідомили  всю необхідність оформлення трудових відносин з працівниками, а самі працівники зрозуміли, що лише офіційна зайнятість є запорукою збереження їхніх трудових та соціальних прав» , - наголосив в ефірі «Українського радіо – Буковина» посадовець Держпраці.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка