UP

Статті

На онлайн - прийом до Держпраці звернулися представники закладів освіти

На онлайн-прийом до посадових осіб Державної служби України з питань праці звернулися керівники закладів освіти Черкащини.

Директора Чигиринського навчально-виховного комплексу «Спеціалізований заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. – заклад дошкільної освіти» Чигиринської міської ради Сергія Цюрупу цікавило питання щодо порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та створення комісії з перевірки знань.

За допомогою відеозв’язку Skype на запитання освітянина відповіла начальник відділу з питань охорони праці Державної служби України з питань праці Наталія Віжул. Посадовець надала кваліфіковані роз’яснення щодо проведення навчання з охорони праці працівників закладів освіти.

Фахівець наголосила, що навчання можна проходити у будь-якому навчальному центрі, який влаштовує роботодавця за вартістю, зручністю розташування, результативністю навчання та іншими критеріями. Перелік навчальних центрів вказано на сайті Держпраці.

На питання інженера з охорони праці Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради Віталія Форостяна відповідав начальник відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Державної служби України з питань праці Василь Лісовик.

Віталія Форостяна цікавило, чи потрібно школі-інтернату отримувати дозвіл Держпраці на експлуатацію водогрійних котлів, технологічного устатковання та елементів системи газопостачання природним газом, що знаходиться в зоні експлуатаційної відповідальності закладу та на газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт, якщо у 2008 році проведено реєстрацію у територіальному управлінні Держгірпромнагляду.

Як наголосив Василь Лісовик, реєстрація водогрійних котлів у теруправлінні Держгірпромнагляду в 2008 році не звільняє Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат від необхідності одержання дозволу на їх експлуатацію та експлуатацію системи газопостачання природним газом, що знаходиться в зоні експлуатаційної відповідальності закладу.

Учасники онлайну обмінялися думками щодо шляхів запобігання порушень законодавства та відзначили, що складним питанням для закладів освіти наразі залишається виділення коштів на навчання працівників з охорони праці. Розпорядником коштів є відділ освіти, який визначає, який заклад і які кошти отримає.

Фахівці Держпраці порадили керівникам закладів освіти поставитися до питань охорони праці з особливою увагою, оскільки саме на них, як роботодавців, покладено повну відповідальність за створення належних, безпечних і здорових умов праці та відповідальність за життя і здоров’я працівників і учнів.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка