UP

Статті

Обговорено нові підходи у розробленні Трудового кодексу

Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь у засіданні круглого столу «Зміна законодавства про працю: лібералізм чи консерватизм?», під час якого були обговорені нові підходи до розроблення Трудового кодексу.

Захід відбувся за ініціативи Конфедерації роботодавців України, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

На засіданні, присвяченому обговоренню підходів до формування нового Трудового кодексу, були присутні Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, член Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко, народний депутат України Михайло Волинець, Національний координатор МОП Сергій Савчук, директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон, Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс, представники бізнесу, соціальних партнерів, експерти.

Відкриваючи засідання круглого столу, виконавчий віце -президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко зазначив, що діючому Кодексу законів про працю виповнилося 48 років і він вже давно потребує оновлення.

На думку роботодавців, новий Трудовий кодекс має сприяти створенню сучасних робочих місць, зменшенню рівня державного патерналізму у соціально-трудових відносинах, розвитку колективно-договірних відносин; заохочувати легальну зайнятість, роблячи всі процедури по створенню нових робочих місць, прийому та звільненні з роботи максимально простими; максимально забезпечувати інклюзивність ринку праці; нова редакція документа має позбутися певних архаїчних норм.

З висловленими позиціями членів Конфедерації роботодавців погодилась Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, яка у своєму виступі окреслила основні підходи, якими очолюваний нею Комітет буде керуватися під час роботи над проектом документа.

Зокрема, Галина Третьякова зазначила, що ефективне конкурентне трудове законодавство може додати до 1,5 % до зростання ВВП країни.

Характеризуючи основні принципи нового законодавства про працю, Голова Комітету зазначила, що, зокрема, Трудовий кодекс буде передбачати гнучке регулювання нових форм зайнятості і організації робочого часу; будуть розроблені механізми матеріальної компенсації працівника у випадку звільнення з ініціативи роботодавця, проте терміни звільнення мають бути скорочені.

Представник законодавчого органу країни  анонсувала зміну системи врегулювання трудових спорів, зокрема, введення окремих трудових судів та розширення застосування права на страйк та тимчасове припинення роботи працівників.

Коментуючи озвучені принципи нового трудового законодавства, Національний координатор МОП в України Сергій Савчук охарактеризував перспективи ратифікації Україною нових конвенцій Міжнародної організації праці, зокрема, конвенцій №№ 183, 190. Коментуючи висловлювання учасників круглого столу щодо можливої ліберальної моделі регулювання трудових відносин (так званий «Грузинський варіант» Трудового кодексу), Сергій Савчук застеріг від надмірної лібералізації трудових відносин, адже, на його думку, від такої лібералізації, в першу чергу, страждає рівень захищеності економіки та інвестицій.

Матеріали круглого столу, разом з позиціями, висловленими його учасниками, після їх опрацювання будуть надіслані Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, центральним органам виконавчої влади, депутатським фракціям, іншим зацікавленим сторонам.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка